Piatok, 30. september, 2022 | Meniny má Jarolím

Vyrovnaná bitka o jesennú korunu

Tridsaťdva gólov v sieti brankárov v deviatom kole najvyššej turčianskej súťaže len potvrdzuje, že sa na trávnikoch hral zaujímavý futbal. Rekordných osem gólov padlo vo Vrútkach, kde sa predstavilo útočne naladené Dubové. Zaujímavé v tomto kole bolo práv

e to, že až štrnásť gólov z celkového počtu dali práve hostia, pričom im to vynieslo sedem bodov. Plný bodový zisk si z Turian odniesol nováčik z Necpál, ale to sa čakalo. Cenný zisk bodu si od vedúceho mužstva – z Kláštora, odvážala rezerva Aquy Turčianskych Teplíc. Ale to domácim neublížilo, lebo aj naďalej, hoci s pasívnym skóre, čo je dosť nezvyčajné, vedú tabuľku súťaže. No a najväčšia bomba vybuchla vari v Sučanoch, kde domáci rozstrieľali až nečakane hladko Krpeľancov. Tí mali v nedeľu zvlhnutý pušný prach, lebo ich herný prejav zasa nebol až taký zlý, ako bol výsledok. Zatiaľ je to na čele vyrovnaná bitka o korunu jesenného kráľa.
Vrútky – Dubové 5:3 (2:1)
Góly: Gorgosz 2, Kmeť, Kúdelka a Kučera, resp. Matula, Plica (pok. kop) a Staník (vlastný). Stretnutie prinieslo rušný futbal. Už v 7. min vyskúšal brankára hostí hlavou domáci Mazur, ale o minútu neskôr po zaváhaní domáceho brankára hostia viedli. Vrútočania potom pritlačili hostí. Najprv brankár Dubového chytil strelu Gorgosza, ale proti jeho hlavičke už bol krátky. Vzápätí nevyužili svoje šance domáci Maron aj hosťujúci Vereš. Vedenie domácim zabezpečil Kmeť. Po zmene strán už v úvode hostia vyrovnali z pokutového kopu Plicom a o niekoľko minút neskôr sa zatriasla domáca žrď. Udrelo napokon na opačnej strane po hlavičke Kúdelku. V 60. min Antolovu strelu síce brankár vyrazil, ale po peknej strele Kučeru prišiel ďalší domáci gól. V 62. min zvýšil Gorgosz na 5:2. Vzápätí vykopával domáci Ondrejka loptu z bránkovej čiary. Po nešťastnom zásahu Staníka hostia predsa len dali kontaktný gól. Sedem minút pred koncom faulovali hostia v šestnástke Mazura, ale G. Maron z pokutového kopu prestrelil.
Bystrička – Kľačany 2:2 (2:1)
Góly: Žiačik a Gronka, resp. J. Maron a Pentek. Hralo sa obojstranne rýchlo. Útoky sa striedali na oboch stranách. V 24. min Žiačik prudko vystrelil a lopta sa obrancovi Bubeníkovi skĺzla po hlave do prázdnej bránky. V 25. min vyslal Gronka tvrdú strelu pod žrď a domáci viedli rozdielom dvoch gólov. Po polhodine hry sa dostali k slovu aj hostia a Pentek znížil. Vo vyrovnanom druhom polčase sa zdalo, že domáci nepustia víťazstvo z rúk, ale desať minút pred koncom dal skúsený J. Maron vyrovnávajúci gól.
Kláštor – Turč. Teplice B 1:1 (0:0)
Góly: Čambor, resp. Kováč. V priemernom zápase sa domáci v prvom polčase trápili. Hra bola obojstranne rozháraná. V druhom polčase mali domáci šťastie, keď v 50. min hostia nastrelili brvno bránky. Domáci odpovedali strelou Krška z priameho kopu, ktorú bravúrne zneškodnil brankár Staník. V 50. min sa hostia ujali vedenia gólom Kováča, ale o desať minút neskôr domáci Čambor vyrovnal. Po góloch predsa len hra ožila, najmä zásluhou domácich, ktorí sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Mali niekoľko čistých šancí, ale pre nemohúcnosť ich nedokázali využiť.
Žabokreky – Sklabiňa 3:3 (2:3)
Góly: Lučanský 3, resp. Hulej 3. Stretnutie prinieslo zaujímavý futbal plný vzruchu. Šance sa striedali na oboch stranách. Hostia už viedli 0:2, ale potom poľavili, čo využili domáci na vyrovnanie. Hostia, ktorých herný prejav bol lepší, do polčasu pridali ešte jeden gól. Po zmene strán ale domáci hneď z prvej vážnejšej akcie vyrovnali. Potom bolo stretnutie vyrovnané, pričom domáci nevyužili viac šancí. Žabokrečania v závere vystupňovali tlak, ale šťastní hostia si už bod nenechali vziať.
Sučany – Krpeľany 5:0 (2:0)
Góly: Benka-Rybár 3, T. Bella a M. Bella. Domáci sa ujali vedenia už v 6. min, ale hostia vystrkovali rožky, vypracovali si šance, ale v koncovke zlyhávali. V 22. min domáci pridali druhý gól. Aj za tohto stavu sa hral otvorený futbal so šancami na oboch stranách. V druhom polčase chceli hostia obrátiť výsledok, ale góly dávali len domáci. Navyše, po tretom góle v sieti hostí sa odpor Krpeľancov zlomil. Keby hostia využili tri-štyri čisté šance, ktoré si počas zápasu vypracovali, nemusel byť výsledok stretnutia taký jednoznačný.
Turany – Necpaly 1:5 (0:1)
Góly: Pavelica, resp. Ďanovský, Grajciar, Roháčik, Paľovčík a P. Dolník. Hostia sa ujali vedenia už v 10. min po hrubej chybe domácej obrany. V 22. min domáci Cíger vystrelil asi z 20 m, ale brankár Bucha si s jeho strelou poradil, rovnako, ako domáci brankár Vnenčák, ktorý vyrazil strelu Mazuráka. Po zmene strán mali hostia výborný nástup a presadili sa aj strelecky. V závere mohli aj domáci prikrášliť výsledok, ale výborný brankár hostí zneškodnil strely Cígera, Majerčíka a len proti strele Pavelicu bol bezmocný.
Lipovec – Podhradie 1:0 (0:0)
Gól dal Korda. Obe mužstvá produkovali slabý futbal. Hostia sa v prvom polčase po hrubých chybách domácich dostali do dvoch vyložených šancí, ale neskórovali. Belák v situácii, keď išiel sám na brankára preloboval aj prázdnu bránku a Mucha po rohu hlavou bránku tiež netrafil. Po zmene strán sa domáci vzchopili, vytvorili si šance, ale Chabada a Kováčik ich nepremenili. Domáci napokon dali gól v 58. min po jednej z mála pekných akcií. Hostia mali potom ešte dve šance, ale obe - Lukáčikovu a Kostrovu zlikvidoval brankár Poništ.