Utorok, 4. október, 2022 | Meniny má František

Dramatické rozuzľovanie tajničiek

Festivalom nepremenených šancí by sa dala nazvať prvá tretina zápasu Martinčanov na Spiši. Pomer striel 16:3 pre hostí, je veľavravný. Z tejto prevahy vyťažili Martinčania len jediný gól. Padol z presilovej hry a vsietil ho po peknej kombinácii Radovan S

Utorok: Spišská Nová Ves – Martin 1:3 (0:1,1:0,0:2) – góly: Somík, Mucha a Krecháč. Zostava: Dzubina – Pšenka, Krecháč, Stolárik, Šimka, Ratveiský, Štekláč – Hanes, Groma, Važan, Mucha, Böhme, Somík, Beutel, Zágora, Bartek, Pokrivčák, Páleš, Pet. Tabaček.
Piatok: Martin – Topoľčany 5:4 (1:1,0:2,3:1) – predĺženie 0:0, samostatné nájazdy 1:0. Góly: Groma, Pokrivčák, Páleš, Važan – samostatný nájazd Pokrivčák. Zostava: Dzubina – Pšenka, Krecháč, Stolárik, Šimka, Ratveiský, Štekláč – Hanes, Groma, Važan, Beutel, Böhme, Pokrivčák, Bartek, Zágora, Tabaček, Petrovič, Páleš, Zachar.
Rozkorčuľovali útlm
Festivalom nepremenených šancí by sa dala nazvať prvá tretina zápasu Martinčanov na Spiši. Pomer striel 16:3 pre hostí, je veľavravný. Z tejto prevahy vyťažili Martinčania len jediný gól. Padol z presilovej hry a vsietil ho po peknej kombinácii Radovan Somík. Domáci, ktorí mali na úvod rešpekt zo súpera, sa cez prestávku dokázali pozviechať a v druhej tretine začali hrať agresívnejší hokej. Lepšie korčuľovali a hostia, ktorí ich trochu podcenili, boli zaskočení. V polovici zápasu, po chybe v obrane, vyrovnal Saluga a Martinčania potom až do samého záveru zápasu museli tvrdo bojovať o víťazstvo. Po vyrovnávajúcom góle síce pridali, ale výraznejšiu prevahu si dokázali vypracovať až vtedy, keď tréneri zredukovali zostavu na tri formácie. Hráči sa častejšie dostávali na ľad, dokázali stupňovať tempo, ale dlho sa im nedarilo prekonať domáceho brankára Rečičára. Keď sa už schyľovalo k predĺženiu zápasu, zobrali na svoje plecia najvýraznejší diel zodpovednosti najskúsenejší. Najprv najlepší strelec mužstva a celej súťaže Mucha už tradičným gólom naklonil misky váh opäť na stranu lepšieho celku a po ňom ani nie o minútu pridal kapitán mužstva Peter Krecháč tretí gól.
Jindřich Novotný, tréner: - Prvá tretina bola jednoznačne v našej réžii, žiaľ, nedokázali sme z prevahy vyťažiť viac ako len jeden gól. V druhej tretine, azda vplyvom straty koncentrácie a aj podcenenia súpera našimi hráčmi, sa domáci vzchopili a vyrovnali, ale v záverečnej tretine sme opäť dominovali my a v závere sme sa presadili aj strelecky.
Rozhodovali samostatné nájazdy
Martinčania na stretnutie nastúpili už bez Somíka, ktorý sa upísal Vsetínu, ale aj bez zraneného Muchu, navyše počas zápasu sa nepríjemne zranil aj Pet. Tabaček. Práve neúčasť najskúsenejšieho hráča Martina, najlepšieho strelca mužstva aj súťaže, Romana Mucha, bola veľmi citeľnou stratou. Topoľčanci vyrukovali s účinnou taktikou vysunutej obrany a od prvých minút bolo jasné, že to budú mať domáci v tomto zápase ťažké. O to viac, že v koncovke zlyhávali. V 8. min sa ujali hostia vedenia a na tom, že hostí domáci ťažko lámali „cez kolená“ nič nezmenil ani vyrovnávajúci gól z hokejky Gromu minútu pred koncom tretiny. Nepoučiteľní domáci sa hneď na úvod druhej tretiny na viac ako minútu nechali zatlačiť do svojho obranného pásma a z tlaku inkasovali. Až Krecháčova delovka v 26. min bola signálom na prebudenie sa z letargie. Lenže Martinčania mali iba tlak a z neho nedokázali nič vyťažiť. Keď pri vylúčení Štekláča dali Topoľčanci tretí gól, aj optimisti prestali veriť v obrat. V 45. min vykresal kontaktným gólom iskierku nádeje Pokrivčák, ale keď pri veľkom tlaku nepadol ďalší gól do siete hostí, ale za chrbát Dzubinu, po jeho azda jedinom zaváhaní (opäť bol oporou), ťažko by bol na Martin niekto vsadil čo len deravý groš. V hokeji sa však „zázraky„ predsa len dejú. Keď 96 sekúnd pred koncom Páleš po predchádzajúcej Pšenkovej strele znížil na rozdiel gólu, mohli sa domáci tréneri odhodlať k záverečnej hre bez brankára. Pol minúty pred koncom zápasu Važan vyrovnal a nasmeroval zápas k predĺženiu. To už hrali obe mužstva opatrne, bez vzruchu pred bránkami. Nakoniec sa o výsledku rozhodovalo pri samostatných nájazdoch. Dzubina súperovým hráčom, okrem Gálisovho, všetky zlikvidoval. Domáci Važan (vyrovnával) a Pokrivčák svoju úlohu zvládli, a tak si Martinčania podržali deväťzápasovú neporaziteľnosť.
Jindřich Novotný, tréner: - Chlapci dnes nechali na ľade srdce. Príkladne bojovali. To si veľmi cením. Na začiatku, keď sme nepremenili šance, bolo cítiť nervozitu a hostia dávali ľahko góly. Som rád, že sa mužstvo nezlomilo ani keď už mnohí cítili, že môže byť rozhodnuté a privodili sme obrat s víťazným koncom.
V utorok hrajú Martinčania v Považskej Bystrici a v piatok cestujú do Prešova. Najbližší domáci zápas odohrajú na domácom ľade až 22. októbra – hostiť budú Trebišov.