Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Privezená radosť aj smútok

HOKEJBALOVÁ EXTRALIGA

Dúbravka Bratislava – Izoglobal Martin 1:4 (0:0,1:0,1:4) - góly: Plandor 2, Končiar a Grochál. Zostava: Jurošek – Čillík, Grochál, Plandor, Hrivnák, Končiar, Ďuris, Nauš, Sekej, P. Kaňovský, B. Kaňovský, Plevák,

Hráči Izoglobalu chceli o osude stretnutia rozhodnúť už v úvodnej tretine, lenže dlhšie trvajúca strelecká suchota martinských hráčov opäť rozhodla o tom, že ich úvodný tlak zostal jalový. Domáci hráči začali čoraz viac vystrkovať rožky. Ich útočníci sa nebojácne púšťali do nájazdov na Jurošeka. Ten však stál na svojom mieste. Druhá tretina sa niesla v duchu podobného scenáru. Domáci, pretože hostia, ani z vyložených pozícií ako mali Sekej, Ďuris, či Končiar neskórovali, mali dlho nádej na prijateľný výsledok. V 13. min po Sekejovej prihrávke Končiar dostal hostí konečne do vedenia. Zdalo sa, že tí sú z najhoršieho vonku, no domáci vyrovnali a začínalo sa prakticky odznova. Dôležitým momentom vo vývoji stretnutia bola prihrávka dobre hrajúceho Čillíka, po ktorej strelecky disponovaný Plandor dal svoj druhý gól v zápase. O tri minúty Grochál počas presilovky prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a dostal Martinčanov do dvojgólového vedenia, na čo domáci už nedokázali odpovedať. Minútu pred koncom po Sekejovej prihrávke ešte Nauš nastrelil tyčku, ale do konca stretnutia sa už nič nezmenilo na tom, že Izoglobal si opäť udržal neporaziteľnosť a zvládol aj povinné víťazstvo na bratislavskej pôde. V budúcom kole Izoglobal hostí Profis 32, hrá sa v sobotu o 13. h na ihrisku pri Sokolovni.

Tigri Bratislava – Kométa Vrútky 7:1 (1:0,2:1,4:0) – gól dal Lukáč. Zostava: Michal Ratveiský – Martin Ratveiský, Ruttkay, Švehla, Lihan, Virág, Chlebec, Kerdík, Lukáč, Joz. Skaličan.

Kométa cestovala do Bratislavy oslabená o poltucet hráčov. Chýbali jej Labaš, Jančo, Nátny, Hojný, Greňo, Kokavec, a to bolo veľa na súpera, ktorému žičila aj šťastena. V dvoch tretinách mali totiž hostia hru pod kontrolou, boli oveľa iniciatívnejší, lenže strelci sa proti výborne chytajúcemu brankárovi nedokázali presadiť. Domáci však založili svoju hru na rýchlych protiútokoch a to im vychádzalo. V záverečnej tretine dali domáci rýchle dva góly a potom im už nerobilo problém udržiavať hru pod kontrolou. Hráči Kométy boli už psychicky zlomení, a tak už nedokázali ani skorigovať svoju prehru na prijateľnejší výsledok, naopak domáci pridali ďalšie dva góly a Vrútočania cestovali z Bratislavy nakoniec smutní. V plnej sile si totiž na tohto súpera trúfali.

V sobotu doma hostia celok Dúbravky – posledné mužstvo tabuľky a povinnosť velí Kométe zvíťaziť, pretože ak by hostia bodovali, nebezpečne by sa na Vrútočanov dotiahli.

Ostatné výsledky: Profis 32 – Expresprint Žilina 5:2, Andže Piešťany – Algatour Zvolen 5:3, Expresprint Ružinov – HBC Košice 3:2. Doprastav Bratislava – voľno.

5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Operatívny lízing zmierni dopady krízy na váš biznis
  2. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  3. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  4. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  5. Hygge ako životný štýl
  6. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

V Nolčove prebieha testovanie len dnes.

V Nolčove a na Vrícku prebieha testovanie hladko.

46m
Karol Bayer, vedúci Odboru krízového riadenia Okresného úradu Martin.

Povzbudivé čísla v regióne sa ešte môžu meniť.

3 h
Počas osláv majstrovského titulu v roku 2010 spolu s Dominikom Hašekom. V pozadí vidno aj Radovana Somíka.

Skúsený útočník Rastislav Špirko chce pomôcť materskému klubu k vytúženému postupu do extraligy. V rozhovore potvrdil, že o možnej spolupráci sa v lete bavil aj so Žilinčanmi a tiež sme sa dozvedeli, aké to je sedieť v kabíne s Dominikom Hašekom či lietať ruským strojom JAK.