Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Jedenástkové rozuzlenie

V siedmom kole druhej triedy nebolo výraznejšieho prekvapenia. Vedúce Košťany si na pôde posledného Skleného udržali neporaziteľnosť a o jeden bod zvýšili svoj náskok pred Ďanovou. Tá v Malom Čepčíne „iba„ remizovala v zápase s infarktovou koncovkou. Výsl

edok v samom závere, už v predlžení najprv zauzlili a napokon aj rozuzlili pokutové kopy. Iste je raritou, že v nastavenom čase sa kopali až dva – najprv mali výhodu hostia a hneď o minútu domáci. Domáci považovali remízu za víťazstvo, lebo v tomto zápase boli hostia favoritom. Po dlhšom čase sa opäť presadili aj futbalisti Hája, ktorí porazili Slovany, hoci na začiatku stretnutia ich hostia svojou aktívnou hrou zaskočili. Na chudobné víťazstvo sa poriadne natrápili Hornoštubňania. Streleckú mizériou im pomohol prekonať vlastenec hráča hostí, a tak si predsa len udržali kontakt s čelom tabuľky. Celkom slušne má rozbehnutú jeseň Blatnica, ktorá sa po domácom víťazstve vyhupla do prvej polovice tabuľky.
Háj – Slovany 4:2 (2:1)
Góly: Čupka 2, M. Svitač a R. Svitač, resp. Grauzel 2. Hostia boli zo začiatku zápasu aktívnejší. Vypracovali si viacero šancí, ale nedokázali ich premeniť, najmä zásluhou domáceho brankára. Potom sa vedenia ujali domáci a útoky sa striedali na oboch stranách. Po mene strán boli domáci aktívnejší a prekonali smolu v zakončovaní. Viedli už 4:1, ale Slovany už jedným gólom skorigovali výsledok. Na stretnutie nebol delegovaný rozhodca a viedol ho Padej a s jeho výkonom boli obe mužstvá spokojné.
H. Štubňa – Slov. Pravno 2:1 (1:0)
Góly: vlastný (Rumpeľ) a Bulejčík, resp. Budiský. Stretnutie bolo už na začiatku poznačené nevoľnosťou hlavného rozhodcu, ktorého musel nahradiť asistent Kucharčík. Hostia, ale rovnako, aj domáci nastúpili v oklieštených zostavách. Prvý polčas bol v znamená prevaha domácich, ktorí nevyužili päť-šesť šancí, ba ani pokutový kop, ktorý zahodil Kopecký, ktorý netrafil ani bránku. V 31. min si dal hosťujúci Rumpeľ vlastný gól. Po zmene strán domáci opäť nevyužili šance a hostia vyrovnali. Tri minúty pred koncom dal Bulejčík víťazný gól Hornoštubňanov.
Sklené – Košťany 0:2 (0:1)
Góly: Melník a Zvoda. V slušnom zápase bolo množstvo šancí na jednej i druhej strane. Hostia sa ujali vedenia po hrubej chybe domáceho obrancu, po ktorej už domáci brankár nemal šancu. Po zmene strán domáci hostí zatlačili, pričom brankár Koštian vychytal aspoň tri domáce šance. V čase najväčšieho tlaku domácich, po rýchlom protiútoku a vydarenej strele Zvodu z diaľky do šibenice, hostia pečatili výsledok. Zápas sa potom už len dohrával medzi šestnástkami.
Priekopa – Turček 3:1 (1:0)
Góly: J. Lukášik, F. Lukášik a Korbeľ, resp. Hufka. Prvý polčas sa niesol v znamení jednoznačnej prevahy domácich. Paradoxne, ale po prvom góle domácich mali hostia šancu dokonca vyrovnať. Ani po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Hostia z rýchlych brejkov hrozili a z jedného aj znížili na konečný výsledok. Bol pre nich lichotivý, lebo domáci ešte nastrelili dvakrát žrď.
Malý Čepčín – Ďanová 4:4 (2:2)
Góly: Záborský 2, M. Kubatka a Z. Kubatka (pok. kop), resp. Krkoša 2, Javorka a Kováč (pok. kop). Diváci videli dramatický zápas s množstvom gólov. Domáci boli favoritovi z Ďanovej viac ako vyrovnaným súperom. Zaujímavosťou zápasu bolo, že v nastavenom čase sa kopali až dva pokutové kopy. Prví premenili pokutový kop hostia a o minútu po nich aj domáci. Domáci si za predvedený výkon zaslúžili vyhrať. Mali viac gólových príležitostí a hostí dvakrát zachránili brvná ich bránky.
Blatnica – Príbovce 2:0 (1:0)
Góly: Ďanovský a Koša. Domáci začali dobre a presadzovali sa kombinačnou hrou. V 10. min sa ujali vedenia gólom z trestného kopu z 30 m, keď Ďanovský parádne trafil. Po zmene strán mali šance aj hostia, pri dvoch-troch ich príležitostiach vynikol brankár domácich. V slušnom zápase Blatničania svoje víťazstvo potvrdili tri minúty pred koncom druhým gólom, ktorý dal Koša.

1. Tip na náhradu za rúško: Kvalitný nákrčník ochráni aj pred zimou
  2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny
  3. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
  4. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom
  5. Neberieme štúdium športovo, ale športujeme
  6. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  7. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
  8. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  9. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
  10. Na VŠEMvs získaš kvalitné štúdium v moderných priestoroch
  1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  10. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 5 853

Adventný veniec v Turanoch. Prvá sviečka už svieti.
Utečenci zo Sýrie sa po vystúpení z kamióna ocitli v Hornej Štubni

Zmeny sa dejú najmä v útoku

Vedenie martinského hokejového klubu však plánuje doplniť káder aj o defenzívnych hráčov.

Rastislav Špirko posilnil martinský prvoligový tím.
#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.