Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Izoglobal aj Kométa u súperov žiarili

HOKEJBALOVÁ EXTRALIGA

Andže Piešťany – Izoglobal Martin 2:12 (1:2,0:7,1:3) – góly: Plevák, Plandor, Nauš a Pobeha po 2, Hrivnák, P. Kaňovský, Grochál a Končiar. Zostava: Jurošek – Grochál, Čillík, Hrivnák, Plandor, Ďuris, Končiar, Nauš, Plevák, P. Kaňovský, Pobeha, Žulko.

Záverečnú štvrtinu súťaže začali Martinčania na horúcej pôde v Piešťanoch. Ich súper na domácom ihrisku prehral iba raz – s majstrom Exposervis Ružinov. Hráči Izoglobalu mali ešte v živej pamäti domáci súboj s týmto súperom, ktorý prehrali o gól. Martinčania mali jasnú taktiku, nepúšťať sa do bezhlavých útokov, brániť s dvoma hráčmi. Domácim tento spôsob ich hry zjavne nevyhovoval. Nedokázali sa dostať na dostrel Jurošekovej bránky, a tak začali preferovať hrubosť a nedovolené zákroky na hranici únosnosti. Pocítil to na vlastnej koži už v 5. min Čillík, ktorý po jednom z nešetrných zákrokov odkráčal z ihriska s krvavým nosom. Rozhodcovia dovtedy zjavne prehliadali hrubé zákroky a bez povšimnutia ostal aj zákrok na martinského beka. Hostia sa ale nedali zastrašiť a najlepšou odpoveďou bol ich vedúci gól, ktorý po spolupráci s Plevákom dal Nauš. Do minúty ale domáci vyrovnali, keď Jurošek neudržal loptičku po strele od modrej čiary a na dorážku už nestačil. Jurošek sa však zaskvel v závere prvej tretiny, keď prihral na gól Plevákovi, ktorého delovka prekvapila domáceho brankára. Druhá tretina už bola v réžii hostí, ktorí predvádzali exhibíciu. Stalo sa tak aj vďaka rozhodcom, ktorí prestali tolerovať hrubé fauly domácich hráčov. Martinčania dokonale využili presilovky a v druhej časti hry až sedemkrát rozvlnili sieť bránky domácich. To domácich úplne rozložilo a exhibícia hostí mohla pokračovať aj v záverečnej tretine. Darilo sa najmä Plevákovi, ktorý si do tabuľky produktivity pripísal sedem bodov. K vysokému víťazstvu hostí prispel aj brankár Jurošek, ktorý svojich spoluhráčov podržal v zlomových chvíľach. Domáci v závere, viac ako športové umenie prezentovali opäť svoju hrubosť, a tak Martinčania si okrem jasného víťazstva odvážali z Piešťan aj niekoľko zranení. Dúfajme, že hráči sa zdravotne dajú do poriadku, pretože v sobotu je na ihrisku pri Sokolovni šláger v podaní prvého s druhým. O 13. h hrá Izoglobal s Exposervisom Ružinov.

Profis 32 Bratislava – Kométa Vrútky 3:7 (1:2,0:2,2:3) – góly: Lukáč a Lihan po 2, Labaš, Kerdík a Hojný. Zostava: Mich. Ratveiský – Švehla, Lukáč, Labaš, Hojný, Kerdík, Lihan, Chlebec, Virág.

Kométa cestovala na zápas do Bratislavy iba s deviatimi hráčmi. Napriek tomu potvrdila vzostup formy, ale aj to, že sa v najvyššej súťaži už udomácnila. Hráči podali kvalitný a takticky disciplinovaný výkon. Prejavili aj statočnosť, lebo ich nezlomil vedúci gól súpera na začiatku zápasu, ale trpezlivo čakali na svoju šancu. Dôležitým momentom bol vyrovnávajúci gól v 11. min stretnutia. Hostia si po ňom začali viac veriť, prevzali iniciatívu a domáci sa zmohli na odpoveď len brutálnou hrou. Počas zápasu zranili až štyroch hráčov Kométy, pričom pri každom zranení Vrútočana tiekla krv. Hostia ešte v prevej tretine pridali jeden gól a v druhej už jasne herne dominovali. Ovládli hru a súpera pustili k slovu až za stavu 1:6. Hráči Profisu síce dali dva góly, ale koncovka stretnutia bola opäť v réžii hostí, ktorí pridali ďalší gól a domácim ani nedovolili odvolať brankára. Keďže držali útočné a stredné pásmo, Bratislavčania nemali čas na to, aby sa k tomu odhodlali. Víťazstvo hostí, v ktorých strede vynikol brankár Mich. Ratveiský a Lukáč, ale aj ostatní hráči podali statočné výkony, bolo zaslúžené. Hrubosť domácich, tolerovaná rozhodcami, rozbehnutú Kométa nezlomila.

V sobotu hrá Kométa na ihrisku pri Sokolovni s Andže Piešťany. Stretnutia sa začína o 11. h.

Ostatné výsledky: Exposervis Ružinov – Expresprint Žilina 3:2, Doprastav Bratislava – Algatour Zvolen 7:4, Dúbravka Bratislava – Tigri Ružinov 7:6.

1. Izog. Martin 15 13 0 2 99:38 26

2. Exp. Ružinov 15 10 4 1 89:36 24

3. Piešťany 16 11 0 5 83:89 22

4. Dop. Bratislava 14 8 3 3 81:42 19

5. Žilina 16 8 2 6 68:57 18

6. Zvolen 15 5 3 7 58:71 14

7. Profis 32 14 6 1 7 69:92 13

8. Tigri Ružinov 15 5 0 10 82:88 10