Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Treba aj šťastie, a Belá ho mala

Dražkovce hostili Mošovce, niekdajší veľkí rivali v boji o postup z I. triedy sa teraz stretli v ďalšom z turčianskych derby. Jednoznačné víťazstvo domácich, hoci podľa slov pozorovateľov nepodali optimálny výkon, hovorí dosť výrečne. A to najmä o tom, ž

e Mošovčania zaostávali tentoraz nielen v ofenzíve (nedali gól v siedmich z desiatich zápasov!), ale aj v defenzíve, ktorá bola na akej-takej úrovni. Šikovnosť dražkovských bratov Záborských robila hráčom Mošoviec veľké starosti, z čoho sa zrodil výsledok, ktorý si Mošovčania za klobúk nedajú. Naďalej okupujú predposledné miesto v tabuľke aj zásluhou toho, že posledné Diviaky opäť doma prehrali, tentoraz s Dúbravou. Diviačanom tak zostáva naďalej ako jediné aktívum ich „jarmočné“ víťazstvo v Mošovciach.
Drámu prežili Beľania v Závažnej Porube. Napokon zápas plný zvratov vyhrali, opäť však gólom v posledných minútach a opäť im plný bodový zisk gólom zachraňoval mladý Páleš. Belá vyhrávala 1:0, prehrávala 1:2 a napokon vyhrala 3:2. Iba minútu sa tešila z vedúceho gólu a iba dve minúty z presilovky, lebo po červenej pre domáceho záložníka prišla onedlho červená aj pre Vachu, ktorý si neudržal jazyk za zubami. Hrdinom bol brankár Turčina, ktorý vychytal domácim „superšance„, na druhej strane Mazurák dal gól z 30 m strelou, ktorá bola skôr centrom... Vo futbale treba mať aj šťastie, bez neho sa nevyhráva. V nedeľu ho mala na svojej strane Belá. Aj keď nie celkom, lebo na tvrdú hru Liptákov doplatili zranením Šimko a Ondrľa, teda tiež poriadne tvrdí chlapíci...
Ostatné výsledky: Liptovský Hrádok - Palúdzka 0:1 (0:1), Svätý Kríž - Veličná 2:2 (2:0), Bešeňová - Oravská Jasenica 2:1 (0:0), Liptovská Štiavnica - Podbiel 3:1 (0:1).
Dražkovce – Mošovce 5:0 (3:0)
Góly: T. Záborský a J. Záborský po 2 a Ilgo. Zostava Dražkoviec: M. Marčičiak – Klaudis, Ilgo, J. Ondrla (Kočalka), Hanko, Rapan, Pleško, Ďurkovič, Šalaga (Matuľa), T. Záborský, J. Záborský (J. Marčičiak). Zostava Mošoviec: Pleško – Petrovič, P. Janík (Uhliarik), Thomka, Sobkuliak, S. Záborský (Lisoň), Lúdik, Majerčík, Lukáč, Čano (Morgoš), J. Janík.
Hostia sa nestačili ani poobzerať po dražkovskom štadióne a už prehrávali o dva góly. V 50 sekunde kopal Ilgo priamy kop po faule hostí a vymietol pavučinu Plešovej bránky. Mošovský brankár potom v 6. min urobil chybu, šikovný J. Záborský ju využil a bolo 2:0. Domáci sa trochu uspokojili a hra upadla do priemeru. V 17. unikol Lukáč, ale na jeho center pred domácu bránku nikto nenabehol. Gólom neskončil ani únik T. Záborského, jeho prihrávku Rapanovi obrana hostí odvrátila, no a vzápätí Plešo pekne vyrazil priamy kop Pleška. V 36. min už domáci kričali gól, ale po Ilgovej tečovanej strele J. Záborský z metra hlavičkoval nad. Vynahradil si o už o minútu, keď Ilgov center usmernil do siete a určil skóre I. polčasu. Aj po prestávke pokračovala herná prevaha domácich a festival ich gólových šancí. V 47. min dal Pleško z dobrej pozície nad a v 56. min peknú hlavičku Hanka bravúrne vyrazil Plešo. No predtým sa konečne do šance dostali aj hostia, v 51. min Lisoň hlavičkoval iba do M. Marčičiaka. Veľkú šancu mali domáci v 67. min, po úniku T. Záborského centrovanú loptu J. Marčičiak minul, ale Pleško nie, no jeho strelu zastavila žrď. Prevaha Dražkoviec priniesla gólové ovocie až v závere. V 83. min využil zaváhanie obrany hostí T. Záborský a ten istý hráč v 85. min stanovil konečný účet, keď dokopol do siete loptu odrazenú od brvna po strele Rapana. Hostia v tomto zápase príliš futbalového umenia nepredviedli, ale ani domáci, až na pár momentov, neukázali výkon, na aký sú ich priaznivci zvyknutí. napriek tomu, je ich vysoké víťazstvo plne zaslúžené.
Diviaky – Dúbrava 1:3 (0:2)
Góly: Vereš, resp. Mrva, Peterec a Ondruš. Zostava Dynama: Hrivnák – M. Štrba, Poništ, Čižmárik (Jurášek), P. Koleno, Ďanovský, Klein, Gaurík, Turčány, Hones, Vereš.
Domáci po prvom víťazstve v sezóne dúfali, že doma rozšíria svoje bodové konto, lenže hostia najmä v I. polčase predčili dynamo po všetkých stránkach, boli futbalovejší a už v prvej časti rozhodli o svojom zaslúženom víťazstve. Za domácich mohol v I. polčase skórovať za stavu 0:1 Vereš, ale nedotiahol svoju akciu do úspešného konca. Lepšie zakončovali hostia, a keď dali v 44. min z priameho kopu tzv. gól do šatne, bolo o víťazovi rozhodnuté. O to viac, že po prestávke už v 51. min dali tretí gól. O dve minúty síce Vereš pekne hlavou zmenil smer lopty a znížil, ale domáci napriek snahe sa ďalších gólov nedočkali. V nasledujúcich minútach mali miernu prevahu, ale hostia dobre bránili a kontrolovali vývoj stretnutia. V 85. min bol vylúčení strelec prvého gólu Dúbravy Mrva, ale presilovka Dynama bola príliš krátka. Napriek prehre podali domáci jeden z lepších výkonov a uznanie si vyslúžil najmä Gaurík, ktorý napriek veku patril medzi najlepších na ihrisku.
Záv. Poruba – Belá 2:3 (2:1)
Góly: Kuchárik a Kováčik, resp. Vacha, Mazurák a Páleš. Zostava Belej: Turčina – Šimko (Mazurák), V. Ondrla (Chalúpka), Siekel, Mil. Lučanský, Matejčík, Horník, Fazika, Páleš, Delton (Badin), Vacha.
Hostia začali o čosi lepšie a nudný úvod oživil v 7. min prienikom Delton, ktorý sa dostal až na päťku domácich, no obranca mu loptu odkopol. Domáci odpovedali prudkou strelou, ktorú Turčina s námahou vyrazil, no o minútu Vacha využil zlé vybehnutie domáceho brankára a hlavou otvoril skóre. Prakticky z protiútoku kopali domáci rohový kop a Kuchárik strelou k žrdi vyrovnal. V 30. min Fazikovu prudkú strelu obrana zblokovala a potom prišli chvíle pre domácich, no v 34. min sa na opačnej strane presadil Kováčik, ktorého belianska obrana nechala doraziť loptu do siete a domáci urobili dokonalý zvrat. V závere polčasu mal Vacha dve dobré šance, ale ani jednu nepremenil. Hostia do II. polčasu nastúpili s veľkým úsilím, ale domáci ich rýchlymi protiútokmi poriadne zaskočili. na ihrisku sa začali diať veci. V 47. min domáci útočník z 3 m prehodil bránku Turčinu, ten potom o 10 minút čaroval, keď vyrazil tvrdú strelu zo 16 m a skvele aj dorážku z bezprostrednej blízkosti. Od 60. min hrali hostia presilovku, pretože domáci hráč videl červenú kartu. Trvala však iba 2 minúty! Nedisciplinovaný Vacha za rečnenie dostal druhú žltú, po nej červenú a sily sa vyrovnali. V 73. min poslal Mazurák z 30 m krížny center smerom na domácu bránku a na prekvapenie všetkých lopta skončila v sieti a bolo vyrovnané. Od tejto chvíle sa začal hrať výborný futbal, obojstranne útočný, lebo obaja zo súperov sa nechceli zmieriť s remízou. V 80. min sa vyznamenal Turčina, keď kryl hlavičku z 2 m a na druhej strane v 90. min Páleš, ktorý po rýchlom protiútoku dorazil vyrazenú loptu do siete a už tretí raz na jeseň rozhodol o víťazstve Belej.

1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  2. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  3. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
  1. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  2. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  5. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  6. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

Zoznam mobilných odberových miest v Turci

Tieto mobilné odberové miesta fungujú už dlhšie, ďalšie odberové miesta budú mestá a obce vytvárať.

Histórii martinského futbalu už nehrozí, že zapadne prachom

Ikona nášho futbalu Jozef Huťka sa výrazným spôsobom podieľal na vzniku knihy, ktorá mapuje sto rokov martinského futbalu. Pri jej zostavovaní sa dočkal pomoci, no stretol sa aj s odmietaním.

Kniha mapuje dianie v martinskom futbale medzi rokmi 1912 a 2012.

Informácie o skríningovom testovaní v Martine

Zatiaľ je v meste k dispozícií deväť funkčných odberových miest, celoplošne sa v metroplote Turca bude testovať najmä počas víkendu.

Napriek svojej nízkej nadmorskej výške (534m) je považovaný za dominantu Turca s najkrajšími kruhovými výhľadmi.

Na vrchu Stráža - výhľady sú nádherné. A na všetky strany.