Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Prietrž nad Váhom

Tomu sa povie gólová prietrž. V tomto kole ich padlo úctyhodných - rekordných 41 gólov, čo je 5,8 na jeden zápas!!! Góly padali síce v Turci, ale najväčšia prietrž, aby sme to presne lokalizovali, bola okolo Váhu. Na jeho dvoch brehoch padlo spolu až 28

gólov. No a to, čo sa urodilo v Sučanoch v derby zápase, si uchovajú v pamäti obaja súperi. Domáci preto, lebo si veru ani nepamätajú, kedy naposledy dali deväť gólov a Turanci zasa to, kedy toľko inkasovali. Poriadny výprask, hoci herne to naň nevyzeralo, dostali futbalisti Sklabine v Kľačanoch, kde sa strelecky presadil Pentek. Ako sa to všetko odrazilo v tabuľke? Krpeľancov z čela detronizovali Sučanci, dopredu sa predral Kláštor, za ktorým sú dvaja deväťbodoví – Vrútky a Krpeľany. Dôvod na najhorší spánok majú aj po tomto kole v Turanoch, kde sa po vypadnutí nedokážu skonsolidovať. Navyše, skúsení hráči im utekajú do súperových mužstiev – najnovšie sa rozlúčili s Gerom Maronom, ktorý už diriguje stred poľa vo Vrútkach. O čosi veselší môžu byť po tomto kole v Žabokrekoch, lebo konečne zaknihovali prvé víťazstvo.

T. Teplice B – Dubové 1:1 (0:0)
Góly: Privitzer, resp. Kútnik. Súperi sa prezentovali útočnou hrou. Prekvapujúco si v prvom polčase viac príležitostí vypracovali hostia, ale nedokázali ich zužitkovať. Po zmene strán už opraty zápasu držali domáci. Tlačili, ale ich útoky stroskotávali na obrane a brankárovi. Aktivita priniesla nakoniec domácim vedúci gól. Po rohovom kopu sa presadil Privitzer. V závere tréner hostí pozmenil zostavu, a to sa vyplatilo. Dočkali sa vyrovnávajúceho gólu. V domácom mužstve, v ktorom nastúpili až štyria hráči z áčka – Privitzer, Karolčík, Ždimera a Karas nedohrali zápas po dvoch žltých kartách Lehotský a A. Rešetár, ktorí museli predčasne opustiť ihrisko.
Vrútky – Krpeľany 6:0 (0:0)
Góly: Mazúr 3, Kúdelka, Kmeť a Kapusta. Aj keď úvod zápasu vyznel pre domácich nádejne a už v 3. min sa po strele Mazúra triasla žrď bránky hostí, v ďalšom priebehu prvého polčasu sa na ihrisku odohrávala skôr šachová partia – na oboch stranách bez šancí. V domácom drese nastúpili traja noví hráči – brankár Duranzia, Kmeť z Martina a G. Maron z Turian, a tak logicky sa prejavovala nezohratosť a viazli kombinácie. Ale už v úvode druhého polčasu sa začal rodiť strelecký koncert domácich. Začal ho Mazúr, ktorý prekvapil brankára hostí strelou z diaľky a za osem minút pridal ďalšie dva góly a zaznamenal tak čistý hetrik. Domáci dostali krídla a v 61. min pridal Kúdelka štvrtý gól. Hostia pohrozili až v 67. min, ale domáci brankár Duranzia bravúrne vyrazil strelu hráča hostí. Naopak, v 70. min po centri Mazúra pridal Kmeť piaty gól a skóre zápasu stanovil Kapusta.
Bystrička – Necpaly 1:1 (1:1)
Góly: Matúš, resp. Mazurák. Prvý polčas začali lepšie domáci a už v prvej minúte sa mohli ujať vedenia, ale Gronka šancu nepremenil. Druhú šancu, ktorá prišla už o minútu, už domáci využili, keď úspešným strelcom bol Matúš. Potom hostia hru vyrovnali a v 35. min vyrovnali aj skóre. Po zmene strán pokračovala vyrovnaná hra medzi šestnástkami, bez vážnejších šancí. Domáci ich mali o poznanie viac, ale hostí podržal brankár, takže si z Bystričky odviezli cenný bod.
Kľačany – Sklabiňa 7:2 (3:1)
Góly: Pentek 4, Gregor 2, Chromec, resp. Kovanič 2 (1. pok. kop). Už v 4. min dal Chromec vedúci gól domácich a v 15. min pridal Gregor druhý presný zásah. Potom Král z dvoch krokov prestrelil prázdnu bránku hostí. Hostia v prvom polčase ohrozili domácu bránku po trestnom kope Wehleho, ale gól dali až v 44. min z pokutového kopu. Záver polčasu opäť patril domácim, keď Pentek začal svoj strelecký koncert. Hoci sa hostia v druhom polčase zlepšili, strelecké príležitosti nedokázali premeniť. Za to ich trestali domáci strelci, ktorí z brejkov dokázali úspešne zakončovať. Keby domáci hráči premenili všetky svoje príležitosti, mohol byť výsledok aj dvojciferný. Hostia dohrávali bez vylúčeného Úradníčka, ktorý po druhej žltej karte videl aj červenú.
Kláštor – Podhradie 2:1 (1:1)
Góly: R. Matuška a M. Mikula, resp. Pastucha. Domáci začali veľmi zle a už od 5. min prehrávali, keď po rohovom kope skóroval Pastucha. Vyrovnať mohli po štvrťhodine hry, ale Mikula nepremenil čistú šancu. Aj napriek tomu, že sa domácim hra nedarila, predsa sa dočkali vyrovnania. V samom závere polčasu vyrovnával Matuška. V druhom polčase produkovali obaja súperi len priemernú hru. Jedinou svetlou výnimkou bola akcia pri víťaznom góle domáceho celku, ktorý dal v 52. min Mikula. V iba priemernom stretnutí si potom už domáci dokázali udržať jednogólový náskok až do konca zápasu.
Žabokreky – Lipovec 4:2 (2:0)
Góly: Kmeť 2, Lučanský, Humel, resp. Vojtyla 2. Domáci nastúpili do zápasu s rešpektom, ale aj veľkou zodpovednosťou. Hostia neprišli s defenzívnmou taktikou, naopak boli aktívni a brankár Štefanides vychytal niekoľko ich šancí ich útočníkov. Po zmene strán domáci zvýšili náskok na 4:0, ale potom sa dostali do útlmu, čo hostia predsa len využili na zníženie skóre. Nakoniec bojovný duch domáceho mužstva slávil úspech. Ale potlesk divákov si zaslúžili obaja, pretože sa snažili hrať útočný futbal.
Sučany – Turany 9:4 (5:0)
Góly: P. Hudec, Kačák a Staňo po 2, Benka – Rybár, M. Bella a Vojtek, resp. Jančo, Pavelica, Getta a Majerčík. Už prvý polčas naznačil, aký bude priebeh zápasu. Domáci previedli strelecký koncert, pričom si hostia v prvom polčase nevypracovali žiadnu šancu, ba takmer vôbec neboli schopní prejsť na polovicu domáceho ihriska. Po zmene strán, domáci, pod dojmom vysokého vedenia trochu poľavili, navyše, tréner dal logicky šancu náhradníkom. Za stavu 9:1 domáci akoby prestali hrať, a to využili hostia, ktorí za posledných päť minút dali tri góly.

1. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  2. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

II. TRIEDA: Boj o prvú štvorku má parádne grády

Za odohratými zápasmi jesennej časti obzrieme so zástupcami troch klubov druhej triedy - Ďanovej Kláštora a Hája. Trochu sme rozobrali aj témy týkajúce sa slovenskej reprezentácie.

Jozef Šavol opäť doviedol svoj tím na priebežné prvé miesto.

Matica slovenská priblíži deťom slovenské povesti a rozprávky

Videoprojekt „Z príbehu do príbehu”,je určený aj pre deti Slovákov žijúcich v zahraničí.

Tréner Mosnár: Proti Žiline musíme ísť na sto percent

V piatom zápase sezóny stratil Martin prvé body. Aktuálne našich najviac tlačí topánka na pozícii obrancov. V piatok na Turčanov čaká derby proti Žiline.

Spišská Nová Ves nám pripravila prvú prehru v sezóne.