Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky
HOKEJBALOVÁ EXTRALIGA

Derby pre Martin

Martinčania mali v sobotu proti sebe kvalitného súpera. Doprastav dlhé roky patrí k slovenskej hokejbalovej špičke, preto nenechali nič na náhodu a tréner Aurel Nauš na nich ušil taktiku dôslednej obrany so snahou o prečíslenie. V úvode mali hostia optick

Sobota: Izoglobal Martin – Doprastav Bratislava 6:2 (4:0,1:2,1:0) – góly: Michnáč 3, Sekej 2 a Hazucha. Zostava Martina: Jurošek – Wagner, Zezula, Žulko, Hrivnák, Nauš, Fedor, Sekej, Hazucha, Vaňko, Končiar, Michnáč, A. Bohdaň.
Nedeľa: Izoglobal Martin – Kométa Vrútky 4:2 (0:0,2:0,2:2) – góly: Nauš, Hrivnák, Sekej a Wagner, resp. Ruttkay a Ratveiský. Zostava Martina: Jurošek – Wagner, Zezula, Žulko, Hrivnák, Nauš, Fedor, Sekej, Hazucha, Vaňko, Končiar, Michnáč, A. Bohdaň, Čillík, Zostava Vrútok: M. Fáber – Lukáč, Ratveiský, Kerdík, Ruttkay, J. Fáber, Chlebec, Silvester, Pomikálek, Pallo, Čikkel, Vojtas, Markovič.
Zrazili im hrebienok.
Martinčania mali v sobotu proti sebe kvalitného súpera. Doprastav dlhé roky patrí k slovenskej hokejbalovej špičke, preto nenechali nič na náhodu a tréner Aurel Nauš na nich ušil taktiku dôslednej obrany so snahou o prečíslenie. V úvode mali hostia optickú prevahu, vychádzala im snaha o kombinačnú hru, ale do koncovky ich domáci nepúšťali. Naopak v 8. min Hazucha vybojoval loptičku pre Sekeja, ktorý nádhernou strelou spoza hráča dal vedúci gól Martinčanov. Týmto gólom vlastne domáci eliminovali úvodný tlak hostí a za štyri minúty, čo nebýva u nich zvykom, dali z piatich vyložených šancí ďalšie tri góly, a tak už v prvej tretine zrazili ambicióznym hosťom hrebienok. V druhej tretine sa hostia usilovali obrátiť vývoj zápasu, útočili až traja, ale znížili až v presilovej hre v 22. min. Našťastie zanedlho strelecky disponovaný Michnáč zabezpečil Izoglobalu opäť štvorgólové vedenie. Hostia síce ešte do konca tretiny dali druhý gól, ale v záverečnej tretine, ktorú domáci odohrali s prehľadom dvíhali od radosti ruky nad hlavu iba domáci hráči, keď Sekej po prihrávke Nauša dal šiesty gól.
Aurel Nauš, tréner Martina: - S výkonom mužstva som spokojný. Hráči hrali disciplinovane a konečne sme sa dokázali presadiť aj strelecky. Do mužstva nám pribudol A. Bohdaň, ktorý sa už v prvom svojom zápase veľmi dobre zapadol do našej koncepcie hry.
Hostia boli doma
Domácim v derby zápase, podľa vyžrebovania, boli síce Martinčania, ale keďže ihrisko majú v rekonštrukcii, hralo sa vo Vrútkach. V prvej tretine mali viac z hry domáci Martinčania sa zamerali viac na obranu a dostali sa častejšie pod tlak, ale obrana všetko zvládla. V druhej tretine sa domáci predsa len osmelili a vyťažili zo svojich skúseností dva góly. Skóre otvoril v 24. min hrajúci tréner Nauš gólom do prázdnej bránky po peknej kombinácii. Martinčania potom získali až trojgólový náskok. Dôležitým momentom bolo, že na kontaktný gól Ruttkaya odpovedali štvrtým gólom z hokejky Wagnera a potom už Ratveiský iba prikrášlil výsledok stretnutia.
Aurel Nauš, tréner Martina: - Derby bolo dosť nervózne a z našej strany aj dosť opatrné. Nakoniec sa predsa len prejavili naše väčšie skúsenosti a najmä lepšia efektivita v koncovke.
Miroslav Daubner, tréner Vrútok: - Bol to kvalitný zápas. Myslím si, že k derby patrí aj tá nervozita, ktorá bola jeho sprievodným javom. Súhlasím, že rozhodli skúsenosti a pridám len to, že Martinčania stretnutie zvládli aj po taktickej stránke.
V najbližšom kole – v sobotu hostí vrútocká Kométa mužstvo Doprastav Bratislava a Izoglobal Martin celok Liptovského Mikuláša.

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  5. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
  6. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
  7. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
  8. Pomáhajte čítaním
  9. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  10. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  1. Aplikácia, kde z pohodlia domova zlikvidujete škodovú udalosť?
  2. Škola môže vyzerať aj inak!
  3. UNIQA preberá na Slovensku aj dôchodkové fondy AXA
  4. Využite dovoz tovaru do 24 hodín a zadarmo
  5. Dopad krízy na firmu zmierni strednodobý prenájom vozidla
  6. V Košickom kraji máme more aj neviditeľnú izbu: Objavte ich!

V Martine bude obyvateľov testovať 50 odberových tímov

Mesto Martin zverejnilo zoznam odberových miest.

Slnečnica v oblakoch

Seniorovi z Koštian nad Turcom sa podaril pestovateľský úspech.

Vysoká slnečnica teší okoloidúcich.

Fomat musel stopnúť aj tréningy

Treťoligový tím Fomatu minulý týždeň pokračoval v tréningovom procese, no musel ho prerušiť. Kormidelník Pavol Šuhaj nepredpokladá, že tento rok ešte jeho tím nastúpi na súťažný zápas.

Marko Repáň je zatiaľ najlepším strelcom tímu.

Vidieckou ženou roka je aj starostka zo Žabokriek

Ženy netreba brať ako samozrejmosť. Sú inšpiratívne a robia život na vidieku lepším. I to je hlavná myšlienka súťaže Vidiecka žena roka. Jednou zo štyroch ocenených je aj Zuzana Valocká, starostka Žabokriek.

Zuzana Valocká je Vidieckou ženou roka v kategórii politička.