Mošovských strelcov stále máta nula

V treťom kole V. ligy hrali tri turčianske mužstvá doma, iba hráči Belej cestovali do Podbielu. Belá bola pred týmto stretnutím v tabuľke vyššie ako jej súper a očakávalo sa, že odohrá vyrovnané stretnutie. Beľania by pred stretnutím päť gólov v sieti súp

era brali, ale proti Podbielu mohli skórovať aj viackrát. V posledných dvoch kolách zaťažili konto súperov navlas rovnakým počtom gólov a dosiahli v nich nečakané skóre 10:5. Mrzieť ich môže akurát dramatický a príliš nervózny koniec stretnutia v Podbieli, ktorý domáci nezvládli a hostia mohli svoje víťazstvo poistiť. Dražkovce boli naopak posledným mužstvom tabuľky a proti Svätému Krížu, ktorý bol na čele tabuľky, nenastupovali ako favorit. Na domácom trávniku sa im podarilo zvíťaziť, z čoho môžu mať radosť, lebo získali tri body, ale nemôžu byť spokojní s premieňaním šancí, ktorých si vypracovali mnohonásobne viac, ale nad „bezzubým„ súperom zvíťazili iba tým najtesnejším rozdielom. Mošovce doteraz nestrelili ani gól a nepodarilo sa im to ani v stretnutí s Dúbravou, ktorá bola v tabuľke na 6. mieste. Naopak, na domácom trávniku inkasovali dva góly a so skóre 0:6 sa ocitli na chvoste tabuľky V. ligy. Mošovčania sú nováčikmi tejto súťaže a ich posledné miesto v tabuľke, vari ani nie je prekvapením. Oveľa lepšie nedopadli ani Diviačania, ktorí síce strelili prvý gól v tejto sezóne, ale dva razy inkasovali a na domácom trávniku nedosiahli výsledok, ktorým by potešili svojich priaznivcov. Ich umiestnenie v tabuľke V. ligy je pre Turčanov azda najnepríjemnejším prekvapením v doterajšom priebehu tejto súťaže, pretože v minulej sezóne ešte hrali o štvrtoligové body. Turčiansky tandem Diviaky - Mošovce uzatvára tabuľku V. ligy, Dražkovce po dobrej hre vyskočili o štyri priečky vyššie a Belá, ktorá je doteraz najlepším turčianskym kolektívom tejto súťaže, je na peknom piatom mieste. Nepochybne má káder aj na to, aby mohla pomýšľať aj na vyššie priečky.
Ostatné výsledky: Bešeňová – Závažná Poruba 6:3 (3:1), Liptovská Štiavnica – Palúdzka 2:0 (1:0), Oravská Jasenica – Veličná 2:0 (1:0).
Diviaky – Lipt. Hrádok 1:2 (0:2)

Góly: M. Štrba (z pok. kopu), resp. Šinglár a Bartek. Zostava Diviak: Matiašovský – Poništ, Ďanovský, Vríčan, Čuraj (Jurášek), Hones, M. Štrba, P. Koleno, Klein, Kviatkovský, Vereš (Lustig)
Dynamo začalo toto stretnutie zle. Hralo proti vetru a po chybách obrany veľmi rýchlo prehrávalo. V 15 minúte stretnutia bol už stav
0:2. Po druhom inkasovanom góle sa hra na ihrisku začala vyrovnávať. Diviaky mali šance, ale nedokázali ich premeniť. V 49. minúte rozhodca po ruke súpera odpískal pokutový kop, ktorý premenil M. Štrba. Diviaky vycítili šancu na vyrovnanie výsledku a súpera zatlačili k jeho šestnástke. Nepodarilo sa im ale streliť gól, aj keď šance na to mali traja hráči (Kviatkovský, Štrba, Koleno). Domáci strelci majú o čom premýšľať.
Dražkovce – Sv. Kríž 1:0 (0:0)

Gól dal T. Záborský, Zostava Dražkoviec: Jadroň - Ondrla, Ilgo, Jesenský, Ďurkovič, (Marčičiak) Murček, Pleško, Šalaga, Hornák (Húšťa), J. Záborský, T. Záborský.
Domáci hneď od 1. minúty stretnutia dostali súpera pod tlak, ale rovnako, ako to bolo aj v predchádzajúcich stretnutiach, gólové šance sa rodili ťažko a ešte ťažšie sa premieňali. A keď si ich Dražkovčania vypracovali, potom sa predbiehali v zahadzovaní šancí. Iba Tomáš Záborský potreboval na strelenie gólu šesť šancí. Ďalšie dve šance nepremenil jeho brat Jozef a nevyužité zostali aj príležitosti Ilga a Pleška. Ich strely kryl brankár Svätého Kríža, ktorý bol najlepším hráčom hostí. Jemu môžu hostia ďakovať za to, že z Dražkoviec neodišli s poriadnou nádielkou. Doterajšie vedúce mužstvo súťaže herne sklamalo, lebo bránu Jadroňa ohrozili až dve minúty pred záverečným hvizdom hlavného rozhodcu. Domáci zaslúžene zvíťazili, aj keď najtesnejším rozdielom a napriek streleckej nemohúcnosti si za bojovnosť a predvedenú kolektívnu hru zaslúžia pochvalu.
Mošovce – Dúbrava 0:2 (0:1)

Góly: Mrva a Krčmárik. Zostava Mošoviec: Kostolník - Kvorka, Uhliarik, Thomka, Sopkuliak, Čano, Majerčík, Morgoš, (Lúdik), P. Janík (Záborský), J. Janík, Lisoň.
Domáci ani v treťom stretnutí súťaže nestrelili gól a nebolo im súdené vyhrať. Hostia boli herne lepším kolektívom a po celé stretnutie kontrolovali hru. Domáci sa už v 3. minúte po chybe brankára a zlej rozohrávke súpera mohli ujať vedenia, ale Lisoň ponúknutú šancu nevyužil. V 10. minúte stretnutia hostia po štandardnej situácii nastrelili žrď. Rozhodujúca bola 20. minúta stretnutia, kedy domáci nepremenili tri vyložené šance. Čanovi sa podarilo prekonať brankára, ale lopta trafila iba žrď. Hostia sa hneď z nasledujúceho protiútoku po dorážke ujali vedenia 1:0. Potvrdilo sa, že ak gól nedáš, tak ho dostaneš. V druhom polčase sa hostia zamerali iba na bránenie a udržanie výsledku. Domáci v snahe vyrovnať stavili všetko na jednu kartu. Zamerali sa na útočnú hru. Po rýchlej rozohrávke sa Lisoň sám rútil na bránu súpera, ale nedôraznou strelou pochoval nádeje Mošoviec na vyrovnanie. Keď domáci hrali vabank, hostia po úniku po pravej strane a spätnej prihrávke zvýšili nekompromisne na 2:0. Potom už hráči Dúbravy iba kontrolovali hru a nepustili domácich k väčšiemu tlaku.
Podbiel – Belá 3:5 (0:3)

Góly Belej: Delton 2 (1 z 11m), Majerčík, Vacha, Fazika. Zostava Belej: Šupej – Mazurák, Siekel, Ondrla (Kuzma), Lučanský, Fazika, Šimko, Fučela, Matejčík (Horník), Vacha, Delton (Páleš).
Už v 4. minúte Delton išiel sám na domáceho brankára, ale mieril nad bránu. O niekoľko minút nariadil rozhodca pokutový kop za faul brankára domácich na Deltona, ktorý jedenástku sám premenil. Delton dal aj druhý gól hostí, a to hneď z protiútoku potom, ako domáci prvý raz ohrozili bránu hostí. V 31. minúte po akcii Faziku, Fučelu a Deltona domáci brankár vyrazil strelu, potom nasledoval center na Vachu, ktorý ale minul domácu bránku. Potom Matejčík napálil loptu z ôsmich metrov rovno do brankára a Vacha odrazenú loptu namieril mimo brány domácich. V 34. minúte Šimko trafil brvno. V 41. min Šimko prihral v šestnástke Majerčíkovi, ten vystrelil presne a bolo 3:0. V 2. polčase domáci provokovali hostí tvrdou hrou. Hostia mali aj ďalšie šance. Ondrla tesne minul bránu, ale skórovali domáci, ktorí po vyrazenej strele Adamcom znížili na 1:3. V 62. minúte Šeling znížil na 2:3. Víťazstvo Belej mohol poistiť Šimko, ale jeho strela z ostrého uhla pri vyloženej šanci minula bránku. V 75. min išiel Delton sám na brankára domácich, vystrelil a vyrazenú loptu poslal do siete Vacha. Domáci v 75. minúte znížili na 3:4, ale Fazika poistil víťazstvo hostí na 3:5. Hostia hrali kvalitný kombinačný futbal, ale využili sotva polovicu dobrých šancí.