Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Sebavedomie nad hlavou

HOKEJOVÁ EXTRALIGA

Utorok: Martin – Zvolen 4:1 (0:0,2:1,2:0) – góly: Lezo 2, Pokrivčák a Paľov. Zostava. Rovnianek – Kováčik, Böhme, Schneider, Česnek, Magdoško, Stančok, Michnáč – Mucha, Lezo, Kotlárik, Paľov, Markovič, Filip, Pokrivčák, Šimurda, Sporina, Mahdalík.

Piatok: Košice – Martin 4:4 (1:2,1:1,2:1 – 0:0) – Šimurda 2, Schneider a Markovič. Zostava: Rovnianek – Kováčik, Böhme, Schneider, Česnek, Magdoško, Stančok – Pokrivčák, Lezo, Kotlárik, Filip, Mahdalík, Paľov, Šimurda, Špirko, Sporina, Važan, Markovič, Michnáč.

Nedeľa: Martin – Liptovský Mikuláš 7:1 (2:1,4:1,1:0) – góly: Šimurda 3, Paľov, Kotlárik, Važan, Lezo. Zostava: Rovnianek (Dzubina) – Michnáč, Böhme, Schneider, Česnek, Magdoško, Stančok, Hudec, Frkáň – Pokrivčák, Lezo, Kotlárik, Filip, Mahdalík, Paľov, Špirko, Šimurda, Sporina, Važan, Markovič.

Zavážilo srdce

Martinčania aj v tomto stretnutí dokázali, že v tejto sezóne sú na domácom ľade schopní poraziť každého súpera. Vicemajster nastupoval na ľad po vynikajúcej sérii víťazstiev na konci uplynulého roka, v úlohe jasného favorita. Domáci, oslabení o reprezentantov Špirka a Važana, ale aj o Sýkoru, ktorého na rozkorčuľovaní pred stretnutím „seklo„ v krížoch, však nehodili flintu do žita. V bránke nastúpil po dlhšej prestávke zavinenej zranením Rovnianek, ktorý, hoci prechladnutý, prejavil vôľu chytať. Morálka zverencov Hovorku a Frola bola dominujúcim faktorom, ktorý Martinčanov vyburcoval k veľkému výkonu a presvedčivému víťazstvu nad hokejovými hviezdami nabitému kolektívu súpera. Hokejová dráma gradovala od prvých minút. Úvod patril domácim, lenže Mucha, Kotlárik aj Markovič stroskotali na brankárovi Križanovi. Keď začali hostia stupňovať tlak, narážali nielen na dôslednú a disciplinovanú martinskú hru v obrane, ale aj na výborného Rovnianka. Ten sa zaskvel po strelách Kolníka a Jánoša. Najmä zásluhou brankárov sa skončila prvá tretina bez gólov. Martinské víťazstvo sa začalo rodiť v 8. sekunde druhej tretiny. Lezo vyhral vhadzovanie, potiahol puk do tretiny hostí a uhla, presne medzi rameno Križana a žŕdku zvolenskej bránky začal martinskú cestu za prekvapením. Zanedlho pri presilovke pálil od modrej čiary Magdoško, Pokrivčák jeho strelu tečoval nad vyrážačku brankára hostí a zvýšil domáci náskok. Ten mohli Martinčania zvýšiť pri ďalšej štvorminútovej presilovke, ale tá sa im nevydarila. Hostí akoby tento moment postavil na nohy, prevzali iniciatívu a jej výsledkom bol gól Šechného. Aj v záverečnej tretine sa Zvolenčania snažili, ale Rovnianek bol nepriestrelný a jeho lapačka neomylná. Ani Križan sa nedal zahanbiť. Skvele zasiahol po strelách Muchu, Mahdalíka a Leza. Martinský kapitán však našiel na neho recept. V čase tlaku hostí vo vlastnej tretine vybojoval puk, ušiel obrane a rutinérskym – učebnicovým blafákom dal tretí martinský gól. V závere hostia odvolali brankára, ale 19 sekúnd pred koncom Paľov urobil to, čo sa predtým nepodarilo Lezovi a trafil prázdnu bránku. Fanúšikov Martina mohlo potešiť nielen víťazstvo nad kvalitným súperom, ale predovšetkým spôsob hry, ktorým sa prepracovali k zaslúženému úspechu.

Vyzreli aj na Košice

Cesta Martinčanov do Košíc bola minimálne taká dramatická, ako samotné stretnutie. Za Popradom bola odstavená premávka, takže museli v autobuse čakať na jej obnovenie asi hodinu. Na štadión dorazili len tesne pred stretnutím. Azda aj z toho vyplynulo, že prvé minúty stretnutia boli v réžii domáceho celku, ktorý si dokázal vypracovať niekoľko šancí, ale Rovnianek bol aj v tomto stretnutí výraznou oporou Turčanov. Tí sa rozbehli po prvom góle Exkošičana Šimudru, ktorý zrazil za chrbát Šimonoviča strelu Česneka. Domáci síce zanedlho vyrovnali, keď ich gólovej akcii predchádzal faul na Kováčika, ale Schneider, po vyhranom vhadzovaní a prihrávke od Leza, nechytateľnou strelou odpovedal druhým martinským gólom. V polovici stretnutia mali domáci opäť šťastie, keď nehokejovo – nohou vyrovnali. Aktívna hra dobre korčuľujúcich hostí robila lídrovi extraligovej tabuľky veľké problémy a Šimurda dokončil úspešne akciu, ktorú začal Špirko. Potom prišli minúty v ktorých sa zdalo, že sa bude opakovať scenár minulých stretnutí Martina s Košicami. V úvode záverečnej tretiny sa šťastena usmiala na Sabola, ktorého puk spoza bránky trafil Rovnianka a od neho sa odrazil za jeho chrbát. Potom dostali domáci šancu ujať sa vedenia, keď Schneider zahákoval útočiaceho hráča a rozhodca nariadil prísne trestné strieľanie. Cibuľa dal domáci vedúci gól. Hostia sa však nevzdávali a záverečné minúty mali réžiu stretnutia na svojich hokejkách. Ich snaha o vyrovnanie nakoniec slávila úspech. Mladý Markovič potvrdil povesť strelca, keď ponad ležiaceho Šimonoviča, ktorý predtým úspešne zasiahol proti strele Paľova, dal vyrovnávajúci gól. V predĺžení boli bližšie k plnému bodovému zisku hostia, lenže Filip, ktorý korčuľoval sám na brankára, nemal šťastie a nezapísal si premiérový gól v drese Martina.

Sedembodový týždeň

Vyborné výsledky, ale predovšetkým výkony proti lídrom extraligy zdvihli sebavedomie hráčov vysoko nad hlavu. Spôsob, akým „zmietli„ z ľadu Liptákov, bojujúcich o play off, imponoval. Od prvých minút búšili domáci hráči do obrany hostí. Na prvý gól logicky nečakali dlho. Špirko excelentne prihral Šimurdovi a ten potvrdil, že je naladený na streleckú strunu. Vzápätí síce Kotlárik spálil tutovku, ale všetko opäť napravil Šimurda, ktorý zužitkoval presnú prihrávku Pokrivčáka. Po góle vystriedali hostia brankára Laca Kompasom a ten sa pätnásť minút držal. Pravda, medzitým si niekoľko šancí vypracovali aj hostia, ale výborný Rovnianek sa nenechal prekvapiť. Naopak, po skvelej kombinačnej akcii Filipa s Mahdalíkom pridal Paľov tretí gól. Martinčania „dusili„ hostí v ich obrannom pásme a pri presilovke o dvoch hráčov Špirko s prehľadom prihral Kotlárikovi, ktorý skóroval do prázdnej bránky. O 29 sekúnd neskôr sa zasa zaskvel delovkou Važan a jeho gól bol stým martinským v tomto ročníku extraligy. Až v druhej polovici stretnutia sa dostali k slovu hostia. Pri vylúčení Hudeca dal Bartánus bekendom jediný gól Liptákov. Ani nie o minútu Markovič „nabil„ Lezovi a ten dal šiesty domáci gól. V bráne hostí sa opäť menili brankári. Laco, ktorý prišiel za Kompasa, mal šťastie, keď Filipovu prihrávku Šimurda nezasunul za jeho chrbát, ale o chviľu bol práve na Šimurdu, ktorý dal svoj tretí gól v zápase, krátky. Ďalšia krásna akcia na dotyk medzi Filipom a Paľovom sa skončila gólovou bodkou za zápasom, hoci ešte mohli prísť aj góly. Domáci trochu ubrali z plynu a Sporína, v nájazde na brankára hostí, po prihrávke od Špirka, nemal šťastie. V závere dali tréneri v bránke šancu aj Dzubinovi, ktorý sa im za to odvďačil niekoľkými výbornými zákrokmi. Potlesk, ktorý martinskí hráči zožali po zápase od divákov (nielen za toto víťazstvo, ale za celý sedembodový týždeň), bol zaslúžený.

V piatok hrajú Martinčania v Skalici a v nedeľu hostia Trenčín a utorok budú hosťami Slovana Bratislava.(jk)

1. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
  2. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  3. Na VŠEMvs získaš kvalitné štúdium v moderných priestoroch
  4. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
  5. Ako vybrať AKU reťazovú pílu
  6. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
  7. Táto pomôcka zlepší život všetkým imobilným ľuďom
  8. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  9. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
  10. Hubert – keď život chutí už 195 rokov
  1. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
  2. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?

Polícia vyhlásila pátranie po nezvestnom mužovi z Beníc

Naposledy bol videný 2. októbra v Príbovciach. Odvtedy sa o ňom nič nevie.

Nezvestný Milan Kopka.

Primátor Danko zvolal zastupiteľstvo, poslanci budú rozhodovať aj o rozpočte

Rokovanie Mestského zastupiteľstva v Martine sa uskutoční vo štvrtok 26. novembra od 9. hodiny.

Ján Danko, primátor Martina.

Pri Braňovi Stolárikovi sa na martinskej lavičke vystriedalo dvanásť trénerov

Do zoznamu legiend martinského hokeja treba určite zaradiť aj Branislava Stolárika. Odchovanec klubu prišiel prvýkrát na Podháj ako šesťročný a s krátkymi prestávkami pôsobí v štruktúrach klubu už štyridsaťštyri rokov. Bol pri všetkých úspechoch Martina v ére samostatnosti.