Turčianska rošáda na dne tabuľky

V. LIGA - SKUPINA B
Diviaky a Mošovce sa bez jediného bodu ocitli na dne tabuľky piatej ligy už minulom kole. Mošovce mali šancu odraziť sa od piatoligového dna na ihrisku papierovo slabej Veličnej. V prvom polčase to tak spočiatku vyzeralo, lebo Mošovce viedli 1:0, ale rozhodca ich o body pripravil nariadením dvoch sporných pokutových kopov. Hráči spod Drienka podali lepší výkon ako v predchádzajúcich stretnutiach a sklamaní sú skôr z výkonu rozhodcu, ako zo svojej hry. Ukrivdení Mošovčania sa môžu tešiť iba z toho, že vďaka strelenému gólu poskočili v tabuľke o jedinú priečku vyššie, ale aj to na úkor susedov z Diviak, ktorí doma prehrali s Dražkovcami 1:4. Diviačania nevyužili domáce prostredie a nedokázali využiť šance, ktoré si vypracovali. Naopak, Dražkovčania vďaka výraznému víťazstvu dosiahli vyrovnané celkové skóre a v tabuľke si udržali desiate miesto. Toto mužstvo dokázalo vyťažiť v Diviakoch v prvom polčase z minima maximum a víťazstvo už nepustilo z rúk. Strelecké hody mali opäť hráči Belej, ktorí už dve kolá za sebou dosiahli víťazstvá v pomere 5:3.
Podali veľmi dobrý kolektívny výkon a za svoju hru si víťazstvo zaslúžili. V tabuľke poskočili o tri priečky na druhé miesto, kde bola po treťom kole práve Oravská Jasenica (ich súper v štvrtom kole) a na vedúcu Bešeňovú strácajú iba jediný bod. Beľanov môže mrzieť iba horší druhý polčas, v ktorom dovolili súperovi stiahnuť trojgólové manko z prvého polčasu na jediný gól. Víťazstvo Belej nad Oravskou Jasenicou poistil svojím druhým gólom v stretnutí Vacha.
Ostatné výsledky: Liptovský Hrádok – Dúbrava 2:1 (1:0), Svätý Kríž – Bešeňová 0:2 (0:0), Palúdzka – Podbiel 2:1 (1:0), Závažná Poruba – Liptovská Štiavnica 0:0.

Belá – Or. Jasenica 5:3 (3:0)

Góly: Šimko1, Fazika 2, Vacha 2, resp. Vráb 2 (1 z pokutového kopu), a Gombár. Zostava Belej: Šupej – Mazurák (Páleš), Siekeľ, Ondrla, Fazika (Bernát), Fučela, Matejčík, Vacha, Delton (Horník).
Diváci videli veľmi kvalitné stretnutie s množstvom gólov. Už v 2. minúte musel Šupej vyrážať strelu hostí. V 7. min vystrelil Delton pozdĺž súperovej brány. Presnú Fazikovu prihrávku zužitkoval Vacha iba na strelu do brankára hostí. Vrece s gólmi sa začalo trhať v 21. min keď Delton po peknej prihrávke strelil prvý gól stretnutia.. V 23. min potiahol útok po ľavej strane Matejčík, brankár tvrdú strelu iba vyrazil a loptu potom poslal z 20 metrov do siete hostí Fazika. V 25. min hostia odpovedali tvrdou krížnou strelou, ale Šupej vytlačil loptu na roh. V 33. min po skrumáži pred bránkou hostí Fazika zvýšil na 3:0. hostia mohli znížiť v 42. min, ale strela zo 16 metrov tesne minula bránu Belej. Domáci v prvom polčase využili ponúknuté šance a do druhého polčasu nastupovali so sľubným náskokom. M. Vráb ale onedlho znížil na 3:1. Už 50. min ale domáci opäť viedli o tri góly. Vacha potrestal hrubú chybu brankára hostí, ktorému vypadla lopta z rúk a útočník Belej mohol pohodlne skórovať do prázdnej bránky. Hostia si potom na štvrťhodinu zatlačili domácich do obranného pásma. Tento tlak zužitkovali po Vrábovej strele odrazenej od tyče Gombárom na zníženie na 4:2.
V 88. min nariadil rozhodca za ruku domáceho obrancu vo vlastnej šestnástke pokutový kop, ktorý Vráb premenil. Domáci ale hneď po rozohraní lopty od stredového kruhu svoj náskok opäť zvýšili. Fučela našiel v šestnástke hostí Vachu, ktorý prudkou strelou stanovil v 89. min konečný výsledok na 5:3. Obidve mužstvá hrali kvalitný futbal, o čom svedčí aj ich umiestnenie v tabuľke V. ligy. V drese hostí vynikol M. Vráb, ale domáci dominovali svedomitým kolektívnym výkonom.

Veličná – Mošovce 3:1 (1:1)

Góly: Sučák 3 (2 z pokutových kopov), resp. Majerčík. Zostava Mošoviec: Plešo – Sopkuliak, Uhliarik, Thomka, Kvorka, Majerčík, Morgoš (od 80. min Lúdik), Záborský, Peter Janík, Čano (od 85. min Ličko), Lisoň (od 60. min Lukáč)
Domáci začali oduševnene a snažili sa Mošovčanov pritlačiť, ale hostia rozumnou defenzívnou hrou držali súpera od svojej brány na dištanc. Okrem obrany podal spoľahlivý výkon aj mošovský brankár Plešo. Hostia sa ujali vedenie v 30. min po krásnej strele kapitána mužstva Majerčíka. Mošovčania tak konečne strelili vytúžený prvý gól v tomto ročníku V. ligy. Od tejto chvíle ale dominoval na ihrisku rozhodca. Bohužiaľ, dvoma verdiktmi, za priestupky Mošovčanov, ktoré videl iba on sám, odpískal pokutové kopy a tým zabezpečil domácim v prvom polčase vyrovnanie a v druhej polovici stretnutia aj vedenie. Aj keď hostia hrali dobre, nebolo im súdené vyhrať, ani úspešne dohrať. Zamerali sa iba na to, aby z Veličnej neodchádzali z červenými kartami. Po Dúbrave budú, vraj, aj do Veličnej chodiť ako na zájazd. Mošovčania môžu mať na rozhodcu ťažké srdce, lebo cítia, že ich svojimi rozhodnutiami poškodil.

Diviaky – Dražkovce 1:4 (0:3)

Góly: Klein, resp. T. Záborský 2, Jozef Záborský, Pleško. Zostavy – Diviaky: Matiašovský – Poništ, Štrba, Vričan, Turčány, Ďanovský, Hones Gaurík (Vereš), P. Koleno (Klein), Kviatkovský, Jurášek (Čuraj), Dražkovce: Jadroň – Ondrla (Húšťa, Marčičiak), Ilgo, Jesenský, Ďurkovič (Kočalka), Hornák, Pleško, Šalaga, Hanko, T. Záborský, J. Záborský.
Domáci „zaspali„ úvod stretnutia, v ktorom dostali gól, ktorý strelil T. Záborský. Štrba, Poništ a Kviatkovský nepremenili potom gólové šance. Hostia nebezpečne zaútočili v prvom polčase na bránu Diviak iba trikrát a z toho dali tri góly. Pleško strelil gól z trestného kopu spoza šestnástky a trojgólové vedenie hostí zabezpečil v poslednej minúte prvého polčasu J. Záborský. Domáci mali výborný vstup do druhého polčasu. Po Kviatkovského prihrávke skóroval Klein. Hra v druhom polčase bola vyrovnaná, ale gól sa podarilo streliť (dve minúty pred záverečným hvizdom) už iba hosťujúcemu T. Záborskému, aj keď šance boli na obidvoch stranách.