11. Kľačany 6 2 1 3 5:11 7

12. Bystrička 6 2 0 4 9:12 6

13. Lipovec 7 1 1 5 9:21 4

14. Malý Čepčín 7 1 0 6 6:25 3

Komisie Turčianskeho fut­balového zväzu čaká poriadna fuška. Ako rozlúsknuť problém, ktorý nastal v prestávke stretnutia Bystrička - Kľačany? Stretnutie sa totiž hralo iba jeden polčas a potom už nepokračovalo. Stávajú sa prípady, že pokračovať v hre z nejakého dôvodu odmientne jedno z mužstiev, ale ťažko by sme našli precedens, keď ten, kto odmietol pokračovať v hre, bol rozhodca... A práve to sa stalo na Bystričke. Ako píšeme, derby Slovana s Kľačanmi sú „zakliate„, lebo už tradične prinášajú problémy a nešportové javy, možno aj preto vedenie toho nedeľného vložil TFZ do rúk treťoligovému rozhodcovi Tiborovi Vojtekovi. Podľa viacerých nezávislých svedkov, atmosféra nebola až taká výbušná, všetko prepuklo po vylúčení domáceho hráča tesne pred prestávkou. Tá sa potom natiahla na takmer polhodinu, až zaznel verdikt, že stretnutie pokračovať nebude. O pohnútkach rozhodcu Vojteka hovoríme na inom mieste...

Na ďalších šiestich štadiónoch sa stretnutia riadne dohrali bez väčších problémov. Prvého víťazstva v novom ročníku sa dočkali Lipovčania, ktorí v strentutí dvoch posledných celkov poriadne vyprášili Čepčínčanom kožuchy. Strelcom sa všeobecne dobre darilo, veď v šiestich riadne odohratých zápasoch padlo 26 gólov, čo je priemer tesne nad 4 góly. Veľa gólov padlo aj v susedskom derby v Žabokrekoch, ktoré malo kuriózny priebeh - domáci viedli v polčase 3:0, ale po prestávke dali 3 góly pre zmenu Košťanci...

MOŠOVCE 0 (0)

DUBOVÉ 2 (1)

Góly: Kútnik a Daubner. V derby zápase sa hostia ujali vedenia už v piatej minúte a potom kontrolovali vývoj stretnutia. o zmene strán chceli domáci vyrovnať, ale po hrubej chybe brankára Kostolníka napokon inkasovali rozhodujúci gól, ktorý spečatil osud stretnutia.

ŽABOKREKY 3 (3)

KOŠŤANY 3 (0)

Góly: S. Kalnický, Hulej a M. Baláž, resp. Strapko 2 a Andrášik (pok. kop). Domáci boli počas celého stretnutia lepším mužstvom a prvé góly boli len otázkou času. Nakoniec šťastnými minútami pre domácich boli chvíle od 38. do 42. min, v ktorých rozhodli o jednoznačnom skóre I. polčasu. Uspokojený domáci kolektív poľavil a po zmene strán prišli dva rýchle góly hostí a stretnutie sa zdramatizovalo. Nakoniec v 89. min Strapko z priameho kopu „ukradol„ domácim už takmer isté body.

TURANY 5 (1)

TURČ. TEPLICE B 1 (0)

Góly: Kmeť 2, J. Maron, Majerčík a G. Maron (pok. kop), resp. Koleno. Výborný nástup mali dobre hrajúci hostia a v 13. min Rešetár iba tesne minul domácu bránku. V 25. min domáci Cíger netrafil zblízka prázdnu bránku, no o dve minúty už Turany viedli, po bratskej spolupráci prekonal dobre chytajúceho Staníka J. Maron. G. Maron potom v 46. min trafil brvno, ale v 65. min jeho presnú prihrávku poslal Kmeť ponad Staníka do siete. V 67. min Majerčík peknou strelou vymietol šibenicu a bolo 3:0. Hostia z ojedinelého útoku znížili v 80. min, no v závere inkasovali ešte dvakrát. V 85. min trestal G. Maron z pokutového kopu faul na Kúdelku a v 89. min uzavrel skóre Kmeť.

LIPOVEC 5 (2)

MALÝ ČEPČÍN 0 (0)

Góly. Capek, Fontány, Sporka, Figura a Keller. Na ťažkom teréne podali domáci dobrý výkon. V prvom polčase nepustili hostí do žiadnej šance a sami si dokázali vypracovať niekoľko príležitosti, z ktorých dve aj využili. Hostia začali lepšie druhý polčas, ale domáci pozorne bránili a postupne začali opäť preberať iniciatívu a z tlaku rezultovali ďalšie góly.

KLÁŠTOR 1 (1)

SUČANY 1 (1)

Góly: R. Matuška, resp. Hlatký. Prvý polčas začali veľmi dobre hostia a od piatej minúty viedli gólom Hlatkého, ktorý napálil z 20. m pod brvno. V poslednej minúte prvého polčasu po perfektnej prihrávke od Mrázeka zakončil Matuška a dal gól do šatne. V II. polčase drvivá prevaha domáceho celku bola bez efektu. Naopak, hostia po rýchlych kontrách mohli rozhodnúť vo svoj prospech.

SKLABIŇA 4 (3)

KRPEĽANY 1 (0)

Góly: M. Wehle 2, Úradníček a Kovačka, resp. I. Raffaj. Domáci mali vydarený nástup a už v 17. min viedli 3:0. Potom však hostia „pritvrdili muziku„, na čo doplatil domáci útočník Hulej, ktorý utrpel otras mozgu. V úvode II. polčasu dali hostia gól a predsa len vyrovnali hru. Domáci až štvrtým gólom, ktorého autorom bol Kovačka po peknej akcii Enderlu, upokojili vývoj zápasu a zaslúžene vyhrali.

BYSTRIČKA 1

KĽAČANY 0

- nedohrané. Podrobnosti prinášame na inom mieste.

1. Chcete mať pasívny príjem vďaka investovaniu? Ako začať?
  2. Toto je budúcnosť dopravy. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
  3. Tip na rodinné kombi 4x4 v plnej výbave do 30 000 eur