Napravili si štatistiku

Len s Prešovom mali až do tohto zápasu Martinčania nepriaznivú ligovú bilanciu. Po utorku všetko obrátili naruby. Aj keď oslabené mužstvo o siedmich zranených a maródov, sa pochlapilo. Nielenže vynikajúco zahrala Böhmeho formácia s krídlami - Pokrivčákom

Utorok: Martin – Prešov 9:1 (3:0,3:1,3:0) – góly: Pokrivčák a Böhme po 2, Zachar, Pšenka, Važan, Páleš a Stolárik. Zostava Martina: Dzubina – Stančok, Pšenka, Stolárik, Šimka, Ratveiský, Frkáň, Themár, Štekláč – Hanes, Páleš, Zachar, Pokrivčák, Böhme, Važan, Bartek, Zágora, Tittl.

Piatok: Martin – Banská Bystrica 5:2 (1:1,0:1,4:0) – góly: Stolárik 2, Zachar, Važan a Krecháč. Zostava Martina: Dzubina – Stančok, Krecháč, Stolárik, Pšenka, Ratveiský, Frkáň – Hanes, Páleš, Zachar, Pokrivčák, Böhme, Važan, Bartek, Zágora, Themár.

Strelci sa pochlapili
Len s Prešovom mali až do tohto zápasu Martinčania nepriaznivú ligovú bilanciu. Po utorku všetko obrátili naruby. Aj keď oslabené mužstvo o siedmich zranených a maródov, sa pochlapilo. Nielenže vynikajúco zahrala Böhmeho formácia s krídlami - Pokrivčákom a Važanom, ale výborne mu sekundoval aj novozložený útok, v ktorom mal center Páleš na krídlach Hanesa a Š. Zachara. Tieto formácie zatienili tretiu, v ktorej prvýkrát nastúpil nový hráč Tittl. Ten z nevýrazného tieňa vystúpil až v závere, keď zhodil rukavice a pustil sa do bitky a zbytočne oslabil mužstvo, ktoré túžilo splniť želanie tribún a dať aj desiaty gól. Martinčania rozbehli zápas výborne. V 6. min Stančok vyviezol puk až do súperovej tretiny, prenechal ho Zacharovi, ktorého strela nad ľadom začala kanonádu. O dve minúty prvého úspešného strelca napodobnil Pokrivčák a hostia striedali brankára. Ani Grman, ktorý nastúpil za Gubíka, si do konca tretiny neudržal dlho čisté konto. Hanes spoza bránky nabil Böhmemu a Martinčania išli zaslúžene, za potlesku divákov do kabín. Lahôdkové akcie Martinčanov pokračovali aj v druhej tretine. V 28. min Važan prihral pred bránku a Böhme nádherne zo vzduchu „volejom„ dal štvrtý gól. O minútu sa všetko menilo, dokonca dvakrát. Najprv hostia využili jediné zaváhanie Dzubinu na zníženie, ale o neuveriteľných 15 sekúnd, po peknej prihrávke Važana, dal piaty gól Pokrivčák. V posledných sekundách tretiny si zasóloval obranca Pšenka, obišiel bránku a strelou po ľade dal šiesty domáci gól. To už diváci, azda v prvý krát v tejto sezóne, mali dôvod skandovať: desať, desať! A veru mohlo sa im to splniť. V 47. min sa Pokrivčák odmenil Važanovi peknou prihrávkou na siedmy gól, ale potom sa domácim v koncovke akosi prestalo dariť. Nevyužili ani minútovú presilovku piatich proti trom, a tak im to opäť začalo padať až po strelecky hluchej desaťminútovke. Najprv v 58. min Páleš parádne trafil z ťažkého uhla a v záverečnej minúte pečatil skóre v tomto zápase kapitán mužstva Stolárik. Desať gólov to nakoniec nebolo, ale aj pekných deväť muselo divákov potešiť.

Jindřich Novotný, tréner: - Konečne sme dali góly. Potešilo ma, že výkon mužstva, aj v kombinovanej zostave, bol zodpovedný. Nielen smerom dozadu, ale konečne nám vychádzali kombinácie aj smerom dopredu. Napriek tomuto peknému víťazstvu, treba aby sme zostali nohami na zemi. Dúfam, že hráčom táto sláva nestúpne do hlavy a aj naďalej budú hrať tak, ako v tomto zápase.
Odpovedali na piskot
Stretnutie s posledným celkom tabuľky malo jasného favorita. Martinčania síce od začiatku mali hru pod kontrolou, ale na rozdiel oproti predchádzajúcemu zápasu, sa strelcom nedarilo premieňať šance. Hostia dôsledne vytesnili vlastné obranné pásmo a nenechávali domácim veľa voľného priestoru. V 10. min, po peknej kombinácii, strelecky naladený Stolárik, ktorý uzatváral gólový účet v zápase s Prešovom, ho v tomto zápase otváral. Tentoraz, ale domácim vedúci gól nepomohol, aby dokázali zlomiť posledné mužstvo tabuľky, ktoré bolo v tomto zápase húževnatým súperom. Tri minúty pred koncom prvej tretiny po strate puku za bránkou sa ocitli dvaja Banskobystričania pred Dzubinom a Badžo strelou ponad jeho lapačku vyrovnal. Druhá tretina bola síce v znamení veľkej prevahy domáceho celku (pomer striel na bránku bol 17:7), lenže, gól padol na opačnej strane. Vychladnutý Dzubina trochu neskôr reagoval na strelu Pohorelského. Z domácej prevahy sa narodila iba nastrelená žŕdka z hokejky Böhmeho a viacero šancí, ktoré by sa mali premieňať. Azda utorkovým gólostrojom „namlsaní“ diváci, namiesto povzbudzovania, začali pískať. Najlepšou odpoveďou martinských hráčov bol gólový uragán v záverečnej tretine. Štefan Zachar, rovnako ako proti Prešovu, dal opäť dôležitý gól a odštartoval cestu za zaslúženým víťazstvom. Ani nie o tri minúty najproduktívnejší domáci hráč Važan dal už vedúci gól a potom patrilo sólo skúseným obrancom. Najprv sa Krecháč kľučkou zbavil protihráča a jeho prudká strela znamenala v 51. min štvrtý domáci gól. Napokon ten, kto to všetko rozbehol, to aj dokončil. Stolárik potvrdil, že má v tejto sezóne skutočne na obrancu skvelú streleckú fazónu. No a diváci, ktorí cez druhú tretinu na hráčov pískali, im po zápase mali dôvod zatlieskať.
Jindřich Novotný, tréner: - Horšie sme sa rozbiehali, chýbal nám pohyb. Dalo sa to čakať, pretože sme mali náročný týždeň, lebo v tréningu sme sa viac zamerali na kondíciu a hráči dostali viac zabrať. Trošku ma mrzí, že prvýkrát v tejto sezóne diváci pískali. Hráči potrebovali skôr povzbudiť. O to viac ma teší, že opäť dokázalo mužstvo svoju túžbu víťaziť a obrátilo nepriaznivý vývoj a víťazstvom splnilo úlohu favorita.
Martinčania sú po 24. kole ligy na prvom mieste tabuľky s náskokom desiatich bodov pred Topoľčanmi. Dnes hrajú v Trebišove a v piatok doma hostia Prievidzu.