Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Turčania sa vrátili domov s nulou

Kométa nastúpila na stretnutie proti domácemu favoritovi v nekompletnom zložení. Trénerovi Daubnerovi chýbalo viacero opôr. Napriek tomu začali hostia veľmi dobre. Vedúci gól dal Silvester, druhý pridal Ruttkay, ale ešte do konca prvej tretiny sa domáci v

Liptovský Mikuláš – Kométa Vrútky 8:2 (1:2,5:0,2:0) – góly: Silvester a Kerdík. Zostava Kométy: M. Fáber – Lukáč, Ratveiský, Ruttkay, Kerdík, Markovič, Herceg, Lihan, Silvester, Pomikálek, Čikkel, Pallo.
zchopili a po hrubej chybe strelca prvého gólu Kométy znížili. Druhá tretina mala pre hostí scenár ako zo zlého sna. Hráči sa začali dopúšťať technických a taktických chýb a najmä trojica hráčov Čikkel, Silvester a Pomikálek nezvládla zápas a domáci najmä ich chyby dokázali zužitkovať na rozhodujúce góly. V záverečnej tretine tréner Miroslav Daubner stiahol hru na dve formácie, Vrútočania si vypracovali prevahu, ale gól nie a nie dať. Naopak, šťastnejší boli Liptáci – jeden gól za nich si dali sami Vrútočania a ďalší padol z ojedinelej útočnej akcie domácich. Kométa by si za svoj výkon v dvoch tretinách bola zaslúžila lepší výsledok, ale domáci dokázali ťažiť z chýb, ktorých sa dopustili v prostrednej časti zápasu.
Miroslav Daubner, tréner: - Veľa svojej energie venujeme dobudovaniu nášho areálu, a tá nám potom n ihrisku akoby chýbala. Máme úzky káder a keď navyše zlyhajú niektorí hráči, potom sa dá ťažko dosiahnuť lepší výsledok, hoci v záverečnej tretine sme mali jasne hru pod kontrolou, ale nedokázali sme sa presadiť. Logicky nám vykypelo z hrnca.
HbC Expresprint Žilina – ŠKB Izoglobal Martin 4:2 (1:1, 1:1, 2:0) – góly: Končiar a Hazucha. Zostava Izoglobalu: Jurošek – Hrivnák, Sekej, Zezula, Wagner, Michnáč, Bohdaň, Nauš, Končiar, Hazucha, Vaňko, Fedor.
Oslabení Martinčania (zo základu chýbali Labaš, Pobeha a Čillík) chceli na pôde zdatného súpera vybojovať aspoň bod. Patril im úvod - v 70. sekunde nastrelil Bohdaň brvno a o 30 sekúnd neskôr mal gól na hokejke Vaňko, ale trafil len padajúceho brankára. Potom sa hra vyrovnávala, iniciatívu začali získavať domáci a Izoglobal sa čoraz menej dostával pred žilinskú bránku. Domáci sa ujali vedenia v 6. min, martinskou odpoveďou bolo vyrovnanie, ktoré zariadili pri presilovke. Na začiatku II. tretiny nevyužili 6-minútovú presilovku, no streleckú smolu napokon v 26. min pretrhol Hazucha vo vlastnom oslabení a Martin viedol. Ale nie dlho, domáci využili presilovku, keď strela zo stredného pásma sa odrazila od brvna a pohotovejší bol domáci útočník. V III. tretine hostia „odišli„ a prevahu domácich vyjadruje pomer striel 16:4. V 37. min dala Žilina tretí gól a štvrtý pridala do prázdnej bránky pri nevydarenej power-play Izoglobalu. Ten odohrá svoj ďalší extraligový zápas 13.11. o 13. hodine na ihrisku Kométy vo Vrútkach proti HbK Zvolen.
Aurel Nauš, tréner: - Vedel som, že v Žiline to bude ťažké, ale keď sa pridali ešte aj zranenia, tak náš výkon nevidím až v takých čiernych farbách. Musíme sa však na tréningoch viac zamerať na útočnú fázu našej hry, lebo v tom sme dnes zlyhali najviac.

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  3. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  6. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  7. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  8. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  9. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  10. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!

Zoznam mobilných odberových miest v Turci

Tieto mobilné odberové miesta fungujú už dlhšie, ďalšie odberové miesta budú mestá a obce vytvárať.

Histórii martinského futbalu už nehrozí, že zapadne prachom

Ikona nášho futbalu Jozef Huťka sa výrazným spôsobom podieľal na vzniku knihy, ktorá mapuje sto rokov martinského futbalu. Pri jej zostavovaní sa dočkal pomoci, no stretol sa aj s odmietaním.

Kniha mapuje dianie v martinskom futbale medzi rokmi 1912 a 2012.

Informácie o skríningovom testovaní v Martine

Zatiaľ je v meste k dispozícií deväť funkčných odberových miest, celoplošne sa v metroplote Turca bude testovať najmä počas víkendu.

Napriek svojej nízkej nadmorskej výške (534m) je považovaný za dominantu Turca s najkrajšími kruhovými výhľadmi.

Na vrchu Stráža - výhľady sú nádherné. A na všetky strany.