11. Lipt. Hrádok 5 2 0 3 11:16 6

12. Čierne 5 2 0 3 6:14 6

13. Istebné 5 1 1 3 10:11 4

14. Bánová 5 0 1 4 3:14 1

Martinská doteraz celkom ostrá kosa narazila na oravský kameň! Priemerný, hoci skúsený celok Tvrdošína si zgustol na martinskej streleckej mizérii a zapísal si – podľa našej mienky – historický zápis do futbalovej kroniky. Určite ešte Oravci nemali česť zdolať v majstráku mužstvo takého slávneho mena. No, ale z mena nikto nevyžije... Na Orave boli aj Trebostovčania a boli oveľa úspešnejší než Martin. V Istebnom bodovali naplno a už sú plece pri pleci s martinským mužstvom. Nuž veru, čudný je to turčiansky tandem na čele – 65-tisícový Martin a Trebostovo, ktoré má sotva 500 obyvateľov. Ale, zdá sa, že lepšie futbalové mužstvo...

Ostatné výsledky: Čierne – Liptovský Hrádok 2:1, Stráňavy – Dolný Kubín 2:1, Krásno – Lisková 4:0.

Tvrdošín – Martin 2:0 (1:0)

Zostava: Veselovský – Siva, Fučela, Volna, Ďurkovič, Markovič (Náther), Kucian, Bulvas, Fazika, Lettrich (Pfeffer), Dančo (Ondrla).

Martinčanov v Tvrdošíne zbavili kúzla mužstva bez prehry. Dalo sa to čakať, že mladé, neskúsené mužstvo môže podľahnúť tlaku práve v Tvrdošíne, ktorý disponuje kvalitným a skúseným mužstvom. Martinčania sa zo začiatku prispôsobili domácim, nehrali to, čo ich zdobilo v predchádzajúcich zápasoch na súperových ihriskách, a tak sa hralo skôr medzi šestnástkami. V 30. min padol prvý domáci gól, ktorý vyprovokoval hostí k vyššej aktivite. V II. polčase zrýchlili hru, dostávali sa pred šestnástku domáceho mužstva, lenže nedokázali nič vyťažiť ani z takej stopercentnej šance, akú mal Bulvas. Tomu sa však strelecky nedarí a nepochodil ani tentoraz. Domáci pri ofenzíve hostí mali viac príležitostí prečísliť martinskú obranu, no a po takejto jednej situácii padol v 60. min druhý gól domáceho celku. Hostia, keďže strieľali iba slepými, domácu bránku už vážnejšie neohrozili, a tak prvýkrát skúsili ako chutí v štvrtej lige prehra. Stretnutie, hoci prinieslo množstvo osobných súbojov, sa hralo vzácne fair.

Diviaky – Bánová 2:0 (1:0)

Góly: Horváth a Cvik. Zostava: Matiašovský – Wänke (Turčány), Lvončík

(Klein), Ďanovský, Zelenec, Kviatkovský, Horváth, Cvik, Gaurík, Horník, Poništ.

Domáci nastúpili na stretnutie bez štyroch hráčov – dvaja sú v treste a dvaja išli za prácou do cudziny. Domáci tréner mal tak starosti postaviť mužstvo, ale aj napriek tomu išli hráči Dynama do zápasu s cieľom získať body. Tento cieľ sa im začal napĺňať už v 6. min, keď po centri Zelenca dal Horváth nezadržateľnou strelou ich vedúci gól. Gól však akoby domácich uspokojil a do konca polčasu prenechali iniciatívu hosťom, ktorí mali územnú prevahu, ale nič z nej nevyťažili aj zásluhou bankára Matiašovského, ktorý im zneškodnil dve šance. Po zmene strán domáci veľmi chceli, ale na ich kopačkách bolo až príliš veľa nervozity, a tak za ňu pykali troma žltými kartami. Nakoniec sa predsa len dočkali dôležitého druhého gólu. Dal ho tri minúty pred koncom stretnutia po peknej akcii Cvik.

Námestovo – Valča 2:1 (1:1)

Gól dal J. Jeťko. Zostava: Kollár – I. Bízik, Mucha, A. Romančík, Líška, Barčin (Laurenčík), Krkoša, I. Thomka, Kalnický, J. Jeťko (Delton), Šeri.

Od úvodu sa hral otvorený futbal. Prvú šancu mali domáci, keď po chybe Líšku zachytili loptu a išli sami na brankára. Kollár však hostí podržal. V 17. min unikol Kalnický a jeho nádherný center premenil Jeťko na vedúci gól hostí. Hostia mohli pridať ďalšie góly, ale strely Šeriho a Krkošu domáci obrancovia zblokovali. V 51. min vyrovnali po strele, ktorá bola nešťastne tečovaná Thomkom. Na druhej strane mal šancu Krkoša, lenže trafil iba do brankára. V 62. min hostia neodvrátili loptu vo vlastnej šestnástke a inkasovali druhý gól. Šance však boli aj naďalej otvorené a hostia môžu banovať, že nepremenili „tutovú„ trojšancu – najprv trafil Thomka iba žrď, odrazenú loptu poslal Šeri do brankára a ním vyrazenú loptu zasa Lavrenčík vysoko nad.

Istebné – Trebostovo 0:2 (0:1)

Góly: Marguš a Ruttkay. Zostava: Krupa – Mackura (M. Lukášik), M. Bízik, Kováč, Žilla, J. Lukášik, Ruttkay, Ľ. Lukášik, Marguš, Móric (Boďa).

Trebostovo sa domácich nezľaklo a od prvých minút hralo svoju hru. kombinačne predčilo domácich, a tak si vytvorilo prevahu. V 10. min po prihrávke Ľ. Lukášika otvoril skóre stretnutia Marguš. Lenže potom ako na potvoru prišla búrka a nútená štvrťhodinová prestávka, ktorá viac prospela domácim. Hostia vypadli z rytmu a do neho sa dostali po prestávke, keď nielenže mali prevahu, ale vytvárali si aj gólové šance. Lenže ani tentoraz nemali hráči hostí šťastie v koncovke a veľké šance premrhali Ruttkay, Móric a Marguš. Nakoniec však prišlo, čo z tlaku hostí muselo prísť – gól. Dal ho opäť po centri Ľ. Lukášika Ruttkay. Hra hostí sa na Orave musela páčiť, len škoda, že koncovka mužstvu nevychádzala podľa predstáv. Aj tak však víťazstvo v slušnom stretnutí potešilo.