Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky
IV. LIGA - SEVER

Štiavnický skok do čela tabuľky

Šlágrom siedmeho kola bolo derby v Trebostove. Stretli sa v ňom mužstvá, ktoré v minulom kole nebodovali. Lenže, kým Trebostovo po minulom kole uzatváralo prvú polovicu tabuľky, Martinčania boli jasne poslední, len s jedným bodom a jediným gólom na svojom

konte. A tak sme zaznamenali paradox, aký vlastne ešte história turčianskeho futbalu nepoznala – malé Trebostovo bolo v zápase s veľkým Martinom jasným favoritom! No a túto úlohu splnilo, aj keď, podľa tréenra hostí Jozefa Šina z prísne nariadeného pokutového kopu. Domáci kormidelník Ivan Janiga vyzdvihol sympatický výkon hostí, ale víťazstvo jeho zverencov o gól, bolo, podľa neho, zaslužené.
V úlohe favorita cestovalo do Krásna aj vedúce mužstvo tabuľky – Valča. Pravdaže, to len z pohľadu teórie, a tabuľkového zrkadla, ale to všetko mohlo byť klamlivé, pretože kysucká pôda je horúca a úloha favorita nevďačná. Do prestávky to s hosťami vyzeralo všelijak. Domáca produktivita bola stopercentná, ale v druhom polčase Valčania predsa zachránili remízu. Tá možno potešila viac ako výkon.
Takmer totožnú situáciu mali v tomto kole futbalisti Štiavničky, ktorí na domácom ihrisku privítali mužstvo Nižnej. Pravda, ich súper bol z iného rangu, pretože Nižná už v minulej sezóne okupovala čelo tabuľky. Lenže Štiavničania, hoci sú nováčikom súťaže, nemajú skromné ciele, ale myslia na predné priečky tabuľky. Napokon, na nich sa zverenci trénera Petra Kureka od prvých kôl aj usadili. No a po víťazstve v tomto kole, sa nováčik dokonca vyhupol do jej čela! A tak zaznamenávame ďalší paradox – traja Turčania sú v popredí a jeden na chvoste.
Ostatné výsledky: Stráňavy – Dolný Hričov 3:1 (2:1), Tvrdošín – Lietavská Lúčka 1:0 (0:0), Námestovo – Rudinská 4:2 (3:1), Bánová – Lisková 2:1 (0:0)
Trebostovo – Martin 1:0 (0:0)
Gól dal Čieško (pok. kop). Trebostovo: Ziman – Žila (A. Lukášik), Bízik, Porubčanský, Thomka, J. Lukášik, Ľ. Lukášik (Čieško), Smutný (Meliš), Mackura, Ruttkay, R. Lukášik, Martin: Šarlina – Markovič, Stano (Šiplák), Šupej, Rakyta, Koleno, Janák, Martinský, Ladňák, Ižip (Martiniak), Šípka (Ďurkovič).
Obaja súperi začali opatrne a s rešpektom. Prekvapilo to skôr u domácich, lebo prvých dvadsať minút držali opraty zápasu nečakane v rukách hostia. Tak, ako doma proti Štiavničke, aj teraz sa im darila kombinačná hra, ale v koncovke veľa vody nenamútili, hoci najmenej dve šance martinských mladíkov sa mohli pre domácich skončiť veľmi-veľmi nepríjemne. Potom sa taktovky zápasu predsa chopili domáci a rovnako, ako hostia, aj oni si vypracovali najmenej dve dobré šance, ale Smutný z jedenástich metrov prestrelil a pri druhej bol Richard Lukášik rýchlejší ako lopta, takže akciu nedotiahol. V prvom polčase nemali brankári veľa príležitosti vyniknúť, čo im ponúkli útočníci, to vyriešili bez väčších problémov. V druhom polčase začali lepšie hostia a už v úvode zamrazila domácich fanušikov strela Kolena, z hranice šestnástky, ktorej však chýbala presnosť. Martinčania, ako už tradične, celkom dobre kombinovali, ale v koncovke opäť zlyhali. Ich šance zostávali nedotiahnuté. Dlho neboli úspešní ani skúsenejší domáci. Tí síce prevzali iniciatívu na svoje kopačky, ale príležitosti Richarda Lukášika a Juraja Lukášika, keď boli zoči-voči brankárovi Šarlinovi, zostali nevyužité. Do šance sa dokonca dostal aj obranca Bízik, ale ani jemu nebolo súdené dať gól. Rovnako ani aktívnemu Mackurovi. Domáci v závere výraznejšie pritlačili hostí pred ich pokutové územie a v 87. min obrana Martina faulovala v pokutovom území Richarda Lukášika a keďže už nebol na ihrisku jeho brat Ľubo Lukášik, ktorý pre zranenie stretnutie nedohral, zobral zodpovednosť na seba práve hráč, ktorý ho nahradil. Čieško strelou z pokutového kopu zabezpečil domácim tesné víťazstvo.
Štiavnička – Nižná 3:0 (1:0)
Góly: Gregor, Macko a Kucian. Zostava Štiavničky: Chalúpka – Struhár, Rataj, Maslík, Petrák (Vaňko), Romančík, Macko, Kucian, Martiník (Tomka), Ociepka, Gregor (Kaličák).
Hostia sa podstavili ako technicky vyspelé mužstvo a postarali sa o kvalitný zápas. V prvom polčase mali o poznanie viac príležitosti domáci, ale ich hráčom chýbalo šťastie pri zakončovaní. Už v 3. min mohol začať gólový účet stretnutia Gregor, ale prestrelil, rovnako o dve minúty mieril nad Kucian. Hostia pohrozili v 8. min, ale Brčák hlavou napodobnil domácich strelcov. V 26. min mohol skórovať Kucian, ale z desiatich metrov trafil iba brankára. O dve minúty neskôr mal tutovku na kopačke Gregor, keď si spracoval Ociepkov center, ale strelil iba do obrancu. V 42. min sa domáci strelec konečne dočkal. Po peknom centri Kuciana strelou na dvakrát dal vedúci gól domácich. Po zmene strán Macko nezužitkoval Kucianou prihrávku, keď hlavou mieril tesne vedľa. V 58. min sa vyznamenal domáci brankár, ktorý zneškodnil šancu Kovalíčka. Potom prišli chvíle Gregora, lenže, dvakrát po sebe v nájazde na bránu hostí najprv mieril tesne vedľa a potom do brankára. V 81. min nevyšla hosťom ofsajd taktika a Macko obišiel aj brankára a strelou po zemi dal druhý domáci gól. O šesť minút mohol pridať ďalší, ale trestuhodne prestrelil. V 88. min prišiel definitívny úder domácich – Kucian strelou z hranice šestnástky delovkou uzavrel skóre stretnutia.
Krásno – Valča 2:2 (2:0)
Góly: Kopásek a Labák, resp. Veselovský (pok. kop) a Horváth. Zostava Valče: Veselovský – Žilla, Kalnický, Šeri, Majerík, Garaj, Pravňan, Václavík (Barčin), Vítek (Tomahogh), Horváth, Móric.
Domáci začali opatrne a Valčania sa nedali núkať a už v 8. min mohol Móric hlavou otvoriť skóre. Onedlho zasa Garaj ani na dvakrát neprekonal domáceho brankára. V 20. min udreli domáci. Veselovský neudržal po priamom kope loptu v rukách, jeho spoluhráči v obrane zaváhali a domáci útočník sa strelou na druhý pokus presadil. Hostia pohrozili v 25. min, ale Horváthov priamy kop minul len tesne pravý vinkel domácej bránky. Domáci potom pridali na dôraze a Valčania sa ťažšie presadzovali. Naopak, Kysučania im ukázali ako sa z minima dá vyťažiť maximum, keď druhá strela do priestoru bránky Valče znamenala gól. V závere prvého polčasu mohol dať kontaktný gól Pravňan, ale pálil do hráča súpera. V závere polčasu, po faule domáceho hráča vyniesli Václavíka z ihriska na nosítkach. Po zmene strán hostia posunuli Šeriho z obrany do útoku, hrali aktívnejšie a šancu na obrat mal v 62. min práve Šeri, ale domáci brankár bol proti. V 72. min, po hrubom zákroku na Horvátha v šestnástke, mali hostia výhodu pokutového kopu a netradičný strelec – brankár Veselovský nezaváhal. O päť minút neskôr si Horváth dobre spracoval loptu a z otočky dal vyrovnávajúci gól. V závere stretnutie gradovalo, ale Móricovu šancu v nastavenom čase domáci brankár zneškodnil.

1. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  3. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Pri strete auta so zverou dochádza aj k zraneniam posádky

Dopravné nehody s lesnou zverou sú prakticky zriedkavé. Keď k nim ale dôjde, neskončí sa to len usmrtením zvieraťa a zničením auta, ale dochádza aj k zraneniam posádky.

Zničené BMW po nedávnej zrážke s jeleňom.

Sahajdovi nový tartan šťastie nepriniesol

Ostrý pretekársky krst nového atletického štadióna dopadol veľmi dobre. Menili sa na ňom slovenské historické tabuľky v behu na 10 000 metrov.