Nedeľa, 25. júl, 2021 | Meniny má JakubKrížovkyKrížovky

Šlágerparáda bude v Ďanovej

II. tireda

Aj tento víkend sa strelci činili. Strelecky zažiarili predovšetkým futbalisti lídra tabuľky – Necpál, ktorí strelili poltucet gólov snaživým Turčečanom. Tí sa síce na jar prezentovali dobrou formou aj výsledkami, ale pod Borišovom nemali nárok. Päťbodový náskok vedúceho je sľubný, ale ešte nie istotou. Ďanová sa totiž drží vedúceho celku tabuľky ako kliešť. V tomto kole zvíťazila v Malom Čepčíne, pričom, ako nás informoval náš spolupracovník, údajne, súperovi pomohol rozhodca. Ťažko rozsúdiť. Neboli sme na stretnutí, preto nesúdime. Faktom je, že góly dali hostia, domáci ani jeden. Po dlhšom čase si schuti zastrieľali aj hráči Skleného. V súboji s posledným tak potvrdili svoje postavenie v hornej polovici tabuľky. Iste je, že, čo sa týka prvenstva v tejto súťaži, múdrejší budeme môcť byť po budúcom kole. Totiž, stretnú sa v ňom dvaja z čela tabuľky – Necpaly cestujú do Ďanovej a to bude šláger ako hrom. Hoci je isté, že ani prípadné víťazstvo domácich nezosadí z trónu Necpaly, ale každopádne by ešte situáciu v zábere súťaže poriadne zdramatizovalo.
Príbovce – Valča 1:0 (1:0)
Gól dal Karlovský. Derby malo väčšinou vyrovnaný priebeh a obrany na oboch stranách predčili súperových útočníkov. Rozhodujúci gól sa zrodil v 30. min, Blahušiak hlavou posunul Karlovskému, ten sa ocitol zoči-voči brankárovi Bakovi a obstrelil ho. V II. polčase mal strelec gólu aj ďalšie šance zvýšiť domáci náskok, na druhej strane po dobrej kombinácii mohol dať gól Tomčány, ktorému stačilo natiahnuť nohu a doraziť loptu do siete.
Necpaly – Turček 6:1 (4:0)
Góly: J. Ďanovský, Pádej a Keveš po 2, resp. Poláček. Stretnutie bolo jednoznačne v réžii domáceho celku. Už v 1. min dal Pádej vedúci gól a do konca prvého polčasu pridal favorit ďalšie tri góly. Za stavu 2:0 mali hostia veľkú šancu, ale hlavičkovali iba do brvna domácej bránky. Okrem tejto šance nemali ďalšie vyložené. Naopak, domáci mohli pridať ďalšie góly. Ich víťazstvo bolo jasné a zaslúžené.
Malý Čepčín – Ďanová 0:4 (0:2)
Góly: Ruttkay 2, M. Ďanovský, J. Boďa. Výsledok je klamlivý, lebo hostia, hoci vyhrali jednoznačne, neboli lepším mužstvom. Využili viac priazne rozhodcu. Domáci odohrali druhý polčas iba desiati, keď im rozhodca vylúčil Čana. Aj to bol moment, ktorý nahral hosťom na smeč a uľahčil im cestu za víťazstvom.
Slovenské Pravno – Háj 1:0 (0:0)
Gól dal Erteľ. V prvom polčase sa v lepšom svetle ukázali hostia, ale z gólu sa netešili, nastrelili dve brvná. Po mene strán boli lepší domáci. Hralo sa síce tvrdo, ale v rámci pravidiel. Domáci si vypracovali viac gólových príležitostí, ale dokázali z nich využiť len jedinú. Hostia si aj v druhom polčase vypracovali dve príležitosti, ale tiež ich nedokázali premeniť.
Sklené – Blatnica 4:1 (2:0)
Góly: Wagner, Jonek, Pavelka (pok. kop) a Bulík, resp. Popluhár. Domáci prekvapili hostí rýchlym gólom. V 7. min krížna strela prekvapila brankára hostí. Na druhý gól diváci čakali až do konca polčasu. Tretí gól dal domáci brankár Pavelka z pokutového kopu, keď potrestal faul hráča hostí v pokutovom území. Štvrtý domáci gól padol po chybnom výkope brankára. Hostia dali jediný gól rovnako po chybe obrany domáceho celku. Stretnutie sa hralo slušne.
Priekopa – Blažovce 6:0 (3:0)
Góly: Ábel 2, F. Lukašík, Jančiak, Šmalo a Kusý. Výsledok hovorí jednoznačne, že domáci boli po všetkých stránkach lepším mužstvom. Hostia sa iba bránili a ich výlety pred domácu bránku sa dajú spočítať na prstoch jednej ruky.