Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Vôbec nie ľahká „povinnosť„

III. LIGA - STRED

Hlavnou udalosťou prvého jarného a v poradí už 16. kola je výmena na čele tabuľky. Po suverénnom víťazstve v Lučenci a zaváhaní Tomášoviec v Bytči je novým lídrom najväčší favorit tohto ročníka -

Žiar nad Hronom. Okrem neho už dokázali vyhrať vonku len Turčianske Teplice a ďalším trojbodovým ziskom sa opäť dostali do hry o čelo tabuľky. Majú totiž o zápas menej ako ich najväčší rivali. Zdá sa, akoby sa vedúca štvorica, v ktorej sa stále prekvapivo drží aj Dolný Hričov, súperom trochu vzďaľovala... Turčianske Teplice hrajú túto sobotu doma s Čadcou.

Ostatné výsledky 16. kola: Kremnička - Podbrezová B 1:0, Žilina B - Rakytovce 1:1, Lučenec - Žiar nad Hronom 1:4, Kysucké Nové Mesto - Čadca 3:2, Bytča - Tomášovce 0:0, Ružomberok B - Kysucký Lieskovec 2:2, Dolný Hričov - Selce 5:4.

Liptovský Mikuláš - Turčianske Teplice 1:3 (1:2)

Góly: Frátrik, Kravárik (pok. kop) a Kubovich. Zostava: Vreštiak - B. Pittner, Kravárik, Veterník - Kempný, Letrik (Koleno), Frátrik (Ľ. Pittner), Kubovich, Šavol - Privitzer, Jeťko (Schmidt).

Aj keď Tepličania cestovali v sobotu na pôdu posledného celku tabuľky, ktorý navyše pred týždňom inkasoval doma 5 gólov od žilinského béčka, vedeli, že to nebude ľahké stretnutie. Domáci práve pod vplyvom vysokej prehry v jarnej premiére chceli zachytiť unikajúci vlak a „museli„ vyhrať, ak majú byť ich sny o záchrane skutočnosťou. Ale rovnaký imperatív víťazstva mali pred sebou aj zverenci Ivana Šimčeka. Aj oni boli pod nemalým psychickým tlakom, aj oni toto stretnutie „museli„ vyhrať, ak chcú reálne uvažovať o boji o postup. Nuž aj preto to bol pre oboch súperov náročný duel, ktorý nepriniesol žiadny atraktívny futbal a aj výkon hostí bol spočiatku kŕčovitý a plný nervozity. Domáci v bránke so Šupejom a v poli s Móricom (obaja martinskí odchovanci) nešetrili od začiatku odhodlaním získať cenné body. Začali agresívne a útočne, no v 10. min ich trochu schladila pekná akcia Teplíc, po ktorej sa dostal do brejku Privitzer. Šupej mu však stačil loptu vziať. Domáci však nestratili všetky útočné chúťky, v 15. min Móric podnikol nebezpečnú akciu, ale mieril vedľa. V 18. min urobil Kravárik svoju jedinú chybu v zápase, domáci sa dostali do vyloženej šance, ale Vreštiak nebezpečenstvo zažehnal. Zásadný obrat stretnutiu dal Frátrik v 22. min, pekne sa uvoľnil a z 20 m doslova vymietol ľavý roh Šupejovej bránky. Žilinskej posile to zatiaľ v teplickom drese ide, druhý zápas a druhý gól, navyše pri tomto mohli známkovať aj jeho umeleckú úroveň...

Potom zvraty pokračovali v rýchlom tempe. V 30. min kopali roh, v obrane Teplíc došlo k nedorozumeniu, Vreštiak musel situáciu riešiť pomocou faulu a domáci Žihlavník z pokutového kopu vyrovnal. Rovnakú možnosť dostali hostia o ďalších 8 minút. Liptáci faulovali prenikajúceho Kubovicha a Kravárik z pokutového kopu poslal Aquu opäť do vedenia.

II. polčas sa začal šancou Liptovského Mikuláša, ale hneď z protiútoku mohol definitívne rozhodnúť Jeťko, ale jeho strela išla tesne vedľa. Domáci stále „žili„, ale ich snaha vyrovnať skóre bola čoraz viac platonickejšia. Aktívna hra Tepličanov im nedovoľovala dostať sa do výhodnej streleckej pozície, z ktorej sa dá dať gól. Tepličania postupne ovládli dianie na ihrisku a sami nakoniec určili osud tomuto súboju. V 80. min Letrik krížnou prihrávkou ponúkol Šavolovi možnosť zakončiť, jeho strela mala v sebe dynamit, ale Šupej ju bravúrne zneškodnil. Hneď po kope z rohu všetkých prekvapil Letrik, keď hlavou preloboval celú húštinu tiel a nebyť na bránkovej čiare stojaceho obrancu domácich, bola by lopta doplachtila až do siete. Gól však nakoniec predsa len padol - v 82. min trestný kop z uhla našiel pripraveného Kubovicha, ktorý krížnou hlavičkou dal tretí gól. Víťazstvo bolo vo vrecku, no mohlo byť aj o gól vyššie, ale Privitzer zahodil šancu, ktorá sa vlastne ani zahodiť nedá. Pár krokov od bránkovej čiary Mikuláša prekopol prázdnu bránku...

Po zápase domáci funkcionári s uznaním hovorili, že Tepličania Mikulášťanov vlastne šetrili a nerobili sa nich skóre. Fakt je ale taký, že zaslúžené víťazstvo Turčanov sa nerodilo ľahko a favoriti boli nakoniec spokojní, že to majú úspešne za sebou.

Komentuje tréner Ivan Šimček

Ako som predpokladal, že to bude bojovné stretnutie, tak sa to aj stalo a vyplnilo. Domáci hrali na niektorých našich kľúčových hráčov osobnú obranu a nedali im priestor. V I. polčase sme hrali dosť nervózne, robili sme chyby v rozohrávke a slabší bol aj pohyb bez lopty.

Po prestávke sa kvalita našej hry zvýšila, vypracovali sme si viaceré sľubné akcie a zaslúžene sme si odniesli tri body. Ja si myslím, že pre domácich to bol kľúčový zápas, a preto naše tzv. povinné víťazstvo považujem za ťažko vybojované. Tie tri body veľmi chceli aj domáci a snažili sa urobiť všetko pre ich zisk. Aj my sme ich potrebovali a v II. polčase sme si svoje vedenie už nedali vziať.

2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  5. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  6. Pomáhajte čítaním
  7. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  8. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?

Stredoslovenská energetika, a.s., prijíma nové preventívne opatrenia

S účinnosťou od 26. októbra 2020 do odvolania SSE, z dôvodu zhoršenia epidemiologickej situácie, zatvára svoje zákaznícke centrá pre verejnosť.

Pacientov s ochorením na Covid 19 v nemocnici pribúda, rozširujú sa aj červené zóny

V Univerzitnej nemocnici Martin (UNM) bolo v pondelok hospitalizovaných 72 pacientov s pozitívnym testom na ochorenie COVID-19.

Pavilón č. 5 v UN Martin je už celý v červenej zóne.

Vrútky už určili miesta, kde sa bude testovať

Jedným z odberových miest bude aj kino 1. máj, využijú sa aj telocvične škôl.

Mesto Martin hľadá dobrovoľníkov na testovanie obyvateľstva

Celoplošné testovanie sa uskutoční v sobotu a nedeľu od 8. do 20. h. Prestávka je naplánovaná od 12. do 13. h.