Pondelok, 19. október, 2020 | Meniny má KristiánKrížovkyKrížovky

Prišli strelecké suchoty

HOKEJOVÁ EXTRALIGA

Utorok: Martin – Liptovský Mikuláš 0:3 (0:1, 0:1, 0:1). Zostava: Rovnianek – Kováčik, Böhme, Schneider, Česnek, Magdoško, Michnáč – Riečičiar, Lezo, Kotlárik, Pavel, Mahdalík, Paľov, Špirko, Šimurda, Sýkora, Važan, Krišák, Pucher, Markovič.

Piatok: Skalica – Martin 3:0 (2:0, 1:0, 0:0). Zostava: Rovnianek – Kováčik, Böhme, Schneider, Česnek, Michnáč, Stančok – Riečičiar, Lezo, Kotlárik, Pavel, Mahdalík, Paľov, Špirko, Šimurda, Sýkora, Važan, Krišák, Pucher, Markovič.

Sobota: Martin – Trenčín 1:2 (0:1, 1:1, 0:0) – gól dal Špirko. Zostava: Rovnianek – Kováčik, Böhme, Schneider, Česnek, Michnáč, Stančok – Riečičiar, Lezo, Kotlárik, Markovič, Mahdalík, Paľov, Špirko, Šimurda, Sýkora, Važan, Krišák, Pucher.

Slepá koncovka

Po sérii víťazstiev a dobrom výkone v Košiciach boli Martinčania v zápase s Liptákmi favoritom. Lenže papierové prognózy sa nenaplnili. Začiatok zápasu neveštil zlý koniec. Domáci začali aktívne, hostia sa viac zamerali na obranu. Už po prvej presilovke, v ktorej si prakticky nevypracovali žiadnu šancu, bolo jasné, že obrana hostí je perfektne pripravená na domácu útočnú vozbu. Liptáci umne bránili a čakali na rýchle kontry. V 7. min urobil prvý útok hostí prievan v domácej obrane a po krásnej akcii nedal Bartánus Rovniankovi šancu uspieť. Vedenie pomohlo sebavedomiu hostí a nalomilo domáce. Stretnutie sa síce viac odvíjalo v pred bránkou Laca, ale góly padali na opačnej strane. V čase veľkého domáceho náporu sa skúsený obranca hostí Bača držal hesla – ak nemáš čo urobiť s pukom, vystreľ. Jeho krížna strela po ľade prešla húštinou hráčov, ktorí zaclonili vo výhľade Rovniankovi a tomu nič nezostávalo, len vyťahovať druhý puk zo svojej bránky. Domáci také strelecké šťastie, ako mal Bača, nemali. Boli síce v stálom nápore, ale koncovka bola skôr platonická. Brankár hostí Laco si so strelami, aj s potrebnou dávkou šťastia, poradil. Všetko sa ešte mohlo zvrtnúť v 25. min pri domácej presilovke. Po signále prvej päťky a Lezovej prihrávke, sa dostal do obrovskej šance obranca Kováčik, ale netrafil puk. Martinský tlak bol miestami drvivý, ale čipernejší hostia tupili jeho ostrie. V 41. min mal brankár hostí šťastie, keď dvakrát zasahoval proti strelám Schneidera. V 54. min korčuľoval na bránku hostí samotný Kotlárik, ale brankár ho vytlačil z ideálneho streleckého uhla a jeho strelu z otočky hráči hostí zrazili. V dramatickom závere domáci odvolali brankára, ale nebolo im to nič platné, lebo Liptáci mali „zatiahnutú roletu„ a naopak Bartánusovi nerobilo problém trafiť prázdnu martinskú bránku.

Opäť vyšli naprázdno

Martinčania cestovali do Skalice, až na zraneného Magdoška, v kompletnom zložení. Domáci, naopak, majú hráčskej personálne problémy. Už dlhšie im chýbajú zranení Oremus a Jurík a najnovšie im chýba aj veľký talent Ružička, ktorý v Košiciach utrpel ťažký úraz chrbtice. Lenže na domácich nedoľahla kríza, naopak, akoby sa vyburcovali a prakticky už v prvej tretine súboja s Turčanmi rozhodli o svojom víťazstve. V polovici tretiny prišiel pre hostí šok – najprv Čársky využil presilovku, keď dal gól po Hujsovej prihrávke a zanedlho si to obaja aktéri v skalickom drese vymenili. Na konci peknej a gólovej akcie bol Hujsa. V oboch prípadoch zaspali„ brániaci hráči, ktorí nevytesnili priestor pred vlastným brankárom. V druhej tretine chceli Martinčania dobehnúť utekajúceho zajaca. Prevzali hru pod kontrolu, boli rýchlejší, kombinačne sa im začalo dariť, lenže koncovka bola achilovou pätou mužstva. Najväčšiu šancu hostí mal Pucher, ktorý korčuľoval sám na brankára Kučeru, ale sa nepresadil. Súboj martinských strelcov s brankárom domáceho celku vyznieval jasne v prospech strážcu svätyne. Nielen zásluhou šťastia, ktoré mu prialo, ale aj neschopnosti hostí byť v koncovke dôraznejší. Rovnako, ako s Mikulášom doma, sa strelecky trápili a nakoniec po zásahu šťasteny prišla definitíva. Tou bol gól Kubenka, ktorý nahodil puk na zadný mantinel, odtiaľ sa odrazil a od (betónu, hokejky ?) nešťastného brankára Rovnianka skončil v sieti. V záverečnej tretine Martinčania nič nevyťažili ani z presilovky o dvoch hráčov a proti rozumnej obrane domácich sa nepresadili.

Neprešli cez zákopy

Na konci televízneho zápasu s vedúcim celkom tabuľky Trenčínom sme si pozreli oficiálnu štatistiku striel na bránku. Domáci v nej vyhrali vysoko 39:17. Výsledok však bol opačný. Aj to sa v hokeji stáva. Trenčania sú mužstvom mimoriadne herne disciplinovaným a aj agresívnym. Do súbojov idú s razanciou, mnohé zákroky sú na hranici dovoleného. Aj v Martine si urobili pred brankárom Murínom rešpekt. Zvládli úvodnú martinskú ofenzívu, ktorú prežili bez ujmy, aj vďaka nedôrazu Krišáka v 3. min, keď sa ocitol vo viac ako stopercentnej šanci. Potom udržali domácich na dištanc. Prednosťou hostí sa aj v tomto zápase ukázali byť kontry. V 18. min pri zlom martinskom striedaní Zlocha nemal široko–ďaleko od seba hráča, korčuľoval z uhla na Rovnianka, ten sa dal z bránky vylákať a skúsený Exmartinčan urobil kľučku a pohotovo skóroval. Aj druhú tretinu začali domáci aktívnejšie, lenže opäť prišla chvíľa šťastných hostí, keď v 25. min Starosta nahadzoval puk pred bránku a Mahdalík čepeľou hokejky usmernil puk do protipohybu domáceho brankára a hostia viedli 0:2. Ani to však nemusel byť ich definitívny víťazný rezultát. V 26. min mali už Trenčania na trestnej lavici hráča a vzápätí po faule na Sýkorovu hlavu bol vylúčený Hanzal na 5. min a do konca zápasu. Domáci krátku presilovku o dvoch hráčov nevyužili, ale v pokračujúcej presilovke o jedného hráča výborne hrajúci Špirko potvrdil že je veľkým talentom slovenského hokeja. Dostal nádhernú prihrávku od Stančoka a blafákom na bekend si vychutnal výborného Murína v bránke hostí (jeho gól bol prvým po 163 minútach martinskej streleckej neefektivity). Martinčania mali ešte polovicu zápasu na obrat. Ten však neprichádzal, hoci šancí bolo neúrekom. Trenčania chtiac-nechtiac iba bránili výsledok, ich útočné chúťky boli minimálne, ale domácim nebolo súdené dať gól. V 35. min Lezovi vyrazil tutovku brankár plecom, a v záverečnej tretine ani plejáda domácich šancí sa neskončila úspechom. Kotlárik pálil v šanci nad, Michnáč iba vyprášil betóny brankára, Šimurda po krásnej Špirkovej prihrávke rovnako, Važan svoj individuálny prienik zakončil slabou strelou bekendom, Kováčik strieľal vedľa a Pucher iba do brankára. V závere hrali Martinčania vyše minúty bez brankára, ich tlak bol veľký, Kováčikové strely boli jedovaté, ale hostia si pred vlastným brankárom dokázali vyčistiť priestor, a tak sa nakoniec mohli radovať z víťazstva, ktoré tentoraz spadlo do lona šťastnejšiemu, ale rozhodne nie lepšiemu.

Tréner Milan Hovorka: - Prehra ma mrzí, mrzí aj hráčov. V kabíne vládol smútok, ale po takomto výkone, aký podali proti vedúcemu mužstvu tabuľky, som im nič nevyčítal. Naopak, povedal som im, že pre mňa sú oni víťazi.

V utorok hrajú Martinčania v Bratislave so Slovanom, v piatok hostia Poprad a v nedeľu cestujú do Spišskej Novej Vsi. (jk)

1. Čím môže Slovensko pomôcť vo svete? Ukážkovou nemocnicou
  2. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  5. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  6. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  7. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  8. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  9. Prieskum: Prázdnu peňaženku už zažilo sedem z desiatich Slovákov
  10. Stretne sa minister, bankár a analytik. Zhodnú sa na niečom?
  1. Úpravy automobilov pre ZŤP
  2. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  3. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  4. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  6. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  10. Budúcnosť v digitále je plná žien. V čom majú pred mužmi navrch? 8 604

Prezidentka Zuzana Čaputová v Martine, vyjadrila sa aj k celoplošnému testovaniu

So zdravotným personálom nemocnice sa rozprávala o tom, ako zvládajú nápor nových pacientov nakazených ochorením Covid –19, ale aj o tom, či sú personálne i lôžkové kapacity nemocnice dostačujúce.

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes v Martine poďakovala všetkým lekárom aj zdravotníckemu personálu.

Biatlonistom sa vrchol letnej sezóny vydaril

Letná biatlonová sezóna vyvrcholila v Revúcej majstrovstvami Slovenska. Darilo sa aj Martinčanom.

Martinčanom sa na slovenskom šampionáte v letnom biatlone darilo.

ONLINE DISKUSIA: Môže byť Žilina moderné a životaschopné mesto?

Ako dostať Žilinu na mapu moderných miest? Má krajské mesto priestor na rozširovanie? Aj tieto témy odznejú v LIVE diskusii už v stredu o 9. hodine na FB Žilina na Facebooku.