Utorok, 28. september, 2021 | Meniny má VáclavKrížovkyKrížovky

Rok 2002 dal

Január

Tisíce Turčanov sa na martinskom námestí rozlúčilo so starým rokom a privítalo rok 2002. * 1. januára sa v MFN narodili až traja noví občania Turca – ako prvá sa o 15.30 h narodila Michaela Fábryová, ktorá bola prvorodenou dcérou 22-ročnej Ivety Fábryovej z Bodorovej, ďalšími, ktorí prišli v ten deň na svet boli Peter Olekšák a Patrik Žingor. * Transformáciou Teplárne vznikla akciová spoločnosť Martinská teplárenská Martin * Hneď v prvé dni roka zažil Turiec pravú zimu a cestári z SSC Martin mali plno roboty. * Z Martina do Kosova odcestovalo 7. januára sto príslušníkov mechanizovanej roty z Práporu okamžitej reakcie. * Na medzinárodnej výstave cestovného ruchu Regiontour v Brne a po prvý raz prezentovalo samostatnou expozíciou aj mesto Martin. * V Turci na snehovú kalamitu reagovali aj vytvorením 156 pracovných miest na verejnoprospešné práce. * Prvou premiérou roka v DSNP sa stala Lorcova Krvavá svadba v réžii Jozefa Gombára. * Minister obrany J. Stank odovzdal v Martine profesionálnym vojakom 24 nových bytov. * Minister zdravotníctva Roman Kováč odovzdal menovací dekrét novému riaditeľovi MFN Doc. MUDr. Jurajovi Péčovi, CSc. * Z akciovej spoločnosti Martinské strojárne v konkurze, nútene odišlo 170 pracovníkov. * V Prahe sa uskutočnila spomienka na turčianskeho rodáka z Mošoviec, básnika Jána Kollára. * Slovenská národná knižnica otvorila univerzálnu študovňu Zlatá niť.

Skryť Vypnúť reklamu

Február

Martinský primátor Stanislav Bernát poslal poslancom NR SR list, v ktorom ich žiadal o podporu novelizácie zákona o verejnom ochrancovi práv, konkrétne o zmene jeho sídla do Martina.* V MFN po skušobnej prevádzke skolaudovali novú spaľovňu. * Na Slovensku, teda aj v Martine, boli zavreté všetky pobočky nebankových subjektov Horizont Slovakia a jeho dcérskej spoločnosti BMG Invest. * Z Martina do Kosova odcestoval česko-slovenský vojenský kontingent, ktorý bol nasadený v mierovej misii KFOR v Kosove. * Kultúrna verejnosť si pripomenula 130 rokov organizovaného divadla v meste. * Začala sa obnova Národného domu. * Verejná zbierka na rekonštrukciu Národného domu sa dostala do finále – vyzbieralo sa 1 938 655 Sk. * Pri rozkopávkach pod stavbu novej pobočky Slovenskej poisťovne „vykopali„ v centre Martina stredovekú osadu. * Na martinskej radnici privítali dánskeho veľvyslanca Berno Kjeldsena. * Novinárskou cenou za Humanitný čin roka bol ocenený 17-ročný Michal Chládek z Martina, ktorý zachránil dusiaceho sa kamaráta. * Na OÚP v Turčianskych Tepliciach zaznamenali smutný rekord – rekordnú 21-percentnú nezamestnanosť.

Skryť Vypnúť reklamu

Marec

Vláda SR schválila, aby sa stala Veľká Fatra národným parkom. * V súťaži poslucháčov Viedenského konzervatória udelila porota hlavnú cenu Vrútočanovi huslistovi Daliborovi Karvayovi. * Premiér Mikuláš Dzurinda navštívil Turiec, neobišiel martinskú fabriku ECCO a na druhý deň bol na premiére divadelnej hry Striptíz Tartuffe v DSNP, počas svojej návštevy otvoril stavbu reštaurovania a obnovy Národného domu poklepaním kladivom na pieskovcový kameň. * Turčania sa aktívne zapojili do akcie Deň narcisov – V Turci bolo vyzbieraných takmer 200 tisíc korún * V obchodnej zóne Turiec, v lokalite Vrabec, sa začal stavať ďalší hypermarket – bauMax. * Na predveľkonočnom koncerte, ktorý sa uskutočnil v martinskej Turčianskej galérii vystúpil Dalibor Karvay, na klavíri ho sprevádzal Daniel Buranovský. * V Martine sa uskutočnil snem Združenia miest a obcí Turca – snem schválil členov rady primátorov a starostov pri VÚC za turčiansky región – stali sa nimi Milan Rybár a Jozef Turčány. * Poslanci mestského zastupiteľstva na svojom zasadnutí odklepli 29 miliónov na rekonštrukciu plavárne. * V Turčianskych Tepliciach začal svoju činnosť „chrám„ umenia v rodnom dome Mikuláša Galandu. * V Belej – Duliciach sa uskutočnila regionálna prehliadka divadelných ochotníckych súborov.

Skryť Vypnúť reklamu

Apríl

Na základe zmeny v zákone sa aj v Turci stali z požiarnikov hasiči. * Pri príležitosti 50. výročia založenia školy usporiadala Základná umelecká škola Frica Kafendu vo Vrútkach výstavu a koncert pedagógov. * V Martine sa uskutočnil 7. ročník veľkonočného turnaja v mariáši, zúčastnilo sa ho 192 kartárov z celého Slovenska. * Položením vencov k miestam piety si Martinčania pripomenuli 57. výročie oslobodenia mesta – prvýkrát sa kládli vence pri preloženom pamätníku SNP v parku na Severe. * Po veľkonočnej oblievačke policajti na turčianskych cestách udelili 128 blokových pokút, zadržali 41 osvedčení o technickom stave vozidiel, ale zadržali aj vodičov, ktorí nestačili po sviatkoch vytriezvieť.* V martinskom DSNP udeľovali Ihráča – získali ho Jana Oľhová, Martin Horňák, František Výrostko a Andrej Hrnčiar. * V Košťanoch na uvoľnený post volili starostu, dôveru dostala opäť žena – Anna Hlinková. * Požiarom v matečníku v Necpaloch vznikla škoda vo výške 2 mil. korún. * Turiec navštívil poslanec Európskeho parlamentu Ján Marinus Wiersma . * V holandskom Hoogeveene absolvovala program osláv narodenín kráľovnej aj delegácia mesta Martin – primátora Stanislava Bernáta s manželkou prijala kráľovská rodina na slávnostnej recepcii v meste Meppel.

Máj

Pri príležitosti 83. výročia tragického pádu lietadla generála Milana Rastislava Štefánika sa v Martine uskutočnila spomienková slávnosť, ktorú spoluorganizoval klub priateľov T. G. Masaryka a M. R. Štefánika v Martine. * Premiér Mikuláš Dzurinda navštívil Sučany – rodisko Milana Hodžu. * Rozsiahlou rekonštrukciou začala prechádzať železničná stanica v Diviakoch. * Martinská hudobná skupina Team vydala v poradí už svoj ôsmy album – jeho názov je Mám na teba chuť. * V MFN na Klinike detí a dorastu otvorili detský onkologický stacionár. * DSNP uviedlo ďalšiu premiéru hry – režisér Ľubomír Vajdička naštudoval so svojimi bývalými kolegyniami hru Najstaršie remeslo.

(Dokončenie z 2. strany)

V Turčianskych Tepliciach sa začala ďalšia etapa dostavby 16-triednej ZŠ v Horných Rakovciach. * V Martine otvorili jubilejný 15. ročník Bienále fantázie. * Základná škola na Ulici budovateľov dostala čestný názov – Základná škola Alexandra Dubčeka. * V Martine sa uskutočnilo slávnostné vyhodnotenie 5. ročníka celoslovenskej výtvarnej súťaže zdravotne postihnutých detí Krajina nádeje.* V Sučanoch v ZŠ otvorili trvalú expozíciu umeleckej fotografie Eugena Lazišťana.

Jún

V Turčianskych Tepliciach, pri príležitosti 64. výročia od smrti Mikuláša Galandu, umiestnili na mieste jeho pôvodného odpočinku pamätnú tabuľu. * Prednosta krajského úradu v Žiline Anton Straka odovzdal historikovi Štefanovi Mruškovičovi cenu za knihu Vrútky 1255 – 2000. * Symbolickým kľúčom otvoril primátor Turčianskych Teplíc Jozef Turčány Teplické dni 2002 * Primátor Martina Stanislav Bernát bol zvolený za viceprezidenta Kongresu miestnej a regionálnej samosprávy Rady Európy. * Na budove Slovenskej sporiteľne v Martine odhalili plaketu Európa Nostra 2001 za komplexnú architektonickú obnovu budovy. * V českom Nymburku bola otvorená výstava, v ktorej sa prezentovalo partnerské mesto Vrútky. Na Dňoch mesta Martin slávnostne odovzdali do užívania druhú etapu rekonštruovanej pešej zóny, slávnosť vyvrcholila bohatým programom a veľkolepým ohňostrojom. * Vo vládnej delegácii, ktorá sprevádzala z USA telesné pozostatky Milana Hodžu na Slovensko, bol aj prednosta Mestského úradu v Martine Stanislav Janiš. * Za účasti premiéra Mikuláša Dzurindu a ďalších významných hostí sa v ev. kostole uskutočnila bohoslužba a pietna slávnosť a po nej uloženie telesných pozostatkov Milana Hodžu do hrobu jeho manželky Ireny na Národnom cintoríne v Martine.

Júl

V Turčianskych Tepliciach sa uskutočnil VIII. ročník medzinárodného stretnutia umeleckých kováčov – Kováčske dni 2002. * V Martine sa uskutočnil XII. snem Únie miest Slovenska. * Uskutočnil sa V. ročník národného výstupu na Vyšehrad. * Veľké termálne kúpalisko v Turčianskych Tepliciach dostalo meno Vieska. * V Bodorovej našli deti pri hre v potoku mínometnú strelu z druhej svetovej vojny. * Po prudkých dažďoch a rozvodnení Pivovarského potoka na Stráňach prišli rybári o veľké množstvo hlavátok. * V Diviakoch sa začala výstavba kanalizačného zberača. * Aj Turčanov prekvapil júl tropickými horúčavami a ortuť teplomeru sa vyšplhala až na 34 stupňov (10. 6.). * Vláda SR schválila spôsob finančného krytia rekonštrukcie Národného domu, ktorému ešte v júni pridelila vyše 24 mil. korún na pokračovanie rekonštrukčných prác. * Uzatvárali sa kandidátky jednotlivých strán pre parlamentné voľby 2002 – na nich sa ocitli aj viacerí Turčania. * Bývalú stavbu doškoľovacieho strediska na Ulici Ambra Pietra začalo žilinské stavebné bytové družstvo meniť na byty.

August

Martinský amfiteáter ožil druhým ročníkom hudobného festivalu Nočné vlny fest 2002.* V Martinských kasárňach ukončilo výcvik prvých 51 žien, ktoré dobrovoľne nastúpili na základnú vojenskú službu. * Pri príležitosti 139. výročia založenia spolku usporiadala Matica slovenská Matičnú nedeľu. * V Národnej dvorane Slovenského národného literárneho múzea SNK sa uskutočnilo odovzdávanie Ceny a prémií J. M. Hurbana v kategórii slovenských biografických diel – cenu získal kolektív autorov Augustín Maťovčík, Peter Cabadaj, Margita Ďurovčíková, Pavol Parenička a Tomáš Winkler za slovník spisovateľov 20. storočia. * Martinskej rýchlej zdravotnej pomoci v MFN pribudla nová sanitka. * V Martine sa uskutočnil už druhý seminár pre pracovníkov družstevných rozvojových centier na tému Projekty Európskej únie – prednášateľmi boli lektori zo Švédska. * Na valčianskom Dielci sa uskutočnil družstevný deň s dožinkami. * Predstavitelia Turčianskych Teplíc navštívili partnerské poľské mesto Skawina pri príležitosti návštevy mesta pápežom Jánom Pavlom II. * V Dubovom oslavovali trojvýročie – 740 rokov od prvej písomnej zmienky, 90 rokov ochotníckeho divadla a 50. výročie založenia družstva.

September

Razičské kolektívy prerazili masív Malej Fatry a dokončili prieskumnú štôlňu na trase Višňové – Dubná skala. * Na Divadelnom námestí koncertovali hudobné skupiny a speváci v rámci predvolebnej kampane, ktorou mali osloviť ľudí, aby išli voliť, hviezdou večera bola Jana Kirschnerová. * Na pláži gréckeho ostrova Sámos si druháčka z Gymnázia Viliama Paulinyho-Tótha v Martine Zuzana Ulbrichtová podala ruku s bývalým americkým prezidentom Billom Clintonom. * Na trh sa dostalo druhé CD speváčky Slávky Sudorovej z Turčianskych Teplíc. * Zástupca flámskej vlády Alfonz Maes, veľvyslanec Európskej komisie na Slovensku Eric van der Linden a podpredsedníčka vlády SR Mária Kadlečíková prestrihli pásku na novootvorenom Martinsko-flámskom podnikateľskom a inkubátorovom centre. * Parlamentných volieb v Turci sa zúčastnilo 89 915 voličov (72 perc.) – v okrese Martin ich vyhral Smer pred SDKÚ a HZDS a v okrese Turčianske Teplice vyhralo HZDS pred KSS a Smerom . *V parlamentných voľbách boli do NR SR zvolení aj Turčania – Libuša Martinčeková a Stanislav Janiš (SDKÚ), Vladimír Ďaďo (KSS) a do parlamentu sa po konštituovaní novej vlády dostala aj Mária Majdová (KDH). * Slovenskí a českí vojaci sa v Martine lúčili pri odchode do Kosova v službách KFOR. * V turianskej Drevine sa po takmer jeden a polročnom zastavení produkcie opäť začalo vyrábať. * Martinská firma Volkswagen Slovakia získala certifikát ochrany životného prostredia.

Október

Na medzinárodnej výstave Printing – Packing 2002 získala martinská tlačiareň Neografia tri ocenenia v prestížnej polygrafickej súťaži Zlatá pečať. * V Martine otvorili rekonštruovanú krytú plaváreň.

* V Martine sa uskutočnila vernisáž netradičnej výstavy Pivománia a 20. medzinárodná burza zberateľov pivových etikiet. * Po desaťročí odmlky sa na sídlisku Dolné Rakovce v Turčianskych Tepliciach rozbehla výstavba 22 - bytovky. * Zverejnené boli mená kandidátov na posty turčianskych primátorov a starostov – o tri primátorské stoličky (Martin, Vrútky, Turčianske Teplice), sa uchádzalo 14 kandidátov. * Televízia Turiec získala v českej Kopřivnici na prehliadke tvorby regio­nálnych televízii KAFKA 2002 jednu z hlavných cien za príspevok o bezdomovcoch autorov Zuzany Ferenčíkovej a Jána Líčku. * Na doskách DSNP vystúpilo Tarnovské divadlo z Poľska s inscenáciou klasika ruskej drámy A. P. Čechova Medveď a Pytačky pod názvom Žart. Martinské divadlo v Poľsku uviedlo hru Zahraj to ešte raz, Sam. * Na tradičnom mošovskom jarmoku sa zišlo niekoľko tisíc jarmočníkov. * V Diviakoch dokončili I. etapu kanalizácie - 425 m dlhý úsek. * V Priekope vznikol požiar pri prečerpávaní plynu zo železničnej do automobilovej cisterny . * V Turčianskych Tepliciach privítali 36 člennú delegáciu z partnerského srbského kúpeľného mesta Arand­jelovac. * NŽT dosiahol rekordný predaj – 12 542 výtlačkov na jedno číslo. * DSNP uviedlo celoslovenskú premiéru hry debutujúcej dramatičky Evy Maliti-Fraňovej Krcheň Nesmrteľný. Uskutočnil sa 80. ročník najstaršieho divadelného festivalu Scénická žatva. * Starostovia 26 obcí horného Turca podpísali zmluvu o spoločnej úradovni pre samosprávy. * V historickej budove bývalej Tatra banky, dnes Slovenskej sporiteľne sa uskutočnila slávnosť k 84. výročiu Martinskej deklarácie.

November

Turcom sa prehnala veterná smršť, ktorá poškodila viacero striech a vyvrátila množstvo stromov. * Nový minister obrany Ivan Šimko navštívil Prápor okamžitej reakcie. * V Martine otvorili deviatu predajňu bauMax na Slovensku. * Na knižné pulty sa dostala kniha Margity Nižňanskej z Turčianskych Teplíc Cesta za nádejou. * Na Dni sv. Martina ocenili významné osobnosti – Cenu Martina si prevzali - historik a spoluautor Slovníka slovenských spisovateľov Augustín Maťovčík, divadelný scénograf Jozef Ciller. Cenu primátora získal herec Štefan Mišovic a čestné občianstvo bolo udelené dlhoročnému dekanovi rimsko-katolíckej cirkvi Jaroslavovi Pechovi. * V martinskej firme DETEC vyrobili prvých osem obrnených vozidiel „aligator„ pre slovenskú armádu. * Primátor Martina Stanislav Bernát sa zúčastnil ako pozorovateľ Rady Európy komunálnych volieb v Kosove. * Po rokoch pôsobenia v Martine vo firme Aventis Hoechst - Biotika sa s Martinom lúčil jej generálny riaditeľ Johannes H. Hilbig. * Turčianskoteplické kúpele navštívil americký veľvyslanec na Slovensku Ronald Weiser. * Martinská skupina Team sa po vydaní svojho albumu vydala na koncertnú šnúru, ktorú začala v Nitre a skončila v Martine. * Prekvapujúco dobré počasie ešte umožnilo poľnohospodárom vykopať zemiaky aj cukrovú repu. * Martinčanka Jana Kirschnerová vyhrala anketu Zlatý slávik – rozhodlo o tom

26 632 hlasov. * MFN navštívil nový minister zdravotníctva R. Zajac. * Uskutočnilo sa posledné zasadnutie martinského parlamentu vo volebnom období 1999-2002.

December

V komunálnych voľbách v Turci prišlo k urnám len niečo vyše 40 percent voličov. Za primátora Martina bol zvolený Stanislav Bernát, za primátora turčianskych Teplíc Jozef Turčány a za primátora Vrútok Ľubomír Bernát. Turčania si zvolili aj 63 starostov – v Dolnom Kalníku a Borcovej starosta nebol zvolený. * Na Mikuláša, na Divadelnom námestí v Martine, otvorili pre verejnosť klzisko a začali sa vianočné trhy. * Uskutočnil sa 7. ročník medzinárodnej tanečnej súťaže Martico cup, na ktorej ani domáci tanečníci neobišli nasucho a obsadili predné priečky v silnej medzinárodnej konkurencii – Juniori Deep Martico si vybojovali už tretí európsky titul v disco show formations. * Prof. MUDr. Ján Danko, CSc., bol zvolený za dekana Jesseniovej fakulty UK v Martine. * V Sučanoch k názvu Gymnázium bilingválne anglicko-slovenské pribudlo pomenovanie po rodákovi, politikovi Dr. Milanovi Hodžovi. * V Martine, Vrútkach a Turčianskych Tepliciach sa uskutočnili prvé zasadnutia novozvolených mestských parlamentov, na ktorých sa konštituovali vedenia troch turčianskych miest. * Silvester privítali obyvatelia metropoly Turca na Divadelnom námestí, kde sa aj napriek nepriaznivému počasiu zišla asi tisícka Martinčanov. (jk)

Najčítanejšie na My Turiec

Inzercia - Tlačové správy

 1. Žabka rýchlo expanduje na západe Slovenska
 2. "Vzrušenie, nadšenie a radosť" tvrdí DJ Milan Lieskovský
 3. 30 000 eur pre tých, ktorí chcú zlepšiť život vo svojej komunite
 4. Prišli škrečky a Dedoles počíta tržby na desiatky miliónov
 5. Kuriéra nezastavili ani preteky. S dodávkou prešiel rely
 6. Potrebujeme poďakovať vzorom. Preto rozbiehame novú biznis cenu
 7. Varujú pred púštnymi búrkami v Dubaji
 8. Skladujete pivo pri izbovej teplote? Znižujete jeho kvalitu
 9. Vymenili startup za korporát. Dôvod bol iný, než by ste čakali
 10. Divočina na ceste: ako postupovať, ak v noci zrazíte zviera?
 1. Najviac škôd slovenskí šoféri hlásia v júni
 2. Proxenta získala ocenenie Developer roka
 3. HB Reavis postavil Bratislave novú autobusovú stanicu
 4. Zázračné účinky Arónie na zdravie
 5. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 6. Prečo by sa elektrárne mali zaujímať o ekologické riešenia?
 7. Skladujete pivo pri izbovej teplote? Znižujete jeho kvalitu
 8. Vymenili startup za korporát. Dôvod bol iný, než by ste čakali
 9. Mladí slovenskí filmári zvíťazili na festivale v Barcelone
 10. Orange pokračuje v systematickej podpore digitálneho vzdelávania
 1. Vymenili startup za korporát. Dôvod bol iný, než by ste čakali 18 735
 2. Prišli škrečky a Dedoles počíta tržby na desiatky miliónov 8 991
 3. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi 6 990
 4. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho 6 267
 5. Zateplenie strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 5 669
 6. Maurícius vás nenechá chladnými. Za akými miestami sa vybrať? 4 984
 7. Trnavské mýto: Od centrálneho trhoviska ku kongresovej sále 4 639
 8. Skladujete pivo pri izbovej teplote? Znižujete jeho kvalitu 4 585
 9. Jablone prekonali očakávania. O bývanie v Bytči je veľký záujem 4 427
 10. Žabka rýchlo expanduje na západe Slovenska 4 159

Blogy SME

 1. Marian Baran: Električka číslo štyri
 2. František Cudziš: Na tému – Protest proti klimatickej zmene
 3. Anton Kaiser: Historické premeny Oponického hradu
 4. Martin Sukupčák: Komunistický zločinec
 5. Štefan Vidlár: Pomýlený gazda
 6. Martina Paulenová: Odchádzame na prechádzku
 7. Miriam Studeničová: Prečo mnohí nedokážu vnímať duchovno?
 8. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 1. Ján Buocik: Obchvat a nová diaľnica D4/R7 ako dobrá správa? Skôr zlý vtip! Najmä pre Bratislavčanov. 15 049
 2. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí 8 937
 3. Janka Bittó Cigániková: Čo sa to preboha deje v Izraeli? Prestali vakcíny fungovať? 6 818
 4. Lucie Meisnerová: Svadba v polovici života 6 316
 5. Radovan Kulín: Kováčik má šťastie, že nevyrábal mastičky z konope 5 670
 6. Stanislav Martinčko: R.Fico sa stal kajúcnikom č.1 !!! 5 087
 7. Peter Chudý: Šesť spôsobov na odstránenie čestného policajta alebo ako to bolo za prezidentovania Tibora Gašpara a likvidačné metódy prehnitého systému dnes. 4 588
 8. Andy Morávek: Tomuto štátu už nedarujem ani jedinú kvapku mojej krvi. Nezaslúži(š) si ju! 4 185
 1. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 3. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 4. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 5. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 6. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 7. Karolína Farská: Dva rozdielne protesty za slobodu
 8. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

V prevádzkach musia dodržiavať prísne opatrenia.

Epidemická situácia v Turci sa zhoršuje. Nové opatrenia pre okres Martin so sebou priniesli vlnu nespokojnosti. Regionálny hygienik Tibor Záborský apeluje na dodržiavanie opatrení aj očkovanie.


a 1 ďalší 3 h
Sučany doma zdolali Chlebnice a ťahajú sériu štyroch zápasov bez prehry.

Žabokrekom fantasticky vyšiel dôležitý zápas v Rosine a po víťazstve 4:1 sa pretlačili do pokojného stredu tabuľky. Taká nedeľa tu už poriadne dlho nebola. Všetky turčianske celky z piatej ligy dokázali zabrať naplno.


13 h
V ankete dostali najviac hlasov (zľava) profesor Miloš
Jeseňák, lekár Ivan Kocan a docent Branislav Kolarovszki.

Univerzitná nemocnica Martin sa vďaka trom víťazom stala najúspešnejším zdravotníckym zariadením tohtoročnej ankety.


Zuzana Marčeková a 1 ďalší 14 h

Pozrieme sa aj na našu hádzanársku reprezentáciu a ak by ste zaspali a prebrali sa na zimnom štadióne v Nitre o pár rokov, s nami sa dozviete aké prekvapenie by na vás čakalo.


15 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Blogy SME

 1. Marian Baran: Električka číslo štyri
 2. František Cudziš: Na tému – Protest proti klimatickej zmene
 3. Anton Kaiser: Historické premeny Oponického hradu
 4. Martin Sukupčák: Komunistický zločinec
 5. Štefan Vidlár: Pomýlený gazda
 6. Martina Paulenová: Odchádzame na prechádzku
 7. Miriam Studeničová: Prečo mnohí nedokážu vnímať duchovno?
 8. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 1. Ján Buocik: Obchvat a nová diaľnica D4/R7 ako dobrá správa? Skôr zlý vtip! Najmä pre Bratislavčanov. 15 049
 2. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí 8 937
 3. Janka Bittó Cigániková: Čo sa to preboha deje v Izraeli? Prestali vakcíny fungovať? 6 818
 4. Lucie Meisnerová: Svadba v polovici života 6 316
 5. Radovan Kulín: Kováčik má šťastie, že nevyrábal mastičky z konope 5 670
 6. Stanislav Martinčko: R.Fico sa stal kajúcnikom č.1 !!! 5 087
 7. Peter Chudý: Šesť spôsobov na odstránenie čestného policajta alebo ako to bolo za prezidentovania Tibora Gašpara a likvidačné metódy prehnitého systému dnes. 4 588
 8. Andy Morávek: Tomuto štátu už nedarujem ani jedinú kvapku mojej krvi. Nezaslúži(š) si ju! 4 185
 1. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 3. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 4. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 5. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 6. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 7. Karolína Farská: Dva rozdielne protesty za slobodu
 8. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia

Už ste čítali?