Mošovský gejzír

Predposledné kolo súťaže ešte riešilo rovnicu o dvoch neznámych. Po tomto kole zostala už len jedna neznáma, lebo v Mošovciach už mohol vytrysknúť gejzír radosti pokropený aj perlivým mokom. Po deviatich rokoch sa futbalisti z Drienka prepracovali opäť

Predposledné kolo súťaže ešte riešilo rovnicu o dvoch neznámych. Po tomto kole zostala už len jedna neznáma, lebo v Mošovciach už mohol vytrysknúť gejzír radosti pokropený aj perlivým mokom. Po deviatich rokoch sa futbalisti z Drienka prepracovali opäť k turčianskemu titulu. Patrí sa zagratulovať kolektívu vedenému trénerom Imrichom Arvayom. O to viac, že k triumfu, ako hovorí pohľad na tabuľku, sa jeho kolektív prepracoval suverénnym spôsobom. Druhú neznámu – bude riešiť až posledné kolo. No, a to ešte sľubuje dramatickú záplatku. Sklabinčania si totiž v zápase s Bystričkou poriadne skomplikovali situáciu, až z toho môžu mať bruchabôľ. V záverečnom kole sa, teda zraky budú upierať najmä do Sučian, kde cestujú Sklabinčania a do Hornej Štubne, kde sa predstavia Košťany. No, a ak by sa predsa len udiali zázraky, tak zvýšenú frekvenciu tepu pred posledným kolom ešte môžu mať aj Bystričania a Lipovčania.

mošovčania sú majstri. takto sa radoval starosta mošoviec ján žirko.

Košťany – Dubové 2:1 (1:1)
Góly: Hlinka 2 a Daubner. Domáci kolektív na dôležitý zápas nastúpil opäť vystužený skúsenejšími hráčmi. Košťanci sa síce snažili prečísliť obranu hostí, ale sa im to nedarilo. Boli to hostia, ktorí nebezpečne ohrozovali domácu bránku. Najprv Petráň trafil brvno domácej bránky a potom chybu domáceho brankára využil Daubner na vedúci gól. Košťanci ešte do polčasu vyrovnali a po zmene strán zatlačili hostí do defenzívy. Šance Dériho, Hlinku a Greška zostali nevyužité, ale nakoniec, po rohovom kope, dotlačil loptu do siete Hlinka.
Kláštor – Turč. Teplice B 3:0 (0:0)
Góly: M. Kamien 2 a T. Krutek. Prvý polčas priniesol vyrovnaný zápas. Domáci boli príliš nervózni, a tak sa im nedarilo dotiahnuť svoje šance do úspešného konca. Po zmene strán ale zvýšili nasadenie, vypracovali si viacero príležitostí a v 54. min sa ujali vedenia gólom Kamiena. O štyri minúty Krutek pridal druhý gól domácich a domáce víťazstvo spečatil opäť Kamien strelou z 25 metrov.
Podhradie – H. Štubňa 2:4 (1:2)
Góly: Václavík 2, resp. Garaj 2 (1. pok. kop), Weiss a Kubík. Hostia mali bleskový nástup. Už v 18. sekunde dali vedúci gól. Tento moment priaznivo ovplyvnil kvalitu stretnutia. Domáci mali viac z hry, ale hostia nebezpečne podkurovali domácim protiútokmi. Po jednom z nich dal Garaj druhý gól hostí. Domáci bojovali, nevyužili 3-4 šance, ale ujala sa hlavička Václavíka. Po zmene strán hostia opäť zvýšili na rozdiel dvoch gólov. Domáci mali potom prevahu, ale brankár Šarlina podržal mužstvo. Prekonal ho až v 70. min Václavík. Hostia ale pred koncom zápasu pridali štvrtý gól.
Lipovec – Krpeľany 3:2 (0:1)
Góly: Andrášik 3 (1. pok. kop), resp. Maslák a J. Volna. Hostia začali dobre, mali lepší pohyb a ujali sa vedenia. Po tomto góle sa domáci zlepšili, vypracovali si viacero šancí, ale pozahadzovali ich. Druhý polčas už nemal takú kvalitu. Domáci sa predsa len po viacerých príležitostiach, keď hostí podržal brankár Vaňko, ujali vedenia. Hostia ešte stihli vyrovnať, ale záverečný tlak priniesol domácim Lipovčanom úspech v podobe víťazného gólu.
Mošovce – Kľačany 3:1 (2:1)
Góly: Lukáč (pok. kop), Lisoň a Majerčík, resp. Kľučinec. Stretnutie sa pre domácich začalo šokom. V 13. min sa hostia ujali vedenia gólom Kľučinca. Z vedenia sa ale dlho netešili. Po faule v šestnástke kopali domáci pokutový kop a Lukáč vyrovnal. Ešte do polčasu pridali domáci druhý gól. Po zmene strán po individuálnej akcii Lisoňa dal tretí gól kapitán mužstva J. Majerčík a definitívne zabezpečil Mošovčanom nielen víťazstvo v tomto zápase, ale aj v celej súťaži.
Sklabiňa – Bystrička 0:1 (0:0)
Gól dal Matúš. Domácim v tomto zápase zodpovednosť zväzovala nohy. Nedarilo sa im a to bojovní hostia využili. V polovici druhého polčasu rozhodca Kohút vylúčil hosťom za faul a rečnenie Človiečika. Ani túto výhodu domáci nedokázali využiť. Matúš im dal minútu pred koncom poriadny knokaut.
Žabokreky – Sučany 2:1 (1:1)
Góly: Lehotský a Brzák, resp. Kačák. Úroveň zápasu zodpovedala kvalite mužstiev. Domáci si vypracovali viacero šancí, ale oporou hostí bol brankár Duranzia. Rovnako, aj domácich dokázal v dôležitých momentoch podržať brankár Ivan Štefanides, hoci vyrovnávajúci gól hostí padol po jeho chybe, keď ho preloboval Kačák. Rozhodnutie priniesla strela Brzáka spoza šestnástky.