Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky
HOKEJBALOVÁ EXTRALIGA

Turčania bodovali

Martinčania, hoci v tejto sezóne nemútia vodu na špici tabuľky, boli na ihrisku posledného celku ligy jasným favoritom. Ale aj tak málokto čakal, že si pocestujú po taký výborný výsledok. Zverenci trénera Aurela Nauša mali od prvých minút hru pod kontrolo

Sobota: Dúbravka Bratislava – Izoglobal Martin 2:13 (0:2,1:6,1:5)
– góly: Hrivnák 4, Sekej 3, Nauš a Pobeha po 2, Michnáč a Končiar. Zostava Martina: Jurošek – Zezula, Nauš, Hrivnák, Sekej, Končiar, Čillík, Pobeha, Hazucha, Michnáč.
u, tlačili domácich a tí, hoci občas, keď hostia zabudli na zadné dvierka, podkúrili Jurošekovi. Ten však chytal spoľahlivo, a tak sa po góloch Sekeja a Končiara skončila prvá tretina na nulu. V druhej tretine už boli hostia jednoznačnými pánmi na ihrisku, domáci priam „odišli„ z ihriska a Martinčania spustili kanonádu. Dokonca v rozpätí štyroch minút dali štyri góly. Hoci aj domáci dali jeden gól, nič sa po ňom nezmenilo na obraze hry a aj záverečná tretina bola exhibíciou Martinčanov a hráči si mali šancu vylepšovať strelecké štatistiky.
Nedeľa: Izoglobal Martin – Profis 32 Bratislava 3:2 (0:0,2:0,1:2) – góly: Michnáč 2 a Končiar. Zostava Martina: Jurošek – Zezula, Nauš, Hrivnák, Sekej, Končiar, Čillík, Pobeha, Hazucha, Michnáč, Wagner, Fedor, Vanko, Labaš.
Domáci v prvých dvoch tretinách hrali veľmi dobre a svojmu súperovi veľa nedovolili. Hoci mali šance aj v prvej tretine, strelecky sa presadili až v druhej. Keď pridal v záverečnej tretine Michnáč po peknej Wagnerovej prihrávke tretí gól, zdalo sa byť rozhodnuté. Potom však, po chybe Nauša, súper znížil a v 42. min dal aj druhý gól a poriadne zdramatizoval zápas. Domáci tréner zredukoval zostavu na dve päťky a cenné víťazstvo, v stretnutí s kvalitným súperom, zostalo zaslúžene doma.
Sobota: HBC Košice – Kométa Vrútky 5:5 (1:2,3:1,1:2) – góly: Ruttkay 2, Chlebec, Lihan a Kerdík. Zostava Vrútok: M. Fáber – Chlebec, Markovič, Kerdík, Lihan, Ruttkay, Pomikálek, Silvester, Pallo.
Kométa vycestovala za súperom v oklieštenej zostave, ale aj napriek tomu zanechala svojou hrou výborný dojem. Hostia sa ujali vedenia gólom Lihana, ktorý sa presadil v hre jeden na jedného, Vzápätí pridal druhý gól Ruttkay, ktorý sa „preštrikoval„ cez hráčov súpera a blafákom na bekendovu stranu skóroval. Domáci sa chytili pri presilovej hre, keď dali dôležitý kontaktný gól. Na začiatku druhej tretiny síce hostia pridali tretí gól, ktorého autorom bol Kerdík, ale potom, po individuálnych chybách ich hráčov, domácim stačilo iba pol minúty na vyrovnanie. V dramatickom závere hostia ešte raz naklonili misky váh na svoju stranu, viedli 5:4, ale päť minút pred koncom domáci, opäť využili presilovku na vyrovnanie.

8. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
  9. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  10. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
  1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  10. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 5 853

Adventný veniec v Turanoch. Prvá sviečka už svieti.
Utečenci zo Sýrie sa po vystúpení z kamióna ocitli v Hornej Štubni

Zmeny sa dejú najmä v útoku

Vedenie martinského hokejového klubu však plánuje doplniť káder aj o defenzívnych hráčov.

Rastislav Špirko posilnil martinský prvoligový tím.
#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.