Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Diviacka prvá tohoročná radosť

IV. LIGA - SEVER

Jóbovú zvesť sa uprostred týždňa dozvedeli Valčania. Ťažko vybojované body na ihrisku v Dolnom Kubíne v 22. kole súťaže, sú pasé. Administratívna chyba, keď na ihrisko išiel Marguš, ktorý nebol pre tento zápas napísaný na súpiske, bola pre nich dosť drahá. Namiesto víťazstva prišla kontumačná prehra a navyše Marguš dostal trest štyroch zápasov „natvrdo„. No a zo záchranárskej istoty, sa razom stala neistota. Aspoň práve tie tri „stratené“ body budú musieť Valčania ešte získať, aby tú istotu opäť našli. Keď sme boli uprostred týždňa s ich kormidelníkom Pavlom Čiernym, len si povzdychol a zaželal si len jedno, aby Valčanov v závere neopustila šťastena, aby sa tento zlom nepodpísal pod psychiku mužstva. Mužstvo bolo na dobrej ceste v Rudinskej, ale nakoniec, hoci hráči mali zápas rozbehnutý na víťazstvo, ušlo im. Navyše, prišli aj o dve opory – Šeriho a Kalnického, ktorí videli červené karty. Škoda, že Pravňan nevyužil výhodu pokutového kopu... Asi je to predsa aj o tom šťastí, ktoré spomínal tréner. Ďalšie dve stretnutia 24. kola už nemali taký náboj, pretože turčianskym mužstvám išlo už len o prestíž. Trebostovčania, ktorí už majú istotu, doma dosť ľahkovážne rozbehli zápas s Tvrdošínom, ktorý len tak-tak, že si z Turca neviezol plný bodový zisk. Ján Ondečko, ktorý mužstvo vedie z lavičky, bol trochu smutný z toho, že prípadné víťazstvo, mohlo mužstvo posunúť v tabuľke na vyššie méty, ale nakoniec musel byť spokojný aspoň s bodom, najmä keď im ho daroval súperov hráč, ktorý v tiesni hlavičkoval do vlastnej bránky. Prekvapenie sa narodilo v Diviakoch. Konečne sa hráči a priaznivci Dynama dočkali prvého víťazstva v tomto roku. Vôbec nebolo náhodné. Nielenže tréner Ivan Janiga mal pri striedaniach šťastnú ruku, ale konečne mal na zápas k dispozícii 17 hráčov a takmer celú súčasnú diviacku hráčsku kvalitu. Škoda, že až teraz, keď už mužstvo hrá už len o česť.
Ostatné výsledky: Stráňavy – Bešeńová 2:0 (1:0), Dolný Kubín – Lipt. Hrádok 5:1 (1:0), Krásno – Bánová 2:1 (1:1), Nižná – Lisková 1:1 (1:0).

Diviaky – Námestovo 2:1 (1:1)
Góly: R. Štrba a Kališ, resp. Hablák. Zostava Diviak: Matiašovský – Lehocký (P. Koleno), M. Štrba, Déri, Vríčan, Ďanovský, J. Koleno (Lvončík), Vereš (Turčány), Kališ, Kviatkovský, R. Štrba.
Od prvých minút začali domáci hrať s chuťou a už v 4. min sa pred bránkou hostí blýskalo, ale nakoniec neudrelo, lebo rozhodca ich gól pre údajný ofsajd neuznal. O čo sa však domáci hráči naďalej snažili aj prišlo o štyri minúty neskôr. Roman Štrba, ktorý sa po treste za vylúčenie vrátil do zostavy domácich, po ideálnej prihrávke Vríčana, zabezpečil Dynamu vedenie. Aj keď domáci mali celý prvý polčas hru pod kontrolou, v 17. min v útočnej eufórii, zabudli na zadné vrátka a hostia vyrovnali. Diviačania sa ale nezložili, lenže koncovka im nevychádzala podľa predstáv, a tak šance Kviatkovského, R. Štrbu a Vereša zostali nevyužite. Po prestávke mal tréner domácich Ivan Janiga šťastnú ruku a zmeny, ktoré urobil sa osvedčili. Mužstvo malo vytrvalý tlak, ale dlho-predlho si hráči nedokázali poradiť s obranou hostí. Až osem minút pred koncom, po peknej prihrávke Michala Štrbu, dal Kališ gól, ktorým dal punc prvému víťazstvu Dynama v jarnej časti sezóny. Bolo to víťazstvo zaslúžené a pochvalu si zaslúži celý kolektív, ktorý príkladne bojoval.

Trebostovo – Tvrdošín 4:4 (1:2)
Góly: Ruttkay 2, Ľ. Lukášik (pok. kop) a vlastný (Stankievič), resp. Novák a Paučo po 2. Zostava Trebostova: Jadroň (Juraj Fľak) – Smutný (Finta), Lonc, Bízik, Ľ. Thomka, Mackura, Porubčanský, Ľ. Lukášik, R. Lukášik, J. Fľak (Stehlík), Ruttkay.
Domáci nastúpili nielen bez dlhodobo zraneného Alana Lukášika, ale aj jeho brata Juraja, ktorý bol chorý. Ale, nielen to ovplyvnilo ich výkon. Začali trochu ležérne a hostia poriadne prevetrali otvorené vrátka domácej obrany a dostal sa aj do dvojgólového vedenia. Našťastie, v poslednej minúte prvého polčasu dal Ruttkay domáci kontaktný gól. Pred ním nemal šťastie v koncovke Richard Lukášik, ktorý bol dvakrát v dobrej šanci. Po zmene strán sa domáci usilovali vyrovnať, ale dopustili sa rovnakej chyby ako v prvej časti hry. Viac, ako na obranu, mysleli na útok a to sa im vypomstilo. Po chybe Thomku a Richarda Lukášika hostia pridali tretí gól. Domácim slúži ku cti, že sa nepoložili a svoju snahu vystupňovali. V 65. min obrana hostí faulovala v pokutovom území Ruttkaya, ktorý sa rútil do šance a z nariadeného pokutového kopu sa Ľ. Lukášik nemýlil. Lenže aj ďalší vývoj zápasu mal rovnaký scenár, ako predchádzajúce minúty. Po nešťastnom odkope Mackuru dali hostia štvrtý gól. Záver ale patril domácim. V 80. min im Ruttkay vykresal aspoň remízovú nádej a tá sa naplno rozhorela dve minúty pred koncom zápasu, keď si hosťujúci obranca Stankievič dal hlavou po domácom centri do päťky vlastný gól. Remíza tomuto zápasu, nakoniec pristala.

Rudinská – Valča 2:1 (0:1)
Góly: Marčan a Súkeník (pok. kop), resp. Prvaňan. Zostava Valče: Krupa – Líška, Kalnický, A. Romančík, Barčin (Bízik), Šeri, Pravňan (Kováč), Vitek, Horváth, Lúčan (M. Žila).
Stretnutie sa nemohlo pre hostí azda ani začať lepšie vyvíjať. V 3. min videl domáci hráč červenú kartu po tom, keď po odpískaní udrel do tváre Lúčana. Napriek tomu ale začiatok zápasu skôr patril domácej odvahe hoci v v oslabení púšťať sa do útočnej aktivity a vypracovali si niekoľko možnosti. Hostia sa ale rýchlo spamätali a prevzali iniciatívu. Z nej začali prameniť aj šance, lenže Pravňanova strela, ani šance Horvátha a po ňom Lúčanova sa neujali. V 41. min po peknej akcii a spätnej prihrávke Barčina prestrelil domáceho brankára Pravňan a hostia zaslúžene išli do šatne aspoň s jednogólovým vedením. Lenže po prestávke obrancovia hostí nepokryli domácich útočníkov a inkasovali vyrovnávajúci gól. To už domácich začali do útoku tlačiť aj rozhodcovia. Hráčov hostí, hoci hru pritvrdili domáci, začali prísne trestať žltými kartami. Potom síce ešte odpískali proti domácim pokutový kop, za jasný faul na Lúčana, ale Pravňanovu strelu veľmi dobrý domáci brankár chytil. Vzápätí poslali rozhodcovia s prísnejším metrom na hostí pod sprchy Šeriho. Ale to nebolo všetko, po zbytočnom faule Kalnického v pokutovom území hostí, videl Valčan červenú kartu a hráči Rudinskej výhodu pokutového kopu aj využili. Hostia sa v závere snažili aspoň vyrovnať, ale zostalo iba pri snahe.

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Home (ale aj) Office
  3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Zelená Bratislava
  7. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?