Piatok, 30. september, 2022 | Meniny má Jarolím

Karkovcom ukázali silu

Futbalisti Turčianskych Teplíc mali náročný týždeň, lebo ich čakali dvaja súperi z popredia aktuálnej tabuľky. Skúšobným kameňom bolo stretnutie v Žiari nad Hronom.

Nielen preto, že miestny klub trénuje bývalý teplický kormidelník František Karko a obe strany mali takto o motív viac, ale najmä preto, že išlo o druhú priečku v tabuľke a tá znamená účasť v Slovenskom pohári, v ktorom Tepličania pri vlaňajšej premiére hrali veľmi dôstojnú úlohu... Napokon, stále ešte naháňajú Kremničku ešte stále sa hrá o 12 bodov. Aqua pri Hrone neprepadla, výborne sa zhostila svojej úlohy a domáci priaznivci si po stretnutí hovorili „To už bol iný súper...„ Výkon hostí ocenil aj domáci tréner, ktorý zdôraznil predovšetkým skúsenosť teplického mužstva, čo považoval za dôležitý rozdiel tohto vyrovnaného duelu.
Aqua potom pokračovala aj v sobotu vo víťaznej sérii proti žilinskému béčku. Zaujímavosťou je, že v bránke sa opäť objavil Jozef Vreštiak, ktorého teplickí priaznivci hlučne privítali.
Martinčania dohrávajú súťaž v beznádeji, lebo IV. liga sa blíži. Opäť prehrali, tentoraz na Liptove a jediné, čo ich môže ako-tak zohriať pri srdci, že päťku v Liptovskom Mikuláši dostala aj teplická Aqua...
Ostatné výsledky: Tomášovce - Rakytovce 0:2 (0:1),
Ružomberok B - Lučenec 0:0, Čadca - Žiar nad Hronom 0:1 (0:0), Kremnička - Dolný Hričov 3:0 (3:0),
Kysucké Nové Mesto - Podbrezová B 0:0, Bytča - Revúca 6:0 (3:0).

SkryťVypnúť reklamu

Žiar nad Hronom
– Turč. Teplice 0:1 (0:1)
Dohrávka 25. kola (streda 26. mája). Gól: 79. M. Jeťko. Zostava Aquy: Vreštiak – Ždimera, Kravárik, Veterník – Hollý (72. Koleno), Schmidt, Letrik, Pittner, Šavol – M. Jeťko (80. J. Jeťko), Privitzer.
V dôležitom súboji o druhé miesto vyhrala teplická Aqua, hoci na víťazstvo boli pred zápasom naladení aj domácu zverenci Františka Karka. Neuspeli, pretože Tepličania boli v korektnom boji kompaktnejším mužstvom. Z ich hry vyžarovala skúsenosť, sebavedomie a nemali vážnejšiu slabinu. Kto videl tento duel dvoch technicky i takticky vyspelých celkov, musel uznať, že dnešný teplický tím je naozaj silný.
Už v 5. min mohli hostia viesť, Letrik využil zaváhanie domáceho stredu obrany, ale jeho volej z hranice 16-tky išiel teste vedľa. O päť minút mali ešte výhodnejšiu šancu, po Hollého narážačke bežal Privitzer sám na brankára Dúbravického, ale keď ho prehadzoval, prehodil aj bránku. Domáci sa snažili vynútiť si tlak, ale nedarilo sa im to. Teplický presing v strede poľa bol účinný, domáca snaha, neraz zbrklá, sa zachytávala v teplických pavučinkách. Schmidt s Pittnerom vybojovali veľa lôpt, dobre bránil aj Šavol, príjemne výkonom prekvapil Ždimera, no pilierom defenzívy bol Kravárik. Uplatnil sa najmä vtedy, keď domáci už nevediac čo robiť, nakopávali vysoké lopty do pokutového územia, väčšinu z nich odvrátil práve teplický stopér. Tréner Aquy I. Šimček prekvapil, že postavil do bránky opäť Vreštiaka. Jeho návrat medzi žrde po týždňoch trucovania a nedorozumení bol vcelku úspešný. Urobil iba jednu chybu v 29. min, keď mu vypadla lopta, no našťastie Silný neusmernil loptu do odkrytej siete. Vzápätí bravúrne vyrazil Michalíkovu bombu a chybu rýchlo odčinil.
V II. polčase si Žiar predsa len vytvoril prevahu, do bezprostrednej blízkosti Vreštiaka sa však jeho hráči dostávali len veľmi ťažko. A keď sa dostali, tak ich strely lietali mimo bránku. Hra sa pomaly vyrovnávala, domácim nevyšla ani kalkulácia, že budú mať v závere viac síl. Skôr opak bol pravdou, lebo práve v závere hostia rozhodli o svojom zaslúženom víťazstve. V 74. min Letrik po technickej paráde poslal do úniku Pittnera, jeho strelu ešte Dúbravický s námahou vyrazil. No v 79. min si aktívne hrajúci Ždimera narazil z Letrikom, na jeho strieľanú krížnu prihrávku popred bránku si pohotovo nabehol M. Jeťko a tri body z horúcej pôdy boli spečatené.

SkryťVypnúť reklamu

Turč. Teplice – Žilina B 2:0 (2:0)


Góly: 21. M. Jeťko a 43. Letrik. Zostava Aquy: Vreštiak – Ždimera, Kravárik, Veterník – Hollý (87. Karas), Schmidt, Letrik, Pittner, Šavol (65. Koleno) – M. Jeťko (72. J. Jeťko), Privitzer.
Žilinčania neprišli do Turca v takom silnom zložení ako sa očakávalo. Domáci mali obavy, že prvoligovú prestávku využijú niektorí hráči áčka na štart v III. lige, ale mýlili sa. Naopak, žilinská rezerva prišla iba s dvanástimi hráčmi, dokonca nemala na lavičke ani náhradného brankára. Zaujímavosťou bolo, že v drese hostí nastúpil syn teplického trénera Tomáš Šimček...
Domáci sa pustili do súpera ako vždy - už v 5. min mali veľkú šancu. M. Jeťko sa pekne prebil do pokutového územia a ponúkol Privitzerovi loptu, ktorú bolo umením neposlať z pár krokov do odkrytej siete. V 9. min ukázal Letrik kľučky i strelu, ale kvalitný brankár Kuciak bol úspešnejší. V 21. min však musel kapitulovať. Privitzer sa dostal do úniku, a keď už bol sám pred brankárom, všetkých prekvapil prihrávkou na nabiehajúceho M. Jeťka, ktorý v páde dal vedúci gól. Hostia sa snažili o otvorený futbal, ale očividne nestačili teplickému tempu. V 27. min bl zase v permanencii Kuciak, ktorý skvele zlikvidoval Hollého strelu. Po akýchsi oddychových minútach udreli domáci druhý raz. V 43. min sa Letrik dvoma kľučkami dostal do pokutového územia a nezadržateľne rozvlnil sieť na 2:0.
Domáci diváci rozhodne netušili, že už viac gólov neuvidia. Napokon to zostalo pri dvoch, hoci šancí mala Aqua na minimálne raz toľko. V 69. min neuspel Pittner hlavou, v 77. min sa po Privitzerovej prihrávke ocitol vo veľkej šanci J. Jeťko, ale loptu si zle spracoval, v 79. min po úniku J. Jeťka si domáci zakombinovali v pokutovom území a Privitzerovi strelu vykopával stopér Jamečný z bránkovej čiary. Takmer navlas sa to zopakovalo v 83. min, keď opäť zakončoval Privitzer. Gól mohol padnúť aj v 89. min, mladý Karas odvážne ušiel obrane, presne nahral J. Jeťkovi, ale ten z pár krokov mieril nad. Zahadzovanie šancí na pokračovanie kritizoval po zápase aj tréner Ivan Šimček.

SkryťVypnúť reklamu


Na slovíčko s trénerom Ivanom Šimčekom
Vyhrali ste v Žiari dôležitý súboj o druhé miesto...
Bol to myslím si kvalitný a vyrovnaný zápas, jeden z takých, o ktorých sa zvykne hovoriť – kto dá gól, ten zvíťazí. Dali sme ho my, ale nebolo to len dielo šťastia či náhody. Hrali sme aktívnu hru a mali sme aj šance. Aj Ferovi Karkovi som hovoril, že rozhodne jediný gól. Naše mužstvá sa dobre poznajú, ťažko ničím prekvapiť. Preto sme hrali systémom – účel svätí prostriedky.
Prečo ste opäť postavili do bránky Vreštiaka?
Povedal som mu svoje zásady, že pri prístupe, aký vyžadujem, má možnosť vrátiť sa do základnej zostavy. Sledoval som jeho prácu, výkony za béčko, a tak som mu dal príležitosť. A myslím si, že sa chytil celkom dobre, hoci to nebolo bez chýb.
Lipt. Mikuláš – Martin 5:1 (3:0)
Góly: 10. a 90. Pitoňák, 5. Kašpar, 6. Olejár, 55. Šándor, resp. 88. Schérer. Zostava Martina: Machovič – Ďurkovič, Siva, Pauer, Šiplák, Ladňák (43. Koleno), Janák, Šulan, Schérer, Rakyta (83. Ondrla), Lettrich (73. Matejčík).
Viacerí martinskí mladíci mali uprostred minulého týždňa iné ako futbalové starosti. Mali maturity, no a koncom týždňa ich čakalo stretnutie na Liptove, v ktorom mali proti sebe kvalitného súpera z vrchu tabuľky, ktorý do tohto zápasu získal o 39 bodov viac, ako Martinčania. Napriek tomu sa ale neočakávalo, že sa Liptáci vysporiadajú s nimi tak ľahko a že ich doslova knokautujú hneď v prvej desaťminútovke. Prvý gól padol už v 5. min, po chybe obrany hostí. Ani na druhý nemuseli domáci dlho čakať. Padol, po zaváhaní brankára Machoviča. No a v 10. min sa brankár hostí podpísal aj pod tretí domáci gól, keď podbehol centrovanú loptu a domáci jeho chybu ľahko potrestali. Po raketovom úvode sa domáci uspokojili a hostia sa tak trochu predsa len vymanili z ich tlaku. V 29. min sa ich aktivita mohla prejaviť aj na skóre stretnutia, lenže po strele Pauera zachránilo domácu bránku brvno. Do dobrej pozície sa dostal aj dravý Schérer, ale jeho strelu obrana Liptákov odvrátila. Po zmene strán hostia opäť začali veľmi zle a hneď v úvode polčasu mohli domáci svoj náskok znížiť. Dostali výhodu pokutového kopu za nastrelenú ruku Pauera. Tentoraz ale brankár hostí Machovič odčinil svoje chyby a pokutový kop domáceho strelca kryl. Martinčania čiastočne vyrovnali hru, ale opäť sa nevyhli chybe. Tentoraz ju urobil Siva a domáci ju v 55. min zužitkovali na štvrtý gól. Po štvrtom góle domáci hráči viditeľne poľavili a zamerali sa skôr na kontrolovanie výsledku. Dve minúty pred koncom stretnutia striedajúci Ondrla vybojoval loptu pre Schérera, ktorý dal čestný úspech Martinčanov. Fasádu výsledku ešte poopravili domáci, keď zužitkovali chybu Ďurkoviča. Potvrdilo sa, že proti takému kvalitnému súperovi, ako sú v momentálnej forme Liptáci, nemá mužstvo, ktoré urobí hrubé chyby nárok na dobrý výsledok. Na Liptove doplatili na to už aj lepší a skúsenejší, ako sú Martinčania.


Komentuje tréner Jozef Šino:
„Vedeli sme, že nás čaká ťažký súper, ale nerátali sme, že o svojom víťazstve rozhodne za prvých desať minút, keď nám dal tri góly. My sme za domácimi zaostávali vo všetkých činnostiach, takže ani iný výsledok sa vlastne nedal očakávať. Liptáci majú kvalitný káder, rozhodne je to mužstvo, v ktorého silách je hrať o postup. Z nášho mužstva ťažko niekoho môžem pochváliť, ak predsa, tak azda Schérera za bojovnosť a svoje si zastali aj hráči stredu obrany.„

III. LIGA
1. Kremnička 26 20 2 4 44:17 62
2. Turč. Teplice 26 18 2 6 67:22 56
3. Žiar 26 14 7 5 74:30 49
4. Lipt. Mikuláš 26 14 6 6 60:29 48
5. Žilina B 26 13 4 9 54:42 43
6. Rakytovce 26 12 7 7 47:41 43
7. Podbrezová B 26 12 6 8 39:40 42
8. Lučenec 26 12 5 9 46:30 41
9. Bytča 26 11 5 10 38:29 38
10. Ružomberok B 26 9 9 8 42:37 36
11. Tomášovce 26 10 5 11 44:38 35
12. Kys. N. Mesto 26 10 5 11 30:32 35
13. Revúca 26 4 6 16 23:61 18
14. Čadca 26 4 5 17 27:70 17
15. Dol. Hričov 26 3 5 18 15:81 14
16. Martin 26 1 3 22 21:72 6
IV. LIGA
1. Dol. Kubín 23 14 2 7 59:27 44
2. Nižná 23 11 7 5 39:18 40
3. Bánová 23 11 6 6 38:31 39
4. Námestovo 23 11 4 8 34:30 37
5. Rudinská 23 11 2 10 38:31 35
6. Valča 23 10 4 9 41:40 34
7. Trebostovo 23 10 4 9 34:36 34
8. Tvrdošín 23 9 5 9 36:38 32
9. Stráňavy 23 7 10 6 34:29 31
10. Krásno 23 9 4 10 36:43 31
11. Lipt. Hrádok 23 9 3 11 34:42 30
12. Lisková 23 8 3 12 41:47 27
13. Bešeňová 23 7 2 14 30:48 23
14. Diviaky 23 5 2 16 30:64 17
V. LIGA
1. Štiavnička 23 20 1 2 66:20 61
2. Dúbrava 23 15 5 3 52:20 50
3. Belá 23 13 4 6 53:27 43
4. Záv. Poruba 23 11 4 8 41:38 37
5. Svätý Kríž 23 11 3 9 38:37 36
6. Zuberec 23 10 2 11 39:51 32
7. Orav. Jasenica 23 9 4 10 41:42 31
8. Podbiel 23 9 4 10 38:42 31
9. Dražkovce 23 8 5 10 39:36 29
10. Černová 23 8 5 10 33:46 29
11. Palúdzka 23 8 3 12 41:52 27
12. Jamník 23 7 3 13 32:41 24
13. Vrútky 23 4 5 14 22:47 17
14. Turany 23 3 2 18 33:69 11
I. TRIEDA
1. Mošovce 23 15 5 3 43:17 50
2. Sučany 23 14 2 7 61:35 44
3. Kláštor 23 14 2 7 41:31 44
4. Kľačany 23 10 7 6 46:37 37
5. Podhradie 23 11 1 11 42:49 34
6. Žabokreky 23 10 3 10 45:35 33
7. Krpeľany 23 9 6 8 32:28 33
8. Dubové 23 8 7 8 24:32 31
9. Turč. Teplice B 23 8 5 10 32:34 29
10. Lipovec 23 8 3 12 33:42 27
11. Sklabiňa 23 6 8 9 31:35 26
12. Bystrička 23 6 6 11 29:47 24
13. Košťany 23 6 3 14 22:41 21
14. Horná Štubňa 23 5 4 14 32:50 19
Po skončení súťaže sa odpočítajú Kľačanom 3 body.
II. TRIEDA
1. Necpaly 21 17 1 3 58:15 52
2. Ďanová 21 14 5 2 55:12 47
3. Háj 22 12 2 8 37:28 38
4. Priekopa 21 11 4 6 53:35 37
5. Slov. Pravno 21 11 4 6 40:33 37
6. Sklené 22 9 5 8 38:35 32
7. Valča B 21 9 4 8 31:36 31
8. Malý Čepčín 21 8 3 10 29:33 27
9. Príbovce 21 6 6 9 27:28 24
10. Slovany 21 6 5 10 28:50 23
11. Blažovce 21 4 7 10 24:48 19
12. Turček 21 2 6 13 21:53 12
13. Blatnica 22 2 2 18 18:53 8
Po skončení súťaže sa odpočítajú Malému Čepčínu 3 body.

Najčítanejšie na My Turiec

Inzercia - Tlačové správy

 1. Atos má „platinovú“ medailu EcoVadis za postoj k udržateľnosti
 2. Piešťanská firma ovládla svet zubárskych kresiel
 3. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko?
 4. Dochádzate do Bratislavy? Auto nechajte doma
 5. Notebook s dvomi obrazovkami. Ako dlho si naň budete zvykať?
 6. 5 príkladov, kedy banke nejde len o peniaze
 7. Školy môžu získať podporu pre zelené projekty
 8. Európska noc výskumníkov prináša zážitky s vedou opäť naživo
 1. KOSIT hľadá do svojho tímu ďalších vodičov
 2. Náklady na domácnosť pomôže ušetriť aj kompostér FoodCycler
 3. Notebook s dvomi obrazovkami. Ako dlho si naň budete zvykať?
 4. Dochádzate do Bratislavy? Auto nechajte doma
 5. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko?
 6. SITA Slovenská tlačová agentúra zlepšuje dostupnosť služieb
 7. 4 veci, na ktoré si treba dať pozor pri zateplení šikmej strechy
 8. 5 príkladov, kedy banke nejde len o peniaze
 1. Osem cestovateľských tipov, kam sa vybrať cez jesenné prázdniny 9 037
 2. Európska noc výskumníkov prináša zážitky s vedou opäť naživo 4 888
 3. Riskovali viac než iní. Jeden z nich sa slávy nedožil 4 833
 4. Piešťanská firma ovládla svet zubárskych kresiel 4 287
 5. Digitálne dvojča v Konštrukta-TireTech 3 824
 6. Vyskúšajte vylepšenú aplikáciu SME aj s novou SME Minútou 3 754
 7. Púštne kráľovstvo: Prečo by ste mali navštíviť Jordánsko? 2 741
 8. Najradšej by ste sa pri čítaní správ nechali zahrabať? 2 489

Blogy SME

 1. Adriana Karpinska: Bicyklom po (ne)hodvábnej ceste v Kirgizsku
 2. Štefan Vidlár: Hmm...
 3. Ján Valchár: Keď už aj propagandisti plačú...
 4. Ľubor Bystrický: Nemocnice bez lekárov-zem bezľudí
 5. Ján Škerko: Za každého mobilizovaného záložníka živého barana?
 6. Michal Maslej: Prosím, pýtajte sa kandidátov
 7. Jozef Ďanovský: Zápisky psychoterapeuta
 8. Martin Kiňo: RODINNÉ FIRMY: Pri zapojení príbuzných do podnikania je potrebný racionálny prístup (5. časť)
 1. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 10 001
 2. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 7 986
 3. Matúš Lazúr: Čo bude špendlíkom ktorý spôsobí prasknutie realitnej bubliny? 7 652
 4. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 6 963
 5. Janka Bittó Cigániková: Katarína Hatráková a Romana Tabák sa dnes stali symbolom pokrytectva a bezcharakternosti 5 656
 6. Ján Valchár: Mohylizácia ruských brancov. Presne podľa plánu. 3 774
 7. Marek Strapko: Irán vs. Rusko 3 405
 8. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia dobrá, diel tretí. 2 996
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Rozhľadňa na Tŕní, v pozadí Lúčanská Malá Fatra.

Obidve časti Malej Fatry, ale aj Veľká Fatra sú tak ako z obrázku.


2m
V roku 2019 martinský závod vyrobil 500-miliónty komponent

Najväčší zamestnávateľ v Turci aj napriek dodávateľským problémom výrobu rozšíri.


5 h

Prečítajte si výber TOP športových správ z regiónov.


6 h
Tanečníci z Martina na Majstrovstvách sveta vo Švédsku.

Tento rok je pre nich mimoriadne plodný a za posledných 32 rokov najúspešnejší.


Sabina Petrovičová 22 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Levičanka radí ľuďom, aby si faktúry kontrolovali.


29. sep

Fakultná nemocnica Nitra plne rešpektuje rozhodnutie krajského súdu, povedala hovorkyňa.


29. sep

Pravidelná údržba vodnej nádrže je nariadená zákonom.


6 h

Záujem o prácu mestského policajta je slabý, problémom sú aj peniaze.


29. sep

Blogy SME

 1. Adriana Karpinska: Bicyklom po (ne)hodvábnej ceste v Kirgizsku
 2. Štefan Vidlár: Hmm...
 3. Ján Valchár: Keď už aj propagandisti plačú...
 4. Ľubor Bystrický: Nemocnice bez lekárov-zem bezľudí
 5. Ján Škerko: Za každého mobilizovaného záložníka živého barana?
 6. Michal Maslej: Prosím, pýtajte sa kandidátov
 7. Jozef Ďanovský: Zápisky psychoterapeuta
 8. Martin Kiňo: RODINNÉ FIRMY: Pri zapojení príbuzných do podnikania je potrebný racionálny prístup (5. časť)
 1. Roman Kebísek: Malý prehľad prepadov Jánošíka, ku ktorým sa priznal 10 001
 2. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú. 7 986
 3. Matúš Lazúr: Čo bude špendlíkom ktorý spôsobí prasknutie realitnej bubliny? 7 652
 4. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia v Rusku dobrou správou? 6 963
 5. Janka Bittó Cigániková: Katarína Hatráková a Romana Tabák sa dnes stali symbolom pokrytectva a bezcharakternosti 5 656
 6. Ján Valchár: Mohylizácia ruských brancov. Presne podľa plánu. 3 774
 7. Marek Strapko: Irán vs. Rusko 3 405
 8. Ján Valchár: Prečo je čiastočná mobilizácia dobrá, diel tretí. 2 996
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 48. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 3/3 - rok 1928
 2. Jiří Ščobák: Co konkrétního se hovoří o finanční gramotnosti na Slovensku?
 3. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Ľudia nosia vo vreckách nože a ešte sa tým chvastajú.
 4. Jiří Ščobák: Plaval jsem přes Dunaj a byla to brnkačka!
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 47. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 2/3 - rok 1927
 6. Jiří Ščobák: Energie a plyn: Zvládneme túto zimu v poriadku? Prečo je dôležité, aby trh s plynom fungoval ako celok? Odporučili by ste fixovať ceny energií?
 7. Jiří Ščobák: Ako sa nedať podviesť v online svete? (pustite/dajte prečítať aj svojim rodičom!)
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 46. - Arktída - Hubert Wilkins a Detroitská arktická expedícia 1/3 - rok 1926

Už ste čítali?