Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Trochu smútku, viac pohody

Jeden hlas za všetkých hokejistov - Rasťo Paľov: „

V šatni hokejistov MHK Martin vládla napriek prehre v štvrtom štvrťfinálovom zápase extraligy a vypadnutí z ďalších bojov play off celkom pohodová atmosféra. Bolo cítiť aj trochu smútku z toho, že Košičanom cestu do semifinále ešte viac neskomplikovali, no na druhej strane ich tešilo, že v celkovom hodnotení extraligy skončili oveľa lepšie, ako pred sezónou dúfali a ako kuvikali proroci.

A tak sme nelenili a išli od jedného k druhému v poradí, v akom sedia v šatni, a všetkým položili jedinú otázku: Ako ste videli záver extraligovej sezóny?

Skryť Vypnúť reklamu

Michal Važan: - Chceli sme, a azda aj mohli, uhrať aspoň jedno víťazstvo. Nevyšlo nám to, hoci sme k tomu nemali ďaleko. Potešilo ma, že diváci sa s nami tak pekne rozlúčili, hoci my sme ich nepotešili ani jedným víťazstvom v play off. Boli by si to zaslúžili.

Tomáš Pokrivčák: - Veľká škoda, že sa nám nepodarilo predĺžiť sériu. V druhom zápase v Košiciach a v prvom na domácom ľade sme k tomu mali dosť blízko. Jedine štvrtý zápas sme nezvládli.

Peter Kotlárik: - Rozhodlo to, že sme nič nevyťažili v druhom zápase v Košiciach, v ktorom sme hrali úplne vyrovnanú partiu. Inkasovali sme po individuálnych chybách, tak ako aj v prvom zápase doma. Košice majú vyzretejšie mužstvo, no Martin má divákov, ktorí hokej milujú, potvrdilo sa to aj po zápase, ktorý uzavrel túto sezónu.

Skryť Vypnúť reklamu

Mário Kazda: - Bola to ťažká séria. Myslím si, že aj celkom vyrovnaná. Najväčšia škoda bola, že sme „nespravili„ druhý zápas v Košiciach, na čo sme evidentne mali. No, a doma sme v oboch zápasoch viedli, v prvom dokonca o dva góly, ale nakoniec sme to nezvládli. Hodnotím to tak, že to bola daň za našu neskúsenosť. Ak zostaneme pokope a dáme sa dohromady, na budúci rok by sme mohli uspieť.

Jozef Kováčik: - V prvom zápase v Košiciach sme hrali trochu ustráchane, ale už v druhom sme mali dve tretiny zápasu hru v rukách. Žiaľ, potom sme to školáckymi chybami pokazili. No a v treťom zápase na domácom ľade to bolo rovnako. Mohli sme aspoň znížiť stav série na 1:2. Štvrtý zápas by mal potom iný priebeh. Asi by séria ešte pokračovala ďalej. Záver posledného zápasu bol dosť nervózny aj preto, lebo niektorí košickí hráči sa nám v treťom zápase, mierne povedané, vysmiali...

Skryť Vypnúť reklamu

Roman Sýkora: - Košiciam sme boli vyrovnaným súperom. V niektorých zápasoch sme mali viac smoly. Keď sme na ich ľade prehrávali po dvoch tretinách len 0:1, verili sme si, ale na začiatku záverečnej tretiny prišiel rýchly druhý gól domácich a s ním zhasli naše nádeje. Napriek tomu si myslím, že môžeme byť s našimi výkonmi spokojní, predsa len Košice majú skúsenejšie mužstvo. My sme sa každým extraligovým stretnutím čosi učili a verím, že aj naučili. A posledný zápas? Najprv sme vrátili Košičanom za ich provokácie a potom prišla divácka odozva, akú som osobne ešte nezažil. Je to dobrý pocit, keď vidíte, že fanúšikovia si vážia našu robotu za celú sezónu.

Rastislav Špirko: - Ja by som sa chcel poďakovať najmä svojím spoluhráčom z útoku Šimimu (Šimurdovi) a Sikimu (Sýkorovi), ale aj ostatným hráčom, ktorí mi pomohli v tejto sezóne dostať sa do mužstva a stať sa jeho kmeňovým hráčom. Samozrejme, aj Jožkovi Kováčikovi, ktorý bol mojím, akoby starším bratom. V tejto sezóne sme boli ozaj výborným kolektívom. Vynikajúce martinské publikum nás hnalo k víťazstvám a ja ako začiatočník medzi mužmi budem určite na to dlho spomínať.

Marcel Šimurda: - Po zranení som sa veľmi chcel vrátiť do tejto skvelej martinskej partie. Chcelo to od mňa len trochu odvahy, prekonať strach po otrase mozgu. Zápasy s Košicami ma vedeli aj viac vyhecovať, lebo som nastupoval proti svojim. Pred rokom so mnou nepočítali, teraz sa mi však ozvali. Ťažko povedať či pôjdem, lebo rád by som bol aj v Martine.

Peter Filip: - Škoda, že sme nevyhrali aspoň jeden zápas s Košicami. Súhlasím s tými, čo povedali, že najbližšie sme k tomu mali v treťom zápase, ale rovnako aj v druhom zápase. Nášmu mužstvu zo všetkého najviac chýbali skúsenosti.

Tibor Schneider: - Mali sme predstavu, že zápasov bude viac, ako len štyri. Aspoň o jeden. Napriek tomu si myslím, že sme nesklamali. Mať tak trochu šťastia, mohlo sa nám aj čosi viac podariť. Nedali sme góly vtedy, keď stretnutia boli na vážkach, a to sa nám nakoniec vypomstilo. Naši diváci si ozaj zaslúžili, aby sme aspoň jeden domáci zápas s Košicami vyhrali. V poslednom zápase, keď bola na ľade mela, vyskočil som zo striedačky, ale nepustil som sa do súboja, len som kontroloval, aby tam nebola presila Košičanov proti Janovi Magdoškovi, no a za nič som dostal trest do konca stretnutia.

Peter Michnáč: - Nemali sme ďaleko od toho, aby sme aspoň raz prekvapili. Dve stretnutia sa otočili v záverečných tretinách. Myslím si, že najmä domáci zápas, keď sme viedli náskokom dvoch gólov, sme asi nezvládli psychicky. Odišli sme v závere a prehrali. No, a to logicky poznačilo aj výkon v štvrtom zápase.

Jaroslav Markovič: - Myslel som si, že to bude z mojej strany o čosi lepšie. Mne tieto zápasy nevyšli podľa mojich predstáv, ale rozhodne som v nich nabral skúsenosti. Môžem sa len poďakovať trénerovi, že mi dal šancu v extralige a potom aj v play off. Počas sezóny som to mal trochu ľahšie, lebo som nastupoval so skúsenejšími hráčmi, ktorí mi dosť pomohli, ale neskôr som hral v juniorskej päťke, snažili sme sa, ale chýbali nám skúsenosti, ktoré boli na strane súpera.

Rastislav Rovnianek: - Mrzí nás, že sme aspoň o jeden zápas nepredĺžili túto sériu. Najmä tretí zápas sme mali dobre rozohraný... Prehra na nulu - tentoraz na zápasy - vždy mrzí. Košice sú predsa len skúsenejším mužstvom a dokázali to aj zúročiť. Napriek tomu, bol to fantastický pocit pri rozlúčke so sezónou, keď nás diváci ocenili dlhotrvajúcim potleskom.

Tomáš Troliga: - Bojovali sme a hrali sme aj srdcom. To nám nechýbalo. Žiaľ, nevyšlo nám to tak, ako sme túžili. V Martine som spoznal najlepšiu divácku kulisu na celom Slovensku, to sa nedá ani porovnávať s ostatnými štadiónmi. Dosť som o tom počul, teraz som to zažil a všetko sa mi potvrdilo.

Michal Hudec: - Prejavila sa veľká skúsenosť košických hráčov. My sme nezaostávali ani fyzicky, ani kondične, ale skúsený súper vždy využil naše chyby. A aj keď sme ešte veľmi chceli bojovať aj vo štvrtom stretnutí, už to akosi nešlo.

Róbert Stančok: - Bola to ťažká séria. My sme si síce tiež verili, že by sme mohli niečo uhrať, ale košické skúsenosti boli proti. Žiaľ, ja som nastúpil iba v prvom zápase, pretože po otrase mozgu som sa necítil v poriadku. Ale držal som chlapcom prsty, aby doma doviedli do víťazného konca aspoň jeden zápas. Boli k tomu tak blízko, že sa možno toho víťazstva zľakli. Takéto scenáre proti Košiciam sa v tejto sezóne opakovali častejšie.

Ľuboš Pisár: - Rozhodovali maličkosti, ale najviac skúsenosti Košičanov. Presadzovali sa v hre jeden proti jednému, prečíslovali nás a dávali góly. Záver posledného zápasu bol odrazom našej frustrácie a odpoveďou na košické provokácie.

Ján Magdoško: - Šieste miesto v sezóne, to je pekný úspech. Napokon, ocenili ho aj diváci. No a v play off sme si vybrali aj veľký diel smoly. Keby sme boli vyhrali jeden zápas v Košiciach, bolo by to o inom. Nám by sa samozrejme potom lepšie hralo doma. Osobne som mal tiež smolu, lebo v treťom zápase som nehral - trhali mi zub. Mal som bolesti a bol som opuchnutý. Nastúpil som až v štvrtom zápase a v ňom som sa dostal do kontroverzie s Košičanmi. Prečo? Pretože provokovali, tak som to zobral do vlastných rúk, ale Ščibran sa asi zľakol, hodil sa na ľad a z férovej bitky nebolo nič.

Michal Česnek: - V prvom zápase som chýbal kvôli chorobe. Do Košíc som ani necestoval, lenže zranil sa Robo Stančok, tak mi tréneri zavolali, aby som na druhé stretnutie prišiel. Hoci som bral tabletky, išiel som aj nedoliečený. No, a práve v tom zápase v Košiciach, v ktorom som nastúpil, sme dlho držali domácich v strachu. Mali sme veľa šanci, mohli sme rozhodnúť a zobrať im body. Rozhodujúci bol, podľa mňa, tretí zápas. Veľmi sme ich chceli zlomiť a vyhrať, ale nepodarilo sa to.

Rastislav Paľov: - Boli to vyrovnané zápasy. Chýbal nám kúsok šťastia, už v Košiciach, kde sme mohli jeden zápas vyhrať. No ale rozhodujúci bol tretí zápas, ktorý sme mali rozohraný na víťazstvo. Celá sezóna však bola dobrá, veď na šieste miesto nás nikto netipoval, skôr na adepta zostupu... V Martine som tretí rok a môžem potvrdiť, že fanúšikovia sú tu skvelí. Takú rozlúčku so sezónou, ako bola po zápase s Košicami, som zažil naposledy v Trenčíne. Keď sme boli majstri..!

Rastislav Böhme: - Košice majú kvalitné, vyzreté mužstvo a boli favoritom. V prvom zápase sme ich moc nepotrápili, ale dve tretiny v ďalšom zápase mali s nami starosti. Keby sme boli využili šance, mohli sme byť veselší. Skúsené mužstvo, akým bol náš súper, dokáže využiť chyby, a potom si víťazstvo postrážiť. V prvom zápase doma sme urobili maximum, ale čo z toho, keď nám záver nevyšiel a sami sme posadili hostí na koňa. Stretnutia s Košičanmi boli dosť nervózne, atmosféra bola vyšponovaná, čo vyvrcholilo v poslednom zápase.

Anton Lezo: - Videl som iba dva domáce zápasy. Nehovorím, že sme mali v prvom zápase navrch, ale rozhodne sme mali šancu doviesť ho k víťazstvu. Druhý zápas už bol jasný, chýbali nám najmä psychické sily na obrat. Čo sa týka celej sezóny, myslím si, že bola dobrá, taká poctivá. Nešli sme od extrému do extrému, neboli ani nejaké vysoké prehry. Možno s výnimkou dvoch zápasov, sme ani vyložene nesklamali.

Pripravil: Ján Kŕč

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 8. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 9. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 1. Operatívny lízing zmierni dopady krízy na váš biznis
 2. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
 3. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 4. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 5. Hygge ako životný štýl
 6. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 7. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 8. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 9. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 10. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 40 968
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 38 958
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 12 268
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 10 035
 5. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 9 153
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 9 132
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 456
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 255
 9. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 063
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 956
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

V Nolčove prebieha testovanie len dnes.

V Nolčove a na Vrícku prebieha testovanie hladko.

56m
Karol Bayer, vedúci Odboru krízového riadenia Okresného úradu Martin.

Povzbudivé čísla v regióne sa ešte môžu meniť.

3 h
Počas osláv majstrovského titulu v roku 2010 spolu s Dominikom Hašekom. V pozadí vidno aj Radovana Somíka.

Skúsený útočník Rastislav Špirko chce pomôcť materskému klubu k vytúženému postupu do extraligy. V rozhovore potvrdil, že o možnej spolupráci sa v lete bavil aj so Žilinčanmi a tiež sme sa dozvedeli, aké to je sedieť v kabíne s Dominikom Hašekom či lietať ruským strojom JAK.

5 h
Odberový tím v Turčianskych Tepliciach.

K sedemnástej hodine otestovali 630 osôb, všetci si v obálkach našli negatívny výsledok.

20 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Polícia prenasledovala auto z Oravy až na Liptov. Komjatnou už vodič neprešiel.

23 h

Pozitivita je zatiaľ nízka.

19 h

Na Kysuciach pokračuje celoplošné testovanie.

18 h

Situácia v Žiline je po otvorení odberových miest pokojná.

23. jan

Už ste čítali?