slušnej mestskej časti, keďže sa prijalo pravidlo, aby výbory mohli disponovať sumou - sto korún na občana. V najväčšej mestskej časti Ľadoveň-Jahodníky-Tomčany mohli rozhodovať o sume 1,29 milióna korún, najmenšia - Košúty – disponovala so sumou 0,66 milióna korún. Na čo ich použili?
Na Ľadovni sa za tieto peniaze opravovali schody na Stavbárskej ulici, stavali schody medzi ulicami Alexandrovova a Mazúrova a opravovalo sa detské ihrisko na Šípošovej ulici. Mestská časť Sever získanú sumu použila na rozšírenie parkoviska na uliciach Jilemnického a Tomášikova, opravu chodníkov na uliciach Bellova, Východná a Severná, kúpu nových a opravu starých lavičiek v celej mestskej časti a doplnenie drobného mobiliáru na detských ihristách. V časti Martin-Stred peniaze použili na opravu časti chodníka na Mudroňovej ulici, vrátane odstraňovania koreňov a pňov a opravili za ne tiež vjazd na Hviezdoslavovu ulicu. V Košútoch sa pustili do osvetľovania komunikácie od závodu Fatra po železničné priecestie a ďalšou väčšou akciou bolo vybudovanie chodníka zo zámkovej dlažby v Košútoch II a zriadenie troch pieskovísk. V Priekope použili peniaze najmä na opravu chodníka na Devínskej ulici a mestskej komunikácie v Čajkovského štvrti. Vybudovali tiež lávku pre peších na Priekopskej ulici. Mestská časť Podháj-Stráne mala v tomto roku k dispozícii 729 tisíc korún, financovala z nich I. etapu rekonštrukcie prepojenia Brezovej aleje so Žingorovou ulicou a opravu verejného osvetlenia. V Záturčí najviac minuli na úpravu priestranstva pri ZŠ A. Stodolu, na opravu kultúrneho domu a na vybudovanie studne neďaleko základnej školy.
Od roku 2000, kedy mestské časti získali po prvý raz peniaze, s ktorými môžu disponovať podľa vlastného uváženia, sa potvrdilo, že išlo o správne rozhodnutie, ktoré posilňuje zodpovednosť poslancov za rozvoj mestských častí a umožňuje im rozhodovať o ich vybavení a službách. Aj na novembrovom zasadnutí mestského zastupiteľstva, na ktorom sa schvaľoval rozpočet, sa poslanci opäť uzniesli na čiastke 100 korún na občana, ktoré dostanú z mestského rozpočtu na vlastné plány. Padlo aj rozhodnutie, aby sa čiastky, ktoré im zostali na účtoch bez využitia v tomto roku, preniesli do budúceho. Keďže ale názory na skutočné využitie týchto peňazí sa medzi poslancami rôznili, vypracoval úrad presné pravidlá ich používania, čo bude aj predmetom kontroly.
Financovať z nich bude možné opravy, výmeny a kúpu mestského mobiliáru, udržbu pieskovísk, zelene, jej výsadbu, drobné investičné akcie, ako sú rekonštrukcie chodníkov, ich bezbariérové úpravy, terénne úpravy verejných priestranstiev, môžu sa používať na vybavenie kultúrnych domov, hasičských zbrojníc. Okrem toho sa výbory mestských častí môžu dohodnúť aj na spoločnom financovaní väčšieho projektu v spomenutých oblastiach.