Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky
IV. LIGA - SEVER

Prehra najviac bolela Valčanov

Minulý týždeň dal definitívnu odpoveď všetkým, ktorí ešte rátali s možnosťou, že sa od budúceho ročníka súťaže bude štvrtá liga rozširovať. Ako píšeme na inom mieste novín, s konečnou platnosťou počet účastníkov štvrtej ligy zostáva nezmenený – na čísle š

trnásť. Čo to vlastne pre Turčanov znamená? Zostupovú definitívu Diviak a veľkú neistotu Valčanov. O to viac ich mrzí to, čo sa im prihodilo v Dolnom Kubíne. Na trávniku síce zvíťazili, ale urobili administratívnu hrúbku, ktorá ich stála body aj tresty. Nemôžeme sa ubrániť dojmu, že boli oveľa prísnejšie, ako sa čakalo. Veď Marguš, ktorý za to, že nebol na súpiske na zápas ani nemohol, dostal dištanc na štyri stretnutia. Skoro taký vysoký, akoby inzultoval rozhodcu!? Práve tie tri body Valčanom chýbajú. Preto bol pre nich súboj s Tvrdošínom mimoriadne dôležitý. No a keď sa to sype, tak poriadne. Na dôležitý zápas nastúpili Valčania nekompletní. Domáci sa síce snažili, bojovali, ale šťastena sa od nich odvrátila. V tomto kole prehrali všetky turčianske mužstvá, ale prehra musela najviac bolieť práve Valčanov. Trebostovo už nemalo v Nižnej čo stratiť, lebo už dávnejšie si zabezpečilo istotu. V polčase hostia viedli a hodinu strpčovali domácim život. Zápas sa začal lámať v 65. min, keď rozhodca síce potrestal faul na Ľ. Lukášika, ale nepotrestal úder domáceho hráča do jeho brata Juraja, ktorý vzápätí odplácal. No, a za to videl červenú kartu. Útok domáceho hráča zostal nepotrestaný. Ale to nebolo všetko, lebo neskôr rozhodca nepotrestal faul na Ľ. Lukášika v pokutovom území, keď ho v čistej šanci stiahol brankár (mal dosťať červenú kartu a hostia mali mať výhodu pokutového kopu). Čo z toho, že to v závere kompenzoval a daroval im pokutový kop, keď už bolo rozhodnuté.
Beznadejne poslední Diviačania chceli v Liskovej potvrdiť, že sa predsa dostali z krízy, ale ich situácia nebola jednoduchá, pretože domáci si nemohli dovoliť žiadny luxus. A tak prekvapenie sa nakoniec nekonalo. Dynamo zaplatilo na Liptove daň za slabšiu koncentráciu v nadstavenom čase.
Ostatné výsledky: Námestovo – Krásno 2:2 (0:1), Bánová – Dolný Kubín 2:2 (2:2), Liptovský Hrádok – Stráňavy 0:1 (0:0), Bešeňová – Rudinská 2:0 (1:0).
Valča – Tvrdošín 2:3 (0:2)
Góly: Horváth 2, resp. Novák 2 a Kurčinka. Zostava Valče: Krupa – Líška, Bobček, Romančík, J. Žilla, Vítek, Pravňan, Kováč, Barčin, Horváth, Lúčan.
Tréner Pavol Čierny mal pred zápasom hlavu plnú starostí. Nielenže mu chýbali potrestaní Šeri, Kalnický a Marguš, ale aj zranený Zelenec, ale aby mohol skopletizovať zostavu, museli nastúpiť nedoliečení Lúčan a J. Žilla. Domáci sa od prvých minút pustili do súpera, mali prevahu, ale z viacerých šancí sa nič neujalo. V 5. min, po kombinácii s Lúčanom, minul bránku hostí Horváth. Zanedlho Kováč nezužitkoval Vítekov center a po ňom zasa Horváthovu strelu chytil veľmi dobrý brankár hostí. Hneď z protiútoku sa prakticky prvýkrát dostali do pokutového územia domácich hostia a zblízka dali svoj vedúci gól. Po ňom pokračoval domáci tlak, ale Vítekova strela neskončila za chrbtom brankára. V 44. min hostia hlavičkou do šibenice pridali druhý gól. Domácich gól do šatne, našťastie, nedeprimoval a hneď na začiatku druhého polčasu Horváth hlavičkou znížil. Tlak domáceho celku pokračoval, ale šance sa rodili čoraz ťažšie. Hostia v druhom polčase ťažili najmä zo štandardných situácii, pričom brankár Krupa sa vyznamenal najmä pri samostatnom nájazde útočníka hostí. V 75. min sa domáci predsa dočkali. Po rohovom kope sa strelou zblízka presadil opäť Horváth. Valčania sa ale nemienili s remízovým stavom uspokojiť, naďalej sa snažili dobíjať bránku hostí, ale Vítek a po ňom ani Lúčan, ktorý sa dostal do úniku, neprekonali brankára. Dve minúty pred koncom sa od domácich úplne odklonilo šťastie a to, naopak, pohladilo hostí. Prízemnou strelou dali víťazný gól.
Nižná – Trebostovo 5:2 (0:1)
Góly: Brčák 3, J. Žák a Mores, resp. Ruttkay a R.Lukášik (pok. kop). Zostava Trebostova: Jadroň – Smutný, Lonc, Bízik, Ľ. Thomka, Mackura, Ľ. Lukášik, Porubčanský, J. Lukášik, Ruttkay, R. Lukášik.
Hostia necestovali na Oravu s malou dušičkou. Napriek tomu naordinovali taktiku, v ktorej kládli dôraz na obranné činnosti. Domáci od prvých minút mali hru pod kontrolu, vypracovali si tlak, ale obrana hostí na čele s brankárom im v prvom polčase nedovolila skórovať. Navyše, domáci boli v koncovke dosť zbrklí. Hostia sa nespoliehali iba na obranu, podnikali rýchle protiútoky a domáci mali rovnako šťastie, keď šance nepremenili R. Lukášik a Mackura. V 36. min hosťom predsa len vyšla jedna rýchla kontra a po centri Richarda Lukášika, ktorý brankár domácich vyrazil, dal Ruttkay vedúci gól hostí. Po zmene strán Trebostovo odolávalo domácemu tlaku až do 60. min, keď strela hráča Nižnej zo šestnástky prešla popod telo brankára Jadroňa za jeho chrbát. Vzápätí brankár hostí zaváhal pri centri domáceho hráča a Nižnej sa podaril dokonalý obrat. Trebostovčania tiež neboli bez šancí, ale Mackura, Smutný a R. Lukášik nemierili presne. Ďalší priebeh stretnutia ovplyvnilo, keď za odplácanie uvidel J. Lukášik červenú kartu. Domáci potom, aj zásluhou nepresných verdiktov rozhodcu, zvýšili svoje vedenie a hostia už len korigovali výsledok zápasu z pokutového kopu, ktorý premenil R. Lukášik.
Lisková – Diviaky 5:1 (2:0)
Góly: Švárny 2, Juráš (pok. kop), Frigmanský a vlastný (P. Koleno), resp. Lustig. Zostava Diviak: Fecko – Déri, Vríčan, Lvončík (Lustig), J. Koleno, Turčány (Klein), R. Štrba, P. Koleno, Kališ, M. Štrba, Vereš.
Hostia so štyrmi dorastencami, bez viacerých hráčov v základnej zostave, utrpeli krutú prehru. Nehrali tak zle, ako napovedá výsledok. Dokonca, v prvom polčase boli domácim viac ako vyrovnaným súperom. Žiaľ, kým Vereš dvakrát v dobrých pozíciách nemieril presne, útočníci Liskovej dvakrát napli sieť bránky Dynama. V 20. min sa ujali vedenia a o päť minút neskôr z pokutového kopu pridali druhý gól. Po zmene strán chceli hostia pokračovať v aktívnej hre. Poriadne ich však pribrzdil tretí gól v ich sieti, ktorý bol vlastencom, keď loptu nešťastne za chrbát brankára Fecka usmernil P. Koleno. V 75. min, po akcii Romana Štrbu a jeho centri, Lustig nebojácne hlavou znížil a naznačil, že hráči Dynama chcú zabojovať o dobrý výsledok. Lenže dobrý dojem si trochu pokazili v závere zápasu, keď v nadstavenom čase, za dve minúty, inkasovali dva góly. Každopádne, prehra rozdielom štyroch gólov bola pre Diviačanov až príliš krutá a nezodpovedala priebehu stretnutia.

7. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
  8. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  9. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  10. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  10. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 5 855

Adventný veniec v Turanoch. Prvá sviečka už svieti.
Utečenci zo Sýrie sa po vystúpení z kamióna ocitli v Hornej Štubni

Zmeny sa dejú najmä v útoku

Vedenie martinského hokejového klubu však plánuje doplniť káder aj o defenzívnych hráčov.

Rastislav Špirko posilnil martinský prvoligový tím.
#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.