Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky
II. ČASŤ

Výsledky 44. ročníka Turčianskych hier mládeže

V minulom čísle NŽT sme v prvej časti bilancie 44. ročníka THM uverejnili výsledky atletických súťaží a turnajov v basketbale. Dnes sú na rade ďalšie športy turčianskych hier – volejbal a hádzaná.


VOLEJBAL
Súťaže pod vysokou sieťou celé desaťročia priťahujú vyznavačov tejto loptovej hry aj na Turčianskych hrách. V tomto poslednom ročníku bojovalo o medaily až 21 družstiev chlapcov a dievčat, čo znamenalo rekordnú účasť. Odohralo sa až 35 stretnutí a na palubovkách telocviční svoje umenie predviedlo viac než 200 volejbalových nadšencov. Po dlhých, predlhých rokoch účastníkmi turnaja boli opäť aj chlapci a dievčatá z Turčianskych Teplíc.
Dievčatá
Turnaj v súťaži žiačok bol hotovým maratónom. Trval viac ako osem hodín a hralo sa v ňom až 19 zápasov. Zúčastnilo sa ho rekordných 13 družstiev a to i napriek tomu, že v ňom chýbali dve z vlaňajšieho ročníka - ZŠ Jahodnícka a ZŠ Priehradná. Naopak, turnaja sa zúčastnili až 4 družstvá, ktorých súpisky po minulé ročníky na Turčianskych hrách chýbali (ZŠ Mudroňova, ZŠ Školská - Turčianske Teplice, ZŠ Tomášikova a Gymnázium Lettricha). Ani jeden z nováčikov súťaže však veľa vody nenamútil a nenarobil favorizovaným súperom príliš veľa starostí. Po roku sa z víťazstva opäť tešili dievčatá zo Sučian, ktoré zvládajú volejbalovú abecedu pod taktovkou volejbalového nadšenca Aďky Vrabcovej. V opakovanom finále spred roka opäť nedali šancu zverenkyniam učiteľa Miroslava Révaya zo ZŠ Gorkého a celým turnajom prešli bez straty jediného setu!
Nemenej radosti po svojom záverečnom zápase na Jahodníckej palubovke zažívali dievčatá zo ZŠ Hurbanova, ktoré v boji o bronz prekvapujúco zdolali družstvo ZŠ Antona Bernoláka. Bolo to zásluhou najmä prvotriedneho a obetavého výkonu ich kapitánky - Michaely Bučkovej, ktorú vyhlásili za najlepšiu hráčku celého turnaja.
Výsledky - skupina A: ZŠ Vrútky, M.R. Štefánika - ZŠ A. Dubčeka 0:2, ZŠ Sučany - ZŠ Vrútky, M.R. Štefánika 2:0, ZŠ A. Dubčeka - ZŠ Sučany 0:2, skupina B: ZŠ Turč. Teplice - ZŠ Dolinského 0:2, ZŠ Gorkého - ZŠ Turč. Teplice 2:0, ZŠ Dolinského - ZŠ Gorkého 0:2, skupina C: ZŠ Tomášikova - ZŠ Hurbanova 0:2, ZŠ Východná - ZŠ Tomášikova 2:0, ZŠ Hurbanova - ZŠ Východná 2:0, skupina D: ZŠ Bernoláka - ZŠ Mudroňova 1:1, ZŠ Čapajevova - Gymnázium Lettricha 2:0, ZŠ Mudroňova - Gymnázium Lettricha 2:0,
ZŠ Bernoláka - ZŠ Čapajevova 2:0, ZŠ Čapajevova - ZŠ Mudroňova 2:0,
Gymnázium Lettricha - ZŠ Bernoláka 0:2. Semifinále: ZŠ Sučany - ZŠ Hurbanova 2:0, ZŠ Bernoláka - ZŠ Gorkého 0:2. Stretnutia o umiestnenie - o 3.miesto: ZŠ Hurbanova - ZŠ Bernoláka 2:0, finále: ZŠ Sučany - ZŠ Gorkého 2:0.
Konečné poradie: 1. ZŠ Sučany, 2. ZŠ Martin, Gorkého ul., 3. ZŠ Martin, Hurbanova ul., 4. ZŠ Martin, Ul. A. Bernoláka.
Chlapci
Až nezvyčajne vysoký počet družstiev (8) absolvoval volejbalový turnaj Turčianskej olympiády. Vlaňajší víťaz ZŠ Tomášikova skončil až na poslednom mieste, ale rozhodne nesklamal. Z vlaňajšieho víťazného družstva nezostal totiž ani kameň na kameni a školu na podujatí reprezentovali začínajúce malé nádeje tamojšieho športového strediska. Veľkou neznámou pre súperov bolo aj mužstvo ZŠ Turany. Kedy naposledy hrali Turanci na THM, na to si nespomínajú ani ozajstní pamätníci. Prišli zbierať cenné skúsenosti a víťazstvo na záver so ZŠ Tomášikova im prinieslo konečné 7.miesto.
Na bohatú a veľmi úspešnú tradíciu žiackeho volejbalu na Turčianskych hrách nadviazali žiaci trénera a učiteľa J. Budiského. Strieborní Tepličania boli najväčším prekvapením turnaja. Dostali sa až do finále, v ktorom podľahli víťazom - družstvu Gymnázia Jozefa Lettricha. Tí svojím výkonom nenechali nikoho na pochybách, že volejbalové zlato z tohtoročných turčianok je v tých správnych rukách. Veď v celom turnaji nenašli premožiteľa a navyše stratili iba jeden, jediný set. Úporný boj o bronz zviedli medzi sebou mužstvá ZŠ Mudroňova a ZŠ Dolinského. Záver dramatického zápasu lepšie nakoniec zvládli zverenci Ladislava Fuzeka a obsadili tretie miesto.
Výsledky - skupina A: ZŠ Tomášikova - ZŠ Gorkého 0:2, ZŠ Turč. Teplice - ZŠ Mudroňova 1:1, ZŠ Gorkého - ZŠ Mudroňova 1:1, ZŠ Tomášikova - ZŠ Turč. Teplice 0:2, ZŠ Turč. Teplice - ZŠ Gorkého 2:0, ZŠ Mudroňova - ZŠ Tomášikova 2:0. Poradie v skupine: 1. ZŠ Turč. Teplice, 2. ZŠ Mudroňova, 3. ZŠ Gorkého, 4. ZŠ Tomášikova. Skupina B: Gymnázium Lettricha - ZŠ Turany 2:0, ZŠ Dolinského - ZŠ Dubčeka 1:1, ZŠ Turany - ZŠ Dubčeka 1:1, Gymnázium Lettricha - ZŠ Dolinského 1:1, ZŠ Dolinského - ZŠ Turany 2:0, ZŠ Dubčeka - Gymnázium Lettricha 0:2. Poradie v skupine: 1. Gymnázium Lettricha, 2. ZŠ Dolinského, 3. ZŠ Dubčeka, 4. ZŠ Turany. Stretnutia o umiestnenie - o 7. miesto: ZŠ Tomášikova - ZŠ Turany 1 : 2, o 5. miesto: ZŠ Gorkého - ZŠ Dubčeka 2:0, o 3. miesto: ZŠ Mudroňova - ZŠ Dolinského 1:2, finále: Gymnázium Lettricha - ZŠ Turč. Teplice 2:0.
Konečné poradie: 1. Gymnázium J. Lettricha Martin, 2. ZŠ Turčianske Teplice, Školská ul., 3. ZŠ Martin-Priekopa, Ul. J. V. Dolinského, 4. ZŠ Martin, Mudroňova ul., 5. ZŠ Martin, Gorkého ul., 6. ZŠ A. Dubčeka Martin, 7. ZŠ Turany, 8. ZŠ Martin, Tomášikova ul.
Poradie škôl vo volejbale podľa zisku medailí (zlato-striebro-bronz):
1. - 2. Gymnázium J. Lettricha Martin (1-0-0) a ZŠ Sučany (1-0-0), 3. - 4. ZŠ Turčianske Teplice (0-1-0) a ZŠ Martin, Gorkého ul. (0-1-0), 5. - 6. ZŠ Martin-Priekopa, Ul. J.V. Dolinského (0-0-1) a ZŠ Martin, Hurbanova ul. (0-0-1).
HÁDZANÁ
Prsty jednej ruky by bohato stačili na zrátanie základných škôl v Martine a Vrútkach, ktoré majú ešte stále vhodné podmienky pre rozvoj loptovej hry, ktorá mala v oboch mestách dolného Turca v nedávnej minulosti množstvo svojich verných priaznivcov a bola ich športovou ozdobou. Rovnako tomu bolo i v žiackych kategóriách. Kde sú tie časy, keď hádzanári ZŠ Tomášikova sa mohli pýšiť titulom majstra Československa a Slovenska a z „dielní“ telocvikárskych majstrov Ďuričku, Temera, či Tomku vyrastali budúce hviezdy martinskej hádzanej. Neutešená a z roka na rok sa zhoršujúca situácia sa verne a neúprosne premieta aj do štatistiky Turčianskych hier. V tomto poslednom ročníku opäť „padol„ smutný rekord v účasti škôl. Iba 8 zapojených škôl v oboch žiackych kategóriách - to bohatá história tohto športu na THM ešte nezaznamenala!
Dievčatá
Tohtoročný hádzanársky turnaj žiačok sa zapíše do histórie Turčianskych hier mládeže. Dôvody sú najmenej dva. Ten prvý je smutný - turnaja sa zúčastnili žiačky iba z troch základných škôl, ten druhý radostný pre Jahodníčanky - titul sa viac ako po dvadsiatich piatich rokoch vracia späť na pôdu ich školy. Zaslúžili sa o to zverenkyne Miriam Balážovej - žiačky novovzniknutej športovej triedy so zameraním na hádzanú. Prelomili tak mnohoročnú hegemóniu vrútockej dievčenskej hádzanej, reprezentovanej najmä žiačkami ZŠ Čachovský rad. Zvíťazili vo všetkých troch zápasoch a víťazky z posledných dvoch ročníkov THM - žiačky ZŠ Dolinského odsunuli na druhé miesto. A hoci to znie čudne, 3. miesto pre Čachovský rad je v bohatej histórii účinkovania tejto školy jedno z najhorších .
Výsledky: ZŠ Vrútky, Čach. rad - ZŠ Jahodnícka A 3:4, ZŠ Dolinského - ZŠ Jahodnícka B 10:1, 3. ZŠ Vrútky Čach. rad - ZŠ Dolinského 0:6, ZŠ Jahodnícka A - ZŠ Jahodnícka B 14:0, ZŠ Jahodnícka A - ZŠ Dolinského 7:3, ZŠ Jahodnícka B - ZŠ Čachovský rad 0:5.
Konečné poradie: 1. ZŠ Martin, Jahodnícka ul. A, 2. ZŠ Martin-Priekopa, Dolinského ul., 3. ZŠ Vrútky, Čachovský rad, 4. ZŠ Martin, Jahodnícka ul. B.
Chlapci
Na chlapcov zo ZŠ Východná nebudú ich súperi radi spomínať. A niet sa ani čo čudovať. Všetkých štyroch nielenže porazili, ale navyše im uštedrili aj poriadny výprask. Boli naozaj o triedu lepší a impozantným skóre 50:9
po roku znovu obhájili titul. Stali sa najúspešnejšou školou v hádzanej na Turčianskych hrách v posledných desiatich rokoch. Po dlhej pauze ziskom striebornej medaily nadviazali na úspechy svojich predchodcov žiaci zo ZŠ Čapajevova, kde táto loptová hra mala dlhoročnú tradíciu. Pre žiakov vrútockej ZŠ Štefánika po vlaňajšom poslednom šiestom mieste zisk bronzovej medaily bol určite veľkým úspechom. Naopak, Košťancom chýbal k zisku tretieho miesta jediný gól a možno ich to bude nejaký čas aj mrzieť... Chlapci z Jahodník boli v tomto turnaji nováčikom. Body síce nenazbierali tento rok žiadne, o to viac určite skúseností!

Skryť Vypnúť reklamu

Výsledky: ZŠ Východná - ZŠ Vrútky, M.R. Štefánika 14:2, ZŠ Košťany - ZŠ Východná 1:14, ZŠ Východná - ZŠ Čapajevova 9:2, ZŠ Jahodnícka - ZŠ Vrútky, M.R. Štefánika 4:12, ZŠ Jahodnícka - ZŠ Košťany 4:13, ZŠ Čapajevova - ZŠ Jahodnícka 10:5, ZŠ Štefánika - ZŠ Košťany 3:3, ZŠ Vrútky, M.R. Štefánika - ZŠ Čapajevova 7:7, ZŠ Košťany - ZŠ Čapajevova 2:5, ZŠ Východná - ZŠ Jahodnícka 13:4.
Konečné poradie: 1. ZŠ Martin, Východná ul., 2. ZŠ Martin, Čapajevova ul., 3. ZŠ Vrútky, Ul. M.R. Štefánika, 4. ZŠ Košťany, 5. ZŠ Martin, Jahodnícka ul.
Poradie škôl v hádzanej podľa zisku medailí (zlato-striebro-bronz):
1. - 2. ZŠ Martin, Východná ul. (1-0-0) a ZŠ ZŠ Martin, Jahodnícka ul. (1-0-0), 3. - 4. ZŠ Martin, Čapajevova ul. (0-1-0) a ZŠ Martin-Priekopa, Ul. J.V. Dolinského (0-1-0), 5. - 6. ZŠ Vrútky, Ul. M.R. Štefánika (0-0-1) a ZŠ Vrútky, Čachovský rad (0-0-1).

Skryť Vypnúť reklamu


CELKOVÁ BILANCIA Poradie škôl v loptových športoch podľa zisku medailí (zlato-striebro-bronz): 1. Gymnázium J. Lettricha Martin (2-1-0), ZŠ Martin, Východná ul. (2-0-0), 3. - 4. ZŠ Sučany (1-0-0), a ZŠ Martin, Jahodnícka ul. (1-0-0), 5. ZŠ Martin, Ul. J.V. Dolinského (0-1-2), 6. - 9. ZŠ Martin, Tomášikova ul. (0-1-0), ZŠ Turčianske Teplice, Školská ul. (0-1-0), ZŠ Martin, Gorkého ul. (0-1-0), ZŠ Martin, Čapajevova ul. (0-1-0), 10. - 13. ZŠ Martin, Mudroňova ul. (0-0-1), ZŠ Martin, Hurbanova ul. (0-0-1), ZŠ Vrútky, Ul. M.R. Štefánika (0-0-1) a ZŠ Vrútky, Čachovský rad (0-0-1). Celkové poradie škôl podľa zisku medailí na 44. ročníku Turčianskych hier mládeže 2004: 1. ZŠ Martin, Východná ul. (8-2-1), 2. ZŠ Martin, Gorkého ul.(3-6-1), 3. ZŠ Vrútky, Čachovský rad (3-4-4) a Gymnázium Jozefa Lettricha Martin (3-3-4), 5. ZŠ Turany (3-4-1), 5. ZŠ Martin, Hurbanova ul. (2-1-4), 6. ZŠ Martin-Priekopa, Priehradná ul. (2-0-2), 8. ZŠ Sučany (2-0-0), 9. ZŠ Turčianske Teplice, Školská ul. (1-3-2), 10. ZŠ Košťany (1-2-1), 11. ZŠ Martin, Mudroňova ul. (1-1-4), 12. ZŠ Kláštor pod Znievom (1-1-2) a ZŠ Martin-Priekopa, Ul. J. V. Dolinského (1-1-2), 14. ZŠ Benice (1-1-1), 15. ZŠ Vrútky, Ul. M. R. Štefánika (1-0-2), 16. ZŠ Martin, Jahodnícka ul. (1-0-0), 17. ZŠ Martin, Ul. A. Bernoláka (0-1-0), ZŠ A. Dubčeka Martin (0-1-0), ZŠ Martin, Tomášikova ul. (0-1-0) a ZŠ Martin, Čapajevova ul. (0-1-0), 21. ZŠ Martin, Ul. mládeže (0-0-1).

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 5. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
 6. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
 7. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
 8. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 9. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 10. Pomáhajte čítaním
 1. Využite dovoz tovaru do 24 hodín a zadarmo
 2. Dopad krízy na firmu zmierni strednodobý prenájom vozidla
 3. V Košickom kraji máme more aj neviditeľnú izbu: Objavte ich!
 4. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
 5. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
 6. Neodkladajte pre koronavírus vyšetrenie svojich očí
 7. BILLA podáva v kritickom období pomocnú ruku ľuďom z kultúry
 8. Vynovená predajňa v Smrdákoch
 9. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 10. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 32 924
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 24 026
 3. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo 21 463
 4. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 17 016
 5. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 14 434
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 534
 7. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 661
 8. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 10 651
 9. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 543
 10. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 10 039
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Slnečnica v oblakoch

Seniorovi z Koštian nad Turcom sa podaril pestovateľský úspech.

Vysoká slnečnica teší okoloidúcich.

Fomat musel stopnúť aj tréningy

Treťoligový tím Fomatu minulý týždeň pokračoval v tréningovom procese, no musel ho prerušiť. Kormidelník Pavol Šuhaj nepredpokladá, že tento rok ešte jeho tím nastúpi na súťažný zápas.

Marko Repáň je zatiaľ najlepším strelcom tímu.

Vidieckou ženou roka je aj starostka zo Žabokriek

Ženy netreba brať ako samozrejmosť. Sú inšpiratívne a robia život na vidieku lepším. I to je hlavná myšlienka súťaže Vidiecka žena roka. Jednou zo štyroch ocenených je aj Zuzana Valocká, starostka Žabokriek.

Zuzana Valocká je Vidieckou ženou roka v kategórii politička.

Zoznam odberných miest v Turčianskych Tepliciach

Testovanie sa uskutoční na odberných miestach v lokalitách, na ktoré sú obyvatelia mesta zvyknutí pri konaní volieb.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Zomrel majiteľ známej nitrianskej firmy Turancar

Viliam Turan mal 66 rokov. Podnikať začal krátko po nežnej revolúcii.

Celoplošné testovanie v Nových Zámkoch a Šuranoch: ZOZNAM odberných miest

Testovať sa bude aj v kine či športovej hale. Fungovať bude aj pojazdné odberné miesto.

Banská Bystrica zverejnila zoznam odberných miest ( + Zoznam)

Mesto sa pripravuje na celoplošné testovanie obyvateľov, sú známe odberné miesta. Bude ich 68.

Už ste čítali?