Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

V nedeľu o jesenný trón!

Ani predposledné kolo jesene nevyriešilo rébus, kto bude jesenným kráľom najvyššej turčianskej súťaže. Ale predsa len o niečo viac poodhalilo favoritov. Vykľuli sa dvaja. Tí, ktorí aj po predchádzajúcom kole v boli v tabuľke plece pri pleci s rovnakým zis

kom na čele. No a keďže Dubové doma a Kláštor vonku nezaváhali a ich prenasledovatelia - Sučanci aj Necpaľania (práve na Dubovom) prehrali, je už nad jesenné slnko jasné, že na prvom mieste bude po 13. kole zimovať jeden z tejto dvojice. Veru, nemôže to krajšie vyvrcholiť, ako vzájomným súbojom, týchto dvoch, čo vlastne znamená, že nedeľnajší šláger kola v Kláštore, bude súbojom o jesennú korunu kráľa. No a posledné kolo, zrejme bude aj preosievaním pozícii za týmito mužstvami, pretože rozdiely sú minimálne. No a nebude to vrieť iba na špici, ale aj na konci tabuľky, pretože Žabokreky doma privitajú Bystričku. Môže mať teda vyvrcholenie jesene lepší scenár?
Dubové - Necpaly 3:1 (1:0)
Góly: Mauer, D. Hrivnák, P. Vereš, resp. P. Dolník. Vo vyrovnanom stretnutí hostia pôsobili dobrým dojmom. Boli pohybliví, ale akcie doťahovali len šestnástku. Domáci si predsa len vypracovali viac šanci a napokon tri z nich aj premenili. Hostia síce dali kontaktný gól na 2:1, ale domáci v závere pridali tretí - víťazný gól, keď im pri ňom asistoval brankár hostí, ktorý sa pošmykol a spadol a domácemu hráčovi nerobilo problém prekonať ho. Kým v prvom polčase sa hralo slušne, v druhom polčase sa hra predsa len pritvrdila, ale neprekročila rámec fair-play.

Krpeľany – Podhradie 1:1 (1:0)

Góly: P. Badáň, resp. D. Bella. V slušnom a pomerne vyrovnanom zápase boli v prvom polčase viac aktivnejší domáci. Už v 19. min mal šancu Badáň, ale v dobrej pozícii nespracoval loptu. O štyri minúty neskôr už mal dôvod domáci strelec dvíhať ruky nad hlavu, keď dorazil zblízka loptu do siete hostí. V 32. min mohol jeho brat M. Badáň pridať druhý gól, ale netrafil prázdnu bránku. Po zmene strán prevzali iniciatívu hostia a v 48. min D. Bella krížnou strelou vyrovnal. V 55. min hosťujúci Lukáčik v dobrej pozícii prehodil brankára, ale aj bránku domácich V 70. min ho napodobnil domáci P. Badáň, ktorý pálil z voleja, a tak sa nakoniec derby skončilo zaslúženou deľbou bodov.
Sklabiňa – Lipovec 1:0 (1:0)
Gól dal Tomčány. Vo vyrovnanom zápase s miernou prevahou domáceho kolektívu, mali predsa len viac šancí Sklabinčania. Jediný gól stretnutia padol v 13. min po peknej prízemnej strele Tomčányho z hranice šestnástky. Domáci okrem gólu vyťažili zo šancí iba dve žrde, ktoré nastrelili Kovanič a Enderla. Domáca spoľahlivá obrana nepustila hostí do vážnejšej šance, a tak víťazstvo zaslúžene zostalo doma.
Turč. Teplice B – Turany 3:1 (1:0)
Góly: Kováč, Biščák a Karas, resp. Getta. Domáci síce splnili úlohu favorita, ale výkonom neoslnili. Predbiehali sa v zahadzovaní gólových príležitostí, a tak si hostia, ktorí nič mimoriadneho neukázali, odviezli z horného Turca prijateľnú prehru. Domáci tlak sa končil zvyčajne pred šestnástkou. Turanci vyťažili z minima maximum, keď ich gól padol po rohovom kope a nepozornosti domácej obrany. Domáci si až príliš boli istí svojim víťazstvom a na ich šťastie, sa im podcenenie súpera nevypomstilo.
Kľačany – Sučany 3:2 (2:0)
Góly: Gregor, J. Maron a Pentek (pok. kop), resp. Staňo a Kališ. Kľačanci v prvom polčase produkovali hru, na akú sú diváci na domácom ihrisku zvyknutí. Už v 5. min po úniku Penteka a jeho centri dal Gregor vedúci gól domácich. Potom predvádzali Kľačanci pekné kombinácie, v čom vynikal najmä J. Maron. Práve on dal po peknej biliardovej akcii najkrajší gól zápasu a domáci viedli rozdielom dvoch gólov. Kým v prvom polčase hostia toho veľa neukázali, po zmene strán už ukázali svoju silu a zatlačili domácich na ich polovicu. V 73. min dal Staňo kontaktný gól, ale o deväť minút Pentek premenil pokutový kop, ktorému predchádzal faul hostí práve na neho. Hostia potom už iba dokázali znížiť na rozdiel gólu. Nielen na ihrisku sa hralo korektné stretnutie, ale slušné bolo aj v hľadisku.
Vrútky – Žabokreky 7:1 (1:0)
Góly: Mazur 2, Gorgosz, Kúdelka, Staník, Brnčál a Kulich, resp. Lučanský (pok. kop). Domáci mali počas celého stretnutia jednoznačnú prevahu, ale v prvom polčase z množstva šancí vyťažili iba jeden gól. Dal ho v 30. min po prihrávke Kučeru Mazúr. Hostia v prvom polčase vážnejšie neohrozili domácu bránku. Po zmene strán už v 48. min pridal druhý gól Staník. Po ňom sa hostia ešte dostali do hry, keď Lučanský premenil pokutový kop, ktorý rozhodca nariadil za faul domáceho hráča v šestnástke. Po priamom kope Machoviča potom pridal Kúdelka tretí domáci gól, a to už Vrútočania celkom ovládli hru a svoju prevahu vyjadrili aj strelecky. Hostia v druhom polčase neznamenali veľké nebezpečenstvo pre domácu bránku. Víťazstvo kolektívneho domáceho ducha bolo zaslúžené.
Bystrička – Kláštor 0:1 (0:0)
Gól dal R. Matuška. Stretnutie bolo v prvom polčase vyrovnané, útoky sa striedali na oboch stranách, ale len po šestnástky, a tak nečudo, že polčas bol bezgólový. V 51. min kopali domáci za faul v šestnástke hostí pokutový kop, ale Gronkovu strelu brankár Bosík vyrazil. V 72. min dostal od rozhodcu za odvrávanie červenú kartu hosťujúci Krutek a vzápätí za kopnutie protihráča aj domáci Tóth. Keď sa zdalo, že stretnutie sa skončí remízou unikol v 88. min Matuška a dal jediný gól zápasu.

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  5. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  6. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  8. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  9. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
  10. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
  1. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
  4. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
  5. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  8. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.

Testovanie v Martine nebude podľa abecedy

Počas víkendu od 31. októbra do 1. novembra v Martine prebehne celoplošné testovanie obyvateľstva na prítomnosť ochorenia Covid – 19 za účasti 50 odberových tímov.

Ilustračné foto

Zamerali sa na školu

Vymenili aj personál.

Investície do vzdelávania a školy považujú v Jazernici za kľúčové.

V niektorých stretnutiach nemal kto zmeniť tempo hry

Tím Dynama striedal na jeseň lepšie výkony so slabšími. Podľa kormidelníka Zdenka Veselovského mohli jeho zverenci v dvoch či troch zápasoch zabrať viac.

Peter Koleno patrí medzí lídrov diviackeho tímu.