Štvrtok, 9. december, 2021 | Meniny má IzabelaKrížovkyKrížovky

Výsledky 44. ročníka Turčianskych hier mládeže

V minulom čísle NŽT sme v prvej časti bilancie 44. ročníka THM uverejnili výsledky atletických súťaží a turnajov v basketbale. Dnes sú na rade ďalšie športy turčianskych hier – volejbal a hádzaná.


VOLEJBAL
Súťaže pod vysokou sieťou celé desaťročia priťahujú vyznavačov tejto loptovej hry aj na Turčianskych hrách. V tomto poslednom ročníku bojovalo o medaily až 21 družstiev chlapcov a dievčat, čo znamenalo rekordnú účasť. Odohralo sa až 35 stretnutí a na palubovkách telocviční svoje umenie predviedlo viac než 200 volejbalových nadšencov. Po dlhých, predlhých rokoch účastníkmi turnaja boli opäť aj chlapci a dievčatá z Turčianskych Teplíc.
Dievčatá
Turnaj v súťaži žiačok bol hotovým maratónom. Trval viac ako osem hodín a hralo sa v ňom až 19 zápasov. Zúčastnilo sa ho rekordných 13 družstiev a to i napriek tomu, že v ňom chýbali dve z vlaňajšieho ročníka - ZŠ Jahodnícka a ZŠ Priehradná. Naopak, turnaja sa zúčastnili až 4 družstvá, ktorých súpisky po minulé ročníky na Turčianskych hrách chýbali (ZŠ Mudroňova, ZŠ Školská - Turčianske Teplice, ZŠ Tomášikova a Gymnázium Lettricha). Ani jeden z nováčikov súťaže však veľa vody nenamútil a nenarobil favorizovaným súperom príliš veľa starostí. Po roku sa z víťazstva opäť tešili dievčatá zo Sučian, ktoré zvládajú volejbalovú abecedu pod taktovkou volejbalového nadšenca Aďky Vrabcovej. V opakovanom finále spred roka opäť nedali šancu zverenkyniam učiteľa Miroslava Révaya zo ZŠ Gorkého a celým turnajom prešli bez straty jediného setu!
Nemenej radosti po svojom záverečnom zápase na Jahodníckej palubovke zažívali dievčatá zo ZŠ Hurbanova, ktoré v boji o bronz prekvapujúco zdolali družstvo ZŠ Antona Bernoláka. Bolo to zásluhou najmä prvotriedneho a obetavého výkonu ich kapitánky - Michaely Bučkovej, ktorú vyhlásili za najlepšiu hráčku celého turnaja.
Výsledky - skupina A: ZŠ Vrútky, M.R. Štefánika - ZŠ A. Dubčeka 0:2, ZŠ Sučany - ZŠ Vrútky, M.R. Štefánika 2:0, ZŠ A. Dubčeka - ZŠ Sučany 0:2, skupina B: ZŠ Turč. Teplice - ZŠ Dolinského 0:2, ZŠ Gorkého - ZŠ Turč. Teplice 2:0, ZŠ Dolinského - ZŠ Gorkého 0:2, skupina C: ZŠ Tomášikova - ZŠ Hurbanova 0:2, ZŠ Východná - ZŠ Tomášikova 2:0, ZŠ Hurbanova - ZŠ Východná 2:0, skupina D: ZŠ Bernoláka - ZŠ Mudroňova 1:1, ZŠ Čapajevova - Gymnázium Lettricha 2:0, ZŠ Mudroňova - Gymnázium Lettricha 2:0,
ZŠ Bernoláka - ZŠ Čapajevova 2:0, ZŠ Čapajevova - ZŠ Mudroňova 2:0,
Gymnázium Lettricha - ZŠ Bernoláka 0:2. Semifinále: ZŠ Sučany - ZŠ Hurbanova 2:0, ZŠ Bernoláka - ZŠ Gorkého 0:2. Stretnutia o umiestnenie - o 3.miesto: ZŠ Hurbanova - ZŠ Bernoláka 2:0, finále: ZŠ Sučany - ZŠ Gorkého 2:0.
Konečné poradie: 1. ZŠ Sučany, 2. ZŠ Martin, Gorkého ul., 3. ZŠ Martin, Hurbanova ul., 4. ZŠ Martin, Ul. A. Bernoláka.
Chlapci
Až nezvyčajne vysoký počet družstiev (8) absolvoval volejbalový turnaj Turčianskej olympiády. Vlaňajší víťaz ZŠ Tomášikova skončil až na poslednom mieste, ale rozhodne nesklamal. Z vlaňajšieho víťazného družstva nezostal totiž ani kameň na kameni a školu na podujatí reprezentovali začínajúce malé nádeje tamojšieho športového strediska. Veľkou neznámou pre súperov bolo aj mužstvo ZŠ Turany. Kedy naposledy hrali Turanci na THM, na to si nespomínajú ani ozajstní pamätníci. Prišli zbierať cenné skúsenosti a víťazstvo na záver so ZŠ Tomášikova im prinieslo konečné 7.miesto.
Na bohatú a veľmi úspešnú tradíciu žiackeho volejbalu na Turčianskych hrách nadviazali žiaci trénera a učiteľa J. Budiského. Strieborní Tepličania boli najväčším prekvapením turnaja. Dostali sa až do finále, v ktorom podľahli víťazom - družstvu Gymnázia Jozefa Lettricha. Tí svojím výkonom nenechali nikoho na pochybách, že volejbalové zlato z tohtoročných turčianok je v tých správnych rukách. Veď v celom turnaji nenašli premožiteľa a navyše stratili iba jeden, jediný set. Úporný boj o bronz zviedli medzi sebou mužstvá ZŠ Mudroňova a ZŠ Dolinského. Záver dramatického zápasu lepšie nakoniec zvládli zverenci Ladislava Fuzeka a obsadili tretie miesto.
Výsledky - skupina A: ZŠ Tomášikova - ZŠ Gorkého 0:2, ZŠ Turč. Teplice - ZŠ Mudroňova 1:1, ZŠ Gorkého - ZŠ Mudroňova 1:1, ZŠ Tomášikova - ZŠ Turč. Teplice 0:2, ZŠ Turč. Teplice - ZŠ Gorkého 2:0, ZŠ Mudroňova - ZŠ Tomášikova 2:0. Poradie v skupine: 1. ZŠ Turč. Teplice, 2. ZŠ Mudroňova, 3. ZŠ Gorkého, 4. ZŠ Tomášikova. Skupina B: Gymnázium Lettricha - ZŠ Turany 2:0, ZŠ Dolinského - ZŠ Dubčeka 1:1, ZŠ Turany - ZŠ Dubčeka 1:1, Gymnázium Lettricha - ZŠ Dolinského 1:1, ZŠ Dolinského - ZŠ Turany 2:0, ZŠ Dubčeka - Gymnázium Lettricha 0:2. Poradie v skupine: 1. Gymnázium Lettricha, 2. ZŠ Dolinského, 3. ZŠ Dubčeka, 4. ZŠ Turany. Stretnutia o umiestnenie - o 7. miesto: ZŠ Tomášikova - ZŠ Turany 1 : 2, o 5. miesto: ZŠ Gorkého - ZŠ Dubčeka 2:0, o 3. miesto: ZŠ Mudroňova - ZŠ Dolinského 1:2, finále: Gymnázium Lettricha - ZŠ Turč. Teplice 2:0.
Konečné poradie: 1. Gymnázium J. Lettricha Martin, 2. ZŠ Turčianske Teplice, Školská ul., 3. ZŠ Martin-Priekopa, Ul. J. V. Dolinského, 4. ZŠ Martin, Mudroňova ul., 5. ZŠ Martin, Gorkého ul., 6. ZŠ A. Dubčeka Martin, 7. ZŠ Turany, 8. ZŠ Martin, Tomášikova ul.
Poradie škôl vo volejbale podľa zisku medailí (zlato-striebro-bronz):
1. - 2. Gymnázium J. Lettricha Martin (1-0-0) a ZŠ Sučany (1-0-0), 3. - 4. ZŠ Turčianske Teplice (0-1-0) a ZŠ Martin, Gorkého ul. (0-1-0), 5. - 6. ZŠ Martin-Priekopa, Ul. J.V. Dolinského (0-0-1) a ZŠ Martin, Hurbanova ul. (0-0-1).
HÁDZANÁ
Prsty jednej ruky by bohato stačili na zrátanie základných škôl v Martine a Vrútkach, ktoré majú ešte stále vhodné podmienky pre rozvoj loptovej hry, ktorá mala v oboch mestách dolného Turca v nedávnej minulosti množstvo svojich verných priaznivcov a bola ich športovou ozdobou. Rovnako tomu bolo i v žiackych kategóriách. Kde sú tie časy, keď hádzanári ZŠ Tomášikova sa mohli pýšiť titulom majstra Československa a Slovenska a z „dielní“ telocvikárskych majstrov Ďuričku, Temera, či Tomku vyrastali budúce hviezdy martinskej hádzanej. Neutešená a z roka na rok sa zhoršujúca situácia sa verne a neúprosne premieta aj do štatistiky Turčianskych hier. V tomto poslednom ročníku opäť „padol„ smutný rekord v účasti škôl. Iba 8 zapojených škôl v oboch žiackych kategóriách - to bohatá história tohto športu na THM ešte nezaznamenala!
Dievčatá
Tohtoročný hádzanársky turnaj žiačok sa zapíše do histórie Turčianskych hier mládeže. Dôvody sú najmenej dva. Ten prvý je smutný - turnaja sa zúčastnili žiačky iba z troch základných škôl, ten druhý radostný pre Jahodníčanky - titul sa viac ako po dvadsiatich piatich rokoch vracia späť na pôdu ich školy. Zaslúžili sa o to zverenkyne Miriam Balážovej - žiačky novovzniknutej športovej triedy so zameraním na hádzanú. Prelomili tak mnohoročnú hegemóniu vrútockej dievčenskej hádzanej, reprezentovanej najmä žiačkami ZŠ Čachovský rad. Zvíťazili vo všetkých troch zápasoch a víťazky z posledných dvoch ročníkov THM - žiačky ZŠ Dolinského odsunuli na druhé miesto. A hoci to znie čudne, 3. miesto pre Čachovský rad je v bohatej histórii účinkovania tejto školy jedno z najhorších .
Výsledky: ZŠ Vrútky, Čach. rad - ZŠ Jahodnícka A 3:4, ZŠ Dolinského - ZŠ Jahodnícka B 10:1, 3. ZŠ Vrútky Čach. rad - ZŠ Dolinského 0:6, ZŠ Jahodnícka A - ZŠ Jahodnícka B 14:0, ZŠ Jahodnícka A - ZŠ Dolinského 7:3, ZŠ Jahodnícka B - ZŠ Čachovský rad 0:5.
Konečné poradie: 1. ZŠ Martin, Jahodnícka ul. A, 2. ZŠ Martin-Priekopa, Dolinského ul., 3. ZŠ Vrútky, Čachovský rad, 4. ZŠ Martin, Jahodnícka ul. B.
Chlapci
Na chlapcov zo ZŠ Východná nebudú ich súperi radi spomínať. A niet sa ani čo čudovať. Všetkých štyroch nielenže porazili, ale navyše im uštedrili aj poriadny výprask. Boli naozaj o triedu lepší a impozantným skóre 50:9
po roku znovu obhájili titul. Stali sa najúspešnejšou školou v hádzanej na Turčianskych hrách v posledných desiatich rokoch. Po dlhej pauze ziskom striebornej medaily nadviazali na úspechy svojich predchodcov žiaci zo ZŠ Čapajevova, kde táto loptová hra mala dlhoročnú tradíciu. Pre žiakov vrútockej ZŠ Štefánika po vlaňajšom poslednom šiestom mieste zisk bronzovej medaily bol určite veľkým úspechom. Naopak, Košťancom chýbal k zisku tretieho miesta jediný gól a možno ich to bude nejaký čas aj mrzieť... Chlapci z Jahodník boli v tomto turnaji nováčikom. Body síce nenazbierali tento rok žiadne, o to viac určite skúseností!

Skryť Vypnúť reklamu

Výsledky: ZŠ Východná - ZŠ Vrútky, M.R. Štefánika 14:2, ZŠ Košťany - ZŠ Východná 1:14, ZŠ Východná - ZŠ Čapajevova 9:2, ZŠ Jahodnícka - ZŠ Vrútky, M.R. Štefánika 4:12, ZŠ Jahodnícka - ZŠ Košťany 4:13, ZŠ Čapajevova - ZŠ Jahodnícka 10:5, ZŠ Štefánika - ZŠ Košťany 3:3, ZŠ Vrútky, M.R. Štefánika - ZŠ Čapajevova 7:7, ZŠ Košťany - ZŠ Čapajevova 2:5, ZŠ Východná - ZŠ Jahodnícka 13:4.
Konečné poradie: 1. ZŠ Martin, Východná ul., 2. ZŠ Martin, Čapajevova ul., 3. ZŠ Vrútky, Ul. M.R. Štefánika, 4. ZŠ Košťany, 5. ZŠ Martin, Jahodnícka ul.
Poradie škôl v hádzanej podľa zisku medailí (zlato-striebro-bronz):
1. - 2. ZŠ Martin, Východná ul. (1-0-0) a ZŠ ZŠ Martin, Jahodnícka ul. (1-0-0), 3. - 4. ZŠ Martin, Čapajevova ul. (0-1-0) a ZŠ Martin-Priekopa, Ul. J.V. Dolinského (0-1-0), 5. - 6. ZŠ Vrútky, Ul. M.R. Štefánika (0-0-1) a ZŠ Vrútky, Čachovský rad (0-0-1).

Skryť Vypnúť reklamu


CELKOVÁ BILANCIA Poradie škôl v loptových športoch podľa zisku medailí (zlato-striebro-bronz): 1. Gymnázium J. Lettricha Martin (2-1-0), ZŠ Martin, Východná ul. (2-0-0), 3. - 4. ZŠ Sučany (1-0-0), a ZŠ Martin, Jahodnícka ul. (1-0-0), 5. ZŠ Martin, Ul. J.V. Dolinského (0-1-2), 6. - 9. ZŠ Martin, Tomášikova ul. (0-1-0), ZŠ Turčianske Teplice, Školská ul. (0-1-0), ZŠ Martin, Gorkého ul. (0-1-0), ZŠ Martin, Čapajevova ul. (0-1-0), 10. - 13. ZŠ Martin, Mudroňova ul. (0-0-1), ZŠ Martin, Hurbanova ul. (0-0-1), ZŠ Vrútky, Ul. M.R. Štefánika (0-0-1) a ZŠ Vrútky, Čachovský rad (0-0-1). Celkové poradie škôl podľa zisku medailí na 44. ročníku Turčianskych hier mládeže 2004: 1. ZŠ Martin, Východná ul. (8-2-1), 2. ZŠ Martin, Gorkého ul.(3-6-1), 3. ZŠ Vrútky, Čachovský rad (3-4-4) a Gymnázium Jozefa Lettricha Martin (3-3-4), 5. ZŠ Turany (3-4-1), 5. ZŠ Martin, Hurbanova ul. (2-1-4), 6. ZŠ Martin-Priekopa, Priehradná ul. (2-0-2), 8. ZŠ Sučany (2-0-0), 9. ZŠ Turčianske Teplice, Školská ul. (1-3-2), 10. ZŠ Košťany (1-2-1), 11. ZŠ Martin, Mudroňova ul. (1-1-4), 12. ZŠ Kláštor pod Znievom (1-1-2) a ZŠ Martin-Priekopa, Ul. J. V. Dolinského (1-1-2), 14. ZŠ Benice (1-1-1), 15. ZŠ Vrútky, Ul. M. R. Štefánika (1-0-2), 16. ZŠ Martin, Jahodnícka ul. (1-0-0), 17. ZŠ Martin, Ul. A. Bernoláka (0-1-0), ZŠ A. Dubčeka Martin (0-1-0), ZŠ Martin, Tomášikova ul. (0-1-0) a ZŠ Martin, Čapajevova ul. (0-1-0), 21. ZŠ Martin, Ul. mládeže (0-0-1).

Najčítanejšie na My Turiec

Inzercia - Tlačové správy

 1. Konope lieči veľa chorôb. Nebojte sa ho, dbajte však na kvalitu
 2. Pohľad do histórie. Kedy sme sa mali lepšie ako dnes?
 3. Hyundai očakáva Generáciu Jeden
 4. PPA CONTROLL: Zamestnanecká privatizácia štartom úspešnej éry
 5. Najdôveryhodnejší na Slovensku! Päťnásobný úspech pre Tesco
 6. V Mecome sa nosili rúška už dávno pred Covidom
 7. Firmám sa vyplatí poznať uhlíkovú stopu vlastných výrobkov
 8. Ako sa obliekať štýlovo a zároveň udržateľne?
 9. Zapojte sa do vianočnej súťaže o luxusné ceny
 10. Panta Rhei má najväčšie zásoby, Vianoce bez knihy nehrozia
 1. Dôchodkovým fondom UNIQA sa výborne darí aj napriek pandémii
 2. Hyundai očakáva Generáciu Jeden
 3. Developer predstavuje víziu zelenej Petržalky bez áut
 4. Panta Rhei má najväčšie zásoby, Vianoce bez knihy nehrozia
 5. Zapojte sa do vianočnej súťaže o luxusné ceny
 6. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 7. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 8. Zabúdať na transferovú dokumentáciu sa firmám nevypláca
 9. Slávnostné vianočné outfity pre celú rodinu
 10. Nový cestovný železničný poriadok z vášho regiónu v denníku SME
 1. So Sovietskym zväzom na večné časy? Pozrite sa ako padá kolos 12 670
 2. Petra Vlhová: Prvýkrát v živote som urobila veľké rozhodnutie 11 525
 3. ARÓNIA - najsilnejšia prírodná prevencia proti koronavírusu 7 405
 4. Kto sú páni slovenskej zimy? Niektorí z nich sa ukrývajú 6 436
 5. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 5 359
 6. Konope lieči veľa chorôb. Nebojte sa ho, dbajte však na kvalitu 5 197
 7. 8 skutočných celebrít. Tieto mozgy ovplyvňujú, ako budeme žiť 4 846
 8. Nový cestovný železničný poriadok z vášho regiónu v denníku SME 3 627
 9. PUR pena či minerálna vlna: ktorou zatepliť šikmú strechu? 2 855
 10. Ako vychovávať deti aby boli odolnejšie 1 997

Blogy SME

 1. Martin Greguš: Vzdelávanie, výskum, vývoj a inovácie...aká priorita je to pre našu vládu? Prečo učitelia vyhlásili štrajkovú pohotovosť...
 2. Radovan Kazda: Demagógovia typu Blaha zanechávajú horšiu smršť než nepravdivé informácie
 3. Tereza Krajčová: Anglický denník: 19. Postoj, chvíľa, si taká krásna…
 4. Vlasta Žampová: Ladislav Bašternák a Boris Kollár
 5. Marian Nanias: Jadrová energia – Najväčší omyl Angely Merkel.
 6. Nicholas Wintzler: EP - Kde je koniec radu
 7. Ján Šeďo: Dnes, po 184 dňoch, som si bol po tretiu včeličku a stretol sa s antivaxerom.
 8. Rasťo Valent: Koľko trval vývoj vakcíny proti Covid-19?
 1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook 7 387
 2. Mišo Šesták: V duši sedliaka žije pohanský duch 5 279
 3. Tereza Krajčová: Paríž: Mesto dychberúcej architektúry a nestarnúceho umenia 4 043
 4. Martin Sukupčák: Máme sprostý národ, teda aspoň značnú časť. 3 971
 5. Vanda Tuchyňová: "Spod zadku“ nám berú vlastné pozemky, rozoberajú majetok Žiliny a mesto sa len prizerá ! 3 888
 6. Věra Tepličková: Je Igor nenormálny, alebo si iba vychutnávame dôsledky rozhodnutí primitívneho národa? 3 712
 7. Zuzanna Zittová: Zomrel nezničiteľný 3 438
 8. Martin Majzlan: Altyn Arashan - Horúce pramene v nebesiach 2 744
 1. Pavol Koprda: Zas to dopadlo tak, že deti sú doma. Pripravili sme online súťaž, ktorá deťom ukáže krásu matematiky!
 2. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 3. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook
 4. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 6. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 7. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 8. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Tipy na vianočné darčeky na poslednú chvíľu pre celú rodinu


6 h

Práve v dobe, keď trávime doma viac času než obvykle, sú spoločenské hry jednou zo skvelých možností, ako sa zabaviť.


14 h
Na väčšine prednášok lektora sprevádzali aj živé zvieratá

Mentálne a telesne znevýhodnené detičky sa vďaka Turčianskej knižnici dozvedeli mnoho zaujímavých informácií o zvieratách a živote v lese.


16 h
Futbalisti Kláštora boli už v minulej sezóne blízko k postupu do prvej triedy, preskočili ich Turčianske Kľačany.

Po jeseni má najbližšie k víťazstvu v druhej triede Kláštor.


17 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

V nemocnici končia pre covid aj deti.


18 h

Mladého muža pritlačil pracovný stroj, zraneniam podľahol.


7. dec

Po Vianociach zatvoria všetky neesenciálne obchody vrátane predajní obuvi a domácich potrieb.


7. dec

Lekár hovorí o najťažších prípadoch, aké majú v nemocnici.


7. dec

Blogy SME

 1. Martin Greguš: Vzdelávanie, výskum, vývoj a inovácie...aká priorita je to pre našu vládu? Prečo učitelia vyhlásili štrajkovú pohotovosť...
 2. Radovan Kazda: Demagógovia typu Blaha zanechávajú horšiu smršť než nepravdivé informácie
 3. Tereza Krajčová: Anglický denník: 19. Postoj, chvíľa, si taká krásna…
 4. Vlasta Žampová: Ladislav Bašternák a Boris Kollár
 5. Marian Nanias: Jadrová energia – Najväčší omyl Angely Merkel.
 6. Nicholas Wintzler: EP - Kde je koniec radu
 7. Ján Šeďo: Dnes, po 184 dňoch, som si bol po tretiu včeličku a stretol sa s antivaxerom.
 8. Rasťo Valent: Koľko trval vývoj vakcíny proti Covid-19?
 1. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook 7 387
 2. Mišo Šesták: V duši sedliaka žije pohanský duch 5 279
 3. Tereza Krajčová: Paríž: Mesto dychberúcej architektúry a nestarnúceho umenia 4 043
 4. Martin Sukupčák: Máme sprostý národ, teda aspoň značnú časť. 3 971
 5. Vanda Tuchyňová: "Spod zadku“ nám berú vlastné pozemky, rozoberajú majetok Žiliny a mesto sa len prizerá ! 3 888
 6. Věra Tepličková: Je Igor nenormálny, alebo si iba vychutnávame dôsledky rozhodnutí primitívneho národa? 3 712
 7. Zuzanna Zittová: Zomrel nezničiteľný 3 438
 8. Martin Majzlan: Altyn Arashan - Horúce pramene v nebesiach 2 744
 1. Pavol Koprda: Zas to dopadlo tak, že deti sú doma. Pripravili sme online súťaž, ktorá deťom ukáže krásu matematiky!
 2. Pavol Koprda: Infekčnejší a možno ešte nebezpečnejší. Čo zatiaľ vieme o mutácii vírusu B.1.1.529?
 3. Pavol Koprda: Očkovacie hoaxy Ľuboša Blahu odstránil Facebook
 4. Juraj Hipš: Zvýšenie platov učiteľov na hygienické minimum nezvýši kvalitu vzdelávania, tvrdí analytik.
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 3: Viem vyhrať, aj keď mi rozdali horšie karty, ako ostatným
 6. Juraj Hipš: Prorektor UK: Novelu treba stiahnuť a začať na nej pracovať odznova
 7. Karolína Farská: Dokedy bude koalícia fackovacím panákom Sme rodina?
 8. Juraj Hipš: Učiteľ Čapek: Niektorí učitelia sú machri. Od hodín svojho syna som sa skoro nevedel odlepiť

Už ste čítali?