Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky
MINULÚ SOBOTU A NEDEĽU SA USKUTOČNIL 44. ROČNÍK SLOVENSKÝCH PYRENEJÍ

Úspešná Keliarova obhajoba

V sobotu sa za vynikajúceho počasia uskutočnili cyklistické preteky juniorov, kadetov, mladších a starších žiakov, pričom kadeti a juniori absolvovali jeden, resp. dva okruhy na 54 kilometrov dlhej trati. Žiaci absolvovali kratšiu trať v okolí Kláštora po

d Znievom - Memoriál K. Hercega, ktorý je súčasťou Znievskych dní cyklistiky. V kategórii mladších žiakov neštartoval žiaden pretekár z Turca. Na tomto memoriáli súťažil z Turčanov len Tepličan Martin Šovčík, ktorý v kategórii starších žiakov obsadil 7. miesto. 54 kilometrový okruh viedol z Kláštora pod Znievom cez Slovany, križovatkou pri kláštorskej plničke minerálky, potom cez Jazernicu, Ivančinú, Slovenské Pravno, Jasenovo, Nitrianske Pravno, Kľačno, horským stúpaním na hranicu okresov Martin a Prievidza a potom do Vrícka a Kláštora pod Znievom. V kategórii juniorov (absolvovali dva okruhy) zvíťazil Michal Prachár za 2:41:29 h z Podbrezovej pred horským cyklistom Lukášom Hanusom z Turčianskych Teplíc (klub Elit COM.XC), ktorý mal na víťaza stratu 6 sekúnd. V kategórii kadetov zvíťazil ďalší Podbrezovčan – Peter Siman, ktorý dosiahol čas 1:28:06 h a Michal Kašuba z KPHC Turčianske Teplice skončil na 26. mieste časom 1:29:40 h. V súťaži neregistrovaných cyklistov vyhral Slovenské Pyreneje Martin Fraňo z Banskej Bystrice, ktorý prešiel jeden okruh za 1:23:45 h. Najlepší z Turčanov, Roman Zrelica a Juraj Machalek (obidvaja z Martina), prišli so stratou 1:21 min na víťaza na 13. a 14. mieste. V súťaži novinárov a polygrafov zvíťazil J. Semerád z Českej Lípy časom 1:25:43 min. Z Turčanov dosiahol v tejto kategórii najlepší čas (1:39:06 h) Peter Krško z Martina, ktorý skončil na 4. mieste.
V nedeľu pokračovali Znievske dni cyklistiky veteránskou, ženskou a mužskou súťažou. Počasie sa pokazilo, ale cyklistom vyhovovala zamračená obloha bez dažďa a teplota približne 16 stupňov Celzia. Do cieľa ako prvé dorazili spolu ženy a veteráni, ktorí absolvovali iba jeden okruh. Súťaž žien vyhrala Katarína Uhliariková z CK Aluplast Prievidza, ktorá v záverečnej rovinke prešpurtovala svoju oddielovú kolegyňu Veronu Šovčíkovú. Obidve dosiahli čas 1:34:32 h. V. Šovčíková je z Turčianskych Teplíc, kde žije, ale reprezentuje prievidzský klub. Ďalšia Tepličanka, sestra L. Hanusa - Zuzana Hanusová, obsadila 7. miesto časom 1:41:51 h. Súťaž najstarších veteránov (kategória D) vyhral Petr Homola z Bohumína za 1:34:45 h. C kategóriu veteránov vyhral Ján Stejskal z Prievidze za 1:34:32 h. Veteráni kategórie B absolvovali dva okruhy a z nich bol najrýchleší Ivan Baďura z Cyklocentra Trnava za 3:04:32 h. Rovnako dlhú trať absolvovali aj veteráni kategórie A, z ktorých bol najrýchlejší Pavol Polievka CK KPN Real Prievidza, ktorý došiel do cieľa za 3:04:25 h, tretie miesto obsadil s rovnakým časom ako víťaz Ľubomír Bugáň z RCT Martin. Muži absolvovali tri okruhy, do druhého okruhu vchádzala s približne dvojminútovým náskokom malá skupinka, ktorú v treťom kole dostihol Miroslav Keliar – Tepličan vo farbách ŽP Podbrezová. V tejto skupinke boli Lotyši a Egypťania. Vlaňajší víťaz, ktorý poznal trať Slovenských Pyrenejí najlepšie z čelnej skupinky, v stúpaní za Kľačnom dovtedy vedúcej skupinke unikol. V klesaní, od rozhrania okresov Martin a Prievidza, až po cieľ v Slovenskom Pravne si už náskok udržal a obhájil tak vlaňajšie víťazstvo.
„V poslednom okruhu som chcel vedúcu skupinku dostihnúť už pod Vyšehradom a podrilo sa mi to až za Nitrianskym Pravnom. Za Kľačnom sa mi v stúpaní podarilo získať 30-sekundový náskok, ktorý už stačil na víťazstvo. Tohtoročné víťazstvo si cením viac ako vlaňajšie, lebo do cieľa som išiel úplne sám,„ povedal nám víťaz pretekov Miroslav Keliar.

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  5. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
  6. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
  7. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
  8. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  9. Pomáhajte čítaním
  10. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  1. Aplikácia, kde z pohodlia domova zlikvidujete škodovú udalosť?
  2. Škola môže vyzerať aj inak!
  3. UNIQA preberá na Slovensku aj dôchodkové fondy AXA
  4. Využite dovoz tovaru do 24 hodín a zadarmo
  5. Dopad krízy na firmu zmierni strednodobý prenájom vozidla
  6. V Košickom kraji máme more aj neviditeľnú izbu: Objavte ich!

V Martine bude obyvateľov testovať 50 odberových tímov

Mesto Martin zverejnilo zoznam odberových miest.

Slnečnica v oblakoch

Seniorovi z Koštian nad Turcom sa podaril pestovateľský úspech.

Vysoká slnečnica teší okoloidúcich.

Fomat musel stopnúť aj tréningy

Treťoligový tím Fomatu minulý týždeň pokračoval v tréningovom procese, no musel ho prerušiť. Kormidelník Pavol Šuhaj nepredpokladá, že tento rok ešte jeho tím nastúpi na súťažný zápas.

Marko Repáň je zatiaľ najlepším strelcom tímu.

Vidieckou ženou roka je aj starostka zo Žabokriek

Ženy netreba brať ako samozrejmosť. Sú inšpiratívne a robia život na vidieku lepším. I to je hlavná myšlienka súťaže Vidiecka žena roka. Jednou zo štyroch ocenených je aj Zuzana Valocká, starostka Žabokriek.

Zuzana Valocká je Vidieckou ženou roka v kategórii politička.