Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Poltuctový debakel máta Trebostovčanov

Po dlhšom čase sa hralo nekompletné kolo. Stretnutie Martina s Bánovou bolo odložené, pretože hostia mali v amatérskej reprezentácii, ktorá hrala kvalifikáciu o postup na majstrovstvá sveta (jej základ tvorili hráči Aguy Turčianske Teplice), jedného futb

alistu. A tak posledné mužstvo tabuľky mohlo odpočívať (odložené stretnutie odohrajú v stredu 29. septembra). Tréner Jozef Šino odloženie zápasu nepokladal za žiadnu výhodu, a to napriek tomu, že mal možnosť do tréningového procesu zaradiť rekondičné tréningy. Na tréningoch mu ale chýbali vysokoškoláci, ktorým sa začal školský rok. „Možnože sme mohli odohrať aj nejaký prípravný zápas, ale keďže máme úzky káder, od neho sme upustili. V tréningu sme sa o to viac venovali najmä koncovke, pretože najmä tam nás v minulých kolách tlačila pätá. Trénovať už začal zranený Schérer a aj Bulvas, ktorý pre problémy s kolenom dlhšie chýbal, ale to, či a kedy sa objaví v majstrovskom zápase, bude závisieť len od toho, ako sa bude cítiť po záťaži,„ povedal nám Jozef Šino. Žiaľ, mužstvo, ktoré by v súčasnej potrebovalo ako soľ posilniť ho najmä skúsenejšími futbalistami, sa bude musieť bez posíl zaobísť, a tak gaštany z ohňa ťahajú iba dorastenci.
Ďalšie turčianske futbalové trio nie je momentálne v takej nezávideniahodnej situácii, ako Martin. Štiavničanom a Valčanom patria priečky na špici tabuľky. Vedúci Štiavničania však mali v ôsmom kole ťažkú situáciu, lebo Rudinská patrí k popredným celkom súťaže. Líder, žiaľ, ničím neprekvapil a prehral. Hostia sa posťažovali na rozhodcov, ktorí ich v čase, keď sa usilovali zvrátiť výsledok, k ničomu nepustili. A tak ich preskočili v tabuľke opäť Valčania, ktorí aj bez zranených – Víteka, Václavíka a aj Garaja zvíťazili a vrátili sa do čela tabuľky. Ich susedia cez kopec - Trebostovčania pred zápasom v Nižnej nemali veľké oči, lebo trénerovi Janigovi chýbalo šesť hráčov. Ale aj tak sa im ani neprisnilo, že z Nižnej pôjdu s debaklom. Zo súperových ihrísk nevozia body ľahko, nepriviezli ich ani z Považia, Liptova, ani z Oravy... Prehra z Nižnej ich ale musí mátať...
Ostatné výsledky: Dolný Hričov – Lisková 2:1 (0:1), Lietavská Lúčka – Krasno 1:0 (0:0), Stráňavy – Tvrdošín 0:2 (0:0)
Valča – Námestovo 2:0 (1:0)
Góly: Móric a Žilla. Zostava Valče: Krupa – Majerík, Kalnický, Bobček, Žilla, Barčin, Pravňan, Šeri, Tomahogh (Ráheľ), Móric, Horváth.
Hostia trochu meškali, a takmer nezachytili domáci nástup. Už v 1. min mohol dať gól Móric, ale jeho strela trafila iba nohy brankára hostí. V 4. min, po akcii dvojice Šeri-Horváth valčiansky strelec zblízka mieril iba nad bránku hostí. Domáci potom dlhé minúty doslova dobýjali bránku súpera. Lenže ten získal pôdu pod nohami a dôslednou defenzívnou taktikou eliminoval útočnú snahu Valčanov. V 27. min Móric nebezpečne vystrelil, ale gól z toho nebol. O dve minúty neskôr po centri Pravňana a Móricovej dorážke domáci zaslúžene viedli. Potom až do konca polčasu sa usilovali zvýšiť svoje vedenie, ale nedarilo sa im v koncovke. V záverečnej minúte prvého polčasu ešte zaujala nebezpečná strela Šeriho, ale ani z nej sa neujal gól. Námestovčania pre bránu domácich neznamenali veľké nebezpečenstvo a brankár Krupa musel za prvý polčas riešiť azda len jedinú vážnejšiu situáciu. Druhý polčas bol verným obrazom prvého. V 55. min po vyšachovaní súpera bol v šanci Tomahogh, ale trafil iba hráča hostí stojaceho na bránkovej čiare. V týchto fázach začali hrať aktívnejšie aj hostia a diváci občas aj zatlieskali útočnému futbalu. Lenže hostia pritvrdili a po faule na Tomahogha uvidel ich hráč červenú kartu. V 78. min sa domáci dočkali druhého gólu, po krásnej strele Žillu do šibenice. Námestovčania neuniesli prehru a výsledkom bol ďalší ich vylúčený hráč. Žiaľ, červenú kartu videl aj domáci Pravňan, po zbytočnom faule.
Nižná – Trebostovo 6:0 (2:0)
Góly: Kovalíček 2, A. Brčák, Oleják, Šiška a J. Žák. Zostava Trebostova: Kolár – Tomka, Bízik, Žila, Porubčanský, Smutný, Ľ. Lukášik, Mackura, A. Lukášik (Meliš), Janiga (J. Fľak), R. Lukášik.
Trebostovčania nastúpili nekompletní. Nielenže im chýbali zranení Lonc, Marguš, Ziman a Čieško a vykartičkovaný J. Lukášik, ale aj Ruttkay, ktorý je v zahraničí. Trebostovčania nezachytili úvod domáceho celku a už v 3. min prehrávali, keď domáci zužitkovali chybnú rozohrávku obrany hostí na vedúci gól. Neuplynuli ani štyri minúty a domáci vyšli, hoci šťastne, ale predsa víťazne zo súboja jedného na jedného a odrazená lopta sa dostala k dobre postavenému hráčovi a Nižná viedla rozdielom dvoch gólov. Hostia sa potom vzchopili, vyrovnali hru a podnikli viacero nebezpečných akcií. Pri šanci R. Lukášika sa zaskvel domáci brankár, ktorý mu ju pádom pod nohy zmaril a raz, po strele Mackuru, sa zatriasla žrď domácej bránky. V aktívnej hre pokračovali aj v druhom polčase. Žiaľ, v koncovke nezužitkovali črtajúce sa šance. Naopak, v 70. min zlyhali tretíkrát v obrane a domáci odštartovali svoj záverečný gólostroj. Hostia padli do kolien a nedokázali už vzdorovať domácej aktívnej hre. Rrozsypala sa im celá koncepcia a za odovzdaný výkon pykali.
Rudinská – Štiavnička 2:1 (1:1)
Góly: Sedúch a Súkeník, resp. Gregor. Zostava Štiavničky: Chalúpka – Vaňko, Struhár, Maslík, Romančík, Petrák (Kaličák), Tomka (Martiník), Kucian, Macko, Ociepka, Gregor.
V prvom polčase hostia z minima vyťažili maximum, lebo jedna-jediná ich strela na bránku znamenala gól v domácej sieti. Lídrovi tabuľky v tomto zápase viazla súhra, kombinácie a čo najviac prekvapilo, prehrávali aj osobné súboje. Už v 5. min po rohovom kope domáci hlavičkovali tesne vedľa bránky hostí. V 15. min po centri do šestnástky domáci nedali gól ani z päťky, keď tesne minuli bránku hostí. Prišla 25. min, obrancovia hostí nepokryli Sedúcha, a ten dal z päťky vedúci gól aktívnejších domácich. V 28. min sa vyznamenal brankár Štiavničky Chalúpka, ktorý hlavičku domáceho hráča z hranice desiatich metrov vytlačil nad bránku. V 33. min zahrávali hostia rohový kop, lopta sa odrazila k nabiehajúcemu Gregorovi, ktorý premenil svoju šancu na vyrovnávajúci gól. V poslednej minúte prvého polčasu sa opäť vyznamenal brankár hostí, keď vyrazil priamy kop domáceho hráča z 20 m. Na začiatku druhého polčasu domáci Sedúch zahodil výbornú príležitosť. Zanedlho mohli udrieť aj hostia, ale Kucianovu strelu, po prihrávke Gregora, domáci brankár vytlačil na roh. V 75. min domáci Súkeník z priameho kopu z 20. m nedal Chalúpkovi žiadnu šancu. Hostia sa síce usilovali zvrátiť vývoj stretnutia, ale trojica rozhodcov ich k ničomu nepustila. Štiavničania mali šťastie, že aspoň dohrali jedenásti.

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  4. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?