Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Krásavice zahviezdili

Krása je dar. Krásny dar, ak sa úročí správnym spôsobom, ak je motivujúca, ak je motívom, alebo ak nie je len pozlátkom prázdneho obsahu. Krásu možno zničiť, ale i stvoriť. Krása je vstupenkou, i prekliatím. Kráse možno tlieskať i vypískať ju. Záleží od v

Krása je dar. Krásny dar, ak sa úročí správnym spôsobom, ak je motivujúca, ak je motívom, alebo ak nie je len pozlátkom prázdneho obsahu. Krásu možno zničiť, ale i stvoriť. Krása je vstupenkou, i prekliatím. Kráse možno tlieskať i vypískať ju. Záleží od vkusu, od kritika, od situácie. Kráse dnes svieti zelená. Zasvietila aj dvom Turčiankam - tmavovláske Michaele Knapcovej a Tatiane Holecovej. Prvá sa stala tvárou Makyty a druhá v súťaži o túto výsadu skončila na druhom mieste.
Toto je váš najčerstvejší úspech. Aké boli začiatky?
Michaela: Dnes už môžem povedať, že som odmalička túžila stáť na móle. Určite som ale o takejto práci nemala presné predstavy, ale začala som ich napĺňať už ako pätnásťročná - v martinskej agentúre Comaco. V devätnástich som sa prihlásila na Miss Universe SR. Predpoludním bol krajský casting a popoludní už celoslovenský a hneď prišla správa, že postupujem. Pamätám sa, povedali mi to 22. decembra. A bolo po vianočných dobrotách. Už som si ich nemohla dovoliť.
Ale stálo to za to. Ak si dobre spomínam, tak ste skončili ako prvá vicemiss. Čitatelia si možno v pamäti vybavia jedinú súťažiacu, ktorá v histórii miskovských finále tancovala hip-hop...
Michaela: Áno. A zároveň to bola moja rozlúčka s tancom a Tanečným klubom Deep Martico Martin. Boli to krásne roky, ale popri štúdiu som už nestíhala po víkendoch dobiehať natrénované tanečníčky v klube.
Miskovskú skúsenosť máte aj vy, Táňa...
Áno. A čerstvú. Súťažila som v tomto roku. Do prvej trojky som sa síce nedostala, ale tá skúsenosť stála za to. Predtým som síce mala istú prax v modelingu, pracovala som pre jednu žilinskú agentúru, ale Miss Universe je úplne iná skúsenosť. Za úspech považujem už to, že som sa do finále dostala v mojom veku. Mala som dvadsaťpäť, ostatné finalistky boli o pár rokov mladšie. Fakt, že som sa niekoľko dní či týždňov pohybovala medzi známymi osobnosťami a že som získala zaujímavé kontakty, považujem dnes za veľmi cenné.
Michaela: Naozaj je to tak. To, čo nám táto súťaž dala, sme nemohli získať inde. A vidíte, napriek tomu, že sme neboli prvé, máme úspech. Naučili nás líčiť sa, starať sa o seba, o vlasy, byť na seba prísne, nezanedbať postavu, správne chodiť... To všetko sa nám už neraz zišlo.
Možno bude čitateľov zaujímať, ako to chodí v zákulisí súťaží miss. Naozaj tam kandidátkam na korunku nalinkujú všetko?
Tatiana: Určite nie. Keď sme sa dozvedeli, že ideme do finále, každej povedali, koľko má schudnúť, aby na móle dobre vyzerala, čo má robiť s pleťou, čo s vlasmi, čo nemá prehnať a čoho sa má držať. Ostatné už zostáva na finalistkách. Aj voľná disciplína - tú si musí každý nacvičiť, ako vie. Hoci, existujú agentúry, ktoré pomôžu v príprave. Ja som napríklad využila jednu - tancovala som spoločenský tanec a nacvičili to so mnou.
Michaela: Samozrejme, týždeň pred finále je už o inom. Vtedy sa dolaďujú detaily a všetko je naozaj v rukách odborníkov.
Bola súťaž o tvár Makyty pre vás výzvou?
Tatiana: Prihláška, to bola náhoda. Skončila som Pedagogickú fakultu Univerzity Mateja Bella v Banskej Bystrici a pripravujem sa na magisterské štúdium. Teraz som doma, chodím na nemčinu a angličtinu a mama ma podpichla, aby som nepremárnila čas a prihlásila sa. Išla som na casting a prvé, čo sa mi stalo, bolo to, že som zmeškala vlak. Pokladala som to vopred za jasné a už sa mi vôbec nechcelo cestovať. Ale opäť tu bola mama, ktorú to neodradilo a vyprevadila ma do Púchova. A tam som už stretla Mišku. Meškala...
Michaela: Prišla som neskoro. Pomýlila som si hodinu začiatku castingu. Bežalo už druhé kolo, napriek tomu mi dovolili absolvovať prvé. Ešte päť minút a už to nestihnem. Tiež sa mi veľmi nechcelo ísť.
Čo ste museli v Makyte predviesť?
Michaela: Bolo to jednoduché. Prejsť sa pred porotou a v druhom kole to isté, ale v makyťáckych odevoch. Preferovali chôdzu, súmernú postavu, skúsenosti s fotografovaním.
Tatiana: Vlastne ani nevieme, aká početná bola konkurencia. Castingy boli dva, v Púchove sa napokon stretla dvadsaťpäťka dievčat. Po minulé roky bolo finále o tvár Makyty spojené s galaprogramom, súťažou, predvádzaním a podobne, ale tentoraz sa to zaobišlo bez fanfár. Púchovský kultúrny dom, kde sa to všetko kedysi odohrávalo, skrachoval a my sme súťažili len v kontraktačnej sále firmy.
Michaela: Aj vyhlásenie výsledkov bolo prozaické. Povedali mená, mali sme urobiť krok dopredu. Potom ešte raz mená, opäť krok dopredu, až sme zostali úplne vpredu tri. My dve a jedno dievča z Trenčína. No a potom povedali mená a bolo to.
Šťastné?
Michaela: Samozrejme. Ocino, ktorý tam bol so mnou, hneď volal domov. Objímali sme sa, tešili. S víťazstvom je spojená zmluva na 150 tisíc korún - v mojom prípade. Taňa získala stotisícovú zmluvu. Musíme si ju v priebehu dvoch rokov odpracovať.
Tatiana: Nie je to tak, že nám tie peniaze dajú na ruku. Máme isté povinnosti a peniaze nám budú uvoľňovať postupne.
Čo to znamená - byť tvárou Makyty?
Michaela: Byť k dispozícii firme, reprezentovať ju, predvádzať modely na prehliadkach i kontraktáciách, fotografovať kolekcie do katalógov, zúčastňovať sa recepcií...
Tatiana: Už sme sa zúčastnili na viacerých prehliadkach, najprestížnejšia bola v Bratislave, v hoteli Danube. Bolo to hneď po finále. A opäť sme takmer zmeškali skúšku kostýmov. Zarozprávali sme sa a namiesto v Púchove sme vystúpili...
Michaela: .... v Považskej Bystrici. Kým sme našli náhradný spoj, nejaký čas to trvalo, ale, našťastie, prišli sme načas.
Tých náhod je akosi veľa. Zamestnávateľom to neprekáža?
Michaela: Zatiaľ nie. Ale, už si dáme pozor na presné príchody. Veď, ja som naozaj rada, že som túto prácu získala. Pomôže mi to prilepšiť si finančne popri štúdiu. Určite ide o zaujímavú príležitosť.
Poznali ste predtým makyťácku produkciu?
Tatiana: Vždy som mala pocit, že ide o konzervatívneho výrobcu, ktorý produkuje kostýmy a kabáty klasického strihu, nadčasové a pre strednú a staršiu generáciu zákazníčok. No zostala som príjemne prekvapená. To, čo Makyta ponúkne na jar a leto budúceho roku, o pár týždňov začneme fotiť katalógy, to je niečo úžasné. Strihy, farby, materiály...
Michaela: Aj ja som doteraz Makytu vnímala podľa toho, čo ponúkala v obchodoch nablízku - v Martine či Žiline. Ale v Bratislave - to je už o niečom inom. Pestrejší výber, odvážnejšie strihy, mladist­vý šmrnc. Teším sa na fotenie i predvádzanie.
Kúpili ste si už niečo makyťácke?
Tatiana: Kabát. Za poukážku, ktorú sme dostali.
Michaela: Aj ja mám jeden vyhliadnutý.
Priatelíte sa?
Tatiana: Poznáme sa. Stretli sme sa na pomiskovskom večierku. My sme mali po finále a Miška tam prišla. Keď sme išli do Púchova, nevedeli sme o sebe. Až tam sme sa stretli. Vážne som bola rada, keď sme v tom prvom rade stáli tri a Michaela tam stála tiež.
Michaela: Bude to jednoduchšie. Môžeme spolu cestovať, budeme blízko seba na prehliadkach, počas fotenia. Aj keď je to zaujímavá práca, je dobre, ak počas nej a po nej človek neostane sám.
Už viete, ako využijete peniaze zo zmluvy?
Michaela: Študujem v Bratislave manažment na Ekonomickej univerzite, som v štvrtom ročníku. Už si hľadám tému diplomovej práce. Peniaze sa študentovi vždy zídu. Ak si ich rozpočítate na dva roky, nie je to až tak veľa.
Tatiana: Určite ich neminiem len na seba. Mám svoje plány a v tých nechýbajú deti z domova sociálnych služieb vo Vrútkach. Napečieme s mamou nejaké koláče, kúpime sladkosti, vezmeme aj oblečenie a pôjdeme im to zaniesť.
Spomíname koláče, domov, deti, obdarovávanie. Ako budete tráviť Vianoce?
Michaela: Samozrejme, doma. Teraz mám veľa povinností v Bratislave, okrem štúdia robím aj nejakú reklamu, fotenie, je toho dosť, nuž - veľmi sa teším na sviatky. Konečne budeme spolu celá rodina aj so starým otcom, u ktorého trávime Štedrý večer.
Tatiana: Doma budeme. Všetci spolu, tak ako sa patrí. S rodinou, priateľmi, pri plnom stole. Sviatky sú o tom. O príprave, o vôňach, o tešení sa... Samozrejme, budeme aj maškrtiť, nejaké tie dva centimetre v páse hádam nepoškodia. Tie zhodím neskôr v posilňovni.
A potom, neskôr, v budúcnosti? Aké plány majú krásne dievčatá?
Tatiana: Chcem dokončiť školu. A potom pracovať s deťmi. Napríklad s deťmi v domovoch. A možno budem pomáhať Miške v butiku. Tuším sa naň chystá...
Michaela: Áno, ale je to veľmi ďaleko. Najprv asi budú štátnice, potom chcem získať nejaké skúsenosti a až potom príde, ak príde, butik. Obliekať ženy, radiť im, sledovať trendy, organizovať módne prehliadky... bavilo by ma to.

Skryť Vypnúť reklamu


Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 3. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 4. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
 5. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
 6. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
 7. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
 8. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
 9. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
 10. Pomáhajte čítaním
 1. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
 2. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
 3. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
 4. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
 5. Aplikácia, kde z pohodlia domova zlikvidujete škodovú udalosť?
 6. Škola môže vyzerať aj inak!
 7. UNIQA preberá na Slovensku aj dôchodkové fondy AXA
 8. Využite dovoz tovaru do 24 hodín a zadarmo
 9. Dopad krízy na firmu zmierni strednodobý prenájom vozidla
 10. V Košickom kraji máme more aj neviditeľnú izbu: Objavte ich!
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 34 425
 2. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo 22 900
 3. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 22 428
 4. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 18 170
 5. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 13 415
 6. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej 12 641
 7. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi 11 957
 8. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 415
 9. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť 10 633
 10. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 572
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Turiec - aktuálne správy

Rodičia spojili sily

Urobili radosť škôlkarom.

Pieskovisko má nad sebou praktickú sieť.

V Martine bude obyvateľov testovať 50 odberových tímov

Mesto Martin zverejnilo zoznam odberových miest.

Slnečnica v oblakoch

Seniorovi z Koštian nad Turcom sa podaril pestovateľský úspech.

Vysoká slnečnica teší okoloidúcich.

Fomat musel stopnúť aj tréningy

Treťoligový tím Fomatu minulý týždeň pokračoval v tréningovom procese, no musel ho prerušiť. Kormidelník Pavol Šuhaj nepredpokladá, že tento rok ešte jeho tím nastúpi na súťažný zápas.

Marko Repáň je zatiaľ najlepším strelcom tímu.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

V niektorých obciach v okolí Trnavy testovanie nebude

Pôvodne začali v okrese Trnava s prípravami na testovanie všetky obce.

Na štyroch miestach v Trenčíne budú testovať z auta. Odberné miesto je aj na futbalovom štadióne

Na celoplošné testovanie bude Trenčanom k dispozícii počas dvoch najbližších víkendov 50 odberných miest. Pozrite si, kde ich nájdete.

Pacientov a pokút v Trnave pribúda

Celoplošné testovanie čaká Trnavu už tento víkend.

Virológ Klempa: Najbližšie týždne budú pre nás veľmi ťažké

Boris Klempa tvrdí, že celoplošné testovanie je teoreticky skvelá vec. Treba však brať do úvahy všetky okolnosti či riziká.

Už ste čítali?