Štvrtok, 29. júl, 2021 | Meniny má MartaKrížovkyKrížovky
I. HOKEJOVÁ LIGA

Plátanie deravého groša

Martinčania mali stále na listine maródov už viac ako jednu celú päťku. Aj v Topoľčanoch chýbali Mucha, Krecháč, Beutel, Tabaček, Šimka, Ratveiský. Viacerí sa len tak hneď na ľade neobjavia, hoci napríklad strelec Roman Mucha, napriek nepríjemnej dvojnáso

Utorok: Topoľčany – Martin 7:3 (2:1,3:1,2:1) – góly: Böhme, Pokrivčák a Themár. Zostava Martina: Dzubina (41. Ruttkay) – Stančok, Pšenka, Stolárik, Frkáň, Themár, Štekláč – Bonda, Groma, Hanes, Pokrivčák, Böhme, Važan, Bartek, Zágora, Zetík, Zachar, Páleš.
Piatok: Martin – Považská Bystrica 3:2 (0:1,0:1,2:0-0:0, samostatné nájazdy 2:0) – góly: Páleš a Böhme, samostatné nájazdy premenili Hanes a Groma. Zostava Martina: Dzubina – Stančok, Pšenka, Krecháč, Stolárik, Ratveiský, Frkáň, Štekláč, Šimka – Bonda, Groma, Hanes, Važan, Böhme, Pokrivčák, Bartek, Zágora, Zetík, Zachar, Páleš.
Prvé vážnejšie zakopnutie
Martinčania mali stále na listine maródov už viac ako jednu celú päťku. Aj v Topoľčanoch chýbali Mucha, Krecháč, Beutel, Tabaček, Šimka, Ratveiský. Viacerí sa len tak hneď na ľade neobjavia, hoci napríklad strelec Roman Mucha, napriek nepríjemnej dvojnásobnej zlomenine čeľuste nestratil chuť na hokej a aj so „zafixovanými„ sánkami už vykorčuľuje na ľad a udržuje sa v dobrej kondícii. Žiaľ, jeho góly á skúsenosti mužstvu chýbajú a chýbajú aj skúsenosti ďalších. Totiž, neporaziteľnosť Martinčanov priam provokuje súperov, aby sa na nich vytiahli, ba občas vytiahli z arzenálu až prehnanú agresivitu. Topoľčanci už v stretnutí na martinskom ľade naznačili, že majú kvalitné mužstvo a lídra tabuľky vytrápili. Inak to nebolo ani na ich ľade. Pred peknou - extraligovou návštevou dali domáci do hry všetko. Hostia sa síce ujali vedenia v presilovej hre, keď na konci kombinácie bol center druhého útoku M. Böhme. Z vedenia sa dlho netešili, po šiestich minútach domáci vyrovnali a zanedlho pridali aj vedúci gól, keď Martinčania v snahe dať druhý gól pootvorili dvierka v obrane. Za tohto stavu mal gól na hokejke Pokrivčák, ale nepremenil samostatný nájazd na domáceho brankára. V druhej tretine časté vylúčenia hostí zobrali mužstvu vietor z plachiet. Pokrivčák síce najprv vyrovnal skóre stretnutia, ale domáci troma gólmi, jedným dokonca v posledných sekundách druhej tretiny, naklonili misky váh na svoju stranu. Do záverečnej tretiny nastúpil prvýkrát v tejto sezóne v bránke hostí Ruttkay. Vystriedal Dzubinu, ktorý podľa trénera Novotného, za inkasované góly nemohol, ale rozhodol sa nechať mu trochu vydýchnuť. V záverečnej tretine ešte Themár vykresal iskierku nádeje na obrat, ale domáci stihli odpovedať ani nie o minútu dvoma zlepencami a pečatili výsledok. Martinčania tak utrpeli v tejto sezóne tretiu a doteraz najvyššiu prehru v súťaži.
Jindřich Novotný: - Tri góly sme inkasovali v oslabení. Žiaľ, keď sme dotiahli domáci náskok, súper nám vždy odskočil. Nemám z tohto zápasu dobrý pocit a vôbec sa nechcem na to vyhovárať, ale rozhodca prísnejšie posudzoval zákroky našich hráčov, ako domácich. Tým sa narušila koncentrácia našich hráčov, ale to nič nemení na fakte, že sme urobili veľa chýb, hráči sa vybíjali v samostatných súbojoch, menej sa zamerali na tvorenie hry. Toľko chýb, ako v tomto súboji, sme ešte nespravili v žiadnom zápase.
Považania vytrápili vedúceho
Keď dali hráči Považskej Bystrice z rýchleho brejku gól už v 2. min stretnutia, bolo jasné, že Martinčania budú mať s týmto súperom na domácom ľade nečakane veľa roboty. Hostia cítiac svoju šancu uhrať na ľade súpera dobrý výsledok, takticky vytesnili stredné pásmo a hneď v zárodku bránili domácim rozvinúť kombinácie. V nezvyklom hokejovom „presingu„ častejšie, ako je bežné, si pomáhali držaním, čo benevolentný rozhodca netrestal. Navyše, hostia mali výborný fyzický fond, čo v osobných súbojoch, najmä pri mantineli, dokázali využívať. Svoju úlohu mali zľahčenú tým, že domáci nehrali v pohode, až príliš spanikárili po vedúcom góle hostí. Nervozita na hokejkách sa najviac prejavila pri presilových hrách. Domáci síce dokázali zamknúť súpera, ale vôbec im nevychádzala finálna prihrávka a ani koncovka. Málo prihrávok smerovalo na obrancov, a ak ju predsa dostali, útočníci nedokázali odblokovať súperových hráčov. Umením hostí bolo, že vedeli, kedy si môžu dovoliť vyjsť z ulity a zaútočiť do odkrytej martinskej obrany. A tak, hoci väčšinou hrali „v zákopoch„, ich brejkové situácie často zaváňali gólmi. Našťastie Dzubina, ktorý mal ťažkú situáciu, aby sa koncentroval na občasné súperove „prehánky„, chytal spoľahlivo. Takticky výborne hrajúci hostia skvele zvládli aj úvod druhej tretiny a Chládek svojim druhým gólom „zarobil„ na veľké prekvapenie. Totiž, nervozita Martinčanov sa stupňovala a nedokázali sa chytiť herne nie to ešte strelecky. V týchto chvíľach by za nich asi nik nedal ani deravý groš. Plátanie diery v groši začala v záverečnej tretine akcia trojice Zetík, Zachar, Páleš. Po ich pekne spolupráci Páleš strelou spomedzi kruhov vyrovnal. O tri minúty Böhme strelou zblízka vyrovnal. Do konca stretnutia, hoci už domáci ovládli hru, sa strelci nepresadili. Rovnako ani v desaťminútovom predĺžení, a tak sa opäť rozhodovalo v samostatných nájazdoch. Kým Michal Dzubina chytil všetky nájazdy hráčov súpera, domáci Hanes a Groma pečatili tretie martinské víťazstvo po samostatných nájazdoch.
Dnes hrajú Martinčania doma s Prešovom a v piatok, doma, hostia Banskú Bystricu.