Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky
V. LIGA - SKUPINA B

Štiavnička: permanentná zábava?

Pozoruhodnosťou predposledného kola boli, samozrejme, dva vzájomné súboje turčianskych mužstiev. Belá nezaváhala a porazila Vrútky a nebyť výborného výkonu brankára Veselovského, bolo by víťazstvo favorita určite ešte vyššie. Veselovský má v závere jari s

kutočne fazónu, podáva v každom zápase nadpriemerné výkony, ktoré by nemali zostať bez povšimnutia... Dražkovská jarná záchranárska akcia vyvrcholila v Turanoch, kde posledný Tatran síce kládol húževnatý odpor a v I. polčase si azda zaslúžil aj viesť, ale potom sa už presadil favorit. Dražkovce sa víťazstvom dostali z dosahu „čiernej ruky„ zostupu, majú na kritické 10. miesto náskok troch bodov, čo by malo stačiť. Pre absolútny pokoj im stačí remíza v poslednom stretnutí doma s Belou.
Štiavnička po historickom postupe nerobí svojim priaznivcom radosť. Po prehre doma s Dražkovcami, prehrala aj ďalší domáci zápas, tentoraz tiež s „namočeným„ Podbielom. Zdá sa, akoby oslavám nebol koniec a akoby si zo záveru súťaže urobili Štiavničania permanentnú zábavu. Aj v nedeľu sa do bránky postavil Kalanka a brankárska jednotka Chalupka nastúpil do útoku a dal dokonca aj gól z pokutového kopu (keď predtým podobnú šancu premárnil Paško).
Pred posledným kolom je situácia na spodku tabuľky stále ešte nie celkom jasná. Túto sezónu postihla V. ligu mimoriadna pohroma a 5 mužstiev sa bude musieť porúčať. Bez šance na záchranu sú Vrútky a Turany, všetkým ostatným svieti aspoň teoretická nádej.
Ostatné výsledky: Černová - Svätý Kríž 1:0 (1:0), Palúdzka - Zuberec 4:0
(3:0), Závažná Poruba - Jamník 1:2 (1:1), Dúbrava – Oravská Jasenica 0:1 (0:0).
Turany – Dražkovce 0:3 (0:0)
Góly: Ďurkovič, T. Záborský a Pleško (pok. kop). Zostava Turian: Čanády – Bardy, Lisický, G. Maron, Getta, V. Kúdelka, Kubový, Jančo (J. Maron), Morgoš, Sušienka (Mandík), Jakubský (Sloboda). Zostava Dražkoviec: Marčičiak – Hanko, Kočalka (Krasnec), Murček, Hornák (Jesenský), Pleško, Rapan (Ďurkovič), Ilgo, Šalaga, T. Záborský, J. Záborský.
Zápas mal solídnu úroveň a napriek jasnému víťazstvu hostí, priebeh derby nebol vôbec taký jednoznačný. Domáci ukázali svoju lepšiu futbalovú tvár, nemali však pri zakončovaní toľko šťastia ako ich súper. Dražkovce dobre bránili a v II. polčase dokázali využiť zaváhania domácich a dať rozhodujúce góly. Už v 5. min musel domáci Čanády vyrážať Ilgovu bombu a T. Záborský odrazenú loptu poslal ponad bránku. V 28. min mal dobrú príležitosť Morgoš, ale nastrelil iba obrancu hostí. V 40. min Marčičiak skvele vyrazil prudkú strelu G. Marona do horného rohu a domáci pritlačili. V priebehu dvoch nasledujúcich minút Pleško vykopával z bránkovej čiary Morgošovu strelu a Marčičiak vyrážal strelku Gettu. Aj úvod II. polčasu patril domácim, ale Marčičiak chytal výborne a nepustil ani strelu J. Marona k žrdi. V 52. min bol Čanády ešte úspešný proti J. Záborskému, ale v 72. min už sa len bezmocne prizeral, ako sa strela Ďurkoviča trepe v sieti. V 74. min domáca obrana opäť zaváhala, čo využil šikovný T. Záborský a dal druhý gól hostí. V 89. min Čanády zastavil únik T. Záborského iba faulom a Pleško z pokutového kopu zavŕšil skóre zápasu.
Belá – Vrútky 4:0 (2:0)
Góly: Delton 2, Matejčík a Vacha. Zostava Belej: Šupej – Kubeník, Ondrla, Mil. Lučanský, Siekel, Matejčík, Delton, Fazika, Fučela (Kuzma), Vacha (Páleš), Mazurák. Zostava Vrútok: Veselovský – Kučera (Brnčal), D. Kúdelka, Lepulica, Prjevara, Zeman, Machovič, Kulich, Antol, Mazúr, Schmidt (Korbeľ).
Vrútky držali vyrovnaný priebeh zápasu iba prvých pätnásť minút a potom polhodinu aj bezgólové skóre, ale iba zásluhou ich najlepšieho hráča – brankára Veselovského. Domáci sa postupne rozbiehali a vytvárali sa aj gólové šance. V 15. min Delton trafil Veselovského, a ten potom v 20. min vynikajúco kryl Matejčíkovu hlavičku do horného rohu. Prvú nebezpečnejšiu strelu Lokomotívy vyslal v 23. min Mazúr a skončila vedľa. Gól visel na vlásku v 25. min, Veselovský výborne vyrazil strelu Mazuráka, ale iba pred Vachu, ten však netrafil prázdnu bránku. V 27. min sa rozhodca pomýlil a potrestal hostí za faul, ktorý nebol. Veselovský však Fazikovu strelu z pokutového kopu kryl. Vzápätí to rozhodca kompenzoval a faul v šestnástke hostí zostal bez trestu. V 32. min sa domáci dočkali, po centri Faziku Vacha presnou hlavičkou otvoril skóre. V 34. min mali šancu vyrovnať Vrútky, ale Mazúrova strela išla mimo. Presnejší bol v 37. min Delton , ktorý po presnej Lučanského prihrávke dal druhý gól. Delton mal vyloženú šancu aj v 56. min, ale tentoraz nemieril dobre. V 69. min prudko vystrelil Mazurák, Veselovský výborne vyrazil, lopta sa dostala k Matejčíkovi a bolo 3:0. V 80. min po perfektnej akcii Ondrla odcentroval presne na hlavu Deltona a ten dal štvrtý gól. V závere mohli dať po góle obaja súperi, ale ani Mazúr, ani Fazika nemierili presne.
Štiavnička – Podbiel 2:3 (1:0)
Góly: Tomka a Chalupka (pokutový kop), resp. Kubolek (pokutový kop), Schelling a Baláž. Zostava Štiavničky: Kalanka - Štefaničiak (Petrák), Maslík (Pastucha), Struhár, Rataj (Chalupka), Tomka, Martiník, Paško, Kaličák, Gregor, Macko.
V obojstranne útočnom stretnutí začali lepšie domáci a po ruke hosťujúceho Baláža kopali už v 9. min pokutový kop, Paško však netrafil bránku. Prvú vážnejšiu akciu založili hostia až v 30. min, keď sa Drnčík ocitol sám pred Kalankom, ale ten jeho strelu vyrazil. Svoju prvú šancu Tomka ešte nevyužil, ale v 33. min po centri Macka dal z 5 m vedúci gól. V 38. min mal veľkú šancu opäť hosťujúci Drnčík, ale netrafil prázdnu bránku. Úvod II. polčasu domáci zaspali, keď v priebehu dvoch minút dvakrát inkasovali. Najprv po faule na Drnčíka vyrovnal z pokutového kopu Kubolek a vzápätí Trafil zblízka Schelling. V 60. min prudko vypálil Macko, ale brankár jeho strelu vyrazil, úspešnejší bol o minútu hosťujúci Baláž, ktorý trafil sieť. V 68. min po rohu Kaličáka trafil Tomka žrď, k odrazenej lopte sa dostal Struhár, obrana hostí ho faulovala a Chalupka z penalty znížil. V 77. min sa rýchly Drnčík rútil sám na Kalanku, ale ten jeho šancu zneškodnil

9. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  10. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?

Tréner Mosnár: Proti Žiline musíme ísť na sto percent

V piatom zápase sezóny stratil Martin prvé body. Aktuálne našich najviac tlačí topánka na pozícii obrancov. V piatok na Turčanov čaká derby proti Žiline.

Spišská Nová Ves nám pripravila prvú prehru v sezóne.

Ocenili kroniku mesta Martin, je vzorom aj pre iné mestá

V kronike by mali byť podľa kronikárky mesta Martin Kataríny Tomášovej zaznamenané všetky významné momenty v živote mesta.

Kronilu mesta Martin vedie Katarína Tomášová.

Vzdelávať namiesto zaúčať

Spoločnosť VIENA INTERNATIONAL s.r.o. sa pokúsila rozbehnúť odvážny projekt.

Školiace stredisko spoločnosti VIENA INTERNATIONAL s.r.o.

Samo Hlavaj môže skompletizovať šampionátový hetrik

Slovenská reprezentačná dvadsiatka sa na juniorský svetový šampionát bude pripravovať v izolovanom kempe vo Zvolene. Pozvánku dostal i brankár Samuel Hlavaj.

Zverenci Róberta Petrovického odštartujú prípravu na šampionát počas posledného novembrového dňa.