11. Žabokreky 2 0 1 1 1:4 1

12. Sklabiňa 2 0 1 1 2:8 1

13. Malý Čepčín 2 0 0 2 3:5 0

14. Lipovec 2 0 0 2 0:13 0

Ťažké terény, ktoré sprevádzali 2. kolo turčianskej ligy, spôsobili, že sa viac ako zvyčajne darilo strelcom. Teda aspoň na niektorých štadiónoch. Dvojcifernú prehru si odniesli z dubovského ihriska hráči Lipovca, a to domáci hodnotili rekordný výsledok 10:0 ako celkom milostivý voči úplne odovzdanému súperovi. Krutú nováčikovskú daň na druhom konci Turca platili Sklabinčania. Tí privítali silné Turany, no a tie akoby chceli aj tu ukázať, že ich zostup bol omylom osudu. Po domácom víťazstve nad Kláštorom 6:1 si Turanci pripísali ďalšie, tentoraz v pomere 7:1 a zatiaľ jasne vedú tabuľku. Najmä tieto dve strentutia spôsobili, že aj napriek streleckej biede v Sučanoch a Kľačanoch padlo v tomto kole slušných 32 gólov, čo je priemer na jedno stretnutie kola 4,5 góla. Zatiaľ je to, samozrejme, strelecký rekord, uvidíme dokedy. No, a keď už hovoríme o strelcoch, v tomto kole sa vytiahli najmä dvaja skúsení. Štyrikrát trafil presne Vlado Simonides, ktorý posilnil Dubové (predtým hrával za Slovenské Pravno), no a hetrikom si spomenul na svoje hviezdne časy štyridsiatnik Haliena z Koštian.

Halienov hetrik znamenal najväčšie prekvapenie kola - víťazstvo Koštian v Malom Čečpíne. V drese domácich sa opäť spolu objavili bratia Hromadovci, no ich góly na víťazstvo nestačili. Po zápase prehru nemohli stráviť niektorí domáci priaznivci, a tak bolo pri odchode do šatní horúco. Keby išlo iba o „strkanice„, nič by sa nestalo, ale jeden z divákov zasiahol dáždnikom do hlavy aj rozhodcu Mikulu, a to bude zrejme Čepčínčanov mrzieť. Úder, vraj, smeroval na koštianskeho hrajúceho trénera Bielika, ale inkasoval ho vedľa kráčajúci hlavný rozhodca...

Naopak, veľmi dobrú úroveň (hoci padol iba jediný gól) malo strentutie v Kľačanoch, na ktorom bolo vidieť, že sa stretli dva herne vyspelé celky. S úrovňou mohli byť diváci spokojní aj v Kláštore, kde však zažili aj jednu raritu. Prvý polčas viedol rozhodca Kunert, ten však pre bolesť v nohe pokračovať nemohol, a tak II. polčas rozhodoval jeho asistent Vojvoda. Napriek tomu, že on už žiadneho asistenta k dispozícii nemal, stretnutie zvládol k spokojnosti oboch strán...

Dubové 10 (2)

Lipovec 0 (0)

Góly: Simonides 4, D. Hrivnák, M. Vereš a Plica po 2. Hostia pôsobili po celý zápas odovzdaným dojmom a uľahčili domácemu favoritovi cestu k výraznému víťazstvu. Domáci sa po I. polčase, keď ešte nedokázali zužitkovať svoju prevahu, presadili aj efektívnejšou koncovkou, a to Lipovčania môžu hovoriť o tom, že strelci Dubového boli k ním ešte milostiví. Strelecky sa zaskvel Simonides, ktorý mohol pridať ešte najmenej jeden gól, ale jeho strelu zastavila žrď bránky súpera.

Sučany 1 (1)

Mošovce 1 (1)

Góly: Badáň, resp. Janík. Domáci v tomto zápase vyhrali síce vysoko na rohy, ale konečné resumé nebolo pre nich lichotivé, lebo dovolili hosťom, aby si odniesli nečakaný bod. Mošovčania sa z jedného z mála útokov ujali vedenia už v 7. min, ale domáci o tri minúty vyrovnali, no potom už len zahadzovali šance. V I. polčase mali aspoň päť čistých, ale nič z nich nevyťažili. Aj po zmene strán mali prevahu, ale ostalo len pri nej. Hostia sa napokon tešili, že z minima vyťažili maximum.

Kláštor 3 (2)

Bystrička 0 (0)

Góly: R. Matuška 2 a Smik. I. polčas sa hral v réžii domácich, ktorí sa často dostávali cez deravý stred obrany hostí do nebezpečených situácií. Hostia nali šťastie, že R. Matuška mal vychýlenú mušku a premieňal len každú štvrtú šancu. Domáci sa ujali vedenia v 23. min peknou strelou Smika z trestného kopu a o 10 min zvýšil Matuška po samostatnom úniku na 2:0, keď prvú strelu brankár hostí ešte stačil vyraziť. II. polčas bol vyrovnaný, hostia boli miestami lepším celkom, no viac šancí mali aj tak domáci, sám Matuška nepremenil tri vrátane pokutového kopu.

Sklabiňa 1 (0)

Turany 7 (3)

Góly: Chmúrny, resp. Kmeť a G. Maron po 2, Kúdelka, Ociepka a Majerčík. Hostia od prvých minút svojim herným prejavom dali jasne najavo, kto bude v tomto súboji pánom na ihrisku. Mali fyzickú, technickú i taktickú prevahu a nováčikovi nič nedarovali. Už po I. polčase rozhodli o svojom víťazstve a v samostnom závere, keď už domáci hrali bez vylúčeného Líšku (urážka rozhodcu) a boli psychicky doslova na dne, troma zlepenými gólmi im uštedrili debakel.

Krpeľany 3 (0)

Žabokreky 0 (0)

Góly: J. Volna, Kamenský a Ľ. Volna. V priemernom stretnutí domáci pôsobili zo začiatku nezohratým dojmom, ale napriek tomu si vypracovali niekoľko veľmi dobrých šancí, najmä Vaňkov volej volal po góle. Hostia v I. polčase ohrozili domácu bránku len v 21. min, keď Pagáč mieril tesne nad. V II. polčase sa obraz hry zmenil a hostia sa po rýchlych protiútokoch čoraz častejšie dostávali pred domácu bránku. Prišla však 73. min a brankár hostí, ktorý sa vyznamenal pri hlavičke Sajdáka, už nestačil na tečovanú loptu J. Volnu a domáci viedli. V 75. min dal technickou strelou k žrdi Kamenský druhý gól a o víťazstve domácich definitívne rozhodol v 77. min nádhernou strelou z 30 m Ľ. Volna.

Malý Čepčín 2 (0)

Košťany 3 (1)

Góly: Ľ. a D. Hromadovci, resp. Haliena 3. Domáci nastúpili k stretnutiu zodpovedne, podali kvalitný výkon, mali neustálu prevahu, ale šťastie sa priklonilo na stranu súpera. Ten sa len sporadicky dostával pred domácu bránku, no skúsený Haliena to dokázal trikrát náležite využiť. Zlom nastal, keď brankár hostí Hjadlovský kryl v 13. min Ľ. Hromadovi pokutový kop a vzápätí domáci nevyužili viacero dobrých šancí. Za prevedený výkon si domáci prehru nezaslúžili.

Kľačany 1 (1)

Turč. Teplice B 0 (0)

Gól dal V. Pačaj. Diváci videli bojovné, ale slušné stretnutie veľmi dobrej úrovne. Z viacerých príležitostí, ktoré si domáci v I. polčase vypracovali, vyťažili gól len po strele V. Pačaja. A keď hostia v závere svoju územnú prevahu podobným spôsobom využiť nedokázali, víťazstvo domácich bolo napokon zaslúžené.

1. Buďte v najlepšej spoločnosti!
  2. Máte nápad ako zlepšiť svoje okolie? Radi ho podporíme!