Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky
II. ČASŤ

Výsledky 44. ročníka Turčianskych hier mládeže

V minulom čísle NŽT sme v prvej časti bilancie 44. ročníka THM uverejnili výsledky atletických súťaží a turnajov v basketbale. Dnes sú na rade ďalšie športy turčianskych hier – volejbal a hádzaná.


VOLEJBAL
Súťaže pod vysokou sieťou celé desaťročia priťahujú vyznavačov tejto loptovej hry aj na Turčianskych hrách. V tomto poslednom ročníku bojovalo o medaily až 21 družstiev chlapcov a dievčat, čo znamenalo rekordnú účasť. Odohralo sa až 35 stretnutí a na palubovkách telocviční svoje umenie predviedlo viac než 200 volejbalových nadšencov. Po dlhých, predlhých rokoch účastníkmi turnaja boli opäť aj chlapci a dievčatá z Turčianskych Teplíc.
Dievčatá
Turnaj v súťaži žiačok bol hotovým maratónom. Trval viac ako osem hodín a hralo sa v ňom až 19 zápasov. Zúčastnilo sa ho rekordných 13 družstiev a to i napriek tomu, že v ňom chýbali dve z vlaňajšieho ročníka - ZŠ Jahodnícka a ZŠ Priehradná. Naopak, turnaja sa zúčastnili až 4 družstvá, ktorých súpisky po minulé ročníky na Turčianskych hrách chýbali (ZŠ Mudroňova, ZŠ Školská - Turčianske Teplice, ZŠ Tomášikova a Gymnázium Lettricha). Ani jeden z nováčikov súťaže však veľa vody nenamútil a nenarobil favorizovaným súperom príliš veľa starostí. Po roku sa z víťazstva opäť tešili dievčatá zo Sučian, ktoré zvládajú volejbalovú abecedu pod taktovkou volejbalového nadšenca Aďky Vrabcovej. V opakovanom finále spred roka opäť nedali šancu zverenkyniam učiteľa Miroslava Révaya zo ZŠ Gorkého a celým turnajom prešli bez straty jediného setu!
Nemenej radosti po svojom záverečnom zápase na Jahodníckej palubovke zažívali dievčatá zo ZŠ Hurbanova, ktoré v boji o bronz prekvapujúco zdolali družstvo ZŠ Antona Bernoláka. Bolo to zásluhou najmä prvotriedneho a obetavého výkonu ich kapitánky - Michaely Bučkovej, ktorú vyhlásili za najlepšiu hráčku celého turnaja.
Výsledky - skupina A: ZŠ Vrútky, M.R. Štefánika - ZŠ A. Dubčeka 0:2, ZŠ Sučany - ZŠ Vrútky, M.R. Štefánika 2:0, ZŠ A. Dubčeka - ZŠ Sučany 0:2, skupina B: ZŠ Turč. Teplice - ZŠ Dolinského 0:2, ZŠ Gorkého - ZŠ Turč. Teplice 2:0, ZŠ Dolinského - ZŠ Gorkého 0:2, skupina C: ZŠ Tomášikova - ZŠ Hurbanova 0:2, ZŠ Východná - ZŠ Tomášikova 2:0, ZŠ Hurbanova - ZŠ Východná 2:0, skupina D: ZŠ Bernoláka - ZŠ Mudroňova 1:1, ZŠ Čapajevova - Gymnázium Lettricha 2:0, ZŠ Mudroňova - Gymnázium Lettricha 2:0,
ZŠ Bernoláka - ZŠ Čapajevova 2:0, ZŠ Čapajevova - ZŠ Mudroňova 2:0,
Gymnázium Lettricha - ZŠ Bernoláka 0:2. Semifinále: ZŠ Sučany - ZŠ Hurbanova 2:0, ZŠ Bernoláka - ZŠ Gorkého 0:2. Stretnutia o umiestnenie - o 3.miesto: ZŠ Hurbanova - ZŠ Bernoláka 2:0, finále: ZŠ Sučany - ZŠ Gorkého 2:0.
Konečné poradie: 1. ZŠ Sučany, 2. ZŠ Martin, Gorkého ul., 3. ZŠ Martin, Hurbanova ul., 4. ZŠ Martin, Ul. A. Bernoláka.
Chlapci
Až nezvyčajne vysoký počet družstiev (8) absolvoval volejbalový turnaj Turčianskej olympiády. Vlaňajší víťaz ZŠ Tomášikova skončil až na poslednom mieste, ale rozhodne nesklamal. Z vlaňajšieho víťazného družstva nezostal totiž ani kameň na kameni a školu na podujatí reprezentovali začínajúce malé nádeje tamojšieho športového strediska. Veľkou neznámou pre súperov bolo aj mužstvo ZŠ Turany. Kedy naposledy hrali Turanci na THM, na to si nespomínajú ani ozajstní pamätníci. Prišli zbierať cenné skúsenosti a víťazstvo na záver so ZŠ Tomášikova im prinieslo konečné 7.miesto.
Na bohatú a veľmi úspešnú tradíciu žiackeho volejbalu na Turčianskych hrách nadviazali žiaci trénera a učiteľa J. Budiského. Strieborní Tepličania boli najväčším prekvapením turnaja. Dostali sa až do finále, v ktorom podľahli víťazom - družstvu Gymnázia Jozefa Lettricha. Tí svojím výkonom nenechali nikoho na pochybách, že volejbalové zlato z tohtoročných turčianok je v tých správnych rukách. Veď v celom turnaji nenašli premožiteľa a navyše stratili iba jeden, jediný set. Úporný boj o bronz zviedli medzi sebou mužstvá ZŠ Mudroňova a ZŠ Dolinského. Záver dramatického zápasu lepšie nakoniec zvládli zverenci Ladislava Fuzeka a obsadili tretie miesto.
Výsledky - skupina A: ZŠ Tomášikova - ZŠ Gorkého 0:2, ZŠ Turč. Teplice - ZŠ Mudroňova 1:1, ZŠ Gorkého - ZŠ Mudroňova 1:1, ZŠ Tomášikova - ZŠ Turč. Teplice 0:2, ZŠ Turč. Teplice - ZŠ Gorkého 2:0, ZŠ Mudroňova - ZŠ Tomášikova 2:0. Poradie v skupine: 1. ZŠ Turč. Teplice, 2. ZŠ Mudroňova, 3. ZŠ Gorkého, 4. ZŠ Tomášikova. Skupina B: Gymnázium Lettricha - ZŠ Turany 2:0, ZŠ Dolinského - ZŠ Dubčeka 1:1, ZŠ Turany - ZŠ Dubčeka 1:1, Gymnázium Lettricha - ZŠ Dolinského 1:1, ZŠ Dolinského - ZŠ Turany 2:0, ZŠ Dubčeka - Gymnázium Lettricha 0:2. Poradie v skupine: 1. Gymnázium Lettricha, 2. ZŠ Dolinského, 3. ZŠ Dubčeka, 4. ZŠ Turany. Stretnutia o umiestnenie - o 7. miesto: ZŠ Tomášikova - ZŠ Turany 1 : 2, o 5. miesto: ZŠ Gorkého - ZŠ Dubčeka 2:0, o 3. miesto: ZŠ Mudroňova - ZŠ Dolinského 1:2, finále: Gymnázium Lettricha - ZŠ Turč. Teplice 2:0.
Konečné poradie: 1. Gymnázium J. Lettricha Martin, 2. ZŠ Turčianske Teplice, Školská ul., 3. ZŠ Martin-Priekopa, Ul. J. V. Dolinského, 4. ZŠ Martin, Mudroňova ul., 5. ZŠ Martin, Gorkého ul., 6. ZŠ A. Dubčeka Martin, 7. ZŠ Turany, 8. ZŠ Martin, Tomášikova ul.
Poradie škôl vo volejbale podľa zisku medailí (zlato-striebro-bronz):
1. - 2. Gymnázium J. Lettricha Martin (1-0-0) a ZŠ Sučany (1-0-0), 3. - 4. ZŠ Turčianske Teplice (0-1-0) a ZŠ Martin, Gorkého ul. (0-1-0), 5. - 6. ZŠ Martin-Priekopa, Ul. J.V. Dolinského (0-0-1) a ZŠ Martin, Hurbanova ul. (0-0-1).
HÁDZANÁ
Prsty jednej ruky by bohato stačili na zrátanie základných škôl v Martine a Vrútkach, ktoré majú ešte stále vhodné podmienky pre rozvoj loptovej hry, ktorá mala v oboch mestách dolného Turca v nedávnej minulosti množstvo svojich verných priaznivcov a bola ich športovou ozdobou. Rovnako tomu bolo i v žiackych kategóriách. Kde sú tie časy, keď hádzanári ZŠ Tomášikova sa mohli pýšiť titulom majstra Československa a Slovenska a z „dielní“ telocvikárskych majstrov Ďuričku, Temera, či Tomku vyrastali budúce hviezdy martinskej hádzanej. Neutešená a z roka na rok sa zhoršujúca situácia sa verne a neúprosne premieta aj do štatistiky Turčianskych hier. V tomto poslednom ročníku opäť „padol„ smutný rekord v účasti škôl. Iba 8 zapojených škôl v oboch žiackych kategóriách - to bohatá história tohto športu na THM ešte nezaznamenala!
Dievčatá
Tohtoročný hádzanársky turnaj žiačok sa zapíše do histórie Turčianskych hier mládeže. Dôvody sú najmenej dva. Ten prvý je smutný - turnaja sa zúčastnili žiačky iba z troch základných škôl, ten druhý radostný pre Jahodníčanky - titul sa viac ako po dvadsiatich piatich rokoch vracia späť na pôdu ich školy. Zaslúžili sa o to zverenkyne Miriam Balážovej - žiačky novovzniknutej športovej triedy so zameraním na hádzanú. Prelomili tak mnohoročnú hegemóniu vrútockej dievčenskej hádzanej, reprezentovanej najmä žiačkami ZŠ Čachovský rad. Zvíťazili vo všetkých troch zápasoch a víťazky z posledných dvoch ročníkov THM - žiačky ZŠ Dolinského odsunuli na druhé miesto. A hoci to znie čudne, 3. miesto pre Čachovský rad je v bohatej histórii účinkovania tejto školy jedno z najhorších .
Výsledky: ZŠ Vrútky, Čach. rad - ZŠ Jahodnícka A 3:4, ZŠ Dolinského - ZŠ Jahodnícka B 10:1, 3. ZŠ Vrútky Čach. rad - ZŠ Dolinského 0:6, ZŠ Jahodnícka A - ZŠ Jahodnícka B 14:0, ZŠ Jahodnícka A - ZŠ Dolinského 7:3, ZŠ Jahodnícka B - ZŠ Čachovský rad 0:5.
Konečné poradie: 1. ZŠ Martin, Jahodnícka ul. A, 2. ZŠ Martin-Priekopa, Dolinského ul., 3. ZŠ Vrútky, Čachovský rad, 4. ZŠ Martin, Jahodnícka ul. B.
Chlapci
Na chlapcov zo ZŠ Východná nebudú ich súperi radi spomínať. A niet sa ani čo čudovať. Všetkých štyroch nielenže porazili, ale navyše im uštedrili aj poriadny výprask. Boli naozaj o triedu lepší a impozantným skóre 50:9
po roku znovu obhájili titul. Stali sa najúspešnejšou školou v hádzanej na Turčianskych hrách v posledných desiatich rokoch. Po dlhej pauze ziskom striebornej medaily nadviazali na úspechy svojich predchodcov žiaci zo ZŠ Čapajevova, kde táto loptová hra mala dlhoročnú tradíciu. Pre žiakov vrútockej ZŠ Štefánika po vlaňajšom poslednom šiestom mieste zisk bronzovej medaily bol určite veľkým úspechom. Naopak, Košťancom chýbal k zisku tretieho miesta jediný gól a možno ich to bude nejaký čas aj mrzieť... Chlapci z Jahodník boli v tomto turnaji nováčikom. Body síce nenazbierali tento rok žiadne, o to viac určite skúseností!

Skryť Vypnúť reklamu

Výsledky: ZŠ Východná - ZŠ Vrútky, M.R. Štefánika 14:2, ZŠ Košťany - ZŠ Východná 1:14, ZŠ Východná - ZŠ Čapajevova 9:2, ZŠ Jahodnícka - ZŠ Vrútky, M.R. Štefánika 4:12, ZŠ Jahodnícka - ZŠ Košťany 4:13, ZŠ Čapajevova - ZŠ Jahodnícka 10:5, ZŠ Štefánika - ZŠ Košťany 3:3, ZŠ Vrútky, M.R. Štefánika - ZŠ Čapajevova 7:7, ZŠ Košťany - ZŠ Čapajevova 2:5, ZŠ Východná - ZŠ Jahodnícka 13:4.
Konečné poradie: 1. ZŠ Martin, Východná ul., 2. ZŠ Martin, Čapajevova ul., 3. ZŠ Vrútky, Ul. M.R. Štefánika, 4. ZŠ Košťany, 5. ZŠ Martin, Jahodnícka ul.
Poradie škôl v hádzanej podľa zisku medailí (zlato-striebro-bronz):
1. - 2. ZŠ Martin, Východná ul. (1-0-0) a ZŠ ZŠ Martin, Jahodnícka ul. (1-0-0), 3. - 4. ZŠ Martin, Čapajevova ul. (0-1-0) a ZŠ Martin-Priekopa, Ul. J.V. Dolinského (0-1-0), 5. - 6. ZŠ Vrútky, Ul. M.R. Štefánika (0-0-1) a ZŠ Vrútky, Čachovský rad (0-0-1).

Skryť Vypnúť reklamu


CELKOVÁ BILANCIA Poradie škôl v loptových športoch podľa zisku medailí (zlato-striebro-bronz): 1. Gymnázium J. Lettricha Martin (2-1-0), ZŠ Martin, Východná ul. (2-0-0), 3. - 4. ZŠ Sučany (1-0-0), a ZŠ Martin, Jahodnícka ul. (1-0-0), 5. ZŠ Martin, Ul. J.V. Dolinského (0-1-2), 6. - 9. ZŠ Martin, Tomášikova ul. (0-1-0), ZŠ Turčianske Teplice, Školská ul. (0-1-0), ZŠ Martin, Gorkého ul. (0-1-0), ZŠ Martin, Čapajevova ul. (0-1-0), 10. - 13. ZŠ Martin, Mudroňova ul. (0-0-1), ZŠ Martin, Hurbanova ul. (0-0-1), ZŠ Vrútky, Ul. M.R. Štefánika (0-0-1) a ZŠ Vrútky, Čachovský rad (0-0-1). Celkové poradie škôl podľa zisku medailí na 44. ročníku Turčianskych hier mládeže 2004: 1. ZŠ Martin, Východná ul. (8-2-1), 2. ZŠ Martin, Gorkého ul.(3-6-1), 3. ZŠ Vrútky, Čachovský rad (3-4-4) a Gymnázium Jozefa Lettricha Martin (3-3-4), 5. ZŠ Turany (3-4-1), 5. ZŠ Martin, Hurbanova ul. (2-1-4), 6. ZŠ Martin-Priekopa, Priehradná ul. (2-0-2), 8. ZŠ Sučany (2-0-0), 9. ZŠ Turčianske Teplice, Školská ul. (1-3-2), 10. ZŠ Košťany (1-2-1), 11. ZŠ Martin, Mudroňova ul. (1-1-4), 12. ZŠ Kláštor pod Znievom (1-1-2) a ZŠ Martin-Priekopa, Ul. J. V. Dolinského (1-1-2), 14. ZŠ Benice (1-1-1), 15. ZŠ Vrútky, Ul. M. R. Štefánika (1-0-2), 16. ZŠ Martin, Jahodnícka ul. (1-0-0), 17. ZŠ Martin, Ul. A. Bernoláka (0-1-0), ZŠ A. Dubčeka Martin (0-1-0), ZŠ Martin, Tomášikova ul. (0-1-0) a ZŠ Martin, Čapajevova ul. (0-1-0), 21. ZŠ Martin, Ul. mládeže (0-0-1).

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 2. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 3. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 4. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 5. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 8. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 9. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 10. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 1. Spoločnosť BILLA v novom e-booku radí, ako sa stravovovať zdravo
 2. Počas koronakrízy vzrástli obavy z dopadov práceneschopnosti
 3. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 4. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 5. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 6. Budovanie zelenej značky
 7. Arval Slovakia: Spoliehajú na nás firmy z kľúčových sektorov
 8. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku
 9. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 10. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 29 189
 2. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 22 698
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 16 796
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 9 094
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 707
 6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 8 510
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 600
 8. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 522
 9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 396
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 343
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Mesto Martin zverejnilo údaje zo skríningového testovania k pondelku 25. januára.

2 h
Adela Gallová, praktická lekárka pre dospelých.

Ostatné diagnózy nezmizli. Pacienti sa často boja ísť do nemocnice.

3 h
Mobilné odberové miesto vo Vrútkach.

Vrútocké mobilné odberné miesto prechádza na objednávkový systém.

5 h

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.

23 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Dobre skončilo v Bobote, Čachticiach, Stankovciach. Výborne v Dolnej Porube a Trenčianskych Miticiach.

25. jan

Mestá a obce v okrese Prievidza postupne zverejňujú počty ľudí, ktorí využili skríningové testovanie v ich obci.

24. jan

Ide zatiaľ iba o čiastkové výsledky.

19 h

Podľa aktuálne nastavených parametrov a údajov len z MOM, zriadených rezortom zdravotníctva, by si v Banskobystrickom kraji zopakovali testovanie v šiestich okresoch.

20 h

Už ste čítali?