11. Lipt. Hrádok 5 2 0 3 11:16 6

12. Čierne 5 2 0 3 6:14 6

13. Istebné 5 1 1 3 10:11 4

14. Bánová 5 0 1 4 3:14 1

Martinská doteraz celkom ostrá kosa narazila na oravský kameň! Priemerný, hoci skúsený celok Tvrdošína si zgustol na martinskej streleckej mizérii a zapísal si – podľa našej mienky – historický zápis do futbalovej kroniky. Určite ešte Oravci nemali česť zdolať v majstráku mužstvo takého slávneho mena. No, ale z mena nikto nevyžije... Na Orave boli aj Trebostovčania a boli oveľa úspešnejší než Martin. V Istebnom bodovali naplno a už sú plece pri pleci s martinským mužstvom. Nuž veru, čudný je to turčiansky tandem na čele – 65-tisícový Martin a Trebostovo, ktoré má sotva 500 obyvateľov. Ale, zdá sa, že lepšie futbalové mužstvo...

Ostatné výsledky: Čierne – Liptovský Hrádok 2:1, Stráňavy – Dolný Kubín 2:1, Krásno – Lisková 4:0.

Tvrdošín – Martin 2:0 (1:0)

Zostava: Veselovský – Siva, Fučela, Volna, Ďurkovič, Markovič (Náther), Kucian, Bulvas, Fazika, Lettrich (Pfeffer), Dančo (Ondrla).

Martinčanov v Tvrdošíne zbavili kúzla mužstva bez prehry. Dalo sa to čakať, že mladé, neskúsené mužstvo môže podľahnúť tlaku práve v Tvrdošíne, ktorý disponuje kvalitným a skúseným mužstvom. Martinčania sa zo začiatku prispôsobili domácim, nehrali to, čo ich zdobilo v predchádzajúcich zápasoch na súperových ihriskách, a tak sa hralo skôr medzi šestnástkami. V 30. min padol prvý domáci gól, ktorý vyprovokoval hostí k vyššej aktivite. V II. polčase zrýchlili hru, dostávali sa pred šestnástku domáceho mužstva, lenže nedokázali nič vyťažiť ani z takej stopercentnej šance, akú mal Bulvas. Tomu sa však strelecky nedarí a nepochodil ani tentoraz. Domáci pri ofenzíve hostí mali viac príležitostí prečísliť martinskú obranu, no a po takejto jednej situácii padol v 60. min druhý gól domáceho celku. Hostia, keďže strieľali iba slepými, domácu bránku už vážnejšie neohrozili, a tak prvýkrát skúsili ako chutí v štvrtej lige prehra. Stretnutie, hoci prinieslo množstvo osobných súbojov, sa hralo vzácne fair.

Diviaky – Bánová 2:0 (1:0)

Góly: Horváth a Cvik. Zostava: Matiašovský – Wänke (Turčány), Lvončík

(Klein), Ďanovský, Zelenec, Kviatkovský, Horváth, Cvik, Gaurík, Horník, Poništ.

Domáci nastúpili na stretnutie bez štyroch hráčov – dvaja sú v treste a dvaja išli za prácou do cudziny. Domáci tréner mal tak starosti postaviť mužstvo, ale aj napriek tomu išli hráči Dynama do zápasu s cieľom získať body. Tento cieľ sa im začal napĺňať už v 6. min, keď po centri Zelenca dal Horváth nezadržateľnou strelou ich vedúci gól. Gól však akoby domácich uspokojil a do konca polčasu prenechali iniciatívu hosťom, ktorí mali územnú prevahu, ale nič z nej nevyťažili aj zásluhou bankára Matiašovského, ktorý im zneškodnil dve šance. Po zmene strán domáci veľmi chceli, ale na ich kopačkách bolo až príliš veľa nervozity, a tak za ňu pykali troma žltými kartami. Nakoniec sa predsa len dočkali dôležitého druhého gólu. Dal ho tri minúty pred koncom stretnutia po peknej akcii Cvik.

Námestovo – Valča 2:1 (1:1)

Gól dal J. Jeťko. Zostava: Kollár – I. Bízik, Mucha, A. Romančík, Líška, Barčin (Laurenčík), Krkoša, I. Thomka, Kalnický, J. Jeťko (Delton), Šeri.

Od úvodu sa hral otvorený futbal. Prvú šancu mali domáci, keď po chybe Líšku zachytili loptu a išli sami na brankára. Kollár však hostí podržal. V 17. min unikol Kalnický a jeho nádherný center premenil Jeťko na vedúci gól hostí. Hostia mohli pridať ďalšie góly, ale strely Šeriho a Krkošu domáci obrancovia zblokovali. V 51. min vyrovnali po strele, ktorá bola nešťastne tečovaná Thomkom. Na druhej strane mal šancu Krkoša, lenže trafil iba do brankára. V 62. min hostia neodvrátili loptu vo vlastnej šestnástke a inkasovali druhý gól. Šance však boli aj naďalej otvorené a hostia môžu banovať, že nepremenili „tutovú„ trojšancu – najprv trafil Thomka iba žrď, odrazenú loptu poslal Šeri do brankára a ním vyrazenú loptu zasa Lavrenčík vysoko nad.

Istebné – Trebostovo 0:2 (0:1)

Góly: Marguš a Ruttkay. Zostava: Krupa – Mackura (M. Lukášik), M. Bízik, Kováč, Žilla, J. Lukášik, Ruttkay, Ľ. Lukášik, Marguš, Móric (Boďa).

Trebostovo sa domácich nezľaklo a od prvých minút hralo svoju hru. kombinačne predčilo domácich, a tak si vytvorilo prevahu. V 10. min po prihrávke Ľ. Lukášika otvoril skóre stretnutia Marguš. Lenže potom ako na potvoru prišla búrka a nútená štvrťhodinová prestávka, ktorá viac prospela domácim. Hostia vypadli z rytmu a do neho sa dostali po prestávke, keď nielenže mali prevahu, ale vytvárali si aj gólové šance. Lenže ani tentoraz nemali hráči hostí šťastie v koncovke a veľké šance premrhali Ruttkay, Móric a Marguš. Nakoniec však prišlo, čo z tlaku hostí muselo prísť – gól. Dal ho opäť po centri Ľ. Lukášika Ruttkay. Hra hostí sa na Orave musela páčiť, len škoda, že koncovka mužstvu nevychádzala podľa predstáv. Aj tak však víťazstvo v slušnom stretnutí potešilo.

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  3. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  4. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  5. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?