Sobota, 4. február, 2023 | Meniny má Veronika

ZEMEPIS

I. trieda
Družstevník Sklabiňa
Nový tréner Ján Diabelko, ktorý vystriedal Benjamína Droppu, naordinoval mužstvu prípravu v dvoch cykloch. Jeden týždeň mužstvo trénovalo dvakrát, ďalší týždeň im ešte jeden tréning pridal. Mužstvo sa zúčastnilo dvoch turnajov – domáceho a v Dražkovciach. Z celku, ktorý mal v minulej sezóne záchranárske starosti, neodišiel nik, naopak, ako nám povedala predsedníčka telovýchovnej jednoty Oľga Vaváková, funkcionári sa snažili mužstvo posilniť, a tak novou tvárou v kádri je Marek Šalát z Belej a pribudnúť by mal aj M. Tomčány z Valče. Už treba dotiahnuť iba detaily. O cieľoch pre nový ročník súťaže nám Oľga Vaváková povedala: - Chceme sa vyvarovať chýb z minulej sezóny, aby sme nakoniec nemali starosti so záchranou. Káder na to máme, aby sme hrali aspoň v strede tabuľky.
Aqua Turčianske Teplice B
Trénerom mužstva, ktoré má domáce ihrisko v Dolnej Štubni, je už tretiu sezónu Ján Rešetár. Ako nám povedal, prípravu na novú sezónu začali bez dvoch hráčov – Cvengroša a Nováčika, ktorí hosťovali zo Skleného. Napriek tomu sa črtá, že v tejto sezóne bude mať tréner k dispozícii nielen početnejší, ale aj kvalitnejší káder. Z hosťovania z Diviak sa, totiž, vracajú Šolc, M. Lehotský a aj Ďanovský. Navyše, do celku dospelých pribudli aj štyria hráči z dorastu, pričom ďalších dvoch talentovaných chlapcov mienia ešte ostaršiť. V príprave mužstvo obstálo na dvoch turnajoch – na turnaji kúpeľných miest obsadilo druhé miesto a na Dubovom sa stalo víťazom. Ján Rešetár: - V novej sezóne sa budeme usilovať hrať futbal, ktorý sa bude páčiť našim priaznivcom, ale rovnako chceme, aby sa naplnil cieľ šéfa nášho klubu Miroslava Endersla – pohybovať sa v prvej polovici tabuľky.
Lokomotíva Vrútky
Mužstvo, ktoré zostúpilo z piatej ligy, má od polovice júla nového trénera. Antona Göröga na tomto poste vystriedal Peter Bučko, donedávna kormidelník martinského druholigového dorastu. Z kádra odchádza iba brankár Veselovský, ktorý bude do konca roka hosťovať vo Valči. Práve z Valče prišiel do mužstva brankár Ivan Pekárik. Veľkou stratou pre vrútocký káder je to, že nový tréner nebude môcť najmenej pol roka rátať so Zemanom, ktorý je po operácii. Straty by ale mali vyvážiť príchody nových hráčov. Z Belej prišiel Marián Staník, po zranení už budú trénerovi k dispozícii Ondrík aj brankár Hübner, ale aj útočník Ján Rohoň s odchovancom Gorgošom. Martin Hudec, prezident klubu: - V príprave sme nejako neoslnili, ale to nie je až také dôležité. Dôležitá bude súťaž a v nej chceme obstáť, lebo naším cieľom je návrat do súťaže, ktorú sme opustili.
Javorina Podhradie
Tréner Ján Lukáčik, ktorý začne druhú sezónu pri mužstve, bude mať dosť zložitú situáciu. Káder mužstva sa cez prestávku poriadne oslabil – Tibor Václavík sa vrátil do Valče, brankár Tibor Rendko sa rozhodol skončiť kariéru, z hosťovania sa do Žabokriek vrátil Slavomír Štefanides, do polovice uplynulého týždňa nemal vybavené predĺženie hosťovania ani Marek Lukáčik. Navyše, tréner sa musí zaobísť bez zraneného Tibora Rataja a M. Bellu. Z príchodov bol jasný iba Roman Buocik z Ďanovej. Ako nám však povedal Ján Lukáčik, ktorý s mužstvom začal prípravu na novú sezónu v polovici júla, ešte pracujú na doplnení kádra. Pribudnúť by mali hráči z dorastu, ale najviac sa spoliehajú, že po zúžení kádra v štvrtoligovej Štiavničke by mohli prísť k ním na hosťovanie niektorí hráči. Ján Lukáčik: - Čakám, že sa v tomto ročníku súťaže zvýši jej kvalita. My máme za tejto zložitej situácie len jeden jediný cieľ, a tým je záchrana.
Družstevník Dubové
Novým kormidelníkom dubovského futbalu je Jozef Kútnik, ktorý na poste trénera vystriedal Miroslava Vereša. Ako nám ale povedal predseda klubu Igor Boďa, malo by to byť zatiaľ iba dočasné riešenie. Inak v kádri dubovského futbalu nedošlo cez prestávku k žiadnym zmenám – nik neodišiel, nik neprišiel, aj keď funkcionári nevylučujú, že v kolónke príchodov by nakoniec mohlo pribudnúť nejaké meno. Šéf dubovského futbalu sa netajil tým, že poškuľujú po niekoľkých futbalistoch z neďalekého prievidzského okresu. Igor Boďa, predseda klubu: - Do súťaže pôjdeme so skromným cieľom, udržať sa.
Partizán Necpaly
Pri kormidle nováčika súťaže zostal dlhoročný úspešný tréner Ľubomír Padej, ktorý bude mať k dispozícii minulosezónny káder – teda aj s brankárom Dušanom Buchom a Ľubošom Sopócim, ktorí v mužstve hosťovali. Navyše, do kádra pribudli dvaja noví – Ján Boďa z Ďanovej a Ján Paľovčík z Blažoviec. Nováčik súťaže už v príprave naznačil, že by mohol byť v najvyššej turčianskej súťaži milým prekvapením. Poslednú previerku pred súťažou absolvovali zverenci trénera Ľ. Padeja na tradičnom turnaji v Košťanoch, a potom chcú bez rešpektu vykročiť do majstrovskej sezóny. Jozef Balko, predseda klubu: - Máme mladé ale schopné mužstvo, preto verím, že sa v súťaži udomácnime. Prvoradým cieľom je záchrana, ale netajíme sa tým, že pomýšľame aj na vyššie priečky tabuľky. Verím, že budeme prekvapením súťaže.
Tatran Turany
Doterajší turiansky tréner Stanislav Petrík si chcel odpočinúť od futbalu, a tak funkcionári siahli do domácich radov a novým kormidelníkom futbalistov sa stal bývalý brankár Pavol Pronaj. Ten sa bude musieť zaobísť v kádri bez Majeríka, ktorý má namierené do Valče, ale aj Ociepku, ktorý si to nasmeroval do Štiavničky. Novými v kádri budú iba dorastenci. Ako nám povedal prezident klubu Peter Neupauer, už na jeseň by ich chceli do kádra zapracovať šesť až sedem. Preto si pre jeseň ani nedávajú veľké ciele, skôr chcú, po vypadnutí z vyššej súťaže, skonsolidovať káder, aby potom po zimnej prestávke mohli noví hráči zúročiť skúsenosti, ktoré na jeseň v súťaži získali.
FC Kláštor
Kláštorčania až takmer do konca uplynulého ročníka boli v hre o postupovú priečku. Tréner Bohumír Jeťko pracoval s konsolidovaným kolektívom, z ktorého mu ale v novom ročníku súťaže budú chýbať dve opory – útočník Marek Šimko bude hosťovať v Belej a hosťovanie v Kláštore sa skončilo Jozefovi Matuškovi. Trénerovi do kádra mužstva nepribudol nik, hoci sa usilujú získať aspoň brankára. Meno sme sa ale nedozvedeli. Príprava na novú sezónu sa začala 11. júla a mužstvo do konca minulého týždňa odohralo iba jediný prípravný zápas – s Košťanmi remizovalo 1:1. Napriek tomu tréner Bohumír Jeťko verí, že do súťaže vykročia jeho zverenci úspešne. „Chceme hrať o špicu tabuľky. V Kláštore sa hrá dobrý futbal a naši fanúšikovia si už zvykli na to, že mužstvo sa pohybuje v popredí tabuľky. Verím, že ani nový ročník súťaže nebude v tomto smere výnimkou,„ dodal tréner.
Tatran Sučany
V mužstve, ktoré v uplynulej sezóne bolo najväčším súperom postupujúcich Mošoviec, nedošlo počas prestávky k veľkým zmenám. Tréner Jaroslav Makovník pri mužstve zostáva a z vlaňajšieho kádra mu bude chýbať P. Badáň, ktorý sa po hosťovaní vracia do Krpelian. Nasledovať by ho chcel aj jeho brat, ale v Sučanoch nie sú naklonení tejto myšlienke, lebo mužstvo nechcú oslabiť, ale skôr posilniť. Z hosťovania v Diviakoch sa vracia Juraj Kališ, z Turian Kubový a funkcionári by chceli, aby v materskom drese skončil aj Jozef Matuška, ktorý hosťoval v Kláštore. Navyše, ešte skúšajú Dvorského z Belej. Sučanci ale počas prestávky nemali šťastie na sparingpartnerov, lebo im viacerí odvolali prípravné zápasy, a tak mužstvo preveril iba turnaj vo Vrútkach. Miroslav Pĺžik, predseda klubu: - V novom ročníku súťaže by sme chceli opäť zaútočiť na prvé priečky tabuľky. Netajíme sa tým, že budeme mať postupové ambície.
Slovan Žabokreky
Na lavičke Slovana pokračuje už druhú sezónu tréner Boris Suja. Z minulosezónneho kádra mužstva mu neodchádza nik, naopak káder by mal byť silnejší, ako na jar. Vracia sa do neho Slavomír Štefanides z hosťovania v Podhradí, z vojenčiny sa vráti Stanislav Kalnický a po zranení sa celkom nádejne vracia Matúš Hula. Posilou mužstva bude brankár Róbert Macho, ktorý naposledy obliekal dres Trebostova. Žabokrečania začali prípravu začiatkom júla a tréner vzhľadom na dovolenkové obdobie mohol byť s dochádzkou hráčov na tréningy celkom spokojný. Mužstvo sa zúčastnilo dvoch turnajov – v Dražkovciach a Košťanoch, ktoré pre káder boli poslednou previerkou pred súťažou. Boris Suja, tréner: - V novej sezóne by sme chceli hrať dobrý a atraktívny futbal. Vieme, že sme svojim priaznivcom dosť dlžní, túto sezónu by sme im to chceli splatiť tento dlh a chceli by sme sa pohybovať v hornej polovici tabuľky.
Pokrok Turčianske Kľačany
Aj v novej sezóne bude trénerom mužstva Rastislav Gabura, ktorý bude mať k dispozícii minuloročný káder, z ktorého by nemal odísť nik. Naopak, z Belej sa do mužstva vracia Viktor Kubeník a v klube by chceli predĺžiť hosťovanie M. Kráľa, ale na to treba dohodu s Krpeľanmi. Mužstvo začalo prípravu na novú sezónu po krátkej dvojtýždňovej prestávke. V príprave uspelo na turnaji v Krpeľanoch. Dobrý výkon podalo aj doma v zápase s Kremnicou, hoci ho Kľačany prehrali. Napriek tomu v Kľačanoch nemajú pred začiatkom sezóny veľké oči. Jozef Stráňava, predseda klubu: - Naším cieľom bude udržať sa v súťaži. My sme sa výraznejšie neposilnili a naopak, myslím si, že súťaž bude v novom ročníku vyrovnanejšia a kvalitnejšia.
Slovan Bystrička
Najväčšia zmena sa v klube udiala na trénerskom poste. Po Marošovi Lukášikovi sa trénerskej taktovky ujal skúsený František Vítek, ktorého asistentom bude Peter Kohút. Z vlaňajšieho kádra mužstva by nemal odísť nik. Do mužstva pribudne M. Fecko zo Svidníka a funkcionári sa usilujú káder ešte posilniť aspoň dvoma – troma hráčmi, pričom chcú mužstvo vystužiť najmä v strede poľa. Miroslav Harasín, predseda klubu: - Máme vyššie ambície, ako vlani. Nechceme sa pohybovať na konci tabuľky, ale skôr na priečkach v jej prvej polovici.
IDOP Lipovec
Až v závere minulého ročníka si Lipovčania uchovali najvyššiu turčiansku súťaž. Pri trénerskom kormidle zostáva aj pre budúcu sezónu Ľubomír Andrášik. No a zostávajú aj ďalší hráči kádra. Akurát z Kľačian sa do mužstva po hosťovaní vracia Poništ a neistá je zatiaľ situácia okolo Kordu, ktorý bol na hosťovaní v Martine. Lipovčania začali trénovať v prvej polovici júla. Absolvovali aj turnaj v Krpeľanoch, kde skončili tretí. Ciele pred novou sezónu majú skromné. Ako nám povedal tajomník klubu Igor Keller, do mužstva chcú zapracovať piatich mladých chlapcov a tajným želaním je skončiť v súťaži lepšie, ako vo vlaňajšom ročníku.
Dynamo Krpeľany
Pri mužstve aj v novej sezóne zostáva tréner Peter Volna. Z minulosezónneho kádra odišiel iba turiansky hráč Kacvinský, ktorému sa skončilo hosťovanie. Naopak, smerom zo Sučian, z hosťovania domov mieri P. Badáň a funkcionári Krpelian sa usilujú zo Sučancami dohodnúť aj na návrate jeho brata M. Badáňa. Dynamo sa počas prestávky zúčastnilo dvoch turnajov – jeden odohralo doma a ďalší v Bolešove (okr. Ilava). Ľubomír Kišša, člen výboru: - V novom ročníku súťaže by mužstvo chcelo nadviazať na vcelku úspešné účinkovanie v uplynulej sezóne, teda, jeho cieľom je pohybovať sa okolo stredu tabuľky. (kč)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

II. trieda
Tatran Turček
Trénerom mužstva zostáva Ivan Zelezník, ktorý začal svoju prácu s mužstvom už na jar. Káder zostáva nezmenený – bez odchodov a príchodov. Turčečania sa spoliehajú na vlastných odchovancov. Prípravu na nový ročník súťaže začali prvý júlový týždeň. Mužstvo absolvovalo tri turnaje – doma, v Háji a v Sklenom. Ján Rusnák, tajomník telovýchovnej jednoty: - Naším cieľom je udomácniť sa v strede tabuľky a predovšetkým pokračovať v budovaní perspektívneho mužstva, aby sme o rok mohli zaútočiť na postup.
Žiara Horná Štubňa
Tréner Viktor Krištof, ktorý urobil pri mužstve na jar dobrú robotu, zostáva. Z jarného kádra mu ale odchádza viacero hráčov – Marek Garaj a Tibor Tomahogh do Valče, Martin Hufka po hosťovaní do Turčeka a rovnako aj Balačín do Skleného. Na odchode je aj opora v bráne Marián Šarlina. Navyše, dvaja-traja hráči majú namierené za robotou do zahraničia. Novými v kádri budú len vlastní odchovanci – Martin Hríbik, Mário Poprac, Ján Prandorfi, Tomáš Steinhübel a Marek Jankovič a rovnako nový bude aj vedúci mužstva - Tibor Hogh. Viliam Lanko, predseda klubu: - Všetci nás pokladajú za favoritov. Myslím si, že hoci sme vypadli, neboli sme v I. triede najslabší. Budeme to chcieť dokázať.
ŠK Agrokombinát Sklené
Novým trénerom futbalistov Skleného by mal, ako nám povedal predseda klubu Jozef Lahuta, s najväčšou pravdepodobnosťou byť Štefan Pagáč. Spoliehať sa bude na kompletný minulosezónny káder, ktorý posilnia vracajúci sa hráči z hosťovaní – Róbert Cvengroš, Ľudovít Nováčik a Tomáš Balačín. Dobrou prípravou pre mužstvo bol domáci turnaj. Ako nám ďalej povedal Jozef Lahuta, hlavným cieľom v novej sezóne bude zapracovať mladých hráčov do mužstva a pohybovať sa v hornej polovici tabuľky.
Družba Malý Čepčín
Futbalisti Malého Čepčína začali prípravu na novú sezónu už 8. júla pod vedením nového trénera Miroslava Šolca. V kádri už chýba brankár Polonec, ktorý skončil s aktívnou činnosťou. Funkcionári Družby sa snažia mužstvo posilniť na viacerých postoch – istým bol brankár Čordáš z Blažoviec. Po turnajoch v Dubovom a Sklenom budú mať futbalisti generálku na nový ročník súťaže s Mošovcami. Vladimír Hanzel, vedúci mužstva: - Naším cieľom bude hrať o špicu tabuľky.
Družstevník Blatnica
Trénerom mužstva zostáva Miroslav Kozák. Spoliehať sa bude na rovnaký káder ako mal v minulej sezóne, akurát mu bude chýbať iba Peter Tomiš, ktorý posilnil piatoligových dorastencov Malého Čepčína. Mužstvo je zatiaľ bez posíl, hoci funkcionári rokujú o príchode M. Mendela z Valče. Mužstvo absolvovalo domáci turnaj, odohralo niekoľko priateľských zápasov. Jeho cieľom v novom ročníku súťaže bude dostať sa v tabuľke vyššie, ako skončilo v minulom súťažnom ročníku.
Družstevník Ďanová
V Ďanovej cez prestávku menili trénerov. Po Jozefovi Kopeckom prevzali minulý utorok trénersku taktovku Peter Jesenský s Jozefom Görögom. Z minulosezónneho kádra odišli traja hráči – Ján Boďa prestúpil do Necpál, Jurajovi Bernátovi sa skončilo hosťovanie a Romana Buocika pustili na hosťovanie do Podhradia. Klubu sa podarilo udržať hosťujúcich Romana Javorku a Romana Ruttkaya, ostáva aj M. Móric a z Valče sa vrátil I. Kováč. Podľa predsedu klubu Miroslava Kubizňu v tomto ročníku by sa chceli futbalisti Ďanovej pokúsiť o to, čo im nevyšlo v uplynulej sezóne, teda postúpiť do vyššej súťaže.
FC Kláštor B (Slovany)
Trénerom mužstva zostáva Dušan Mindek. Rátať bude môcť s kompletným kádrom, ktorý mal k dispozícii na jar. Navyše, aj s dvoma posilami z Valče – K. Škodom a B. Nogom. Mužstvo nemá za sebou dlhú prípravu a odohralo len dva prípravne zápasy. Ako nám povedal tajomník klubu Miroslav Krupár, v novom ročníku súťaže chcú nadviazať na veľmi dobrú jarnú sezónu a držať si stred tabuľky.
Dynamo Príbovce
Ako nám povedal predseda klubu Pavol Matejčík, v súčasnej ekonomickej situácii je mužstvo bez trénera, chlapci trénujú sami a futbal ozaj berú ako záujmovú činnosť. Strelec Matúš bude aj naďalej hosťovať na Bystričke, talentovaný brankár Ziman posilní Trebostovo. Do mužstva príde Štanceľ z Valče a Bela z Trebostova, s ktorým nadviazali Príbovčania užšiu spoluprácu najmä v oblasti mládežníckeho futbalu. Rátajú pritom, že ak to bude možné, Trebostovčania im zasa pomôžu s hráčmi pre celok dospelých. Pred súťažou nemajú veľké oči, kladú si len skromný cieľ – hrať dôstojnú úlohu v súťaži.
Družstevník Háj
Novým trénerom futbalistov Hája je Marián Haľama, ktorý sa ujal funkcie po Stanislavovi Oravcovi. Ako nám povedal, v mužstve nezaznamenali ani jeden hráčsky odchod či príchod. K dispozícii má 18-členný kolektív, ktorý v príprave ukázal sľubnú formu. Futbalisti Hája absolvovali až tri turnaje a všetky vyhrali – doma v Háji, v Turčeku a naposledy aj v Malinovej v okrese Prievidza. Marián Haľama, tréner: - Naším základným cieľom bude potešiť hrou a nasadením našich priaznivcov. Chceli by sme sa umiestniť do 4. miesta.
Turčan Košťany
Trénerom mužstva aj naďalej zostáva Milan Bielik, ktorý má pokope kompletný káder, ktorý opustil najvyššiu turčiansku súťaž. V mužstve je šesť nových tvári – všetko dorastenci z celku, ktorý postúpil do V. ligy. A tak v novej sezóne si budú pýtať miesto v základnej zostave Zigo, M. Bandík, Kotlár, Bihári, Kapusta a Džurman. Milan Bielik, tréner: - Po zostupe máme pred sebou dva ciele. Tým prvým je skonsolidovať mužstvo a tým druhým návrat do súťaže, ktorú sme opustili.
Štart Priekopa
Pri mužstve zostáva tréner Ľubomír Janičiak a pracovať bude s rovnakým kádrom, ako v uplynulej sezóne. Akurát otáznikom je Jozef Greguška, ktorý avizoval, že skončí s futbalom. Funkcionári sa usilujú posilniť mužstvo najmä v útoku. Pribudnúť by mali dvaja-traja hráči medzi nimi aj skúsený Pavol Hričina. Rastislav Hirschner, predseda klubu: Vlaňajší ročník súťaže nám celkom vyšiel, no a v tom novom by sme to chceli zúročiť a zabojovať o postup.
Sokol Slovenské Pravno
Trénerom mužstva zostáva Roman Hanko, ktorý bude mať v novom ročníku súťaže k dispozícii rovnaký káder, ako v predchádzajúcom. Neodišiel nik, rovnako nik neprišiel, ak nerátame niekoľko dorastencov, ktorých by chceli zapracovať do mužstva. V Slovenskom Pravne nastúpili trend omladzovania na jar a chcú v ňom pokračovať. Jednou z previerok mužstva bol turnaj v Dubovom, kde skončili na treťom mieste. Cieľom omladeného celku je pohybovať sa v popredí tabuľky a ak sa naskytne šanca na postup, chcú ju využiť.

Najčítanejšie na My Turiec

Inzercia - Tlačové správy

 1. Vyšlo februárové Doma v záhrade
 2. Dom postavený z konope? Nápad, ktorý si zaslúžil envirocenu
 3. Turisti ešte v Egypte neobjavili veľa miest, hovorí delegátka
 4. Wüstenrot aktívne čelí výzvam trhu a mení svoj obchodný model
 5. McDonald's opäť medzi lídrami v ankete Najzamestnávateľ roka
 6. Dodajte vašej pokožke šťavu
 7. Vica Kerekes: Som väčší introvert, ako sa zdá
 8. Ktorá banka dvíha úroky na termiňáku? A čo pre to treba spraviť?
 1. Vyšlo februárové Doma v záhrade
 2. Tím súťažného kvízu Riskuj! vyráža za fanúšikmi do Košíc
 3. Viete, kto je Najzamestnávateľ vo finančných službách?
 4. Dom postavený z konope? Nápad, ktorý si zaslúžil envirocenu
 5. Turisti ešte v Egypte neobjavili veľa miest, hovorí delegátka
 6. Wüstenrot aktívne čelí výzvam trhu a mení svoj obchodný model
 7. McDonald's opäť medzi lídrami v ankete Najzamestnávateľ roka
 8. Vica Kerekes: Som väčší introvert, ako sa zdá
 1. Ktorá banka dvíha úroky na termiňáku? A čo pre to treba spraviť? 12 541
 2. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi 5 193
 3. Dodajte vašej pokožke šťavu 2 988
 4. Zdravie bez liekov. Lekár namiesto nich predpisuje studenú vodu 2 212
 5. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to 1 778
 6. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu 1 701
 7. Dom postavený z konope? Nápad, ktorý si zaslúžil envirocenu 1 473
 8. Ako skĺbiť remeslo a moderné technológie? Inšpirujte sa Bajkery 1 096

Blogy SME

 1. Anna Miľanová: Kresba z bloku: Mäsožravá rastlina?... 2022
 2. Věra Tepličková: Heger a iní alfa samci
 3. Peter Sarkocy: 4 dôvody prečo by som si už nekúpil Škodu Enyaq
 4. Anton Kovalčík: Ako sa nerobí štátny prevrat.
 5. Ľuboš Vodička: Slovenské hrady: Ostrý Kameň
 6. Ľudmila Križanovská: Veľká Británia a USA sú najväčšie zlo na svete
 7. Matej Nagy: Dúbravský mesačník 3
 8. Jozef Stasík: Ovplyvnia medvede budúce voľby?
 1. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť Vb - bludy a klamstvá) 6 812
 2. Věra Tepličková: Výlet v Bratislave (z denníka žiaka 3. ročníka ZŠ z Piešťan) 4 377
 3. Rastislav Puchala: Starosta je ruský troll 4 034
 4. Rastislav Jusko: Krvavá minulosť komunistickej prokuratúry. Je nám súdené prežiť ju znova? 3 382
 5. Ján Šeďo: "Ja nechcem byť ako moji rodičia", vypadlo z rómskeho chlapca. 3 108
 6. Dušan Koniar: Dzurindov projekt valcuje čítanosť aj diskusie 2 876
 7. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 2 624
 8. Ivan Beňovič: Ruský rubeľ sa svetovou menou nestane 2 547
 1. Jiří Ščobák: Bude rok 2023 na Slovensku ekonomicky príjemný? Aká bude inflácia na konci roka?
 2. Martina Hilbertová: Keď prišla na Slovensko, nechcela žiť. Pomohlo jej divadlo
 3. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 5. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 7. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 8. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Kalamita poriadne zamestnala aj cestárov.

Mimoriadna situácia platí v celom Žilinskom kraji.


4 h
Pred reprezentačnou prestávkou sa Martinu podarilo zdolať Trnavu.

Pred reprezentačnou prestávkou si Martinčania o niečo zdvihli náladu víťazstvom na ľade Trnavy. Po stretnutí sa skloňovali dve mená Miloš Fafrák a Vladimír Glosár.


5 h
MY | TOP správy z regiónov

Pozrite si výber TOP správ z regiónov.


5 h
Výdatné sneženie komplikuje dopravu.

Správa ciest vyhlásila mimoriadnu situáciu v celom kraji.


22 h

Blogy SME

 1. Anna Miľanová: Kresba z bloku: Mäsožravá rastlina?... 2022
 2. Věra Tepličková: Heger a iní alfa samci
 3. Peter Sarkocy: 4 dôvody prečo by som si už nekúpil Škodu Enyaq
 4. Anton Kovalčík: Ako sa nerobí štátny prevrat.
 5. Ľuboš Vodička: Slovenské hrady: Ostrý Kameň
 6. Ľudmila Križanovská: Veľká Británia a USA sú najväčšie zlo na svete
 7. Matej Nagy: Dúbravský mesačník 3
 8. Jozef Stasík: Ovplyvnia medvede budúce voľby?
 1. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť Vb - bludy a klamstvá) 6 812
 2. Věra Tepličková: Výlet v Bratislave (z denníka žiaka 3. ročníka ZŠ z Piešťan) 4 377
 3. Rastislav Puchala: Starosta je ruský troll 4 034
 4. Rastislav Jusko: Krvavá minulosť komunistickej prokuratúry. Je nám súdené prežiť ju znova? 3 382
 5. Ján Šeďo: "Ja nechcem byť ako moji rodičia", vypadlo z rómskeho chlapca. 3 108
 6. Dušan Koniar: Dzurindov projekt valcuje čítanosť aj diskusie 2 876
 7. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 2 624
 8. Ivan Beňovič: Ruský rubeľ sa svetovou menou nestane 2 547
 1. Jiří Ščobák: Bude rok 2023 na Slovensku ekonomicky príjemný? Aká bude inflácia na konci roka?
 2. Martina Hilbertová: Keď prišla na Slovensko, nechcela žiť. Pomohlo jej divadlo
 3. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 5. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 7. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 8. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou

Už ste čítali?