Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Najlepšia jedenástka turčianskych futbalových súťaží ’02

BRANKÁR

Ľubomír Bosík (FC Kláštor pod Znievom)

26-ročný odchovanec Valče, ktorý svoje žiacke futbalové roky prežil v Martine. Už ako dorastenec sa dostal do bránky valčianskeho áčka a razom sa začalo po turčianskych chotároch hovoriť o veľkom brankárskom talente. Čiastočne zranenie a čiastočne iné okolnosti mu ale zabránili venovať sa futbalu naplno, a tak jeho hviezda akoby hasla. Po prestupe do Kláštora však chytil druhý dych a opäť sa svojimi výkonmi núka do pozornosti odborníkov. Najlepšie o tom hovorí skutočnosť, že do jedenástky najlepších sa opäť dostal - po šiestich rokoch! Je to mrštný, dynamický a nebojácny brankár, ktorý si vie „urobiť poriadok„ v pokutovom území a vie hrať aj pre oko diváka.

Skryť Vypnúť reklamu

Je ženatý a otec dcéry. V ankete dostal 30 bodov.

PRAVÝ OBRANCA

Branislav Bardy (Tatran Turany)

23-ročný odchovanec Turian vyniká predovšetkým pozitívnym vzťahom k futbalu, čo sa prejavuje poctivým prístupom k tréningom a obetavosťou v zápasoch. Je to skromný športovec, ale vzácny typ hráča, na ktorého sa tréner vždy môže spoľahnúť, že bude zodpovedne plniť jeho taktické úlohy. Je dobrý v osobných súbojoch, celkom slušne hlavičkuje, a aj keď je jeho najväčšia sila v defenzíve, dokáže sa aktívne zapojiť aj do útočnej akcie mužstva.

Je slobodný. V ankete dostal 33 bodov.

ZADNÝ STOPÉR

Roman Hnilica (Tatran Turany)

Má 29 rokov a je odchovancom Turian. Okrem domáceho si na krátko vyskúšal aj dres Istebného, kde hrával III. ligu. Je už vyzretou futbalovou osobnosťou, hráčom s bohatými skúsenosťami. Dlhé roky bol oporou turianskej zálohy, no núdza o kvalitných stopérov prinútila trénerov stiahnuť Romana na post „posledného„. A aj tu sa výrazne presadil. Najmä preto, že je to hráč s dirigentskými schopnosťami a vynikajúcim futbalovým myslením. Jeho ďalšou prednosťou je výborná kopacia technika, takže nielenže stmelil turianske zadné rady, ale dokáže aj presne zakladať nebezpečné útočné akcie. Keby bol viac chcel a dovolili mu to pracovné povinnosti, mohol to vo futbale dotiahnuť ešte ďalej.

Skryť Vypnúť reklamu

Je slobodný. V ankete dostal 29 bodov.

PREDNÝ STOPÉR

Ivan Kmeť (Tatran Turany)

23-ročný Turanec, ktorý je odchovancom Martina, kde si zahral II. dorasteneckú ligu a skúsil aj II. ligu dospelých. Potom prestúpil do Turčianskych Teplíc, kde hrával IV. a III. ligu, no a po krátkej zastávke v Diviakoch sa vrátil do Turian.

Je to typický univerzálny hráč, použiteľný od útoku až po obranu. Kondične výborne pripravený futbalista, so solídnou loptovou technikou a vzácnou schopnosťou hrať kvalitne oboma nohami, mal všetky predpoklady hrávať vyššie súťaže. No športové šťastie mu často neprialo a vo futbalovom rozlete ho pribrzdili aj zranenia. Stále však patrí medzi talenty, ale už aj medzi užitočných hráčov, najmä vďaka svojej univerzálnosti a schopnosti tvoriť i dávať góly aj z postu stopéra. Vlani na jeseň ich dal deväť.

Skryť Vypnúť reklamu

Je slobodný. V ankete dostal 43 bodov.

ĽAVÝ OBRANCA

Martin Majerík (Tatran Turany)

28-ročný odchovanec Turian je typickým obrancom - teda tvrdým, nekompromisným a najmä rýchlym bojovníkom, ktorému súper iba ťažko unikne. Niekedy síce zbytočne podlieha atmosfére boja, na čo už doplatil aj vylúčením, ale keď je na ihrisku je pre mužstvo veľmi užitočný. Dokáže usmerniť svojich mladších spoluhráčov, a keď treba, tak vie aj potiahnuť rýchly protiútok popri čiare až do súperovej zóny.

Je ženatý, otec syna Martina. V ankete dostal 32 bodov.

PRAVÝ ZÁLOŽNÍK

Ján Jeťko (FC Kláštor pod Znievom - Družstevník Valča)

Najmladší, iba 21-ročný člen elitnej jedenástky za rok 2002. Patrí ešte stále do hráčskej kategórie - talent. V žiackom i dorasteneckom družstve Kláštora, rovnako ako v martinskom ligovom doraste, hrával v útoku, kde zaujal svojou technickou vyspelosťou a predovšetkým rýchlosťou. Tá je spolu so zdravou futbalovou drzosťou hlavnými tromfami tohto talentovaného ofenzívneho hráča. Na svoj mladý vek má slušný prehľad v hre a je veľmi nebezpečný v pokutovom území súpera, kde sa dokáže dobre orientovať a pohotovo zakončiť.

Hoci je už druhý raz po sebe zaradený do jedenástky roka ako hráč stredu poľa, je to typický útočník. Na tomto poste hráva aj po prestupe do Valče, kde je po jeseni najlepším strelcom mužstva so 6 gólmi.

Je slobodný. V ankete dostal najviac zo všetkých 55 nominovaných hráčov - 51 bodov.

STREDNÍ ZÁLOŽNÍCI

Gerhard Maron (Tatran Turany)

Najstarší v jedenástke minulého roka má 34 rokov a je odchovancom turianskeho futbalu. Niekoľko sezón hrával III. ligu v Žabokrekoch, kde zažil zrejme svoje herne najlepšie obdobie. Potom sa opäť vrátil do Turian.

Patrí dlhé roky medzi najlepších hráčov v Turci v hre ľavou nohou. Jeho prihrávky i strely majú silu a presnosť a najmä jeho priame kopy sú povestné a sú postrachom všetkých brankárov. Je to jeden z mála súčasných futbalistov, ktorí dávajú veľkú časť svojich gólov strelami spoza šestnástky.

Obľúbený „Gero„ je typickým konštruktívnym záložníkom a výraznou individualitou, ale v žiadnom prípade nie je futbalovým sebcom. Naopak, vie spolupracovať s kolektívom a teší sa aj z gólu, na ktorý nezištne prihral. Často o výsledku Turian rozhodujú práve jeho akcie a góly.

Je ženatý a má dcéru Andreu. V ankete dostal druhý najvyšší počet - 50 bodov.

Marian Smik (FC Kláštor pod Znievom)

29-ročný Kláštorčan, odchovanec martinského futbalu sa do najlepšej jedenástky roka dostal už štvrtý raz, čím vyrovnal rekord Miroslava Tótha. Naposledy bol v elitnej zostave roku 1998 a o jeho futbalovej forme svedčí aj to, že bol už v prvej vyhlasovanej jedenástke - za rok 1995!

Jeho futbalová cesta sa už od vysokoškolských štúdií krížila s cestou profesnou, a tak jeho futbalový talent sa takmer nikdy neprejavil v plnej sile. Hádam najlepšou jeho sezónou bol rok vojenčiny, keď hrával v Turanoch a nemusel myslieť na nič iné, iba na futbal. Ešte predtým obliekal druholigový dres Slovana Bratislava B, potom treťoligový v Martine, až napokon zakotvil v Kláštore. Tam sa vypracoval na jedného z najlepších tvorivých stredopoliarov v I. triede, ktorého prednosťou nie sú iba presné prihrávky, ale aj dobré a často gólové zakončenie. Je to kompletný, vzácne obojnohý futbalista a jeho najväčšou devízou je futbalové myslenie a zmysel pre kombináciu.

Je ženatý. V ankete dostal 34 bodov.

ĽAVÝ ZÁLOŽNÍK

Vladimír Murček (Družstevník Dražkovce)

28-ročný rodák z Diakovej a odchovanec Dražkoviec sa dostal do jedenástky roka prvýkrát, hoci už dlhé roky patrí stabilne medzi najlepších mužov na svojom poste. Pikantné je, že ho predbehli jeho dvaja bratranci Vladimír Ilgo a Vladimír Pleško, ktorí už majú doma diplom a pohár za účasť v jedenástke roka.

Populárny „Guli„ je typickým futbalovým poctivcom, ktorý si udržuje dlhé roky kvalitnú výkonnosť. Už ako dorastenec hrával za prvé mužstvo Dražkoviec, ktorému - až na krátku epizódu v Trebostove - zostal po celý čas verný. Univerzálny futbalista, ktorého možno použiť na akomkoľvek defenzívnom poste. Dobre hrá hlavou, vie nebezpečne vystreliť z diaľky a z času na čas dá gól, na ktorý sa potom dlho spomína. Svojimi výkonmi sa výrazne pričinil o vlaňajšie víťazstvo Dražkoviec v I. triede.

Je slobodný. V ankete dostal 30 bodov.

ÚTOČNÍCI

Ján Maron (Tatran Turany)

33-ročný odchovanec Turian, ktorý spolu s bratom Gerhardom prestúpil svojho času do Žabokriek. Jeho návrat do turianskeho dresu bol však trochu zložitejší, niekoľko zápasov si zahral za vtedy druholigový Martin a potom strávil dlhší čas v Liptovskom Mikuláši.

Svoje pôsobenie vo vyšších súťažiach dokáže zužitkovať vo svojej hre, v ktorej dominuje technická vyspelosť, dobré krytie lopty, nebojácnosť i schopnosť obísť jedného-dvoch protihráčov a bleskovo zakončiť. Teda všetko vlastnosti výborného útočníka. A „Heňo„ - ako ho volajú celé Turany - tieto vlastnosti aj uplatňuje a pravidelne sa stáva najlepším strelcom mužstva. Veľa gólov padá po jeho spolupráci s bratom Gerom. Na jeseň dal v turianskom drese 14 gólov.

Je ženatý a otcom dcérky Henriety. V ankete dostal tretí najvyšší počet - 48 bodov.

Ivan Ociepka (Tatran Turany)

22-ročný odchovanec Turian je talentovaným útočníkom, ktorý zaznamenal veľký výkonnostný rast. Je to rýchly, priebojný a pohotový hráč, ktorý sa vie strelecky uplatniť. Je zaujímavé, že hoci neprešiel výchovou v kvalitnejších mládežníckych družstvách, dokázal sa presadiť tak výrazne, že dnes má viacero ponúk od mužstiev z vyšších súťaží. Zatiaľ im odoláva a strieľa góly za turianske mužstvo. Na jeseň ich dal desať.

Je slobodný. V ankete dostal 43 bodov.

NAJLEPŠÍ ŽIAK

Peter Šinál (Javorina Podhradie)

16-ročný študent 1. ročníka Obchodnej akadémie v Martine bol v sezóne 2001/2002 kapitánom žiakov Podhradia - spoločného družstva chlapcov z Podhradia a Turčianskej Štiavničky. Futbal začal aktívne hrávať v Podhradí a hráva na poste stredného záložníka, v prípade potreby aj ako stredný obranca. Futbal je jeho veľkým koníčkom, ale až po hokeji, kde je momentálne v reprezentačnom výbere do 16 rokov. Všestranne nadaný športovec - okrem futbalu a hokeja sa venuje úspešne aj ľahkej atletike - sa zatiaľ nerozhodol, ktorému zo športov dá definitívnu prednosť. Onedlho to však bude musieť urobiť.

Jeho trénermi sú: Milan Cupan a Miroslav Pták.

NAJLEPŠÍ DORASTENEC

Štefan Kviatkovský (Dynamo Diviaky)

Odchovanec Diviak má 18 rokov a nedávno hosťoval v Aque Turčianske Teplice, kde hral za mladší dorast III. ligu. Po roku sa vrátil do dorastu Diviak a striedavo hrával aj za dospelých IV. ligu. Hrá na poste stredného útočníka. V doraste je najlepším strelcom a za diviackych mužov hráva už od svojich 16 rokov. Okrem futbalu, ktorý mu zaberá väčšiu časť voľného času, sú jeho športovými záľubami aj lyžovanie a turistika. Je študentom 3. ročníka gymnázia v Turčianskych Tepliciach.

Jeho trénermi sú: Marián Erteľ a Viktor Krištof. Pripravil: (baj)

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 2. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 3. Vitajte v postapokalyptickom svete
 4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 5. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 6. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 7. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 8. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 9. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 10. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 1. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 2. Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka
 3. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 4. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 5. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 6. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 7. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 8. Úprava osobného motorového vozidla
 9. Important information for Brazilians living in Slovakia
 10. Prečo sú dnes ryby také dôležité?
 1. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 17 210
 2. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 16 197
 3. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 12 773
 4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 955
 5. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 11 943
 6. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 11 050
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 10 148
 8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 596
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 510
 10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 357
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Fitká opäť zatvorili, majitelia netušia, ako druhú vlnu prežijú

Posilňovne sa po lete konečne zapĺňali a potom prišiel tvrdý úder.

Na takéto športové podujatia v posilňovniach si budú musieť aj mladí siláci nejaký čas počkať.

Ochrana pred búrkou

Zlepšili protipovodňové opatrenia.

Budovali nové odvodňovacie žľaby.

O stravenkovej petícii rokovali na ministerstve

Iniciátora petície Za zachovanie súčasnej platnej legislatívy v oblasti stravovania zamestnancov Ľubomíra Sečkára s jeho tímom prijala generálna riaditeľka sekcie práce Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR Danica Lehocká.

Takmer polovicu pôžičky od štátu využijú na financovanie MHD

Týždeň pred vypršaním termínu na podávanie žiadostí o nenávratnú finančnú pomoc od štátu v súvislosti s koronakrízou sa rozhodli ju využiť aj v Martine.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Zoznam odberných miest v Dolnom Kubíne, Námestove, Trstenej a Tvrdošíne

Na Slovensku prebieha celoplošné testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest na Orave.

Zamestnanec reťazca: Mali sme pozitívnu kolegyňu, musel som ísť aj tak do práce

Aké pocity zažívajú ľudia z prvej línie, sme zisťovali od zamestnanca nemenovaného obchodného reťazca.

Od soboty bude platiť na Slovensku zákaz vychádzania, sú aj výnimky

Pre žiakov druhého stupňa základných škôl sa v pondelok začína dištančné vyučovanie.

Na Slovensku od soboty platí zákaz vychádzania

Oravcom a obyvatelia Bardejovského okresu majú oveľa prísnejšie podmienky pohybu mimo domova ako ostatní Slováci.

Už ste čítali?