Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky
I. HOKEJOVÁ LIGA

Na úvod sezóny poltuctové potešenie

Hneď v prvom kole narazili Martinčania na jedného z horúcich favoritov na prvenstvo v súťaži. Prekvapilo, že na prvý prvoligový majstrák si našlo cestu „iba„ asi okolo osemsto divákov. Tí videli hokej, čo sa týka kombinácii, so všetkými znakmi začiatku sú

Utorok: Martin – Prešov 1:2 (0:0,1:1,0:0 – 0:0,0:1) – po samostatných nájazdoch – góly: Mucha, resp. M. Segľa a rozhodujúci samostatný nájazd premenil Hajduk. Zostava Martina: Dzubina – Pšenka, Krecháč, Štolárik, Šimka, Ratveiský, Frkáň, Štekláč, Imriš – Hanes, Groma, Važan, Mucha, Böhme, Beutel, Bartek, Zágora, Pet. Tabaček, Št. Zachar, Páleš, Bonda.
Piatok: Martin – Banská Bystrica 6:0 (2:0,1:0,3:0)- góly: Bartek, Hanes, Zágora, Pšenka, Mucha a Stolárik. Zostava Martina: Dzubina – Pšenka, Krecháč, Stolárik, Šimka, Ratveiský, Frkáň, Štekláč, Imriš – Hanes, Groma, Važan, Mucha, Böhme, Beutel, Bartek, Zágora, Pet. Tabaček, Št. Zachar, Páleš, Bonda.

Dráma pri samostatných nájazdoch
Hneď v prvom kole narazili Martinčania na jedného z horúcich favoritov na prvenstvo v súťaži. Prekvapilo, že na prvý prvoligový majstrák si našlo cestu „iba„ asi okolo osemsto divákov. Tí videli hokej, čo sa týka kombinácii, so všetkými znakmi začiatku súťaže, ale v každom prípade s veľkým nasadením oboch mužstiev. V tomto zápase strelci ťahali za kratší koniec, lebo na oboch stranách boli vynikajúci brankári. Domáci Dzubina i hosťujúci Božik chytali skvele a najmä v závere stretnutia, keď sa o výsledku, po bezgólovom predĺžení, rozhodovalo pri samostatných nájazdoch, privádzali strelcov priam do zúfalstva. Nakoniec sa v osemnástom samostatnom nájazde usmialo šťastie na hostí, keď Hajduk svoj nájazd premenil na víťazný gól Prešova. Hostia sa v Martine predstavili ako skúsený, vyspelý kolektív, ktorý, hoci bol väčšinu stretnutia pod miernym tlakom, dokázal z rýchlych brejkov nebezpečne kontrovať. Už v prvej tretine si domáci strelci vylámali zuby na brankárovi hostí. Ten zachraňoval najmä po strelách Muchu, Barteka, Zágoru. V 27. min likvidoval aj samostatný nájazd Muchu a práve z protiútoku dali hostia vedúci gól. Domáci sa museli poriadne napracovať, aby vyrovnali. V oslabení vybojoval v strednom pásme Mucha puk a, tentoraz, svoj samostatný nájazd premenil na vyrovnávajúci gól. Žiaľ, do konca stretnutia, hoci šancí mali neúrekom, už Martinčania nedokázali z nich nič vyťažiť, a tak sa predlžovalo. Keď na úvod predĺženia nepremenili takmer dvojminútovú presilovú hru o dvoch hráčov, o víťazovi sa nakoniec rozhodlo až v spomínanej záverečnej osemnásťdielnej dráme, pri samostatných nájazdoch. Plynulosť hry domácich trpela aj častými vylúčeniami, keď hrali v oslabení dokopy až 16 minút.
Jindřich Novotný, tréner: - Najmä v prvej tretine sme mali využiť svoje šance, až do vylúčení sme boli jasne lepší. V druhej tretine mal v niektorých chvíľach navrch súper, ale v záverečnej sme zasa my mali viacero šancí, ktoré sme mohli a aj mali využiť, dokonca minútu pred koncom mohol rozhodnúť Bartek, ale samostatný nájazd nepremenil. Bohužiaľ, nevyužili sme ani presilovku o dvoch hráčov.
Prekorčuľovali súpera
Martinčania nemohli domáci zápas s hokejistami od Hrona začať lepšie. Už v 4. min viedli rozdielom dvoch gólov. Tie boli výsledkov priamočiarych akcií a dôrazu strelcov Barteka a Hanesa. Domáci mali po tomto vedení šancu hrať pokojnejšie, lenže ju nevyužili, skôr opak bol pravdou. Takmer celkom sa im prestali dariť kombinácie, a v koncovke, hoci sa často pokúšali o streľbu, boli bebzzubí. V závere tretiny si útočník hostí Tarageľ vyšľapol pri mantineli na Važana, a obaja museli ísť predčasne do šatní. Banskobystričana rozhodca vylúčil do konca stretnutia a, žiaľ, martinského útočníka odniesli z ľadu na nosítkach a stretnutie nedohral. Druhú tretinu neodštartovali domáci dobre, hoci dvakrát po sebe mali výhodu presiloviek o dvoch hráčov, nič im nevychádzalo. Strelci sa hľadali a brankár hostí mal tak uľahčenú pozíciu. Až v 37. min prelomil, aj za pomoci šťastia, streleckú smolu domácich Zágora. Po peknom úniku nahodil puk pred bránku a hosťujúci brankár si ho zrazil do bránky. V záverečnej tretine sa už hralo prakticky iba v obrannom pásme hostí. V 47. min dokonca obranca hostí pri úniku dvojice Hanes – Groma školácky prerušil ich akciu hodením hokejky, ale nariadené trestné strieľanie Hanes nepremenil. V 54. min to ale martinský rýchlik odčinil krásnou prihrávkou Pšenkovi, ktorý strelou z prvej pridal štvrtý gól. To už hrali domáci priam exhibične, pričom hostia im zväčša pozerali iba na chrbát a v priebehu jednej minúty pridal Mucha piaty gól a po ňom sa strelecky presadil aj Stolárik.
Jindřich Novotný, tréner: - Celkom nepochopiteľne pri vedení o dva góly všetci hráči chceli hrať len smerom dopredu. Z rovnováhy nás vyviedlo aj zranenie Važana, zranil sa aj Tabaček a navyše Beutel dostal osobný trest, takže sme museli redukovať zostavu. Dôležitý bol náš tretí gól, ktorým sme definitívne zlomili odpor súpera. Napokon prišiel záverečný tlak a v ňom aj góly.
Dnes hrajú Martinčania v Trebišove a v piatok doma so Senicou.

1. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
  2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
  3. Neberieme štúdium športovo, ale športujeme
  4. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  5. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  6. Tip na náhradu za rúško: Kvalitný nákrčník ochráni aj pred zimou
  7. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
  8. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom
  9. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  10. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
  1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  10. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 5 851

Adventný veniec v Turanoch. Prvá sviečka už svieti.
Utečenci zo Sýrie sa po vystúpení z kamióna ocitli v Hornej Štubni

Zmeny sa dejú najmä v útoku

Vedenie martinského hokejového klubu však plánuje doplniť káder aj o defenzívnych hráčov.

Rastislav Špirko posilnil martinský prvoligový tím.
#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.