Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Mošovce pokračovali v jarmočnom rytme

Hornoturčianske derby prinieslo najväčšie prekvapenie 9. kola tejto skupiny. Diviačania prišli do jarmokom rozveselených Mošoviec s malou dušičkou, dobitou poslednými prehrami, ale odchádzali domov natešení z prvého víťazstva po zostupe zo IV. ligy. Súboj

dvoch posledných celkov tabuľky mal úroveň zodpovedajúcu tomuto faktu, no Mošovčania si brúsili zuby na víťazstvo. Nič iné ani nepripúšťali. Akoby zabudli, že vyhrávali väčšinou vtedy, keď favoritom bolo Dynamo. Tréner domáceho Drienku výkon svojho mužstva zhodnotil takto: „Hrali sme v jarmočnom rytme, lepšie povedané v rytme piesní Roba Kazíka. Mám dojem, že niektorých hráčov jarmok trochu unavil...„
Ešte viac mali v nedeľu podvečer hlavy v smútku v Belej. Nechápali ako im mohla Palúdzka zobrať tri body, keď domáce mužstvo malo takú výraznú prevahu a také množstvo šancí. Napriek tomu, stalo sa. Beľanov to môže mrzieť o to viac, že výsledky ostatných klubov z čela tabuľky im doslova hrali do noty. Keby boli Liptákov podľa očakávania zdolali, boli by teraz na čele V. ligy. A tak okrem Diviačanov mali dôvod na radosť už len Dražkovčania. Tí sa vracali s Oravy s cenným bodom. Ako nám povedali po príchode do Turca, domáci vyrovnali v nadstavenom čase a z pokutového kopu, ktorý vôbec nemal byť. Takéto scenáre ale nebývajú na Orave nejakou veľkou zvláštnosťou... „Považujeme získaný bod za zlatý,„ povedal nám dražkovský predseda klubu Ján Štefanides, ktorý zároveň ďakoval svojim chlapcom za bojovnosť a odvahu.

Ostatné výsledky: Liptovská Štiavnica - Liptovský Hrádok 3:1 (1:0), Podbiel - Bešeňová 1:0 (1:0), Dúbrava - Svätý Kríž 4:0 (1:0), Veličná - Závažná Poruba 6:1 (2:0).
Mošovce - Diviaky 0:1 (0:0)

Gól: Ďanovský (pok. kop). Zostava Mošoviec: Boďa – Petrovič, Sobkuliak, Morgoš, P. Janík, Thomka, Majerčík, Lukáč (Ličko – Vaculík), Čano, Lisoň (Lúdik), J. Janík. Zostava Diviak: Hrivnák – Ďanovský, Štrba, Čižmárik, Vríčan, Gaurík (Jurášek), Klein, Turčány, P. Koleno, Vereš (Lustig), Kviatkovský. ČK: Vríčan.
V I. polčase diváci videli nezaujímavý futbal na jednu bránku. Dynamo nastúpilo s výrazne obrannou taktikou a domáci mali teda pole pre ofenzívu voľné. V 35. min sa im však zranil režisér hry Lukáč a ich akcie začali byť chaotické, bez myšlienky a nápadu. A tak si do konca polčasu vlastne ani napriek prevahe nevypracovali výraznejšiu šancu. O to sa chceli pokúsiť po prestávke, ale hostia boli proti. Veľmi im pomohla situá­cia hneď z 46. min, keď P. Janík sa hodil do strely, lopta mu trafila ruku a rozhodca nariadil prísny pokutový kop. Ďanovský ho premenil a to bol rozhodujúci moment derby. Domáci síce naďalej útočili, ale Dynamo neustále hrozilo protiútokmi, z niektorých mohli svoje vedenie aj zvýšiť. Najbližšie ku gólu bol P. Koleno, ktorý nastrelil brvno. Dobíjanie diviackej bránky vyvrcholilo únikom P. Janíka, ktorého fauloval Vríčan, za čo videl červenú kartu. Domáci ale prevahu o jedného hráča nezužitkovali, hrali nervózne a do nejakej vyloženej šance sa už až do konca nedostali.

Belá - Palúdzka 0:1 (0:1)

Gól: Trnovský. Zostava Belej: Turčina – Šimko (Chalúpka), Siekel, V. Ondrla, Mil. Lučanský, Horník (Rendek), Fučela, Fazika, Páleš, Vacha, Delton (Mazurák).
Domáci od začiatku zatlačili svojou kombinačnou hrou súpera na jeho polovicu. Festival premárnených šancí začal už v 3. min Vacha, keď jeho hlavičku vykopol z prázdnej bránky hosťujúci obranca. V 11. min znovu Vacha mieril nad, v 13. min Fučela z 9 metrov vysoko prestrelil, v 24. min Fazika prehodil brankára, ale žiaľ aj bránku. V 29. min tvrdú Siekelovu strelu brankár s námahou vyrazil a zvápätí sa vyznamenal aj pri opakovanej hlavičke Deltona. V 34. min Šimkovu strelu vytlačil na roh. Hostia sa do blízkosti Turčinu dostali dvakrát až v závere polčasu, zato však v 45. min využili chybu domácej obrany a Trnovský dal jediný gól zápasu. II. polčas sa navlas podobal tomu prvému. V 50. min striedajú Rendek tesne minul bránku, po ňom bol v dobrých pozíciách Vacha a presne nemieril ani strelec posledných kôl Páleš. V 74. min Vacha už brankára hostí prekonal, ale loptu zastavila žrď. O minútu nato Fučela v šanci strieľal priamo do rúk brankára. Strelecké trápenie domácich neukončil ani Vacha, jeho priamy kop v 89. min skončil tesne nad bránkou. A tak si šťastne nečakane odviezli Liptáci.

O. Jasenica - Dražkovce 2:2 (1:2)

Góly. Michal Vráb, Miloš Vráb (pok. kop) – J. Záborský, Ďurkovič. Zostava Dražkoviec: Marčičiak – J. Ondrla, Ilgo, Jesenský, Hornák (Rapan), Hanko, Pleško, T. Záborský, Šalaga, Ďurkovič, J. Záborský. ČK: Jesenský.
Domáci začali stretnutie prevahou a hostia hneď pochopili, o čo pôjde, keď v 10. min faul na Ďurkoviča v pokutovom území zostal nepovšimnutý. V 17. min ale o spolupráci bratov Záborských dal Jozef strelou popod padajúceho brankára vedúci gól hostí. Domáci po góle v priebehu 5 minút dvakrát nebezpečne ohrozili bránku hostí, ale našťastie pre Dražkovčanov ju netrafili. V 25. min Marčičiak čaroval pri úniku Michala Vrába, no práve tento hráč mu dal o dve minúty nato gól a domáci vyrovnali. Tešili sa ale len pár sekúnd, lebo prakticky z protiútoku sa dostal k lopte Ďurkovič a z hranice 16-tky prekonal domáceho brankára. Domáci odpovedali v 40. min strelou do žrde. II. polčas začali domáci mohutným náporom, ale hosťom zostávalo síl na kontry. V 54. min videl rozhodca faul na T. Záborského v pokutovom území domácich na všeobecné prekvapenie opačne, v 60. min priamy kop Pleška domáci brankár s námahou kryl. Od 62. min hrali hostia bez vylúčeného Jesenského, ktorý za faul videl druhú žltú a po nej aj červenú. Od tejto chvíle domáci pridali na tvrdosti a posielali lopty „do ohňa„ v snahe získať pokutový kop. Obrana hostí na čele s vynikajúcim Marčičiakom v bránke odolávala až do 94. min, keď rozhodca nariadil pokutový kop za ruku T. Záborského, ktorý bol ale predtým evidentne faulovaný.

10. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  1. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

II. TRIEDA: Boj o prvú štvorku má parádne grády

Za odohratými zápasmi jesennej časti obzrieme so zástupcami troch klubov druhej triedy - Ďanovej Kláštora a Hája. Trochu sme rozobrali aj témy týkajúce sa slovenskej reprezentácie.

Jozef Šavol opäť doviedol svoj tím na priebežné prvé miesto.

Matica slovenská priblíži deťom slovenské povesti a rozprávky

Videoprojekt „Z príbehu do príbehu”,je určený aj pre deti Slovákov žijúcich v zahraničí.

Tréner Mosnár: Proti Žiline musíme ísť na sto percent

V piatom zápase sezóny stratil Martin prvé body. Aktuálne našich najviac tlačí topánka na pozícii obrancov. V piatok na Turčanov čaká derby proti Žiline.

Spišská Nová Ves nám pripravila prvú prehru v sezóne.