Nedeľa, 25. júl, 2021 | Meniny má JakubKrížovkyKrížovky
I. HOKEJOVÁ LIGA

Doma si podkúrili

Prvá tretina stretnutia s rezervou Zvolena priniesla vyrovnaný hokej, v ktorom sa útoky striedali na oboch stranách. V dobrom svetle sa ukázali brankári – domáci Ševela a martinský Dzubina. Obe mužstvá prehustili stredné pásmo, a tak bezgólový stav bol dl

Utorok: Detva – Martin 1:3 (0:0,1:1,0:2) – góly: Páleš, Zachar a Mucha. Zostava Martina: Dzubina – Stančok, Krecháč, Stolárik, Pšenka, Ratveiský, Frkáň, Štekláč, Šimka – Hanes, Groma, Zachar, Pokrivčák, Böhme, Važan, Mucha, Zágora, Bartek, Bonda, Páleš, Zetík.
Piatok: Martin – Prievidza 3:2 (1:1,1:1,0:1 – 0:0 – samostatné nájazdy 2:0) – góly: Stolárik a Važan, samostatné nájazdy premenili Mucha a Hanes. Zostava Martina: Dzubina – Stančok, Krecháč, Stolárik, Pšenka, Ratveiský, Frkáň – Zachar, Groma, Hanes, Pokrivčák, Böhme, Važan, Mucha, Zágora, Bartek, Beutel, Páleš, Bonda.
Mucha sa vrátil gólom
Prvá tretina stretnutia s rezervou Zvolena priniesla vyrovnaný hokej, v ktorom sa útoky striedali na oboch stranách. V dobrom svetle sa ukázali brankári – domáci Ševela a martinský Dzubina. Obe mužstvá prehustili stredné pásmo, a tak bezgólový stav bol dlho logickým výsledkom diania na ľade. Aj druhú tretinu začali súperi rovnakou taktikou a dlho sa hralo bez gólov. Tie začali padať až v 26. min. Najprv spálil Böhme veľkú šancu a z protiútoku dal domáci Bokroš vedúci gól. Pre vedúci celok ligy bol dôležitý vyrovnávajúci gól, ktorý padol o minútu z hokejky Páleša. Bol aj jubilejným - stým gólom v tomto ročníku súťaže! Padol po akcii Muchu a jeho prihrávke na martinského strelca posledných zápasov, ktorý z prvej trafil pod žŕdku bránky bezmocného Ševelu. Martinčania postupne preberali iniciatívu a v rozlete im pomohla prvá minúta záverečnej tretiny, keď po peknej akcii prvého útoku, ktorý rozobral obranu súpera, dal Zachar gól do odkrytej časti bránky. O sedem minút neskôr sa zaskvel Mucha, ktorý potvrdil pri návrate na ľad, akým prínosom je pre mužstvo. Hoci v oslabení, po Zágorovej prihrávke, dal tretí gól hostí. Domáci ťažko znášali prehru, pritvrdzovali (na oboch stranách bolo vylúčených po desať hráčov), diváci sa tiež nechceli mieriť s prehrou a v v 54. min zahádzali ľad, takže rozhodca musel prerušiť stretnutie na takmer štvrťhodinu, aby usporiadatelia vyčistili ľadovú plochu. Martinčanov ani toto extempore nevyviedlo z miery a zápas, ktorý mal zbytočne výbušný náboj, doviedli bez väčších problémov do víťazného konca.
Jindřich Novotný, tréner: - Som rád, že sa hráči, ktorí sa po zraneniach vrátili do zostavy uviedli dobrými výkonmi a strelec Mucha aj gólom. Náročné stretnutie sme mali pod kontrolou a naše víťazstvo v búrlivom prostredí bolo zaslúžené.
Dali sa nachytať na hruškách
Stretnutie s Prievidzou začali domáci tlakom. Hostia sa dlhšie nedokázali vymaniť z vlastnej obrannej tretiny, ale strely Stolárika, Važana, Zágoru a Frkáňa, si nenašli cestu do siete dobre chytajúceho brankára Klosíka. Ten nemusel vyberať puk so svojej siete ani v 12. min po krásnej akcii druhého útoku a prihrávke jeho centra na Važana, ktorý neusmernil puk ani do odkrytej časti bránky. O tri minúty domáci predsa len zúročili svoj tlak. Pri presilovke zaclonil Pšenka výhľad brankárovi a Stolárik dal vedúci gól. V druhej tretine sa dovtedy viac-menej iba štatisti z Prievidze prebrali. Pomohol im k tomu gól, ktorý padol z ničoho-nič. Rýchly protiútok a stopercentné zakončenie Vígha narobili neskôr Martinčanom galibu. Najmä keď tí nedokázali premieňať ani tutovky. Zachar v samostatnom nájazde neuspel, rovnako ani Beutel. V 27. min sa na druhej strane zaskvel Dzubina, ktorý zneškodnil veľkú šancu hostí, ktorí dokázali využívať čoraz častejšie pootvorené dvierka v martinskej obrane na nebezpečné protiútoky. Napriek tomu bolo viac šanci na opačnej strane, ale čo z toho, že domáci si dokázali pripraviť aspoň trojnásobne viac šancí, ako hostia, keď v koncovke zlyhávali. Našťastie sa polovici stretnutia podarilo spoza vlastnej bránky nevídané sólo Pokrivčákovi, ktorý obišiel všetko, čo mu stálo v ceste, neulakomil sa na strelu, ale s prehľadom prihral Važanovi, ktorý dal druhý martinský gól. Vzápätí, opäť po Pokrivčákovej akcii, trafil Böhme iba žŕdku bránky súpera. Ešte v tej istej minúte sa nepresadil ani Važan. V záverečnej tretine Martinčania dosť nepochopiteľne ubrali z aktivity a Dzubina musel až pričasto ukazovať svoje umenie. Hra s ohňom sa Martinčanom nevyplatila. V 59. min Groma urobil chybu v rozohrávke vo vlastnom obrannom pásme, nik zo spoluhráčov ju nestačil zaretušovať a Prievidžan Krúpa svojim gólom „poslal„ zápas do predĺženia. Aj v ňom boli domáci aktívnejší, ale rovnako, ako celý zápas, v koncovke boli priam bezradní. O všetkom sa nakoniec rozhodovalo v samostatných nájazdoch. Domáci brankár Dzubina v nich iba dal korunu svojmu výbornému výkonu a hráčov hostí „vychytal„. O tom, že bod zostal doma spolu s ním napokon rozhodli úspešné nájazdy Muchu a Hanesa.
Jindřich Novotný, tréner: - Spočiatku sme ovládli hru, lenže množstva šancí sme dali iba dva góly. Neskôr súper predsa len trochu vyrovnal hru. V závere sme museli trochu improvizovať v obrane, pretože pre zranenia nedohrali Frkáň s Ratveiským. Naši útočníkom chýbal dôraz pri bránení v našom obrannom pásme, čo hostia využili na vyrovnanie. Za to, že sme vyhrali zápas samostatnými nájazdmi, patrí najväčšia pocta Dzubinovi.
V nedeľu hrajú Martinčania, ktorí aj po 28. kole majú desaťbodový náskok pred Topoľčancami, v Piešťanoch, v utorok doma s Trnavou a v piatok v Spišskej Novej Vsi.