Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky
HOKEJBALOVÁ EXTRALIGA

Derby pre Martin

Martinčania mali v sobotu proti sebe kvalitného súpera. Doprastav dlhé roky patrí k slovenskej hokejbalovej špičke, preto nenechali nič na náhodu a tréner Aurel Nauš na nich ušil taktiku dôslednej obrany so snahou o prečíslenie. V úvode mali hostia optick

Sobota: Izoglobal Martin – Doprastav Bratislava 6:2 (4:0,1:2,1:0) – góly: Michnáč 3, Sekej 2 a Hazucha. Zostava Martina: Jurošek – Wagner, Zezula, Žulko, Hrivnák, Nauš, Fedor, Sekej, Hazucha, Vaňko, Končiar, Michnáč, A. Bohdaň.
Nedeľa: Izoglobal Martin – Kométa Vrútky 4:2 (0:0,2:0,2:2) – góly: Nauš, Hrivnák, Sekej a Wagner, resp. Ruttkay a Ratveiský. Zostava Martina: Jurošek – Wagner, Zezula, Žulko, Hrivnák, Nauš, Fedor, Sekej, Hazucha, Vaňko, Končiar, Michnáč, A. Bohdaň, Čillík, Zostava Vrútok: M. Fáber – Lukáč, Ratveiský, Kerdík, Ruttkay, J. Fáber, Chlebec, Silvester, Pomikálek, Pallo, Čikkel, Vojtas, Markovič.
Zrazili im hrebienok.
Martinčania mali v sobotu proti sebe kvalitného súpera. Doprastav dlhé roky patrí k slovenskej hokejbalovej špičke, preto nenechali nič na náhodu a tréner Aurel Nauš na nich ušil taktiku dôslednej obrany so snahou o prečíslenie. V úvode mali hostia optickú prevahu, vychádzala im snaha o kombinačnú hru, ale do koncovky ich domáci nepúšťali. Naopak v 8. min Hazucha vybojoval loptičku pre Sekeja, ktorý nádhernou strelou spoza hráča dal vedúci gól Martinčanov. Týmto gólom vlastne domáci eliminovali úvodný tlak hostí a za štyri minúty, čo nebýva u nich zvykom, dali z piatich vyložených šancí ďalšie tri góly, a tak už v prvej tretine zrazili ambicióznym hosťom hrebienok. V druhej tretine sa hostia usilovali obrátiť vývoj zápasu, útočili až traja, ale znížili až v presilovej hre v 22. min. Našťastie zanedlho strelecky disponovaný Michnáč zabezpečil Izoglobalu opäť štvorgólové vedenie. Hostia síce ešte do konca tretiny dali druhý gól, ale v záverečnej tretine, ktorú domáci odohrali s prehľadom dvíhali od radosti ruky nad hlavu iba domáci hráči, keď Sekej po prihrávke Nauša dal šiesty gól.
Aurel Nauš, tréner Martina: - S výkonom mužstva som spokojný. Hráči hrali disciplinovane a konečne sme sa dokázali presadiť aj strelecky. Do mužstva nám pribudol A. Bohdaň, ktorý sa už v prvom svojom zápase veľmi dobre zapadol do našej koncepcie hry.
Hostia boli doma
Domácim v derby zápase, podľa vyžrebovania, boli síce Martinčania, ale keďže ihrisko majú v rekonštrukcii, hralo sa vo Vrútkach. V prvej tretine mali viac z hry domáci Martinčania sa zamerali viac na obranu a dostali sa častejšie pod tlak, ale obrana všetko zvládla. V druhej tretine sa domáci predsa len osmelili a vyťažili zo svojich skúseností dva góly. Skóre otvoril v 24. min hrajúci tréner Nauš gólom do prázdnej bránky po peknej kombinácii. Martinčania potom získali až trojgólový náskok. Dôležitým momentom bolo, že na kontaktný gól Ruttkaya odpovedali štvrtým gólom z hokejky Wagnera a potom už Ratveiský iba prikrášlil výsledok stretnutia.
Aurel Nauš, tréner Martina: - Derby bolo dosť nervózne a z našej strany aj dosť opatrné. Nakoniec sa predsa len prejavili naše väčšie skúsenosti a najmä lepšia efektivita v koncovke.
Miroslav Daubner, tréner Vrútok: - Bol to kvalitný zápas. Myslím si, že k derby patrí aj tá nervozita, ktorá bola jeho sprievodným javom. Súhlasím, že rozhodli skúsenosti a pridám len to, že Martinčania stretnutie zvládli aj po taktickej stránke.
V najbližšom kole – v sobotu hostí vrútocká Kométa mužstvo Doprastav Bratislava a Izoglobal Martin celok Liptovského Mikuláša.