1999 a 2000 nahrala dva albumy (MC a CD) a potom sa rozpadla.
Ako sme uverejnili minulý mesiac v NŽT, obžalovaní vystupovali na koncertoch v niektorých slovenských a českých mestách, kde podľa obžaloby boli miestnosti vyzdobené symbolmi, ktoré používajú pravicoví extrémisti. Na koncertoch údajne diváci „heilovali„. Okrem toho sa u nich doma našli materiáy so symbolikou, ktorá je podľa obžaloby typická pre pravicový extrémizmus.
Na utorkovom pojednávaní prehrávali skladby skupiny N. S. band, ktoré boli podľa obžaloby rasistické. Obhajoba a obžalovaní sa snažili súd presvedčiť, že skupina N. S. band s rasizmom a fašizmom nemala nič spoločné. Podľa znaleckého posudku niektoré symboly použité na CD a MC nosičoch boli spojené v takých kombináciách, v akých ich zobrazujú pravicovo extrémistické skupiny. Niektoré vety v skladbe Parazit sú podľa súdnej znalkyne namierené proti nejakej skupine obyvateľstva, môžu to byť napríklad Rómovia, bezdomovci. O tom, že skladba vyjadruje nenávisť, svedčí podľa znalkyne aj časť refrénu: „Po strete s nami nebudeš živý.„ V úvode ďalšej piesne bolo podľa znalkyne „heilovanie„.
Obžalovaní mali možnosť klásť znalkyni otázky a pritom aj interpretovať svoje názory na význam textov piesní, fotografií a obrazových symbolov požitých na MC a CD. Slovo „hail„ v úvode jednej z piesní podľa Pavla Z., speváka skupiny, znamená v angličtine krupobitie a môže sa čítať foneticky. Vo svojich textoch ho podľa neho používajú aj heavymetalové skupiny Manowar, AC DC a Titanic. Zdvihnutá ruka, ako ju poznáme z fašistického pozdravu, sa podľa Pavla Z. používala aj pri pozdrave gladiátorov idúcich na scénu: „Ave Caesar, morituri te salutant (buď pozdravený Cézar, na smrť idúci ťa pozdravujú).„ Súdna znalkyňa ale trvala na tom, že pozdrav so zdvihnutou rukou má oveľa bližšie väzby na nacizmus. Obžalovaný tvrdil, že zo statickej fotografie sa nedá určiť, o čo presne pri pozdrave so zdvihnutou rukou ide. V textoch jednej z piesní sa spomína aj Ku-klux klan, ktorý súdna znalkyňa spájala s rasizmom, ale Pavol Z. na súde tvrdil, že ide o registrovaný kultúrny protestantský spolok v USA, ktorý má stanovenú povinnosť dodržiavať americkú ústavu. Aj ďalšie symboly použité na obrázkoch na CD alebo MC nosiči skupiny N. S. band, ako sú obojstranná sekera alebo železný kríž, nie sú podľa obžalovaného Michala S. iba symboly pravicových extrémistov. Sekera je napríklad nástrojom boha Perúna, ktorým vytváral búrku. Železný kríž je aj súčasným vyznamenaním nemeckej armády. Znalkyňa ale na svojom posudku trvala a spomínané symboly a texty piesní v spojeniach, v akých boli zaznamenané na hudobných nosičoch a ich obaloch, považuje za typické pre pravicovo extrémistické hnutia.
Sudca pojednávanie popoludní odročil na 7. decembra pre nevhodné pracovné podmienky (pojednávacia miestnosť sa nedala vetrať pre vonkajší hluk).