Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky
IV. LIGA - SEVER

Martinské suchoty stále trvajú

V prvom kole z Turčanov obišli nasucho iba Martinčania. Ani tipujúci v naších novinách im veľmi neverili, ale ako nám povedal tréner Jozef Šino, aspoň bod im ušiel takmer pomedzi prstý. Spoľahlivá obrana, za ktorou chytal skúsený navrátilec Šarlina, len r

az očividne „kiksla„ a kedže martinskí útočníci zahodili svoje príležitosti, šťastie sa priklonilo k domácim. Nuž, kto by to kedy povedal, že raz Martin prehrá v Lietavskej Lúčke majstrovský zápas! Najlepšie z Turčanov v prvom kole obišli Trebostovčania. Zverenci trénera Ivana Janigu sa dokázali vysporiadať aj s neúčasťou dvoch opôr Ruttkaya a J. Lukášika a po disciplinovanom výkone celého mužstva, v ktorom hral prím R. Lukášik, výborne naštartovali súťaž. Rovnako mohli isť domov s plným bodovým ziskom z Oravy aj Štiavničania. Tí po prestávke obrátili vývoj zápasu, ale, najmä v závere ich rozladili dva verdikty rozhodcu. Ten prvý, keď nariadil pokutový kop, údajne za nič, a druhý, keď ho po prvom neúspešnom pokuse domáceho hráča nechal zopakovať... Bod oravským futbalistom prepustili aj Valčania. V kvalitnom stretnutí pred 500 divákmi súper z Nižnej na vynovenom Dielci potvrdil veľmi dobrú formu z minulého ročníka súťaže, a aj zásluhou novej akvizície v bránke – Veselovskému, zostal v Turci aspoň bod.
Ostatné výsledky: Rudinská – Dolný Hričov 5:1 (3:1), Stráňavy – Lisková 4:1 (2:1), Tvrdošín – Bánová 1:0 (1:0)
Valča – Nižná 1:1 (1:1)
Góly: Horváth, resp. Šiška Zostava Valče: Veselovský – Líška, Václavík, Bobček, M. Žilla, Majerík (Ráheľ), Kalnický, Pravňan, Vítek, Horváth, Garaj.
Od prvých minút sa hral dobrý a dôrazný futbal, hoci obaja súperi nastúpili s rešpektom. Prví sa ho zbavili hostia, ktorí v 20. min podnikli po pravej strane rýchly útok a po prihrávke do pokutového územia sa ujali vedenia strelou po zemi, proti ktorej bola nová posila v domácej bránke Veselovský – bezmocný. Akcii predchádzala štandardná situácia domáceho celku, ktorú však nezvládli a, naopak, z rýchlej kontry inkasovali. Našťastie, o 5. minút neskôr nabil Kalnický Horváthovi, ktorý strelou z hranice šestnástky vyrovnal. V 30. min trestný kop Víteka len tesne minul bránku hostí, ale päť minút pred prestávkou sa zaskvel domáci brankár, ktorý chytil stopercentnú šancu hostí. Aj po zmene strán sa hral kvalitný futbal. V 50. min tečovaná strela Pravňana skončila len tesne vedľa bránky hostí. Tí sa tiež neuspokojovali s remízou a po zlom odkope Václavíka sa zatriaslo brvno bránky Veselovského. V 60. min vnikol do pokutového územia Garaj, obranca hostí ho fauloval, ale rozhodca bol inej mienky. V závere stretnutia sa Oravci častejšie dostávali na polovicu domácich, ale obrana Valče pracovala spoľahlivo, a tak sa stretnutie skončilo zaslúženou deľbou bodov.
Lietavská Lúčka – Martin 1:0 (0:0)
Gol dal Kudla. Zostava Martina. Šarlina – Markovič, Stano, Šupej, Šiplák, Ladňák (Martiniak), Janák, Schérer, Ďurkovič, Korda, Martinský.
Prvých dvadsať minút sa hralo obojstranne, až zbytočne opatrne. Hráči, akoby vyčkávali čo urobí súper. Ani jedno z mužstiev nechcelo urobiť chybu. Napokon sa iniciatívy chopili Martinčania, ktorí mohli v 27 minúte viesť, ale krásnu Kordovu strelu bravúrne vyrazil domáci brankár. Domáci boli bezradní, iba nakopávali lopty pred šestnástku hostí, ale obrana na čele so Šarlinom pracovala spoľahlivo a súperovi takmer nič nedovolila. V 38. min po rohovom kope Schérerovu strelu vyrazil šťastne domáci brankár iba nohami. Po zmene strán chceli hostia strhnúť víťazstvo na svoju stranu, mali hru pod kontrolou, ale stačila iba jedna hrúbka obrany a domáci sa, podľa priebehu zápasu, šťastne ujali vedenia. V závere hrali hostia vabank. Strelu Kordu opäť chytil výborný domáci brankár a po signále pri zahrávaní trestného kopu Schérer trafil iba v múre stojaceho spoluhráča.
Krásno – Trebostovo 0:1 (0:1)
Gól dal Lukášik (pok. kop). Zostava Trebostova: Kolár – Smutný, Bízik, Lonc, Zrník (Čieško), Porubčanský, Ľ. Lukášik, M. Mackura, M. Žilla (Bodjan), Marguš (J. Fľak), R. Lukášik.
Trebostovčania nastúpili bez hrotového hráča Ruttkaya, ktorý chýbal pre štyri žlté karty a rovnako aj bez stredopoliara J. Lukášika, ktorý si rovnako odpykáva zvyšok trestu, so snahou eliminovať útočnú aktivitu domáceho celku. Táto taktika hosťom vychádzala stopercentne. V obrane hrali zodpovedne a hoci sa Kysučania snažili, ich snaha vychádzala nazmar, lebo stroskotávala na dobre organizovanej obrane hostí. Trebostovčania, ktorí hrali v útoku len s jedným vysunutým hráčom R. Lukášikom, ale využívali každú príležitosť na útok a práve tento hráč robil domácej obrane obrovské starosti. V 12. min im zatočil hlavu tak, že si museli pomôcť iba faulom vo vlastnej šestnástke a z nariadeného pokutového kopu sa Ľ. Lukášik nemýlil. Vedenie hostí upokojilo a hoci mali domáci v snahe vyrovnať obrovskú útočnú chuť, nič nedokázali vyťažiť. Naopak, hostia mohli ešte pridať ďalšie góly, ale Ľ. Lukášik, Mackura a najmä Marguš nedokázali dotiahnuť svoje akcie do gólovej koncovky. Hostia si za svoj bojovný a disciplinovaný výkon víťazstvo zaslúžili.
Námestovo – Štiavnička 2:2 (1:0)
Góly: P. Vrábel 2 (1 z pok. kopu), resp. Macko a Kucian (pok. kop). Zostava Štiavničky: Chalúpka – Petrák, Maslík, Romančík, Rataj, Tomka, Kucian, Paško, Ociepka, Macko, Gregor.
Nováčik nastúpil bez Struhára, ktorý pre štyri žlté karty nútene odpočíval. Úvod patril hosťom, ale Gregor a po ňom Kucian nemali v koncovke šťastie. V 23. min Tomka v šestnástke obišiel domáceho obrancu, ale jeho strelu z päťky brankár vyrazil. O dve minúty pohrozili aj domáci – A. Vrúbeľ len tesne minul bránku hostí. O päť minút bol ale domáci útok úspešnejší. Ten istý hráč vnikol do šestnástky, prihral bratovi Petrovi Vrábeľovi, a ten strelou po zemi dal vedúci gól Námestova. Ešte do polčasu sa mohli presadiť aj strelci hostí, ale Macko a Kucian pálili nad bránku. Aj po zmene strán hrali Štiavničania aktívne a už v 47. min Macko hlavou po Ociepkovom centri vyrovnal. Aktívnym hosťom priniesla úspech aj 79. min. Tomka sa predral do pokutového územia, tam ho zadáci faulovali a nariadenú jedenástku Kucian premenil. Hostia by si za svoj výkon víťazstvo zaslúžili, ale prišla 84. min a zauradoval rozhodca. Chalúpka kontroloval loptu, ale po jeho údajnom faule dostali domáci výhodu pokutového domáci. Strelu P. Vrábeľa, brankár hostí Chalúpka vyrazil, no rozhodca dal tomu istému hráčovi druhú šancu, keď dal pokutový kop opakovať a domáci strelec už tentokrát nezaváhal. A Turčania mohli mať ťažké srdce na rozhodcu...

1. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  2. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

II. TRIEDA: Boj o prvú štvorku má parádne grády

Za odohratými zápasmi jesennej časti obzrieme so zástupcami troch klubov druhej triedy - Ďanovej Kláštora a Hája. Trochu sme rozobrali aj témy týkajúce sa slovenskej reprezentácie.

Jozef Šavol opäť doviedol svoj tím na priebežné prvé miesto.

Matica slovenská priblíži deťom slovenské povesti a rozprávky

Videoprojekt „Z príbehu do príbehu”,je určený aj pre deti Slovákov žijúcich v zahraničí.

Tréner Mosnár: Proti Žiline musíme ísť na sto percent

V piatom zápase sezóny stratil Martin prvé body. Aktuálne našich najviac tlačí topánka na pozícii obrancov. V piatok na Turčanov čaká derby proti Žiline.

Spišská Nová Ves nám pripravila prvú prehru v sezóne.