Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

V Žiari Aqua žiarila

III. LIGA - STRED

8. kolo – ako sme už avizovali – prinieslo dlho očakávaný súboj Žiar nad Hronom – Turčianske Teplice. Minuloročný účastník II. ligy od začiatku sezóny porážal súperov jedného za druhým, akurát v minulom kole sa potkol v Čadci, no aj tak išiel z neho strach. Tepličania sa ale nezľakli, ba v I. polčase doslova žiarili svojim odvážnym útočným spôsobom hry. Aj keď neboli ďaleko od ešte väčšieho úspechu, boli s remízou spokojní – zrejme aj ich sobotňajší súper. Pre Turčianske Teplice to znamená, že svoju neporaziteľnosť nestratili, ba nestratili ani vedúcu priečku v tabuľke, do ktorej si pripísali ďalší kladný bod. Na 2. miesto sa posunuli nečakane dobre hrajúce Tomášovce a nahor postupuje stále sa lepšiaci Kysucký Lieskovec. Mužstvo, ktoré má veľmi silný káder, je už tradičným rivalom teplickej Aquy od čias, keď spolu bojovali o víťazstvo v IV. lige. Väčšinou sa vo vzájomných súbojoch darí Kysučanom, uvidíme v sobotu v Tepliciach...

Žiar nad Hronom - Turčianske Teplice 1:1 (0:0)

Gól dal Kravárik z pokutového kopu. Zostava: Vreštiak - B. Pittner, Kravárik, Veterník, Ľ. Pittner, Letrik, Kubovich, Jeťko (Kempný), Šavol, Privitzer (Schmidt), A. Lúčan (Koleno).

Šláger 7. kola, ba hádam i celej jesene, v ktorom sa stretli bývalý druholigista s lídrom treťoligového peletónu, priniesol dobrý futbal v slušnej atmosfére, ktorú vytvorili obaja vyspelí súperi pred asi 1200 divákmi. Medzi nimi nechýbala generalita Stredoslovenského futbalového zväzu, známi tréneri a iní futbaloví odborníci. Napokon sa rivali, ktorí pomýšľajú na konečné prvé miesto, rozišli zaslúženou remízou.

Ktovie však, ako by sa to všetko vyvíjalo a najmä skončilo, keby Tepličania v prvej časti zužitkovali svoju hernú prevahu i gólové šance. Útočným spôsobom boja totiž dokonale zaskočili domácich, ktorí sa do prestávky poriadne nespamätali a väčšinou sa iba bránili. Už v 9. min vyšiel Aque nacvičený signál - po autovom vhadzovaní sa Letrik ocitol sám pred brankárom, ale strelil iba do neho. V 11. min mal ďalšiu príležitosť Privitzer, z uhla dobre vystrelil, ale opäť iba do brankára. Do tretice mohol byť gól v 19. min, keď Šavolov trestný kop našiel presne hlavu Lúčana, no jeho hlavička mierila tesne nad. Neujala sa ani dobrá strela Letrika spoza šestnástky v 33. min, ba ani Privitzerov únik v 41. min, keď sa rútil sám na brankára. Stačila však chvíľka zaváhania a obrancovia mu loptu vzali. Jasná prevaha priniesla Tepličanom síce uznanie odborníkov, ale žiadny efekt. Čakalo sa, že aj v II. polčase budú pokračovať vo svojej hre, ale domáci boli proti.

Žiar nastúpil do II. polčasu ako vymenený. Podstatne zrýchlil pohyb, čím si vynútil prevahu, ktorú už onedlho (51. min) korunoval aj gólom. Tepličania zle rozohrali v strede ihriska, nasledoval rýchly protiútok po ľavej strane, spätná prihrávka našla nabiehajúceho Bonča, a ten bombou doslova prestrelil bezmocného Vreštiaka. V 54. min mali domáci ďalšiu dobrú príležitosť, no ešte väčšiu v 56. min, keď po chybe obrany musel Vreštiak zachraňovať v poslednej sekunde nohou. Tlak domácich pomaly slabol, ale hostia boli väčšinou v defenzíve. V druhej časti II. polčasu však už častejšie útočili a v 70. min im vyšla priam ukážková akcia. Po autovom vhadzovaní prišla kombinácia na jeden dotyk, finálnu prihrávku poslal Letrik na Ľ. Pittnera, pred ktorým bol už len domáci brankár. Pittnera však obrana Žiaru zjavne faulovala a rozhodca Ronec nezaváhal ani na sekundu a nariadil pokutový kop. K lopte sa postavil netradičný exekútor - Kravárik, ktorý bezpečne poslal loptu do siete. Po dvoch zahodených penaltách (v Čadci a doma proti Podbrezovej B) Tepličania konečne tretiu premenili a tá znamenala zisk cenného bodu.

Domáci sa v závere ešte snažili získať víťazstvo, ale hrozili už len z priamych kopov, a tie neboli pre Vreštiaka nebezpečné. Naopak, naj­viac ho vystrašil mladý spoluhráč Kempný. Táto kuriózna situácia sa stala v poslednej minúte nadstaveného času, Kempný v snahe odkopnúť loptu ďaleko do bezpečia poslal prudkú strelu priamo na vlastnú bránku. Našťastie, Vreštiak všetko pozorne sledoval...

S remízou boli spokojnejší hostia, domáci so stratou určite nepočítali. Nerozhodný výsledok v kvalitnom súboji je však spravodlivý, pretože každý zo súperov si „privlastnil“ jeden z polčasov.

16. Bytča 8 1 2 5 6:18 5

Ostatné výsledky 8. kola: Lučenec - Kremnička 2:2 (0:1), Podbrezová B - Tomášovce 1:2

(0:0), Selce - Liptovský Mikuláš 0:2 (0:2), Rakytovce - Kysucké Nové Mesto 2:0 (1:0), Kysucký Lieskovec - Čadca 5:3 (2:2), Ružomberok B - Žilina B 1:0 (1:0), Dolný Hričov - Bytča 1:1 (0:1).