Piatok, 16. apríl, 2021 | Meniny má Dana, DanicaKrížovkyKrížovky

Rozhodol Hrivnákov hetrik

Izoglobal Martin – Doprastav Bratislava 3:1 (2:0, 0:0, 1:1) – góly: Hrivnák 3. Zostava: Bohdaň – Čillík, Slatinec, Plandor, Hrivnák, Ďuris, Grochal, Sekej, Nauš, Končiar, M. Sumka, Plevák.

Pikantériou stretnutia bolo, že Martinčania v osemročnej histórii nad Doprastavom, ktorý je niekoľkonásobným majstrom Slovenska ešte nevyhrali. Pred 400 divákmi sa však teraz vytiahli a zaknihovali historické víťazstvo. Od prvých minút sa pustili do súpera bez rešpektu a už v 32. sekunde dal Hrivnák, aj zásluhou Plandora, ktorý dobre forčekoval, úvodný gól. Taký začiatok hostia nečakali a začali pôsobiť v úlohe štatistu. Domáci plnili taktiku do bodky, narúšali rozohrávky hosťujúcich hráčov už v strednom pásme. Martinčania dôsledne pokrývali najmä strelca hostí Throna, ktorý sa dostal k streľbe iba zo stredných vzdialeností. Po jednej jeho strele zazvonila žŕdka, ale vzápätí na druhej strane prišiel druhý Hrivnákov úder, ke´d od modrej čiary trafil pravý horný roh bránky súpera. Do konca tretiny mali domáci ešte jednu šancu. Grochál uvolnil Nauša, ten sa síce zbavil obrancu súpera, ale z ťažkého uhla už nedokázal prekonať brankára hostí. V druhej tretine síce gól nepadol, ale Bratislavčania mali v troch presilovkách šancu na zmenu skóre, lenže domáci aj vďaka Bohdaňovi bez ujmy prežili. V záverečnej tretine začali hostia náporom a keďže domácim ubúdali sily mali prevahu. Domáci však bojovnosťou ich držali ďalej od vlastnej bránky. Až 2. min pred koncom znížili na rozdiel gólu. 25 sekúnd pred koncom zápasu Bohdaň zázračne chytil šancu hostí na vyrovnanie, naopak 10 sekúnd pred koncom Hrivnák zavŕšil svoj výborný výkon tretím gólom. Martinčania tak v priebehu dvoch týždňov pokorili dvoch majstrov republiky. V ďalšom kole hrajú v Košiciach.

Kométa Vrútky – Exposervis Bratislava 2:6 (0:0, 1:3, 1:3) – góly: Kerdík a Virág. Zostava: Kokavec – Jančo, Podhorský, Greňo, Hojný, Lihan, Virág, Kerdík, Chlebec, J. Skaličan.

Domáci s majstrovským celkom držali prvú tretinu krok. Stretnutie bolo vyrovnané, šance boli na oboch stranách, ale v prvej tretine nad strelcami dominovali brankári. Po zmene strán sa hostia hneď v 2. min ujali vedenia, na ich gól však domáci hneď z protiútoku odpovedali rovnako. Dôležitým momentom z hľadiska vývoja stretnutia bolo, že súper sa v oslabení nielen ubránil, ale aj skóroval a o 20 sekúnd dal tretí gól. Využil tak hrubé chyby v obrane domáceho celku. Záverečná tretina sa v mnohom podobala druhej. Hostia už hrali pokojnejšie a domáca snaha pokúsiť sa o obrat bola márna. Naopak, do otvorenej obrany rýchle kontry hostí slávili úspech. Exposervis pridal ďalšie dva góly a domáci sa dostali k slovu až za stavu 1:5. Posledné slovo však opäť patrilo Bratislavčanom, ktorí skúsenosti zužitkovali na vysoké víťazstvo.

(jk)

1. Telefóny čaká zásadná zmena. Z dnešných nezostane takmer nič
  2. Kia prechádza transformáciou, vo vrecku má aj Guinnessov rekord
  3. Dobrým začiatkom stavby vyriešime veľa budúcich problémov.
  4. Desať obľúbených miest Slovákov na letnú dovolenku v Chorvátsku
  5. Pozor, stravné môže vzbudiť vlnu nevôle vašich zamestnancov
  6. Korporátne dlhopisy s fixným ročným výnosom od 7 do 8 %
  7. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?