Pondelok, 29. november, 2021 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Zobúdzať sa začínajú konečne aj prispatí

Najväčšími hádankami bolo, či si dvaja neporazení po dvoch kolách udržia v kolonke prehier nulu. Obaja – Krpeľany aj Lipovec totiž cestovali za súpermi – vedúce mužstvo až na horný Turiec a Lipovčania do Bystričky, ktorá začala súťaž lepšie, ako ju v minu

lej sezóne končila. Veselší ako hráči Krpelian z Dolnej Štubne cestovali domov z Bystričky hráči Lipovca. Získali bod a udržali si svoju pozíciu v tabuľke. Do čela tabuľky sa ale vyhupol favorit súťaže zo Sučian. Práve o hre Sučancov prišli dobré chýry, veď dať štyri góly na ihrisku súpera, to už je slušný strelecký výkon. Na tretiu priečku vyskočili Vrútočania. Ich domáci výkon síce nebol bez chýb, ale nemali proti sebe zasa až tak slabého súpera. Zverenci trénera Jána Lukáčika majú zatiaľ slušnú jeseň a pri troche šťastia mohli ešte viac potrápiť favorita. Prekvapujúco vonku udrelo aj Dubové. Vyhralo jasne v Sklabini, ktorá akoby kráčala ešte podľa jarného scenára. Po dvoch neúrodných kolách boli konečne spokojní aj v Kľačanoch. Nielenže bodovali doma naplno, ale predviedli sa aj divákom pekným kombinačným futbalom. No a konečne zabral aj Kláštor, ktorý doma nedal šancu Turanom. Tie majú aj po treťom kole na konte bodov nulu a hrozivé skóre. A tak môžeme konštatovať, že už sa začínajú zobúdzať aj prispatí. Lenže jedna lastovička ešte leto nerobí.

Sklabiňa – Dubové 1:4 (1:2)
Góly: Horňák, resp. Belica 2, Abroz a Matula. Hostia sa ujali vedenia už v prvej minúte, a to poznačilo priebeh celého zápasu. Domáci v 27. min vyrovnali, ale po ďalšej chybe domácej obrany futbalisti Dubového išli opäť do vedenia. Po zmene strán síce domáci zatlačili hostí, ale nemali dosť trpezlivosti na to, aby vyrovnali. Naopak, hostia po úderných brejkoch pridali ďalšie dva góly a spečatili osud stretnutia, hoci podľa priebehu to nevyzeralo na také jednoznačné víťazstvo hornoturčanov.
T. Teplice B – Krpeľany 4:0 (1:0)

Góly: Kováč, Lvončík, Harasník a Karas, resp. Kolník. Aj keď sa domáci ujali vedenia už v 3. min gólom Kováča, od 25. min hrali oslabení práve o strelca gólu, dokázali sa technickou hrou presadiť. Hostí predčili aj po technickej stránke a aj v rýchlosti. V druhom polčase už v jeho prvej minúte po peknom centri Rešetára dali domáci druhý gól, a tým zlomili odhodlanie hostí. Tí sa akosi nevedeli na ihrisku nájsť. Až v poslednej minúte stretnutia dal Kolník jediný gól hostí. Víťazstvo domáceho celku bolo zaslúžené.
Kľačany – Necpaly 4:1 (2:1)

Góly. Pentek 2, Halvoň, J. Maron, resp. Roháčik. Domáci podali zatiaľ najlepší výkon jesene. Už v 1. min trafil Maron brvno bránky hostí a v 2. min nepremenil Gregor pokutový kop. Potom domáci dirigovaní Kľučincom predvádzali domácim priaznivcom oku lahodiaci futbal. Úvodný gól dali hostia, ale potom už domáce úsilie slávilo úspech. Hráči pokračovali v aktívnej hre a ešte do polčasu otočili výsledok. Okrem gólov raz trafili aj brvno bránky hostí. Nováčik súťaže sa síce predviedol ako snaživý celok, ale aj tak podľa priebehu hry uhral v Kľačanoch celkom lichotivý výsledok.
Vrútky – Podhradie 2:1 (1:0)
Góly: Gorgosz a Mazur, resp. Pastucha. V priemernom stretnutí mali najmä v prvom polčase prevahu domáci. Vyťažili z nej len jediný gól, keď ďalšiu šancu na zvýšenie skóre nepremenil Mazur, ktorý zahodil pokutový kop. Ten nariadil rozhodca Wehle za faul obrany hosti vo vlastnom pokutovom území. Aj ďalšie šance Vrútočanov zostali nevyužité. Hostia, najmä po prestávke, využívali každú príležitosť na protiútoky a v závere stretnutia s veľkou vervou bojovali dokonca o bod. Obe mužstvá mali aj trochu smoly, keď sa na oboch bránkach zatriasli žrde. Domáci si najmä za výkon v prvom polčase zaslúžili zvíťaziť.
Kláštor – Turany 4:0 (1:0)
Góly. Kostolník, Krištof, J. Matuška a Čambor. V zápase slušnej úrovne boli v prvom polčase lepší domáci. Vypracovali si niekoľko gólových príležitosti, z ktorých dokázali vyťažiť len jedinú šancu v 16. min Kostolníkom. V druhom polčase hostia zvýšili svoje úsilie a snažili sa o zvrat. Na to odpovedali domáci v 62. min gólom Krištofa a prevzali opraty zápasu do svojich rúk. V 78. min pridal J. Matuška tretí gól a v 83. min Čambor pečatil konečný výsledok stretnutia. Víťazstvo domácich po nepresvedčivých výkonoch v predchádzajúcich stretnutiach bolo zaslúžené. Hostia sa až do konca stretnutia snažili hrať útočný futbal.
Žabokreky – Sučany 3:4 (2:1)
Góly: S. Kmeť, Hešo a Uhliarik, resp. Staňo, Šibík, Hudec a Benka-Rybár. Hostia sa v 10. min ujali vedenia. Domáci v 23. min vyrovnali, na čo ale odpovedal Hešo druhým domácim gólom, ktorý padol strelou do šibenice. Hneď na začiatku druhého polčasu domáci vyrovnali, ale potom ich Sučanci zaskočili vedúcim gólom. O necelé dve minúty Žabokreky opäť vyrovnali, ale záverečných osem minút už patrilo hosťom a výsledkom ich tlaku bol víťazný gól. Všetkých sedem gólov v stretnutí padlo po pekných akciách. Domáci mali menej šťastia v koncovke, keď napríklad Štefanides z metra prestrelil bránku hostí. Napriek tomu bolo víťazstvo hostí zaslúžené, lebo brankár Macho vychytal najmenej dve vyložené šance ich útočníkov.
Bystrička – Lipovec 1:1 (1:0)
Góly: Gronka, resp. Sporka. Futbalisti Bystričky sa ujali vedenia a svojim gólom vyjadrili miernu územnú prevahu. Po zmene strán hostia hru vyrovnali a vyrovnali aj skóre gólom v záverečných minútach stretnutia. Domáci potom už nemali čas strhnúť víťazstvo na svoju stranu, lebo po góle v nadstavenom čase rozhodca odpískal koniec stretnutia. Na strelecké šance to bol remízový zápas.