Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky
I. HOKEJOVÁ LIGA

Trvá sólo Turčanov

Martinčania boli na ľade poslednému mužstva tabuľky veľkým favoritom a túto úlohu zvládli, hoci Banskobystričania podali jeden z lepších výkonov. Zverenci v minulej sezóne martinského trénera Jána Hegyiho, sa usilovali predovšetkým eliminovať útočnú silu

Utorok: Banská Bystrica – Martin 1:4 (0:1,1:2,0:1) – góly: Stolárik 2, Važan a Böhme. Zostava Martina: Dzubina – Pšenka, Krecháč, Stolárik, Šimka, Štekláč, Ratveiský – Hanes, Groma, Važan, Mucha, Böhme, Beutel, Bartek, Zágora, Pokrivčák, Páleš, Zachar, Bonda.

Piatok: Martin – Trebišov 2:1 (0:0,1:1,0:0 – 1:0) – góly: Groma 2. Zostava Martina: Dzubina – Pšenka, Krecháč, Stolárik, Frkáň, Ratveiský, Štekláč – Hanes, Groma, Važan, Mucha, Böhme, Beutel, Bartek, Zágora, Pokrivčák, Zachar, Páleš, Bonda.

Nenechali sa zaskočiť
Martinčania boli na ľade poslednému mužstva tabuľky veľkým favoritom a túto úlohu zvládli, hoci Banskobystričania podali jeden z lepších výkonov. Zverenci v minulej sezóne martinského trénera Jána Hegyiho, sa usilovali predovšetkým eliminovať útočnú silu lídra tabuľky. Ten začal veľmi dobre, aktívne a v 7. min sa ujal vedenia gólom Važana po prihrávke Hanesa. Potom sa domáci vyburcovali k obetavému výkonu, ale hostia bez väčších problémov kontroloval vývoj zápasu. Bystričania nedokázali využiť ani občasnú bezstarostnosť hostí, najmä vďaka brankárovi Dzubinovi, ktorý vôbec nenechal vyniknúť domácich strelcov. Góly začali padať až v druhej časti stretnutia. Najprv Stolárik z presilovky pridal druhý gól Martinčanov. O tri minúty domáci Škvarka využil chybu hostí na vsietenie kontaktného gólu, našťastie, o niekoľko sekúnd bol pri streleckej chuti center druhého útoku Böhme, ktorý gólovou dorážkou schladil domácu eufóriu. Až do konca stretnutia sa útoky striedali na oboch stranách, ale bez gólového efektu. V závere sa domáci odhodlali skúsiť hrať bez brankára, ale Stolárik, ktorý je v tejto sezóne pri streleckej chuti. definitívne knokautoval domácich štvrtým gólom.
Jindřich Novotný, tréner Martina: - Domáci, ako sami povedali, podali jeden zo svojich najlepších výkonov. My sme mali réžiu zápasu na začiatku, a potom v záverečnej tretine, v ktorej sme už hrali na tri formácie. Z nášho mužstva treba vyzdvihnúť brankára Dzubinu a skúseného obrancu Stolárika.

Naťahovanie nervov

Už prvý martinský útok sa mohol skončiť gólom, ale pekná kombinácia Važana s Hanesom sa skončila Gromovou strelou vedľa. Tento moment akoby sa stal sprievodným znakom celého zápasu. Dve tretiny mali jasne hru pod kontrolou domáci. Tlačili, ale ich snaha narážala na dobre organizovanú obranu Trebišovčanov, v ktorých drese nastúpilo viacero hráčov s extraligovými skúsenosťami, ktoré získali v drese Košíc. Práve jeden z nich – brankár Fedor chytal znamenite a bez väčších problémov si dokázal poradiť s nedôraznou koncovkou Martinčanov. Tí svoje kombinácie zväčša zakončovali strelami z uhlov a tie si hosťujúci brankár dokázal vykryť. Menej kombinácii domácich hráčov smerovalo s finálnou prihrávkou medzi kruhy, a tak sa viac ako polovica stretnutia hrala bez gólov. Hostia boli nebezpeční rýchlymi kontrami, občas sa im podarilo aj prečísliť domácu obranu, ale Dzubina aj v tomto zápase podržal mužstvo. Pri jednom z výraznejších prečíslení – v 34. min ale kapituloval po Sotákovej strele do vinkla. Martinčanov gól hostí nepoložil, skôr vyburcoval k ešte väčšej aktivite a už v 36. min mohli skórovať dokonca v oslabení. Muchu zakončil svoj typický únik krásnou strelou, žiaľ, iba do žŕdky. Po Važanovi, ktorého strela zazvonila na konštrukcii bránky hostí v 18. min, to bol druhý smolný moment. Vzápätí po Muchovej šanci mal na hokejke tutovku hosťujúci Šalata, ale Dzubinova lapačka bola stopercentná. Martinský tlak nakoniec priniesol ovocie. Po nevydarenej strele Važana, ktorá zmiatla brankára hostí, dal Groma vyrovnávajúci gól do opustenej bránky. V tretej tretine domáci prekvapujúco ubrali z plynu, prenechali viac priestoru hosťom a Dzubina bol častejšie v permanencii, ako Fedor. Obaja brankári ale čneli nad strelcami, a tak sa stretnutie predlžovalo. Aj to sa dlho hralo bez výraznejšie vzruchu. Až do siedmej minúty, keď najprv Groma zahodil tutovku, aby vzápätí po Krecháčovej bombe, opäť pohotovou dorážkou, zabezpečil domácim zaslúžené víťazstvo.
Jindřich Novotný, tréner: - Tento zápas sme hrali veľmi dobre po taktickej stránke aj čo sa týka nasadenia. V prvých dvoch tretinách sme boli aktívnejší. V tretej časti hry už bolo dosť taktizovania, rovnako aj v predĺžení a som rád, že sme zápas dotiahli do víťazného konca.
V utorok hrajú Martinčania, ktorí vedú tabuľku prvej ligy s náskokom ôsmich bodov pred Trnavou a Prievidzou, v Senici a v piatok hostia na domácom ľade zvolenskú rezervu – celok Detvy.

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Slnečnica v oblakoch

Seniorovi z Koštian nad Turcom sa podaril pestovateľský úspech.

Vysoká slnečnica teší okoloidúcich.

Vidieckou ženou roka je aj starostka zo Žabokriek

Ženy netreba brať ako samozrejmosť. Sú inšpiratívne a robia život na vidieku lepším. I to je hlavná myšlienka súťaže Vidiecka žena roka. Jednou zo štyroch ocenených je aj Zuzana Valocká, starostka Žabokriek.

Zuzana Valocká je Vidieckou ženou roka v kategórii politička.

Zoznam odberných miest v Turčianskych Tepliciach

Testovanie sa uskutoční na odberných miestach v lokalitách, na ktoré sú obyvatelia mesta zvyknutí pri konaní volieb.

Celoplošné testovanie: Hľadajú sa najmä zdravotníci

Mestá a obce v Turci dostali prvé pokyny k celoplošnému testovaniu, ktoré spolu s armádou pripravujú, vo štvrtok. Veľa záležitostí sa bude doťahovať na poslednú chvíľu.

Orava má už prvé kolo celoplošného testovania za sebou.