Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky

Výprava na Oravu: hotové fiasko

Vrútočania po troch prehrách si tentoraz dali pozor a sústredeným tlakom od prvých minút porazili svojho liptovského súpera a napravili si nielen reputáciu, ale tak trochu aj tabuľkové miesto. No pozornosť Turčanov sa sústreďovala v nedeľu na Oravu. Tam cestovali všetky ostatné naše celky a treba povedať, že táto výprava sa skončila poriadnym fiaskom. Tri zápasy znamenali tri prehry pri naozaj krutom skóre 3:14!

Polovicu oravskej nádielky inkasovali Dražkovčania, ktorí síce dali svoj prvý gól na ihrisku súpera, ale ten im nebol vôbec nič platný. Po dokonalom výbuchu obrany dostali sedem gólov. Tréner B. Droppa na margo debaklu poznamenal: „Bez opôr, akými sú Ilgo, Pleško a Murček, toto mužstvo nemá dušu a vôľu zvíťaziť..“ So smútkom sa vracali z Oravy aj Beľania. V Nižnej im nováčik naložil štyri góly, a to sa už Belej dávno nestalo! Lenže, a to treba brať do úvahy, rozhodca proti hosťom nariadil tri pokutové kopy a vylúčil im dvoch hráčov. A to tiež nie je každodenná porcia. To je poriadna „extradávka“... Smútok patril aj do výbavy Štiavničanov, ktorí obišli realítvne najlepšie. Dostali „len“ tri góly. Akoby zabudli na úspech, ktorý v minulej sezóne v Oravskej Jasenici vybojovali a na spôsob, ako ho dosiahli. Výkonom, ktorý predviedli v nedeľu, by však neuspeli ani proti slabšiemu súperovi.

VRÚTKY 3 (2)

DÚBRAVA 0 (0)

Góly: Mazúr, Blažek a Ondrík. Zostava: Hübner - Kučera, Kúdelka, Repáň, Trúchlik, Zeman (Antol), Kľučinec, Machovič (Korbeľ), Blažek (Ondrík), Mazúr, Kulich.

Prvých dvadsať minút bolo zo strany domácich výborných. Už v 10. min dal Mazúr po Kľučincovej strele vedúci gól a po ďalších príležitostiach Mazúra a Zemana sa v 32. min vo vzduchu presadil výborný hlavičkár Blažek a Loki viedla 2:0. Potom tempo hry i výkon domácich trochu upadol. II. polčas začali lepšie hostia, ktorí v 48. min trafili žrď, no potom ich mohol poslať „do kolien“ Mazúr. Ten ale v 53. i v 58. min nepremenil dve vyložené šance. Tretí gól domácich dal v 83. min po veľmi peknej Korbeľovej prihrávke Ondrík, keď tesne predtým zazvonila už druhý raz žrď na Hübnerovej bránke.

ORAVSKÁ JASENICA 3 (2)

ŠTIAVNIČKA 1 (0)

Gól dal Čieško. Zostava: Chalúpka - Juhás, Čieško, Štípala, Zrník, Štefaničiak (Štrbka), Mišutka, Fanči (Kutman), Gregor, T. Rataj, M. Rataj.

Hostia začali veľmi ustráchane, mali akoby zviazané nohy a neboli schopní vytvoriť súvislejšiu akciu. Navyše od 8. min prehrávali, keď domáca strela spoza 16-tky skončila v sieti. Už o 7 min domáci zvýšili na 2:0

a so Štiavničanmi bolo zle-nedobre. Nedokázali na domáce góly odpovedať nebezpečnejšími kombinačnými akciami, ktoré by viedli z úspechu. A keď v 65. min po ďalšej chybe v obrane inkasovali tretí raz, bolo o osude strentutia rozhodnuté. Náplasťou na „boľavý“ zápas bola 85. min, keď Čieško po priamom kope vsietil zblízka jediný gól hostí.

NIŽNÁ 4 (1)

BELÁ 1 (1)

Gól dal Rendek (pok. kop). Zostava: M. Šupej - Staník, Martin Lučanský, Kuzma, Žila, Brzák (Suja), Fazika, Šalát (Milan Lučanský), Matejčík (Dvorský), Mazurák, Rendek.

Belá nastúpila bez štyroch kľúčových hráčov - Töröka (zranený), Váchu (trest), Ondrlu (služobne vzdielený) a Siekela (ženil sa). A tak nečudo, že celý I. polčas sa iba bránila prevahe domácich, ktorým navyše pomáhal aj hlavný rozhodca. Domácemu tlaku však obrana čelila a v bránke stál spoľahlivý Šupej. V 30. min sa nechal zbytočne vylúčiť Mazurák, ale paradoxne od tohto momentu sa výkon Belej zlepšil. Onedlho domácim zatopili - v 37. min strieľal nebezpečne Fazika, o minútu nato Brzák a v 39. min domáca obrana faulovala Rendeka a sám postihnutý otvoril z pokutového kopu skóre. V nadstavenom čase I. polčasu sa potom po niekoľkonásobnom tečovaní dostala lopta aj za Šupejov a bolo vyrovnané. Hneď po prestávke nariadil rozhodca pokutový kop aj proti hosťom, domáci trafili len do žrde, no po hlavičkovom súboji o odrazenú loptu nariadil ďalší pokutový kop proti Belej. Ten už domáci premenili a viedli. Beľania aj v oslabení otvorili hru a snažili sa vyrovnať. Mali aj niekoľko možností, no do ich otvorenej obrany v 78. min prenikli domáci a dali tretí gól. Aby toho nebolo dosť, v 87. min kopali domáci aj tretiu jedenástku a navyše po vylúčení nedohral Žila.

PODBIEL 7 (4)

DRAŽKOVCE 1 (1)

Gól dal A. Görög (pok. kop). Zostava: Marčičiak - Jesenský (Feranec), Zajasenský, Krasnec (Hornák), Hanko, Šalaga, A. Görög, Kutman, Ďurkovič, Rapan, T. Záborský.

I. polčas bol pre hostí ako zlý sen. V poli to bol celkom vyrovnaný boj, hostia dokonca začali lepšie a z miernej prevahy rezultovali aj tri gólové šance, ktoré však zostali bez gólového efektu. Naopak domácim stačilo preniknúť štyrikrát pred bránku Dražkoviec a boli z toho 4 góly. Za stavu 2:0 obrana domácich faulovala T. Záborského a A. Görög znížil z pokutového kopu. To však bola jediná odpoveď hostí na streleckú pohodu domácich, ku ktorej značnou mierou svojimi výkonmi prispeli brankár Marčičiak i obrana. Svoj štandard odviedli jedine noví hráči - Zajasenský a A. Görög, ostatní výkonom sklamali.

Ostatné výsledky: Bešeňová - Závažná Poruba 3:3, Lokca - Svätý Kríž 3:3, Bobrovec - Palúdzka 2:2.

1. Palúdzka 7 4 3 0 12:3 15

2. Svätý Kríž 7 4 2 1 20:11 14

3. Belá 7 4 1 2 18:11 13

4. Orav. Jasenica 7 4 1 2 15:13 13

5. Nižná 7 3 3 1 15:6 12

6. Bešeňová 7 2 4 1 13:12 10

7. Dúbrava 7 3 1 3 9:9 10

8. Štiavnička 7 3 1 3 12:14 10