Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Rozhodnutie až v závere

PRÍPRAVNÝ MEDZINÁRODNÝ HOKEJ

Piatok: Třinec – Martin 5:4 (2:1,1:2,2:1) – góly: Kazda 2, Troliga a Pokrivčák. Zostava: Dzubina – Magdoško, Böhme, Schneider, Michnáč, Hudec, Stančok, Frkáň – Kazda, Lezo, Kotlárik, Paľov, Troliga, Filip, Špirko, Hovorka, Imriš, Pokrivčák, Melicherík, Važan.

Prestávku v hokejovej extralige využili Martinčania na medzinárodné meranie síl s popredným mužstvom českej extraligy. Tréneri Hovorka s Frolom na toto stretnutie nemohli rátať s brankárom Rovniankom (bol v Bratislave, kde sa rokovalo o tom, či aj v závere extraligy bude obliekať martinský dres), Česnek (reprezentoval Slovensko na turnaji vo Švajčiarsku), Kováčik, Sýkora a Šimurda, ktorí sa doliečujú a tiež Markovič, ktorý mal reprezentačné povinnosti v osemnástke. Napriek tomu až do záveru stretnutia hrali hostia na kompletné štyri päťky, a to aj vtedy, keď domáci, ktorým hrozila prehra, stiahli v závere hru na dve päťky. Aj keď sa hráči oboch mužstiev nepúšťali do tvrdých osobných súbojov pred oboma brankármi bolo dosť hokejového vzruchu. Domáci sa už v prvej minúte ujali vedenia, na ktoré však hostia odpovedali, keď presilovku využil Troliga. Zanedlho potvrdili aj domáci, že vedia využívať presilovky a opäť viedli. Na začiatku druhej tretiny prišli chvíle Kazdu. Najprv dokončil prekrásnu akciu Leza, ktorý mu prihrával spoza bránky a martinský strelec nemal problém trafiť za chrbát domáceho brankára. Vzápätí Kazda ušiel domácej obrane, bol faulovaný v čistej šanci, a tak mu rozhodca poskytol šancu skórovať z trestného strieľania. Martinský strelec ju využil. Aj na tento gól ale dokázali domáci odpovedať vyrovnaním. V záverečnej tretine vyšla parádna akcia štvrtému útoku. Jeho center Melicherík krásne prihrával do šance Pokrivčákovi, ten zblízka nezaváhal. Martin viedol a bol na najlepšej ceste za cenným skalpom. Domáci tréneri však zredukovali zostavu a aj to im pomohlo k obratu vo vývoji stretnutia. Hostia, ktorí boli aj naďalej útočne naladení, zabudli na dôsledné bránenie hráčov súpera a prišlo vyrovnanie. Dve minúty pred koncom stretnutia sa pritrafila hosťom ďalšia chyba – za modrou čiarou stratili puk a to bola akoby prihrávka na domáci víťazný gól.

Ján Frolo, asistent trénera: - Dali sme šancu všetkým hráčom, ktorých sme mali k dispozícii. Hráči nás potešili dobrým pohybom, hrali s chuťou, škoda len, že sme nedokázali využiť aj ďalšie z množstva vyložených šancí. Napriek tomu, že sme po našich chybách umožnili domácim dať rozhodujúce góly, s testom proti kvalitnému súperovi sme boli spokojní.

Dnes sa po prestávke opäť rozbieha extraligová súťaž. Martinčania hostia na Podháji Košice. V piatok hrajú v Liptovskom Mikuláši a v nedeľu doma hostia Skalicu.