Piatok, 17. september, 2021 | Meniny má OlympiaKrížovkyKrížovky

Kanonáda ako pri Verdune

HOKEJBALOVÁ EXTRALIGA

Izoglobal Martin – Profis 32 Bratislava 17:1 (5:0,4:1,8:0) – góly: Hrivnák 4, Sekej 3, Plandor, Nauš a B. Kaňovský po 2, Plevák, Grochal, P. Kaňovský a Slatinec. Zostava: Bohdaň – Čillík, Grochal, Plandor, Hrivnák, Končiar, Ďuris, Nauš, Sekej, P. Kaňovský, B. Kaňovský, Plevák, Slatinec, Pobeha.

Očakávalo sa vyrovnané stretnutie, v ktorom mali Martinčania súperovi čo vracať, pretože ten im uštedril jednu z dvoch doterajších prehier v súťaži. No, kto prišiel neskôr na stretnutie, ten zaváhal, pretože už v 5. min domáci jasne viedli - 5:0. Bratislavčania prišli do Martina značne oslabení a domáci gólostroj nepomohol odvrátiť ani najlepší brankár nedávneho turnaja Izoglobal Cup - Letko. Počas celého stretnutia sa hralo len na polovici súpera a Bohdaň v domácej bránke mal akú-takú robotu len v prvej tretine stretnutia. Jediný gól zaznamenali hostia za stavu 7:0 pre domácich. O víťazstve domáceho kolektívu, ktorý si zastrieľal ako pri Verdune, nebolo od začiatrku zápasu pochýb. Skóre narástlo aj vďaka tomu, že rozhodcovia udelili v druhej tretine kapitánovi hostí trest do konca stretnutia za nešportové správanie, čo súpera úplne zlomilo a domáca exhibícia pokračovala až do konca stretnutia. Treba len dúfať, že Martinčania v tomto zápase nevystrieľali všetok pušný prach a niečo si nechali aj na Piešťancov, kde hrajú najbližšie. Na ich pôde, totiž, doteraz uspel len majstrovský Exposervis Bratislava.

Kométa Vrútky – Dúbravka Bratislava 4:3 (1:1,1:1,2:1) – góly: Virág, Kerdík, Lihan a Švehla. Zostava: Mich. Ratveiský – Švehla, Nátny, Greňo, Hojný, Pavlík, Lukáč, Lihan, Virág, Chlebec, Kerdík, Ruttkay.

Povinnosť velila domácim vyhrať, a to akoby im zväzovalo ruky. V prvej tretine bolo stretnutie vyrovnané. Kométa sa síce už v 2. min ujala vedenia, keď jej hráči využili presilovú hru, ale spokojnejší išli do kabín hostia, ktorí vyrovnali. Nástup do druhej tretiny mali domáci veľmi dobrý. Už v 1. min dali svoj druhý gól, ale scenár vývoja stretnutia akoby sa opakoval. Navyše, hostia pritvrdili a výsledkom boli dvaja zranení hráči Kométy. Pavlík, ani Nátny po zranení už do hry nezasiahli a hostia v 24. min dokonca vyrovnali. Keď posledné mužstvo tabuľky dalo v záverečnej tretine tretí gól, zdalo sa, že je na koni. Lenže domáci zabojovali a vyrovnali po prudkej strele od modrej čiary, ktorú síce brankár hostí vyrazil, ale pohotový Lihan ju vrátil za jeho chrbát. Gól bol signálom k veľkému náporu domácich. Ich úsilie sa im aj vyplatilo. V 44. min Švehla strelou od červenej čiary síce šťastne, ale zaslúžene otočil misky váh na domácu stranu. Bratislavčanom už nepomohla ani hra bez brankára. Kométa sa po víťazstve vzdialila súperovi na päť bodov a ešte si uchovala nádej hrať aj v play off.

Ostatné výsledky

HBC Košice – Doprastav Bratislava 3:5, Algatour Zvolen – Exposervice Ružinov 4:4, Expresprint Žilina – Andže Piešťany 7:3.

1. Izoglobal Martin 14 12 0 2 87:35 24

2. Exp. Ružinov 14 9 4 1 86:34 22

3. Piešťany 15 11 0 4 81:76 22

4. Žilina 15 8 2 5 64:54 18

5. Doprastav 13 7 3 3 74:39 17

6. Profis 32 13 6 1 6 65:85 13

7. Zvolen 13 5 2 6 51:60 13

8. Tigri Ružinov 14 5 0 9 76:81 10