Utorok, 3. august, 2021 | Meniny má JergušKrížovkyKrížovky

Pohyb ako v stojatom rybníku

Áno, stojatý rybník pripomína situácia v II. triede. Po víkende sa totiž v tabuľkách zmenilo tak málo, že to nestojí ani za zmienku. Bola to vlastne iba jediná zmena, keď Slovany (Kláštor B) si vymenili miesto s Hájom. Napriek tomu, ťažko povedať, že by sa nedialo nič zaujímavé. Napríklad boj iba osemčlenného „súboru„ Turčeka v Slovanoch, či prvé víťazstvo Príboviec v sezóne, keď dokonale odvrátili prehru... Podhradčania si vysokým víťazstvom udržali sľubný náskok a už iba valčianske béčko im môže prekaziť jesenný primát.

V skupine B sa tiež už vyjasnieva, tam o jesenné prvenstvo bojujú ešte tri celky, ale Pravňanov čaká „futbalový súd„ za údajnú inzultáciu v Blažovciach. To hrá do karát vedúcej Hornej Štubni...

FOLKUŠOVÁ 3 (2)

Góly: Matúš 2, Poživenec a Garlík, resp. Smutný 2 a Finta. Prvých dvadsať minút mali prevahu hostia, ktorí v závere polčasu získali sľubný dvojgólový náskok. Domáci mali raketový nástup do druhého polčasu a už v 49. min bolo vyrovnané. Hostia sa síce opäť ujali vedenia, ale domáci pridali ďalšie dva góly a zaslúžene získali prvé víťazstvo v sezóne.

PODHRADIE 6 (2)

ĎANOVÁ 0 (0)

Góly: Kubačka 3, D. Bella 2 a Václavík. Domáci boli počas celého stretnutia lepším mužstvom. V prvom polčase však nevyužili niekoľko príležitostí, čo si však vynahradili štyrmi gólmi po zmene strán.

VALČA B 2 (1)

PRIEKOPA 1 (1)

Góly: L. Samuel a R. Buocik, resp. F. Lukášik. Vo vyrovnanom stretnutí vyhrali šťastnejší domáci, ktorí dokázali premeniť svoje šance, čo sa hosťom nepodarilo.

HORNÁ ŠTUBŇA 5 (2)

Góly: Kvorka, resp. Vlach a Garaj po 2 a Tomahogh (pok. kop). Hostia mali počas celého stretnutia hernú prevahu, ktorú vyjadrili aj gólmi. Domácim toho veľa nedovolili, azda iba dve šance, ktoré ale gólmi neskončili.

SLOV. PRAVNO 1 (0)

SKLENÉ 1 (0)

Góly: D. Junaska (pok. kop), resp. Haluška. Domáci nastúpili bez štyroch hráčov základnej zostavy, čo sa prejavilo na ich hre. Navyše sa nedokázali vysporiadať s tvrdou hrou hostí. Tí na ňu napokon aj doplatili vylúčením Masaryka. Napriek tomu si však domov odviezli cenný bod.

BLAŽOVCE 4 (3)

HÁJ 1 (0)

Góly: Tišťan 2, Lukáč a Ličko, resp. Dudáš. V slušnom stretnutí zaslúžene zvíťazili domáci, ktorí v I. polčase zahrali výborne a získali dostatočný náskok. Ten si po zmene strán udržali, hoci hostia hru vyrovnali.

SLOVANY 5 (3)

TURČEK 2 (0)

Góly: Vídenský 2, Pastierovič (pok. kop), Mikula a Krška, resp. Fabián a Hanus. Proti iba ôsmim hráčom hostí si domáci vytvorili veľkú prevahu a minimálne ešte raz toľko gólových šancí ako dali gólov. Hostia znižovali za stavu 5:0 peknými strelami do horných rohov.